Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2011., 09:57   #1
Materijal za priključak vode

Dakle, radim jedno maleno istraživanje, i zanima me što je sve od materijala potrebno da bi uveli vodovodni priključak od glavnog vodovoda do kuće?

Evo uzmimo primjer kad je kuća od ceste udaljena 10m, uz cestu normalno ide gradski vodovod.

I sad me zanima po redu što sve treba da bi ja do kuće doveo vodu, od cijevi, šahte, vodomjera itd itd?
Da li treba hidrofor kao i kod običnog privatnog bunara?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 15:32   #2
ovisi odkuda si

u Rijeci bi ti bilo ovako

platis priključak,u toj cijeni(3500-7000kn ovisno o tome koliko radova i iskopa ima) dobijes prikljucak na granici parcele,2 kuglicna ventila (za prije i nakon vodomjera),vodomjer,zidanu sahtu i poklopac

za 10m instalacije trebaš ili 10m pocinčane cijevi od 1 cole ili 10m alkaten cijevi i 2 alkaten spojnice

hidrofor ti netreba,jedino možeš staviti reducir ventil za samnjivanje tlaka ako je prevelik tlak u mreži
__________________
Narod bez kruha i na rubu plača, a oči se mažu problemom navijača!
Tony_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 08:53   #3
ok, ali zanima me što sve ide od glavnog priključka do šahte?

dakle, sigurno ide prvo ventil na glavni gradski vodovod, pa onda cijevi do vodomjera koji je u šahti, možda tu koji ventil?

zanima me točan podatak.

Od izlaza šahte do kuće mi ne treba jer to sad znam kako ide.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 11:02   #4
to ti ionako odraduje vodovod ili njihovi kooperanti ali evo

spoj na glavni vod(sedlo) -vertikalna cijev do dubine 50cm,koljeno i horizontalna cijev u šahtu,prvi ventil je onaj u šahti prije vodomjera sve u promjeru od 1 cola

na glavni gradski vod neide ventil,barem kod nas ne stavljaju
__________________
Narod bez kruha i na rubu plača, a oči se mažu problemom navijača!
Tony_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 12:40   #5
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ok, ali zanima me što sve ide od glavnog priključka do šahte?

dakle, sigurno ide prvo ventil na glavni gradski vodovod, pa onda cijevi do vodomjera koji je u šahti, možda tu koji ventil?

zanima me točan podatak.

Od izlaza šahte do kuće mi ne treba jer to sad znam kako ide.

Reci ti nama gdje je problem? Nekaj hočeš znati , a ne želiš nam sve reći?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 19:05   #6
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Reci ti nama gdje je problem? Nekaj hočeš znati , a ne želiš nam sve reći?


