Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2010., 21:07   #41
uh, havla na savjetima! stolar je stari koji pravi namjestaj, a sin mu boja-pa smo se sa sinekom sve dogovorili
ali ovo ce mi odlicno doci da si i sama jednu komodu pofarbam dok ne kupimo novu!! ova komoda je mrak, nikad ne bih rekla da je to netko sam bojao. u ponedjeljak idem kupiti lak i bacam se na farbanje!
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 14:50   #42
Quote:
easium kaže: Pogledaj post
evo slika


odlično izgleda

samo mene sad malo buni jel ti iverica ili nije
jer ovako na izgled, ta bukva izgleda kao iverica

a kažeš da si je brusio odnosno radio sve kako se i sa pravim drvom radi
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 15:27   #43
Quote:
easium kaže: Pogledaj post
evo slika
Super izgleda Je li to drvo ili iveral?


Mi imamo krevet od iverala u boji bukve koji mi se nikako više ne sviđa, htjela bih ga obojiti u bijelo. Ali, po postovima koje sam ovdje pročitala to nije moguće?

Može li se ili ne?
Magali_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 00:34   #44
crno u bijelo

može mi neko preporučit nekog (ZG i okolica) ko bi kvalitetno pofarbao crni drveni stol u bijeli - jel' to uopce moguce a da se vidi drvenasta struktura?..nebi se htjela sama petljat s tim ...
__________________
'Kako je meni po tim rupama slalom vozit, u mene je Ferrari, još je teže',
teta pehta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 07:09   #45
Pozdrav, pitanje, imam dvije sive stolice kao na slici, al bi htjela ofarbati u crveno, pa me zanima da li se to može prešpricati s onim lakom u spreju za aute ?



i drugo pitanje, koja je najbolja uljna prozirna boja za zidove u kuhinji?

hvala
slavonka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 22:28   #46
Pozdrav, imam pitanje u vezi moguće štetnosti boja itd...

Kanim obojati par ukrasnih letvica (na stolu i ormaru) te 2 stranice kreveta...
Imam alkidni emajl (boja za vanjsku i unutrašnju namjenu) i zanima me je li ta boja u redu za takvu namjenu, ima li kakvih "isparavnja" il nečeg.

Hvala
_crni_[cro] is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 16:19   #47
Mene zanima da li je neko možda farbao plastične radne stolice.Kupila sam dvije crne sa točkićima zato što su bile povoljne.Sada planiram da ih tapaciram i obojim u bijelo.Pa molim za savjet čime je to najbolje bojati.Običan lak ili možda auto lak?I koliko puta da se prelakira?Imam laka bijelog,valjda je za drvo,jer smo u stanu smeđa vrata prebojili u bijelo.Da li mislite da može sa njim?A tim istim lakom nam je majstor obojio balkonsku ogradu.
natasa 0209 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 17:08   #48
Quote:
natasa 0209 kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je neko možda farbao plastične radne stolice.Kupila sam dvije crne sa točkićima zato što su bile povoljne.Sada planiram da ih tapaciram i obojim u bijelo.Pa molim za savjet čime je to najbolje bojati.Običan lak ili možda auto lak?I koliko puta da se prelakira?Imam laka bijelog,valjda je za drvo,jer smo u stanu smeđa vrata prebojili u bijelo.Da li mislite da može sa njim?A tim istim lakom nam je majstor obojio balkonsku ogradu.
Ja sam bojila auto lakom metal, a drvo bojom za drvo, ali.
Iako bojim sve i svasta i zadovoljna sam rezultatom, stolice su zeznuta stvar. Jer se povrsina sjedala intenzivno koristi. I tu mi je boja otisla nakon par mjeseci. Kad sam bojala vjesalice, ormar, stolic, sve je i dan danas kao novo.
Iako nisam shvatila tapicirala bi sjedalo, a bojila postolje ili?
Postolje je plasticno?

