Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 21:02   #61
fiser, na istoj smo strani, no ovdje nije u pitanju krađa. Ja čekam da mi prođe tih 60 dana + 3 koliko im po ugovoru treba za prijenos na tekući. Ovi koji nisu dobili novce mislim da su jučer isplaćeni. To bi bilo veliko političko kockanje da stvarno netko uzme novac sa računa, time upravlja ERSTE Invest, a ipak ne vlada. Bio je tehnički kvar, ali se lijepo poklopilo sa stanjem u državi.

Naravno, ako ja ne dobijem do 63. dana lovu, sjetit ću se tvojih riječi.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:52   #62
Braniteljski fond je izgubio smisao, kad je uvedena odredba da oni koji izađu zadržavaju pravo na udjele u dionicama koje će naknadno biti prenijete fondu. (kako će to uopće računati, kad je jedna cijena na IPO, druga kad "veliki igrači" skupljaju kao sad HT, a treća u preuzimanju???)
Na početku fonda nije bilo tako, ako se dobro sjećam.
Prije promjene je princip dobrog gospodara nalagao da se udjeli drže dok ne sjedne i ostala imovina i time se financiraju aktivnosti od 2/3 zarade fonda.
Nakon promjene taj poticaj za čekanje se gubi i samo je bitno prodati u pravom trenutku.
Stvarno blesavo.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:35   #63
Quote:
rahela70 kaže: Pogledaj post
Iz Upravnog odbora Fonda i iz Odbora za branitelje pri Saboru
samo se pitam tko bi ti iz tog odbora za braniteluje mogao izlajat te podatke i pruzit ti sansu da nam to prezentiras u forumu. bas me zanima to dicno ime.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:12   #64
Ja svoje prodao i zaboravio da sam ih ikad i imao
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:23   #65
Ja tu niš ne kužim,znači onaj koji proda sad,taj dobije lovu za taj dio i poslije opet recimo za HEP,ali kako se izračunava koju vrijednost i koliko udjela ima onaj koji je prodao sada a koliko ima onaj koji je sačuvao?
Imam 45 udjela i neznam šta da radim!
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:38   #66
Nebi pametoval,ali viš da država kaj got vodi sve usere tak da......kužiš me,ne?
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 11:10   #67
Prodao svih 50 udjela prvom prilikom.Nije fond osnovan za branitelje nego za birače.Zašto sada sva ta vika?Erste debele milione zarađuje na vođenju Fonda a "gospoda" iz Uprave deru debele naknade samo neznam šta rade.Ovima drugima ponestalo love pa žele bit u odborima da i oni omaste brk.Neznam šta su čekali par godina da shvate da branitelji trebaju vodit fond.Čini mi se da su glupi jer "kopčaju" za par godina.I oni bi onda trebali vodit fond!?Ono što je u dionicama može se prodat na burzi a ono u državnim obveznicama?šta će ti država dat za njezinu obveznicu ako nema love?Ništa dat će ti drugu sa drugim rokom isplate.Kad si dobio udjele postao si zahvalan birač,kad si ih prodao pod upitnikom si.Zato dobiješ opet udjele od novih firmi pa ponovo postaješ zahvalan birač.Nije uopće teško smislit dugovječnu formulu za ostat na vlasti."Svijet je stvoren za pametne".Tužno ali istinito.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 12:00   #68
Ja još nisam, ali sad počinjem razmišljati o prodaji. Jer kako mi se čini, ostat ćemo mi kratkih rukava ovdje.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:56   #69
nisam ni dividendu dignul....kad sam dobil onaj papir od fonda bacil sam ga u smeče i rekel ženi-iz te melje ne kruha
Banned Sajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:28   #70
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Ja tu niš ne kužim,znači onaj koji proda sad,taj dobije lovu za taj dio i poslije opet recimo za HEP,ali kako se izračunava koju vrijednost i koliko udjela ima onaj koji je prodao sada a koliko ima onaj koji je sačuvao?
Imam 45 udjela i neznam šta da radim!
Jednostavno je. Vrijednost udjela u kojem su dionice HT-a i INE trenutno je oko 600 kuna. Ako to prodaš, za 45 udjela dobiješ oko 27000 kuna. Udjeli ti ostaju ali gubiš dionice INE i HT-a.

Priliv novih dionica podiže vrijednost udjela ali se točno zna koliko vrijede dionice koje kompanije. Na primjer dionice HEP-a mogu vrijedit 300 kn po udjelu. Znači ako sad prodaš ove dionice što imaš ostaje ti da čekaš upliv dionica HEP-a, saznaš njihovu vrijednost po udjelu i izračunaš koliku vrijednost imaš. Broj udjela ti ostaje isti dok god Fond postoji. Ako pak ne prodaš onda ti se na broj udjela (45) zaračunava vrijednost dosadašnjih i novih dionica. Valjda sad razumiješ.

