Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 12:05   #121
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ne samnom nitko ne manipulira. Međutim ostavljam tu mogućnost, da u koliko je netko vlasnik udjela pa ih proda on u slučaju da dionice neke nove firme koja će ući u fond bude vlasnik u vrijednosti tih dionica, a li ne i ponovnog udjela. Znači ako si imao 20 udjela i sve ih prodao, a sutra u fond uđu dionice npr.HŽ-a, onda imaš pravo na vrijednost tih dionica u visini od 20.udjela koliko si imao i dividendom samo az te dionice koje naknadno uđu u fond.
apsolutno točno
i pošteno od tebe
zaslužio si pivu,naravno kad budeš para imao
a ako se još ikad desi da priznaš zabludu imaš pivu i od mene ,narvno popit ćemo je zajedno
 
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:07   #122
Quote:
febitj kaže: Pogledaj post
to znači da ću ja opet prodati svoje udjele samo što će moji udjeli u tom trenutku manje vrijediti nego onih koji ih nisu prodali u prvoj turi
Jedino može biti moguće ovo što je gore napisao casio...drugu opciju ne vidim, a ni ova mi nije najjasnija čemu...ako si prodao što si imao, ajd bok..svi znamo da taj fond može dobiti u svoj sastav i nove dionice, da vrijednost može narasti ili pasti..pa ne vidim razloga da fond ima više posla sa onima koji su odlučili iz njega izaći.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:14   #123
Quote:
febitj kaže: Pogledaj post
apsolutno točno
i pošteno od tebe
zaslužio si pivu,naravno kad budeš para imao
a ako se još ikad desi da priznaš zabludu imaš pivu i od mene ,narvno popit ćemo je zajedno

Imam ja para i sada, a pivu pijem samo sa onim s kojim ja to želim.
Možda sam nespretno napisao upise, pa sam ih korigirao kako bi izbjegli zbrku, ali opet smo na istome.
Na dan 24.09. vrijednost udjela je bila 710,18 Kn, znači u koliko ih je netko prodao (sve) on više ne raspolaže sa svojim udjelima i nema ništa sa fodnom, osim u slučaju da u fond uđu dionice nekih novih firmi, ali u tom slučaju samo za razliku u vrijednosti za te dionice.
Npr. ako uđu dionice HŽ-a i vrijednost dionice bude bila npr.20 kn on će dobiti svoju razliku na svoje udjele u vrijednosti tih 20 kn i to je to. Naravno i dividenda u koliko je bude. Danas sam pitao u fondu koja je onda prednost onih koji se odluče svoje udjele ne prodavati jer oni ispadnu bedasti kad će ovi koji su prodali imati koristi i od budućih ulazaka firmi u fond pa im to ništa ne mijenja na stvari, odgovor mi je bio da nije baš tako jer je drugačiji modul za izračun onim koji su prodali udjele i onih koji nisu.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:23   #124
Quote:
febitj kaže: Pogledaj post
to znači da ću ja opet prodati svoje udjele samo što će moji udjeli u tom trenutku manje vrijediti nego onih koji ih nisu prodali u prvoj turi
Preciznije vrijedit će samo u razlici dionica onih poduzeća koja će nakon tvoje prodaje ući u fond, do tada si ti za fond a/a.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:27   #125
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Preciznije vrijedit će samo u razlici dionica onih poduzeća koja će nakon tvoje prodaje ući u fond, do tada si ti za fond a/a.
slažem se
ovim smatram ovu raspravu što se tiče ovog dijela zaključenom
 
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 00:49   #126
....

a sto li ce se slijedece prodati?...ma nek se stane s tim prodavanjem....jos samo zrak je ostao...netrebaju nekad ni novci....zelim da dodem do nekog posla nekad,a da nebude gazda iz tajvan,direktor iz moldavije,sef s cipra...a custacica iz trogira!!
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 12:22   #127
kako pada vrijednost udijela to nisu istine. jel itko prati to više?

da nije možda vuk s wall streeta dao nekim likovima inspiraciju za malverzaciju?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:57   #128
pa koliko je bila najvisa vrijednost? jbt danas joj je ispod 498 kn...
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 02:06   #129
Nisam ih prodao i ne znam budem li uskoro.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 15:09   #130
Prodao sam udjele kad je Sanader prodao dionice INE preko svojih pulena Merčepa i Đakića.

I dobro sam napravio.
bobonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 07:00   #131
Quote:
bobonja kaže: Pogledaj post
Prodao sam udjele kad je Sanader prodao dionice INE preko svojih pulena Merčepa i Đakića.

I dobro sam napravio.
isto tako...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:06   #132
da proda san dionice, kad san triba novaca za kupit stan. kapara,kreda,notar, ...
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:45   #133
Moj otac je već odavno prodao svoje udjele, sigurno ima oko 10 godina.
Lunar Crescent is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:24   #134
Sorry na postu, koji je tek donekle OFFTOPIC:
A da vidite dični plaćeni... , pardon branitelji, domoljubi... , kako žive invalidi sirijske vojske - nema tu ni "masnih pemzija", dva do tri puta većih od prosječnih (po medijanu iznose oko 3 500 kuna, ne po ovoj sprdačini od podataka iz Zavoda za statistiku) plaća, ni dionica, ni fondova, ni stanova, ni stotine drugih povlastica i privilegija - ljudi iako bez ruku i/ili nogu rade i dalje. Ne reketare ni državu (koje vam je to privilegije onaj prejadni i kukavni SDP ukinuo, zbog čega ste i digli šator u Savskoj i davili specijalca u crkvi Sv. Marka - i dalje je misterija, kao i ratni put Đure Glogoškog) i sve "porazne" obveznike.

Evo vam linka:

https://www.youtube.com/watch?v=5EMQA_s9vlY

Inače, nisam nikada čuo da se bunite zbog pretvorbene i privatizacijske pljačke, zbog toga što npr. za Petrinju i Škabrnju nitko sa četničke strane nije odgovarao.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:34   #135
A ti si ničim izazvan, lijepo sve branitelje strpao u isti koš i nadrobio sve najgore o njima.

Bravo.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:13   #136
Prodao i to ima već dugo (cca 10 godina?). Valjda sam ulovio "zlatni trenutak". Malo me bila frka onog čekanja 3 mjeseca ali se sve posložilo kako treba.
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.