__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:22   #7
pozdrav svima, ima li tko iskusan da mi odgovori na moja pitanja ve zano za priključak vode? Interesira me uopće na koji način i gdje točno se mora spojit da bi se dobilo vodu u kuću. Znači mene interesira priključak od šahte do kuće? Ja sad trenutno koristim hidrofor međutim on je jednoj starijoj kuči koja se koristi samo za odlaganje alata i sl. Tu kuću ja tak i tak namjeravam rušit nekad i hidrofor stavit u kotlovnicu koju tek trebam napravit i ona bi bila skroz do kuće u kojoj sad živim. E sad na kojem dijelu se može spojit gradski vodovod? majstor mi je rekao da nije moguće direktno u kuću uvesti, nego tamo kod hirofora ili naći cijev koja ide od hirofora do kuće u kojoj stanujem i tu napravit šaht bliže kući i onda pretpostavljam u šahtu se spojit? E on mi je rekao za te dvije solucije. Ima li treća NAJJEDNOSTAVNIJA možda jer nekak mi se ovo sve čini komplicirano pošto ću s vremenom hidrofor micati i stavljati bliže kući ali to sad ne mogu zbog financija- prioritet mi voda. Nadam se da ste shvatili iz mojeg posta što pitam hvala na odogovrima
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:33   #8
Quote:
zoki-25 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, ima li tko iskusan da mi odgovori na moja pitanja ve zano za priključak vode? Interesira me uopće na koji način i gdje točno se mora spojit da bi se dobilo vodu u kuću. Znači mene interesira priključak od šahte do kuće? Ja sad trenutno koristim hidrofor međutim on je jednoj starijoj kuči koja se koristi samo za odlaganje alata i sl. Tu kuću ja tak i tak namjeravam rušit nekad i hidrofor stavit u kotlovnicu koju tek trebam napravit i ona bi bila skroz do kuće u kojoj sad živim. E sad na kojem dijelu se može spojit gradski vodovod? majstor mi je rekao da nije moguće direktno u kuću uvesti, nego tamo kod hirofora ili naći cijev koja ide od hirofora do kuće u kojoj stanujem i tu napravit šaht bliže kući i onda pretpostavljam u šahtu se spojit? E on mi je rekao za te dvije solucije. Ima li treća NAJJEDNOSTAVNIJA možda jer nekak mi se ovo sve čini komplicirano pošto ću s vremenom hidrofor micati i stavljati bliže kući ali to sad ne mogu zbog financija- prioritet mi voda. Nadam se da ste shvatili iz mojeg posta što pitam hvala na odogovrima
Ako imaš sada spojenu vodu od hidrofora do kuće, jedino tu možeš spojiti vodu sa gradskog vodovoda.
Dakle pronađi gdje ulazi voda u kuću sada, tu napravi šaht i spoji se sa gradskom vodom.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:40   #9
Pozdrav, da sada imam spojenu vodu od hirofora do kuće: Aha znači jedino je moguće se spojit il tamo kod hidrofora ili napravit šaht kod kuće pa se tu spojit. A kak bi otprilike trebao bit šaht velik?
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:42   #10
E da još pitanje jedno kolko otprilike bi mogao taj zahvat koštata ono u grubo, da me majstor ne opere a tak i tak sam slab s financijama? Hvala
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 19:42   #11
Quote:
zoki-25 kaže: Pogledaj post
E da još pitanje jedno kolko otprilike bi mogao taj zahvat koštata ono u grubo, da me majstor ne opere a tak i tak sam slab s financijama? Hvala
Šaht mora biti dovoljno velika da se njemu može na postojeću cijev,koja i određuje dubinu šahta, napraviti kvalitetan spoj ,sa svim ventilima i spojnim dijelovima. Tu se ne smije štedjeti i treba sve lijepo isplanirati. Dubina bi ipak trebala biti takova da osigurava cijevi od smrzavanja.
Kasnije se iz tog šahta može koristiti voda za zalijevanje ili druge namjene.
Poklopac bi trebao biti lagan, nikako od betona ,a u šahtu bi morala komotno raditi jedna osoba, naravno dok čući.
O cijeni ne mogu ovako paušalno govoriti jer nije poznata duljina polaganja cijevi, način, stanje i potreban posao u samom šahtu gdje se nalazi vodomjer, ma bilo bi neozbiljno sada bubnuti neku cijenu,koja nema veze sa stvarnost.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 20:32   #12
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Šaht mora biti dovoljno velika da se njemu može na postojeću cijev,koja i određuje dubinu šahta, napraviti kvalitetan spoj ,sa svim ventilima i spojnim dijelovima. Tu se ne smije štedjeti i treba sve lijepo isplanirati. Dubina bi ipak trebala biti takova da osigurava cijevi od smrzavanja.
Kasnije se iz tog šahta može koristiti voda za zalijevanje ili druge namjene.
Poklopac bi trebao biti lagan, nikako od betona ,a u šahtu bi morala komotno raditi jedna osoba, naravno dok čući.
O cijeni ne mogu ovako paušalno govoriti jer nije poznata duljina polaganja cijevi, način, stanje i potreban posao u samom šahtu gdje se nalazi vodomjer, ma bilo bi neozbiljno sada bubnuti neku cijenu,koja nema veze sa stvarnost.
hvala puno na odogvorima pomogli su mi
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 20:29   #13
Pozdrav zanima me još gdje se znači u mojem slučaju komunalac priključuju na vdo, kod hidranta baš ili može negdje drugdje? Jer situacija mi je slljedeća preko puta znaći ide vodovod i da li onda oni vuku cijevi od hidranta ili se priključuju direktno preko ceste znači ravno na moju kuću tj šaht. Pitam jer je hidrant malo dalje i onda bi me automatski to sve skuplje koštalo( bušenje ceste, više cijevi i sl)
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 21:45   #14
Quote:
zoki-25 kaže: Pogledaj post
Pozdrav zanima me još gdje se znači u mojem slučaju komunalac priključuju na vdo, kod hidranta baš ili može negdje drugdje? Jer situacija mi je slljedeća preko puta znaći ide vodovod i da li onda oni vuku cijevi od hidranta ili se priključuju direktno preko ceste znači ravno na moju kuću tj šaht. Pitam jer je hidrant malo dalje i onda bi me automatski to sve skuplje koštalo( bušenje ceste, više cijevi i sl)



Kućni priključak sa gradske mreže ne spaja se kod hidranta, nego se spaja direktno na vodovodnu cijev koja može biti sa bilo koje strane ceste, a obično je na onoj strani gdje je i hidrant. Kako se spajaju od mreže na tvoj šaht, ovisi o njihovoj opremi koju imaju. Može se kopati kanal direktno preko ceste, a može se i bušiti ispod ceste , pa se otvaraju samo dvije manje rupe za lakše spajanje.
Ali kažem sve ovisi tko to radi, jer to mogu dati i kooperantu koji može imati noviju opremu za spajanje ili stariju, pa kako ispadne.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.