Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 12:16   #9821
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Nema na čemu. Po meni nema smisla riskirati hoće li te netko negdje izdvojiti iz reda, hoće li ti aparat za mjerenje prtljage pištati pa te tražiti kontakt osoblja i sl. Uz gornju prtljagu i manju žensku torbu za gore plus 15 kg dolje, mislim da za time nema potrebe.

Za nekoliko dana realno ne treba ni tih 15 kg. A ako ideš u shopping, onda kupiš prtljagu samo na povratnom letu :iskusnjara:
Idem u 6. mj. na par dana doslovno, gore nosim nužno, a na povratku možda malo dodam
trenutno me malo muči terorizam, ali proći će me
GReti is offline  
Old 10.05.2017., 19:53   #9822
Ryanair (procitajte 1.post!)

Može info za ručnu prtljagu nosim cabin size kofer interesira me dali uz to mogu nosti ruksak normalni školski (on je malo drukčijih dimenzija od onih koje su propisane za manju torbu)


Sent from my iPhone using Tapatalk
inika1 is offline  
Old 11.05.2017., 08:50   #9823
Quote:
inika1 kaže: Pogledaj post
Može info za ručnu prtljagu nosim cabin size kofer interesira me dali uz to mogu nosti ruksak normalni školski (on je malo drukčijih dimenzija od onih koje su propisane za manju torbu)


Sent from my iPhone using Tapatalk
I još 1 pitanje može cokolino od 1 kg u ručnu?
inika1 is offline  
Old 11.05.2017., 09:39   #9824
Quote:
inika1 kaže: Pogledaj post
Može info za ručnu prtljagu nosim cabin size kofer interesira me dali uz to mogu nosti ruksak normalni školski (on je malo drukčijih dimenzija od onih koje su propisane za manju torbu)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mozes taj ruksak a moze i Cokolino (u prahu). Ne moze jedino hrana koja je u tekucini (grah u konzervi), kremasta (Nutella) ili u obliku paste.
Kabinski kovceg neka bude u dimenzijama koje propisuje Ryanair.
tiziana is offline  
Old 11.05.2017., 14:24   #9825
Ryanair (procitajte 1.post!)

Hvala
inika1 is offline  
Old 14.06.2017., 16:20   #9826
Pozdrav ekipa,
Uglavnom letim Ryanairom, uvijek uzmem prioriti boarding (zbog ručne prtljage, kad uđeš prvi uvijek uspiješ naći mjesta) no sad, s obzirom da putujemo od Dublina do Palerma (gotovo 4 sata), intenzivno razmišljam o uzimanju (plaćanju) sjedala sa extra legroom. To su 1. i 2. red i koliko vidim 16. i 17.
Do Zadra (2 i pol sata) sam uvijek crkavao, baš mi je falilo mjesta za oge, opet, nisam siguran da li se isplati bubnuti još 27 (za 16. i 17. red) ili 30 eura (za 1. i 2.) pa da ispadne da imam centimetar više. Ima li tko iskustva s tim sjedalima?
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Old 15.06.2017., 11:36   #9827
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,
Uglavnom letim Ryanairom, uvijek uzmem prioriti boarding (zbog ručne prtljage, kad uđeš prvi uvijek uspiješ naći mjesta) no sad, s obzirom da putujemo od Dublina do Palerma (gotovo 4 sata), intenzivno razmišljam o uzimanju (plaćanju) sjedala sa extra legroom. To su 1. i 2. red i koliko vidim 16. i 17.
Do Zadra (2 i pol sata) sam uvijek crkavao, baš mi je falilo mjesta za oge, opet, nisam siguran da li se isplati bubnuti još 27 (za 16. i 17. red) ili 30 eura (za 1. i 2.) pa da ispadne da imam centimetar više. Ima li tko iskustva s tim sjedalima?
To moraš sam odlučiti, ja bi svakako nadoplatio.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 15.06.2017., 12:56   #9828
Ta skjedala ovo 16-17 su emergency row i imaju osjetno više mjesta iako ja nikad nisam niti bi placao extra za išta, ali ako ti to zelis samo daj imas dosta vise mjesta na tim sjedalima. Bar 10ak cm


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Old 19.06.2017., 18:00   #9829
kad idemo sami, suprug uvijek uzme ta sjedala, upravo zbog mjesta (meni svejedno); međutim, kad idemo s djecom (troje), onda ne može (djeca nisu dopuštena u tim redovima) i redovito pati za tih 10ak centimetara više
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 20.06.2017., 12:57   #9830
Pozdrav svima,

Prvi puta letim Ryanairom i upravo kupujem karte. Prilikom kupnje karata nudi se i smještaj po povoljnim cijenama (nižim nego što su to za ista mjesta u istom terminu na bookingu). Ima li tu neka caka, je li već netko tako uzimao karte zajedno sa smještajem?

Hvala na odgovorima
Punjena maslina is offline  
Old 06.07.2017., 19:57   #9831
Pozdrav ljudi... Malo sam čitala postove i ne pronalazim u hrpi ovo što me interesira. Pa pliz pomagajte!

Našla sam karte iz Zadra i cijena s prtljagom mi odgovara, međutim ne znam je li to konačna cijena. Čula sam da oni imaju još nekakve troškove/svaštanešto što nekada zna premašiti cijenu same karte. Zna li netko nešto o tome? Da ne ne bi šokiralo kad krene naplata...

