Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2016., 21:47   #121
Zar je moguće da još uvijek vrijedi pravilo; što skuplji printer, jeftinija boja?!
Vjetrogonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 19:04   #122
Lijep pozdrav!
Trebao bih printer za kucnu uporabu- pretezito ispis dokumenata, povremeni ispis fotografija. Posto se bas ne razumijem i printere trebao bi mi vas savjet. Buđet mi je do oko 1000 kuna. Vazno mi je da se boje mogu jeftino mijenjati. Svida mi se princip kod pixmine G serije u koje se direktno ulijeva boja (znaci li to da se moze kupiti jeftina boja u bocicama ili da takoder podrzava samo odredenu brendiranu boju). Takoder bi volio da ima wifi.
__________________
An old man dies, a young woman lives. Fair trade.
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 18:04   #123
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!
Trebao bih printer za kucnu uporabu - pretezito ispis dokumenata, povremeni ispis fotografija. Posto se bas ne razumijem i printere trebao bi mi vas savjet. Buđet mi je do oko 1000 kuna. Vazno mi je da se boje mogu jeftino mijenjati. Svida mi se princip kod pixmine G serije u koje se direktno ulijeva boja (znaci li to da se moze kupiti jeftina boja u bocicama ili da takoder podrzava samo odredenu brendiranu boju). Takoder bi volio da ima wifi.
Pretpostavljam (prema tekstu iz posta) da trebaš samo printer a ne 3 u 1 multifunkcijski uređaj, to onda olakšava izbor, inače iz posta nije vidljivo koliko bi otprilike listova printao tjedno/mjesečno, no pretpostavljam ne jako puno s obzirom da je za uobičajenu kućnu (a ne poslovnu) uporabu, stoga ako je samo printer (a ne 3 u 1) onda ti je solidna opcija - Canon foto pisač Pixma IP7250, Wi-Fi, ink jet, A4, 9600x2400 dpi, duplex , koji je oko 520kn i ima i Wi-Fi kao i solidan ispis fotografija, a zamjenske tinte sa mikročipom su mu ispod 20kn (listing shopova koji ju imaju nađeš na nabava.net preko njihove tražilice), to sve skupa (cijena printera i zamjenskih tinti) je vrlo povoljna opcija za umjerenu količnu krznenih životinjica.
forrestgump74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 18:54   #124
trebam laserski printer u boji (otpisala inkjet jer ga ne koristim svakodnevno), duplex obavezno,rado bih da ima i skener i wifi makar to bitno poskupljuje . Što tiši u "pripravnom stanju" , stranice u minuti mi nisu bitne ali mi je bitno vrijeme do ispisa 1.stranice - printam npr svakih 15 min po 1 ili 2 stranice i taman ode u stand by a do onda zuji opako (stari samsung scx 4521)
Cijena do nekih 3.000 kn i da traje definitivno dulje od 2 godine
Laser ili led ? (led su nešto jeftiniji koliko sam vidjela) Gledala Brother i HP, ali me obeshrabrili prethodni postovi.
zahvalna na svakoj preporuci/savjetu
dokona domacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 23:01   #125
Dragi moji, takoder trebam preporuku za printer. Treba mi multifunkcijski printer u crno-bijelom i boji za kucnu upotrebu i mali ured. U buducnosti ce mi mozda trebati vise ispisa u boji, ali u prvom redu slika i crteza, ne toliko fotografija. S obzirom da imam zadan troskovnik, printer ne bi trebao biti jeftiniji od 1000 kn niti skuplji od nekih 1500. Trazi se sto jeftiniji ispis.

Oni koji su mi privukli najvise paznje su HP-ov Officejet Pro 8710 (stari 8610 je primio mnogo hvale) i Canon Pixma MX925.

