Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2017., 11:54   #21
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Malo zavlačenje ali mislim da bi i pristali na zamjenu ako bi kod njih kupila nešto drugo u istoj cijeni ili bolje. A i žele se uvjeriti da je laptop vraćen u ispravnom stanju. Znam da je situacija kakva jeste ali razmisli o gornjoj granici od 3000kn za laptop, držim da bi ovo bila bolja opcija

http://www.va.com.hr/Katalog/tabid/6...ESC%2cUnitCost
Ma ništa. Vozila sam ondje, došla s laptopom upakiranim jer su mi u Bjelovaru rekli da donesem laptop bez Windowsa ili će oni izbrisati Windowse (da im je svejedno), a u Kutini mi nisu ni pogledali laptop. Samo su mu rekli da to ne može tako, da prema pravilima HP provjerava laptop a ako ne valja da će oni zamijeniti za isti model, a ne da ću dobiti zamjenu za neki drugi.

Rade budalu od mene. Normalno da je moguća zamjena ako imaju dobru volju, uostalom to trgovci često rade jer se radi o nepisanom kodu dobrog poslovanja.

Samo vi u Vacomu pazite kada ćete me sljedeći put vidjet u vašoj prodavaonici. Nikada ne zalazim više kod vas. Ja ću se riješit ovog laptopa, izgubit ću lovu, ali ćete i vi osjetiti to, bez brige. Sretno s preporukama - ja vas neću preporučiti nikada nikome.

Ja ovaj laptop ne koristim, spremila sam ga u kutiju i kad ga prodam - prodam.
unbreakable123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 14:03   #22
Ne bih ti ni ja zamijenio nekoliko dana korišten laptop, a teško bi našla trgovinu koja bi to napravila, ako nema zakonsku obavezu (u slučaju kupnje na daljinu).

Što će oni s tim vraćenim laptopom? Prodati ga pod novog? Ne, ne može se laptop vratiti u identično stanje kakvo je bilo prije korištenja. Stavi se u poziciju budućeg ponovnog kupca tog laptopa... Bi li bila sretna da ti prodaju laptop koji je netko koristio nekoliko dana? Opet bi kukala na forumu da si dobila polovan laptop po cijeni novog. Dakle, da bi tebi izašli u susret, morali bi kasnije nekoga prevariti... ili laptop prodavati kao korišten, po nižoj cijeni. Gdje bi trgovina stigla da vraća ISPRAVNU robu koju je netko koristio čisto zbog toga što kupac nije zadovoljan performansama!?
Uostalom, jamstvo se aktivira danom kupnje i oni bi morali objašnjavati uvozniku (a oni HPu) zašto žele poništenje aktivacije jamstva.

Mogla si saznati da je laptop smeće da si prije kupnje prelistala forum ili otvorila temu, sad je kasno. I ne, neće oni osjetiti to što ih ti nećeš preporučiti.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 13:02   #23
Bas zalosno,
otkud obicni covjek zna sta je dosta brzo danas? koji processor treba?
Pametan taj svijet nije, i tko to dozvoli da se takve processore uopce prodaje i ugradi? nema zastite , nema pameti vise,....
Danas moras mnogo vremena da si uzmes i vrlo dobro informiras, uff...
nisu svi elektronicari itd...
Po meni , ja bi zabranio uopce takve processore, ali danas je tako da se i smece prodaje....ma vec duze je tako.

Nista preporucim ti da to za manji novac prodajes hcim brze.
i informiraj se sta je dovoljno dosta brzo.
Nemoj nikada kupiti Processor koji pocne sa slovom N.....
To ti onda ko muskarac , a nema vise jaja...i jos gorse....

Ima dosta znaznih dual-core processora, ali preporucim za buduce da uzmes nesto sa 4 jezgra, ali ne opet N...seriju
osim ako nikada ne igras neke velike igrice, mozes i uzeti sa Dualcore processorom.
Jos je uvjek tako, da snaga vecinom dolazi od processora, i kod Laptopa je problem struja, stednja energije/akumulatora/baterije, i nema snage bez struje, bez brzih processora.
Zato i ja nikad necu nucati Laptop, osim kada sam morao na poslu nekada.
Razlika snage izmedu Laptopa i stolnog racunala/koji stoje vecinom na podu, je uzasno velika.
Imam tu jos uvjek jednog starijog Toshiba, negde oko 7 godina ima, od jedne cure koji je dosao nekada 1500€ i vrlo malo radio, ali ipak ima stari dualcore sa negde 2,2ghz i radi dosta brzo za uskoro sve. Nije nekakva N...serija.

A sta je sa tvom starom Laptopom? Nemozes njega vise koristiti?


LP
Blues
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 13:47   #24
Otkad se informiranost smatra necim losim ? Pa kad kupujes nesto relativno skupo, a istovremeno i bitno, zar je problem citat par sati ? Pogotovo u tom budzetu, treba ti 4-5 sati da postanes ekspert i pronades odgovarajucu trgovinu. Ja sam kroz 5-6 dana, svaki dan pomalo prosa nekoliko stotina modela i najmanje 50 detaljnih recenzija u rasponu od 2500-6000kn. Prije toga nisam ima apsolutno nikakvog znanja o laptopima, a sad znam dovoljno. Bilo mi je zanimljivo malo se educirat, nisam mislio da su laptopi toliko zanimljivi, po meni daleko vise od mobitela i stolnih racunala. Takvo znanje je trajno i isplati se, a mozes i drugima pomoc da dobro odaberu. Sve to skupa vridi i za druge proizvode tehnologije. Ipak to nije jednokratno znanje pa da se ne isplati. Pa ne moras bit strucnjak da odma skuzis da je i3 znatno bolji od celerona, a danas je na internetu to ionako cas posla za detaljno usporedit. U danasnjem vremenu je edukacija neophodna, a i moze bit zanimljiva.
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 14:03   #25
prije mjesec dana sam jednoj curi instalirao windowse na takav laptop, i koliko god da je slab nije ni priblizno spor kako ti opisujes.
jesi sigurna da su svi driveri ispravno instalirani? ak se dobro sjecam HP nit ne nudi drivere za win8 za taj model, pa lako moguce da nesto ne radi kako treba.
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.