Hvala!
Angeleyes7 is offline  
Old 06.07.2017., 21:10   #9832
Quote:
Angeleyes7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi... Malo sam čitala postove i ne pronalazim u hrpi ovo što me interesira. Pa pliz pomagajte!

Našla sam karte iz Zadra i cijena s prtljagom mi odgovara, međutim ne znam je li to konačna cijena. Čula sam da oni imaju još nekakve troškove/svaštanešto što nekada zna premašiti cijenu same karte. Zna li netko nešto o tome? Da ne ne bi šokiralo kad krene naplata...

Hvala!
To je konacna cijena ako nemas prtljage osim one koja se unosi u avion. Samo, cijena nije stalna, moze se mijenjati iz dana u dan. Kad uplatis to je to. Sljedeci dan moze cijena biti visa ili niza.
tiziana is offline  
Old 21.07.2017., 19:09   #9833
Bok, molim Vas za pomoc, standardna cijena (najjeftinija) koju prtljagu obuhvaca? Koliko toga mogu ponijet sa sobom? Dimenzije neke? Idem za Englesku 5 dana..
dodoonn is offline  
Old 21.07.2017., 20:45   #9834
https://www.ryanair.com/gb/en/useful...ge-can-I-carry

1 torba cije mjere ne prelaze 55cm x 40cm x 20cm i cija ukupna tezina ne prelazi 10 kg, te 1 mala torba, rucna, za laptop i slicno, cije mjere ne prelaze 35cm x 20cm x 20cm i koja se moze lako smjestiti ispod sjedala ispred vas.
tiziana is offline  
Old 31.07.2017., 23:13   #9835
Beba

Ima li netko nedavna iskustva sa bebom u RA? Letjeli bi Trst-Bari-Trst beba ima 10 mj, nosili bi svoju autostolicu i kolica. Čitam da kod poljetanja i sljetanja beba sjedi u krilu, što je preostali dio puta?
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Old 01.08.2017., 12:12   #9836
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Ima li netko nedavna iskustva sa bebom u RA? Letjeli bi Trst-Bari-Trst beba ima 10 mj, nosili bi svoju autostolicu i kolica. Čitam da kod poljetanja i sljetanja beba sjedi u krilu, što je preostali dio puta?
Nemam iskustva s tim, ali ovdje sve pise:
https://www.ryanair.com/gb/en/useful...-i-should-know
Procitajte sve pazljivo pa pitajte ako nesto dobro ne razumijete. Mozete i pitati Ryanair putem chata.

Autostolicu mora odobriti Ryanair. Oni daju svoju ako ste kupili sjedalo za bebu.
Ako niste kupili to sjedalo morat cete bebu imati u krilu sve vrijeme. Dobit cete za nju poseban siguronosni pojas.
Kolica (pushchair, ne ona velika za sasvim male bebe) gurate do ulaza u avion, pokretnih stepenica, a tu ih i dobivate po dolasku.
tiziana is offline  
Old 01.08.2017., 12:26   #9837
Da dodam i sljedece:
Please note: if you are booking an extra comfort seat for an infant you will need to contact our call centre to make the booking and allocate a suitable seat onboard. Website discounts will be offered for this booking.


Ako kupujete sjedalo za bebu morate kontaktirati RA Call centar da vam dodijeli odgovarajuce sjedalo. Dobit cete i popust na njega

Airline approved car seats
You can bring a car seat onboard for use by an infant or child as long as it is approved for aircraft use and has a 5 point harness.
The car seat must:
· Be forward facing
· Fit in the 42.5 cm (16.8 inches) space between the armrests of an aircraft seat.
· Be certified for use onboard aircraft as follows:
European car seat– the seat must have a CE sticker and
"Certified for use on aircraft" printed on it.

Autosjedalice za bebe koje odobrava RA:
Mora imati 5 tocki na koje se ucvrscuje pojas.
Mora gledati prema naprijed.
Treba se uklopiti u prostor od 42,5 cm izmedju rukohvata avionskog sjedala.
Treba biti certificiran za koristenje u avionu na sljedeci nacin:
Sjedalo na sebi mora imati CE naljepnicu na kojoj pise "Certificirano za koristenje u avionu".
tiziana is offline  
Old 01.08.2017., 15:17   #9838
Nije RA ali možda pomogne... Sestra je prošli tjedan letjela s Norwegian-om: beba (3 mjeseca) joj je cijelo vrijeme bila u krilu. Autosjedalicu je predala s prtljagom, kolica je predala na ulazu u avion.
sulfacem is offline  
Old 01.08.2017., 18:16   #9839
pozz ekipa, prije nego kupim karte htjela bih pitati jel dovoljno sat vremena prije doci na aerodrom ? jer bus dolazi na aerodrom marco polo u veneciji u cca 13:25 a avion kreće u 14 h.. koliko se mora ranije doci ? check in se tamo radi ili online prije puta ? hvalaa
__________________
Bihter & Behlul <3
fame chocolate is offline  
Old 01.08.2017., 20:53   #9840
p.s. krivo sam napisala ipak je riječ o trevisu. tako da mi pase drugi let. ali za dolazak na aerodrom prije leta jos stoji koliko najranije moramo doci ? i tko im iskustva sa rent a carom, jel potrebno osiguranje platiti ? tnx
__________________
Bihter & Behlul <3
fame chocolate is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.