Usput pitanje, je li u kucnim uvjetima uopce moguce printati: A) u crno-bijelom i B) fotografije jeftinije nego sto to mogu kopirnice i studiji?
orijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 12:29   #126
treba mi best buy do 500 kuna, mjesečno če se printat do 50 listova, više će se skenirati.
alphonso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 15:00   #127
Quote:
alphonso kaže: Pogledaj post
treba mi best buy do 500 kuna, mjesečno če se printat do 50 listova, više će se skenirati.
Multifunkcijski inkjet ili laserski :/, ako ti treba inkjet onda ti je trenutno bestbuy i najprodavaniji multifunkcijski printer u državi - Canon foto pisač Pixma MG5750, Wi-Fi, 44"/A4, 1200x2400 dpi/4800x1200 dpi, duplex, multifunkc. uređaj, a trenutno košta oko 570kn, a zamjenske boje su trenutno 39kn po komadu, inače ispod 500kn (kod inkjetova) ti je poprilično teško pronaći nešto dobro a multifunkcijsko i da nema preskupe zamjenske boje...
forrestgump74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 12:58   #128
Quote:
forrestgump74 kaže: Pogledaj post
Multifunkcijski inkjet ili laserski :/, ako ti treba inkjet onda ti je trenutno bestbuy i najprodavaniji multifunkcijski printer u državi - Canon foto pisač Pixma MG5750, Wi-Fi, 44"/A4, 1200x2400 dpi/4800x1200 dpi, duplex, multifunkc. uređaj, a trenutno košta oko 570kn, a zamjenske boje su trenutno 39kn po komadu, inače ispod 500kn (kod inkjetova) ti je poprilično teško pronaći nešto dobro a multifunkcijsko i da nema preskupe zamjenske boje...
naručen.

nadam se da će bit u redu.
alphonso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 14:01   #129
Ljudi, poklonio bih klincima (7 godina imaju - blizanci) printer za Božić. Ništa fancy, printali bi stvari za školu, koju sličicu sa neta i slično. Znači nikakvo profi korištenje. Par desetaka stranica mjesečno max.

Tako da bih htio ono što većina i pita. Jeftini printer koji ima jeftine zamijenske boje. Vidim da je forrestgump74 drugima predložio ova 2:
1. Canon Pixma IP7250 - 529 kn u Extreme Digital
2. Canon Pixma MG5750 - 571 kn u www.mall.hr

Prvi nema mogućnost skeniranja i fotokopiranja, drugi ima. Te funkcije mi nisu najbitnije, ali opet, ako ih printer ima tim bolje. Ali ponavljam, printanje je prioritet! Uz tako malu razliku u cijeni bih logično uzeo drugi. Ali u igru ulaze i zamijenske tinte. Koliko sam shvatio (laik sam), treba kupiti 4 tinte (Magenta, Cyna, Yellow, Black). Prvi printer ima zamijenske za 11,90 kn po komadu (u neutrinomobile.hr), a ovaj drugi ima zamijenske za 39,00 kn po komadu (u www.supernet.hr). Razlika nije baš mala 108,40 kn za sve 4. Ali pošto sam laik, teško mi je reći koliko često bih trebao mijenjati boje. Tih 108,40 kn nije neka razlika ako boje mijenjam jedanput-dvaput godišnje. Ali jest ako bih ih mijenjao svaki mjesec. A pošto baš nisam koristio printere u prošlosti, pojma nemam koliko brzo se troši. Čak ni ne znam da li ta 2 printera podjednako brzo troše tintu, možda ovaj drugi sporije troši, pa ustvari zamijenske tinte i nisu toliko skuplje (npr. ako bi njemu trajale dvostruko duže nego prvom).

Ukratko, što bi mi preporučili da kupim klincima (ponavljam, bila bi neka mala potrošnja, vjerojatno od par stranica do MAX 40-50 stranica na mjesec)? Printanje je prioritet, mogućnost skeniranja i fotokopiranja je plus, ali jeftinije tinte su veći plus (znači multifunkcionalan printer dolazi u obzir samo ako me neće opaliti po džepu sa tintama). Naravno, ne sužavam izbor na samo ova 2 printera, ako imate kakav savjet za neki drugi (cijena max nekih 100 eura) slobodno preporučite. Ova 2 sam naveo samo jer su spomenuti par postova iznad.

Isto tako, spreman sam i na ručno nadopunjavanje tinte (vidio da preko ebay-a mogu dosta jeftino naručiti zamijensku boju u bočicama). Naravno time bih se zajebavao samo ako je potrebno. Ako bih mogao jeftino proći i za zamijenskim tintama, ne bih se zajebavao ovim ručnim punjenjem.

Unaprijed zahvaljujem!

Zadnje uređivanje Homer : 20.12.2016. at 14:26.
Homer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:47   #130
Potreban mi je printer/skener (mfp) za ured. Printam ispod 1000 stranica mjesečno. Što se isplati?
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.