Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 19:29   #3281
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Krekre
Opet mi nisi logican.
Previse sam ja ulozio, previse je sistem dobar, pa cak i stara plazma da bih skidao neke, kamerom snimane, korea podnatpise ili stereo / prologic poluprodukte.
Cemu onda sva ta superiorna tehnika?!


Osobno skidam samo 5.1 materijal 720dpi obavezno minimalno web rip, pozeljno bluray rip.

Ja ne skidam muziku samo da skidam, vec planski i pazljuvo da se izvuce najbolja moguca varijanta snimke koja postoji.

U protivnom steta i uzimati bilo sta bolje od najosnovnijeg modela kucno kino centra od 100 eura.
Filmovi nisu s istoka, i ni jedan nije ispod Full HD, a većina je 4K. Mada mogu reći da i Bolivudska produkcija je danas većinom u 4K i da i tamo ima dobrih filmova, nije baš da se sve snima samo u Hollywoodu.

Evo jedan od njihovih filmova u 4K a i odličnoj kvaliteti zvuka i slike.

http://www.imdb.com/title/tt3735246/

Isto što se tiče spotova na TV, pogledaj produkciju IDJ video na Youtubu.

https://www.youtube.com/results?sear...y=idj+video+4k

Ekipa s istoka, mislim na susjede, nas je prešišala s kvalitetom slike, kvaliteta glazbe je za raspravu, ali samom obradom materijala minimum je Full HD a 4K je postao standard. Posljedica je to viška opreme na tržištu i što su puno uložili u studije i nabavku opreme.

Evo jedan od primjera korejske produkcije u 4K za spotove https://www.youtube.com/watch?v=7Vk3qJ4LwAw

Susjedi s istoka po kvaliteti slike i obradi nisu ništa lošiji.

Kod nas je većina video spotova jako loše kvalitete što je najžalosnije profesionalna oprema danas se već može nabaviti za par tisuća EUR.


Kada pričamo o muzici, višekanalnoj, pričamo o muzici! Origigi muzici istočnih autora! Zato treba onda neke stvari i prevoditi jer engleskog izdanja nema.

Ne skidam niti ja samo radi skidanja. Prvo pogledam što ima i u kojoj kvaliteti i onda što me od toga zanima.

Imaš moje linkove za demo fajlove, pa skini, ide brzo pa zaključi sam dali je ta kvaliteta u redu ili nije. A možda i dobiješ osjećaj što i kako rade autori sa istoka. A također ima i zapadnih stvari u surround formatu.

Evo dao sam primjer danas u linku jednog albuma koji je ocijenjen na zapadu kao jako dobar. A oni koji su ga skinuli kažu da je pravo blago. Nije to moje mišljenje već ljudi sa foruma koji su to poslušali. Dio sa tog albuma imaš u onom mojem 3 fajlu.

Što se tiče kvalitete snimaka glazbe nadam se da si čuo za http://www.2l.no/

A ima još par kuća koje rade vrhunske snimke, što se tiče kvalitete.

A filmove ne skidam ništa ispod blueray kvalitete.

Ono što tražim je 4K sa 7.1 kanalnim zvukom. Jer je glupo ako imaš mogućnosti to poslušati i pogledati a nemati onda tu verziju.

Imaš i BBC Planet Earth II HEVC 2160p UHD 360° BluRay HDR DTSHD5.1.

Nije problem pogledati na brzinu i slabiju kvalitetu da se vidi o čemu se radi, a onda se čeka top kvaliteta videa i audia.

Nadam se da si shvatio o čemu pričam.

Koja je svrha bila to prije nabaviti ako nisam mogao to na nečemu kvalitetnome poslušati. Materijala ima i previše.

A i moj stereo materijal koji posjedujem nema smisla gubiti vrijeme i ripati, kada su drugi to već napravili i to na daleko boljoj opremi od moje.

Ništa ne skidam što je snimano sa kamerom. Mogu samo pregledati o čemu se radi i to na kratko, napreskokce.

Minimum mi je Full HD, a kada izađe 4K onda to zamijeni ovu varijantu. Nakon toga se traži i varijanta sa 7.1 zvukom.

Evo jedan primjer za kvalitetan zvuk, pri tome mislim na ovu varijantu obrade zvuka:

John Wick 2014 UHD 4K 2160p HEVC10 SDR Multi Dolby ATMOS 7.1 -Zeus

Ima raznih varijanti, ali je ova najbolja, ono eksplozija je eksplozija kao što rekoh i osjeti se zračni pritisak. Kod mene je daleko bolji osjećaj nego u kinu, a nisam na full snazi na kojoj bi to mogao pustiti.

