Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2004., 16:49   #1
Smile Thanksgiving Day

Dakle, drage moje dame sa sjeverno americkog kontinenta...
A svi ostali koji imaju sta za reci i komentirati..

Da li imate iste "menije" svake godine, ili mjenjate i nadopunjujete?

Koja su vam najomiljenjija jela, i sto rado spremate?

Podjelite recepte za pite i za stuffing

Ja za sad znam, da ce biti sweet potato pie and pumpkin pie...dragi hoce i apple pie...

__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 00:14   #2
Ja kupim gotovu puricu ( sa stuffing i svime), premazem ju maslacem i malo vegete i pecem na preporucenoj temp. dok joj termometar/pokazatelj ne "iskoce" (inace ne jedem meso pa ne bi bilo dobro da ja stavljam zacine i sve to ).

Sa pie ista prica, kupim blueberry i pumpkin pies koje onda ispecem (to je moj homemade ). Ali zato napravim mean Saher tortu i male lincere (koje moja mama sprema svakog Bozica ). Prilozi od povrca i svijeze salate, pire krompir (jedan obican i jedan sa curry) sama napravim.
Dragi napravi gravy (nekad iz vrecice jer mi je muka kad vidim onu mast koja se istopila sa purice i tako).
I nakon toga - game.

Ili za nas manje amerikanizirane, jos vina .
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 16:06   #3
Ja gotove purice nemam, moja omiljena je uvjek bila" THE BUTTER BALL" toga pak nema u francuskoj.

Ali volim i domace..
Vec sam upikirala da ih imaju, necu kupiti neku veliku jer nas je samo dvoje odraslih..pa cu sama sa spricom stavit maslac .
Za stuffing, nasla sam par recepata, na webu, svake godine radimo onaj najobicniji sa kruhom.Ima jedan sa kestenima, a posto je ovdje sezona kestena tek pocela, probati cu sa tim ove godine.

Pite, obozavam, i sama ih volim raditi....moja omiljena je pumpkin ili ti pita od buce.

Anybody else...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 16:27   #4
Na zalost ovdje nema kestena . Ali U Zagreb dolazim za Bozic tako da su si dati oduska. Inace obozavam sve sa kestenima (kesten pire i torta od kestena su mi omiljeni :mljac: ).

Da li Zagreb jos uvijek mirisi po przenim kestenima u jesen?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 14:16   #5
Miriši, miriši!!! mmmmmm...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 15:30   #6
Moja obitelj nije ljubitelj curke pa zamjenimo piletinom. Obavezno pravimo barem josh dva jela i dosta priloga sto vishe izbora to bolje i svake godine za dezert je French Silk Pie.

Karmela kako je moguce da NYC nema kestena. Kod mene ih ima i preslatki su.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 17:39   #7
Quote:
LaPerla kaže:
Moja obitelj nije ljubitelj curke pa zamjenimo piletinom. Obavezno pravimo barem josh dva jela i dosta priloga sto vishe izbora to bolje i svake godine za dezert je French Silk Pie.

Karmela kako je moguce da NYC nema kestena. Kod mene ih ima i preslatki su.

Ma nisam ti ja u NYC ( ja sam malo prema sredini - Chicago). Mozda potrazim po etnickim trgovinama, bude se vec naslo, ali daleko je to od zagrebackog.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 17:55   #8
Bash tu i mozesh naci,pokusaj italijanske fruit markete oni obicno imaju.Ne znam kakvi su zagrebacki ali meni su ovi dobri -vecinom naravno desi se losh "shipment" kao i za sve ostalo.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 18:13   #9
Quote:
LaPerla kaže:
Bash tu i mozesh naci,pokusaj italijanske fruit markete oni obicno imaju.Ne znam kakvi su zagrebacki ali meni su ovi dobri -vecinom naravno desi se losh "shipment" kao i za sve ostalo.
Budem
P.S. ja sam uzasna kuharica, to mi je i najveci problem .
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 22:08   #10
eno vam na temi kesteni
jedan recept za punjenje, umjesto teletine stavite puricu
__________________
Through frozen rice fields,
moving slowly on horseback,
my shadow creeps by
1rice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 16:45   #11
Eto ga sutra.

Purica, povrce( na pari), slatki krumpir, tenfani obicni,
Pita od bundeve, pecan pita i od slatkog krumpira.....naravno vec sam napravila tonu cokies sa cokoladom i pecan , pjena od brusnica i slatkog vrhnja, zelena salata, kiselisi, i tak...uglavnom pun stol.

a vi?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 19:42   #12
ja sutra idem na svoj prvi thanksgiving kod familije od svog buduceg, i jako se veselim, al se malo iuzasavam kombinacija koje se slazu.....nadam se da ce mis e svidit

jedva cekam da probam pumpkin pie!!
__________________
[color=dark red]Karmageddon: It's, like, when everybody is sending off all those really bad vibes, right? And then, like, the earth explodes and it's, like, a serious bummer.[/color]

Borger King: Have it our way, your way is irrelevant.
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.