Važno je napomenuti da se fond gasi u slučaju da branitelji prodaju preko 50 posto udjela pa bi u tom slučaju svi ostali uskraćeni za dionice koje tek trebaju ući u Fond. Ja dionice nemam namjeru prodavat osim ako se ne dogodi da ih proda ovih 50 posto branitelja.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:39   #71
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Jednostavno je. Vrijednost udjela u kojem su dionice HT-a i INE trenutno je oko 600 kuna. Ako to prodaš, za 45 udjela dobiješ oko 27000 kuna. Udjeli ti ostaju ali gubiš dionice INE i HT-a.

Priliv novih dionica podiže vrijednost udjela ali se točno zna koliko vrijede dionice koje kompanije. Na primjer dionice HEP-a mogu vrijedit 300 kn po udjelu. Znači ako sad prodaš ove dionice što imaš ostaje ti da čekaš upliv dionica HEP-a, saznaš njihovu vrijednost po udjelu i izračunaš koliku vrijednost imaš. Broj udjela ti ostaje isti dok god Fond postoji. Ako pak ne prodaš onda ti se na broj udjela (45) zaračunava vrijednost dosadašnjih i novih dionica. Valjda sad razumiješ.

Važno je napomenuti da se fond gasi u slučaju da branitelji prodaju preko 50 posto udjela pa bi u tom slučaju svi ostali uskraćeni za dionice koje tek trebaju ući u Fond. Ja dionice nemam namjeru prodavat osim ako se ne dogodi da ih proda ovih 50 posto branitelja.
Hvala,sad mi je puno jasnije,ni ja ih nemam namjeru prodat.
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 02:32   #72
Nije baš tako jednostavno, jer dionicama sjedaju dividende, depozitima kamate, trezorski zapisi i obveznice dospijevaju itd., sve to utječe na cijenu udjela.
Način je da se kod svakog unosa nove imovine formiraju dodatni fondovi sa udjelima serija B, C itd...koje se upravljaju nezavisno i tako se i iskupljuju.
Fond HB, ako misli opstat duži niz godina, će morati i trgovati imovinom iz portfelja.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 00:28   #73
Kakvi su to sada novi branitelji u fondu
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 00:44   #74
To su krivo nazvani "novi" branitelji, nekima do sada nije bio riješen status, niti su imali ispravan broj bodova, pa svi koji su se žalili izgleda da su riješeni (pozitivno ili negativno, tko zna) i sada ih se dodaje na popis onih koji imaju pravo na udjele.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 20:05   #75
......

Pozdrav....Ja nisam prodala i van toka sam trenutno nemam pojma sto se dogada s tim fondom,dionicama.....imala sam neku informaciju da se jedan dio fonda prodao 27% mislim...komu ,cemu?
Kako uopce sad te dionice stoje.....620kn zadnje sto sam cula za udio...imam 20 udjela.....nemam pojma ni kako su izracunali to.....ja sam bila sanitetlija.....i stalno sam bila van....kako su dosli do tih udjela 20 nemam pojma....niti znam koga da pitam?
Ma sve je to nekako glupo....napravljeno...osobno moras da dodes da bilo sto zelis da napravis....nikakve punomoci nevaze....e sad imala sam dionice na dva mjesta s posla....mogla sam ih prodati s punomoci.....a ove nista....bas bezveze....
.
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 11:10   #76
@Mucka01 kako su izračunali bodove piše na potvrdi ili kako se već zove ().
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 11:15   #77
Prodao sam isti tjedan kad je bilo moguće. Što će mi to stajati?
Da izgubi i to malo vrijednosti koje je imalo?
__________________
Ne dopusti da te zmija ugrize dvaput iz istog grma!
Domoljublje prozvali fašizam-tako brane njihov komunizam
zagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 11:12   #78
Prodaja udjela

Evo, nisam ni ja mislila da ce ih muz prodavati, ali dosla nam voda do grla i ako ne otplatimo dug za kupovinu zemljista u mjesec dana, traskida nam se ugovor. Kako sam mislila da ce taj rok biti znatno dulji i da cemo novce uspjet skupit na druge nacine, nisam ovo planirala, pa me zanima vase iskustvo sad u zadnje vrijeme...kakva je procedura, koliko se ceka na isplatu novca i kolika je vriejdnost svakog boda sad?
narentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 16:25   #79
Vrijednost boda se mijenja svaki dan, a mozes je naci na puno mjesta, npr www.erstebank.hr
Rok za isplatu je prilicno dugacak, mislim oko 3 mjeseca. A isplata je po vrijednosti boda za dva mjeseca od zahtjeva.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 17:32   #80
Narentina, ja sam svoje prodao, a procedura je ovakva: vlasnik dionica osobno treba otići sa osobnom iskaznicom i karticom tekućeg računa bilo koje banke do FINE i tamo na šalteru ti izrade zahtjev za isplatom na tekući račun, a novac sjeda u tjednu nakon 60 dana od zahtjeva. Meni su uplatili 63. dan.

I kako kaže Maxxy, isplata će biti po cijeni koja bude na dan isplate, a ne danas. Tako da tu treba imati i malo sreće!
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.