Jeli sada jasnije o čemu pričam i pišem.

Što se tiče mjuze skini ona 3 fajla za koje sam dao linkove, pa mi kaži kako se to čuje kod tebe i što misliš o istočnim autorima i surround zvuku kako ga oni rade?
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:16   #3282
Krekre spomenuo si korean podnatpise, a to su najlose snimke.

Nisam zelio te niti vrijedati te niti diskreditirati sta skidas, no dobio dojam da skidas manje kvalitetne snimke.
Sorry, krivo shvatio...

Skinem s linka, napisem dojam...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:27   #3283
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Krekre spomenuo si korean podnatpise, a to su najlose snimke.

Nisam zelio te niti vrijedati te niti diskreditirati sta skidas, no dobio dojam da skidas manje kvalitetne snimke.
Sorry, krivo shvatio...

Skinem s linka, napisem dojam...
Nisam spomenu podnatpise, već nazive melodija koji su na vjetnamskom, kineskom, korejskom ili japanskom. Pričamo o glazbi. A ti natpisi se prikazuju kao hijeroglifi na AVR. Dakle trebalo je nazive melodija upisati na materijal koji je originalno kao muzika izdan za to područje. A prije toga je trebalo neke od materijala i razdvojiti na pojedine melodije, jer su došli u jednom fajlu.

Trebat će ti pass za te fajlove, javi se na pp.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:18   #3284
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Da, izvorni Blade Runner je već svakako legenda.
Meni spada u TOP 5 (čak i u Top 3) SF filmova svih vremena....
Praktički, nenadmašno, a ako se nova verzija približi izvorniku, biti će to izniman uspjeh.....
blade runner i odmah nakon Odiseja može.blade runner sam uvijek doživljavao, a i ima sve karaksteristike futurističkog film noira.vizualni efekti i soundtrack su skoro pa nenadmašeni 35godina kasnije.to dovoljno govori o tome koliko je film bio ispred vremena.ima mi još uvijek jedan od najboljih završetaka ikada i zasigurno najbolji end credits.što je sigurno da novi nastavak će teško imati tako kvalitetnog lika antiheroja kao što je to rutger hauer maestralno odglumio roy battya i normalno Vangelisa je nemoguće nadomjestiti sa glazbenom pozadinom, ALI s ovakvim crew-om sumnjam da ćemo ostat razočarani.ponajprije će roger deakins konačno dobit davno zasluženog oscara(to je neizbježno).haha
odličan sf od novijih mi je bio baš od toga villeneuvea Arrival.

Zadnje uređivanje Caecus : 26.06.2017. at 23:30.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:05   #3285
Trenutno uz put se igram s Xbox One S...
I mogu reci da je ta kutijica poprilicno zanimljiva.
Razmisljam da je pustim u sistemu (mala se igra na TVu u tom primjeru) umjesto Bluray playera....
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:12   #3286
Ghoust in the shell ... malo razocaran, osim s glavnom glumicom.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:27   #3287
pogledaj Dunkirk,ako još igra u Imaxu.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:36   #3288
Cuj...to ti ono kada doma to tako dobro zvuci da nemam neku potrebu ici u kino.
+ vino ili piva
+ mir
Cim izade na 5.1 odmah ga gledam.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:37   #3289
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Cuj...to ti ono kada doma to tako dobro zvuci da nemam neku potrebu ici u kino.
+ vino ili piva
+ mir
Cim izade na 5.1 odmah ga gledam.
nemože tak dobro zvučat,a ja sam zahtjevan jako što se tiče home cinema zvuka(trenutno imam dva Rel suba u sistemu))....isto čekam da sprobam na svojem sistemu,al u imaxu je bilo jednom rječju nevjerojatno.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:50   #3290
IEvo njega...provokator


E sad najprije koja dva suba imas? Modela tocno.
Znatizeljan

A drugo, da moze.
Kada sam spojio
Denona DNA 7100 na Mitsubishija i Rotela 985 stari moj...u hifiju je postalo malo "grubo" naspram Audiolabovog predpojacala, ali visekanalno je bilo ko u kinu.
Uostalom to predpojacalo i je...za kino.

Balansirani izlazi...

Problem je sto svi imate te moderne drangulije pune tehnike, standarda, procesiranja i cega vec.
Koliko se sjecam vec si se ionako pozvao na slusanje.
Samo javi da dolazis...
Nije bas da mi se da prespajati, ali...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:24   #3291
r528se..denon i rotel ostali,a atc scm 11 stavljeni iza dok su naprijed scm 40...prodao vikendicu na moru,pa uložio u to i bicikl..po oba(atc-e i bike) išao u sloveniu.extreme vital je odličan bike/outdoor dučan.
trebalo je dost vremena da nađem idealan kombo ko atc-rel., e i centralni klipsch rc-64...preimpresivno djeluje u zvučnoj slici.posebno dts master mixu(strašna razlika nakon dynaudia koji je dost zatvoren i nedinamičan zvučnik(bilokoji ustroj).

