Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 18:53   #8981
Ispunjava li se taj formular ili ne, odnosno mora li se navesti litra vina i litra rakije?
Hvala.
frenki12321 is offline  
Old 21.06.2017., 22:27   #8982
Quote:
frenki12321 kaže: Pogledaj post
Ispunjava li se taj formular ili ne, odnosno mora li se navesti litra vina i litra rakije?
Hvala.
Hvala svima na odgovorima i mene zanima ovo?

Ja litru i pol rakije raspoređeno u 2 kofera. Trebamo li to igdje navesti?
bille jean is offline  
Old 21.06.2017., 22:59   #8983
Pomoć? Trenutno se mislimo između dva hotela, cijena je u blizu. Zanima nas lokacija, odnosno koliko je sigurna za dvije žene. Hoteli su Vetiver (29-11 39th Ave, Long Island City) i Best Western Plaza Hotel (3934 21st Street, Long Island City). Hvala unaprijed!
__________________
“I like long walks, especially when they are taken by people who annoy me.”
vještina is offline  
Old 21.06.2017., 23:02   #8984
New York

Quote:
frenki12321 kaže: Pogledaj post
Ispunjava li se taj formular ili ne, odnosno mora li se navesti litra vina i litra rakije?
Hvala.
U principu, nemas gdje to navest, osim u polje "vrijednost koja ce ostati u USA", ali ja bih i dalje tu navela 0. Jos negdje moze postojati pravilo o unosu alkohola, cigareta i tako to ... uobicajeno litra i steka po putniku, nisam provjeravala.

Ovako izgleda formular:

https://www.cbp.gov/sites/default/fi...9B_English.pdf


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 21.06.2017., 23:30   #8985
Quote:
vještina kaže: Pogledaj post
Pomoć? Trenutno se mislimo između dva hotela, cijena je u blizu. Zanima nas lokacija, odnosno koliko je sigurna za dvije žene. Hoteli su Vetiver (29-11 39th Ave, Long Island City) i Best Western Plaza Hotel (3934 21st Street, Long Island City). Hvala unaprijed!


Lose je sto nijedan nije na Manhattenu, a dobro sto su oba kraj Metro stanice i brzo dodjes do TImes Sq na primjer.
Meni Best Western izgleda mrvicu bolje, bolja ocjena, poznatiji lanac, barem meni, F linija, pogotovo ako dolazis ili odlazis s JFK.

Imas na Google Maps reviewe stanica i hotela. Doduse, oko ove F se spominju dileri, ali da je inace OK (plus izgleda wheelchair accessible, zgodno za kufere). Najbolje da prosetas s Google Street View po kvartu . Tako sam ja jednom odustala od hotela .


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 22.06.2017., 02:17   #8986
Quote:
bille jean kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima i mene zanima ovo?

Ja litru i pol rakije raspoređeno u 2 kofera. Trebamo li to igdje navesti?
Ne moraš to nigdje navesti. Jedino, kako je i Bezveze objasnila, pod vrijednost u dolarima, ali i to možeš staviti kao 0.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 22.06.2017., 10:17   #8987
New York

Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ovaj moj link ne radi, pa evo novi, iako se brzo izgugla (trebao bi biti isti i za visitors i za citizens):

https://www.cbp.gov/travel/us-citize...claration-form

Zadnje uređivanje Bezveze : 22.06.2017. at 10:44.
Bezveze is offline  
Old 27.06.2017., 00:52   #8988
Quote:
vještina kaže: Pogledaj post
Best Western Plaza Hotel (3934 21st Street, Long Island City). Hvala unaprijed!
Ovdje sam ja bio smjesten u lito 2016. Ista ova metro stanica samo drugi hotel.
Mi smo bili smjesteni u LIC hotelu . Uglavnom , 100% sigurno . Ja sam bio sa ditetom i zenom.. vracali smo se i po noci u 10-11 navecer..
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Old 28.06.2017., 16:23   #8989
Muz je ipak za to da kupimo trodnevni NY pass.
Da li bi ko opisao koje lokacije vidjeti za svaki dan da su relativno blizu.
Ono...da ne trcimo s kraja na kraj.
Za Kip slobode sam vec kupila.
Hvala puno.
Maca. is offline  
Old 28.06.2017., 16:58   #8990
A sto sve zelite vidjeti s passom?
Imas li link na popis atrakcija koje mozes posjetiti?