@Mala Huba odakle ti to da je epoksi pod toksican? Da je tome tako svi bi vec bili potrovani jer ga mnogo janvih ustanova ima.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 20:12   #49
Da,ja bih tapacirala sjedište i naslon a postolje bojila.Samo kakvim lakom pošto je to plastika?
natasa 0209 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 20:23   #50
Quote:
natasa 0209 kaže: Pogledaj post
Da,ja bih tapacirala sjedište i naslon a postolje bojila.Samo kakvim lakom pošto je to plastika?
Prvo trebaš staviti temeljnu boju za plastiku, a onda lak (bilo u spreju ili neki drugi). Koji lak je kvalitetniji i koji bi dulje držao, to nemam pojma
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 09:48   #51
ja imam krevet boja trešnje mislim isto od iverala, nekako kao da je presvučen nečim gladak je, super mi odgovara i sad bi ga prebojala u bijelo jer mi je skupo kupit novi, sad me zanima jel ga ja trebam il ne izbrusiti???
plava ricava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 13:39   #52
može li se od iverala boje "izbijeljenog hrasta" nekim postupkom dobiti "tamni hrast" (da se vidi ta "struktura drva" odnosno linije)
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 09:44   #53
Quote:
plava ricava kaže: Pogledaj post
ja imam krevet boja trešnje mislim isto od iverala, nekako kao da je presvučen nečim gladak je, super mi odgovara i sad bi ga prebojala u bijelo jer mi je skupo kupit novi, sad me zanima jel ga ja trebam il ne izbrusiti???
obavezno brusiti, inace se nece primiti temeljna boja


Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
može li se od iverala boje "izbijeljenog hrasta" nekim postupkom dobiti "tamni hrast" (da se vidi ta "struktura drva" odnosno linije)
ne moze se postici taj efekt na iveralu, samo na drvu, jer to nije prirodna tekstura.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 10:20   #54
znači, na iveralu mogu dobiti samo "lak efekt"?
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 10:52   #55
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
znači, na iveralu mogu dobiti samo "lak efekt"?
tako je.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 20:50   #56
Trebam prebojati vrata koja je pas izgrebao.
Vrata su drvena, ravna ploha. Sad su tamno smeđa, malo se sjaje. Počela sam sa šmirglanjem, ali kako imaju neke turbo male okomite ureze (pod prstom se ne osjete) u njima je ostalo boje.

E sad pitanje. Čime da to prefarbam? Kupila sam nešto što sam mislila da je boja za drvo (na kantici piše premaz za drvo za unutarnje i vanjske radove) i poslije skužila sto je to ustvari. Da li da obojam time pa nekim "lakom" da dobijem sjaj ili postoji neka boja (kako se to sredstvo točno zove?) kojom mogo obojati (znači jednim sredstvom) i dobiti boju + sjaj?
__________________
We Come In Peace Shoot To Kill
Bayta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:06   #57
Za slučaj da se pojavi neki laik s istim problemom kao što je moj bio, napisat ću što sam napravila. Nakon šmirglanja, pranja, kitanja (imali smo malu udubinu) i šmirglanja kitanog dijela, ofarbala sam vrata. Kupila sam neku Heliosovu boju, Tessarol koja je odlično prekrila sve nijanse koje su bile ostale na vratima. Bojala sam kistom od nekih 6 cm. Boja se sporo suši tako da se ne vide prijelazi između "blokova" kako sam nanosila boju.

Sretno svima i samo naprijed u "sam svoj majstor" pothvatima.
__________________
We Come In Peace Shoot To Kill
Bayta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:14   #58
Sa čime obojati kašetu? ni jedna košara za povrće tipa krumpir, luk itd mi se ne sviđa i uzela bi naobičniju kašetu i ofarbala ju u bijelo. Sa čime?
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 15:01   #59
Quote:
BUBBLE JET kaže: Pogledaj post
Sa čime obojati kašetu? ni jedna košara za povrće tipa krumpir, luk itd mi se ne sviđa i uzela bi naobičniju kašetu i ofarbala ju u bijelo. Sa čime?
JOj ja ti koristim Swing boju (Bauhaus), bijela, na bazi vode, mat. S njom radim decoupage i farbam ormariće, vrata, plastiku, željezo, tegle za cvijeće....Boja je super i brzo se suši. jedna kantica ti košta 60-ak kuna.
oksnaps is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:50   #60
Quote:
BUBBLE JET kaže: Pogledaj post
Sa čime obojati kašetu? ni jedna košara za povrće tipa krumpir, luk itd mi se ne sviđa i uzela bi naobičniju kašetu i ofarbala ju u bijelo. Sa čime?
jednostavne stvarčice možeš obojiti akrilnom bojom koja je matrana i brzo se suši(jub decor npr-cca 55 kuna) ili u sjajnoj varijanti s lak bojom(luxal-cca 45 kuna)
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.