Zadnje uređivanje Caecus : 27.07.2017. at 17:37.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 18:21   #3292
Molim savjet... Yamaha nsp40 sa pojacalom, Jbl cinema 510 sa pojacalom ili Onkyo hts3800(pojacalo ukljuceno),otprilike isti cjenovni rang...šta odabrati za sistem kucnog kina??
Penurina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 18:24   #3293
Ne poznam, no koliko vidio taj REL je poprilicno dobra igracka...jos ako imas 2...ne znam cemu ali mozes kucu srusit.

Koji Denon i Rotel?
Malo sam star oa znam sta i zaboravit da sad ne trazim nazad.

U svakom slucaju lijepe igracke.
No ako si vikendicu prodao za ovo...
XxX

A poziv vrijedi.

Inace Marin Dekovic mi je dobar frend, promociju bicikli u kadtvu za zavrsetak zimske lige sam bio u organizaciji...da si reko...mozda si mogao prodati samo pola vikendice...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:07   #3294
sad sa dva mi je tek zadovoljavajuće.xD..odkako sam gledao pri frendu predator sa dva svs sb16-ultra suba...nisam više isti izašao iz prostorije...
scm11 su ako i ne najbolji bookshelfi za stereo(po meni,a i mnogima drugima),a scm 40 su životinje.lol).-najmasniji bass šta sam čuo sa floorstandera,ali preraskošan.najbolji -detaljni i balansiran visokotonac šta sam imao prilike čuti.sistem je 5.2...neznam imao sam i 7.1 prije....nije mi neka sila za dodatnim surroundom za atmos-nije me tolko impresioniralo.a i totalno sam na nuli s budgetom posebno jer bi morao još barem jedan jaki par bookshelfa(idealno bi bilo iste atc) za 7.2.....nije mi volja.xD
X4200W i RB-1552 MK2.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:34   #3295
Vidis bas o tome sam ti pricao...
E imas zvucnike super i subove i onda stavis denona X4200W koji je zapravo igracka naprema ostatku sistema?!
Predpojacalo / procesor / dac pa pojacalo snage su novi svemir naprema integrircu, pogotovo u AV.
Sutra dolazi popodne jedan kolega s foruma na par savijeta..?
I trenutno je Copland CSA14 prikljucen...e govoris o basu!? Samo Grande Piano radi, a bez Rela...bas ne da je raskosan nego ludilo. U predpojacalu ima lampe.
Ako su tako dobri zvucnici kao sto govoris...nabavi si predpojacalo i pojacalo snage.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 22:10   #3296
pa scm40 su spojeni na rotel izlazno koje je opet spojeno na denon preout izlaz..meni je to zadovoljavajuće..ne gomilaju mi se još komponente
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 01:19   #3297
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
pa scm40 su spojeni na rotel izlazno koje je opet spojeno na denon preout izlaz..meni je to zadovoljavajuće..ne gomilaju mi se još komponente
Predpojacalo i pojacalo snage
A ti imas AV reciver i pojacalo snage?
Gomilaju komponente?
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 08:09   #3298
Jucer, s nestrpljenjem, namjestio projektor (daska za peglanje sluzi kao drzac, pa dijelimo sa suprugom ravnopravno)

Alien je tesko razocaranje.
I radnja i detalji i prica i zavrsetak.
Efekti? Ma ok, ali treba biti film dobar...
Od 1 do 5
Dam mu 2,
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:20   #3299
Gleda se ?
Pustilo @krekre iz "pritvora" forumskog....

Ja čekam na online (posle i na disku kolege) zadnju "Planetu majmuna".
Ima Cam verzija, ali loša naravno.

http://www.imdb.com/title/tt6673840/

Ovaj ruski SF počeh gledati, al sam morao odustati zbog obveza....obečava...

Naravno, badave bilo kakvi zvučni efekti (osim za Demo), ako film nema dobru priču, glumu i sadržaj.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:38   #3300
pojavio se je web rip 5.1
Iz postovanja do zvucnika i sistema u moju kucu CAM verzije ne idu.
Jer jednostavno nema smisla. Zvuk je kikiriki, a slika ...

Mozda jedan od zadnjih filmova u 5.1 na mojoj adresi...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.