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 28.06.2017., 19:33   #8991
Sa NY pass imas 90 atrakcija.
Jbg, zelim sto vise, odnosno koliko mozemo stici za ta placena tri dana.
Ostale dane cemo laganini gdje nas noge odvedu.
Maca. is offline  
Old 28.06.2017., 20:32   #8992
Ja bih eventualno jedan lijepi dan zrtvovala na taj pressing i posjetila najskuplje i najatraktivnije atrakcije: Intrepid (prije Intrepida skoknuti do TOTR i rezervirati termin), TOTR, Gugenheim, mozda i Empire (kad je vec tu). Eto, to moze biti jedan dan.
Ne znam s cim bih spojila 9/11, ako zelis u muzej, mozda Cruise i Ride. Mozda bih Ride utrpala u prvi dan i to bi bilo to. Ostalo laganini, a ako se ide laganini, ne isplati se pass. Za to moras posjetiti bar 3 atrakcije dnevno ili 4 u jednodnevnom.
Ako bas zalis treci dan, moras se potruditi naci skuplju atrakciju koja te zanima (jer smo sve skuplje prosli u prva dva dana), mozda Food Tour, ali onda dodatno treba brinuti kako rezervirati mjesto.

Hop on hop off bih zaobilazila u sirokom luku, npr.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 29.06.2017., 22:53   #8993
Opet ja.

Ipak cu uzet explorer pass.
Stavila sam u "korpu" ono sto zelimo obici.
Ne mogu trcati tri dana tamo vama sa ny pass, ovaj traje mjesec dana.
Jedino nisam procitala gdje se podize explorer.
Maca. is offline  
Old 29.06.2017., 23:29   #8994
Pa, nigdje, isprintas ili pokazes na mobu. Ovdje ima i video kako to radi. Ne moras odmah ni odluciti sta, nego samo broj.

https://www.smartdestinations.com/ne...YaAvs-EALw_wcB

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 29.06.2017., 23:44   #8995
Najbolje iskoristiti za najskuplje atrakcije koje te zanimaju ... Neke stvari se mogu proci i besplatno, npr. MoMa petkom poslijepodne (ne nositi ruksak jer zahtjeva cekanje za spremit ga u garderobu) i ako ti nije neugodno dati koji sitnis (plus cekati red) u nekim muzejima.
Ovako bolje i dinamicnije mozes odrediti kad je vrijeme za vidikovac ili park, a kad za zatvoreni muzej.



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 01.07.2017., 12:41   #8996
Gledam malo cijene putovanja za Ameriku (New York i sl.). Da li je moguće da Atlas nema ponude za putovanja u Sjevernu Ameriku ? Na njihovim str. vidim Kubu, Aziju, Afriku a nema Amerike.

Izgleda da i Atlas, domino efektom Agrokora, odlazi u propast.
animator0 is offline  
Old 01.07.2017., 14:50   #8997
Quote:
animator0 kaže: Pogledaj post
Gledam malo cijene putovanja za Ameriku (New York i sl.). Da li je moguće da Atlas nema ponude za putovanja u Sjevernu Ameriku ? Na njihovim str. vidim Kubu, Aziju, Afriku a nema Amerike.

Izgleda da i Atlas, domino efektom Agrokora, odlazi u propast.
Zašto bi uopće i išao preko agencije?
Možda zato i nemaju u ponudi, jer nema interesa za agencijska putovanja pošto ljudi putuju u vlastitom aranžmanu...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 01.07.2017., 15:07   #8998
Je l' se na Kip slobode ne smije u bermudama.
Maca. is offline  
Old 01.07.2017., 15:10   #8999
Ne mogu zamislit da se ne moze u bermudama. Nisam nikad naisla na kodeks odijevanja za Kip Slobode.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 06.07.2017., 11:51   #9000
Ima li itko informaciju koja kreditna kartica je bolje prihvacena u New Yorku? Diners ili American? Prvenstveno mislim na outlet-e
skroby17 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.