Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2006., 18:35   #41
Quote:
sadie kaže:
bas sam se razveselila kada sam vidjela ovu temu. i ja se spremam u crnu goru, ali bez auta, i muku mucim kako.
je li isao tko avionom? ako uopce ima linija. ili busom? a je li zna tko kako onda od dub do budve? ako itko ima kakve info, pomozite please!!!
Ima bus skoro svaki dan iz Splita za Ulcinj, a iz Dubrovnika imaš više puta dnevno za Herceg Novi. Busom nije problem

Avionom iz Zagreba do Dubrovnika pa dalje busom.
medo101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 23:38   #42
mozes i iz hercegovine: mostar-budva
ema_wednesday is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 09:25   #43
Quote:
medo101 kaže:
Ima bus skoro svaki dan iz Splita za Ulcinj, a iz Dubrovnika imaš više puta dnevno za Herceg Novi. Busom nije problem

Avionom iz Zagreba do Dubrovnika pa dalje busom.


To je onda nešto novo.
Znam da iz Dubrovnika do granice, pa onda pesjedanje, ide jednom dnevno.
Iz Rijeke ide bus za Su jednom dnevno (šibenski), i tamo hvataš bus za Cg.
Brodom iz Ri ne hvataš bus do CG u Dubrovniku, nego moraš čekati 23 sata.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 09:50   #44
Quote:
Ri§ kaže:
To je onda nešto novo.
Znam da iz Dubrovnika do granice, pa onda pesjedanje, ide jednom dnevno.
Iz Rijeke ide bus za Su jednom dnevno (šibenski), i tamo hvataš bus za Cg.
Brodom iz Ri ne hvataš bus do CG u Dubrovniku, nego moraš čekati 23 sata.
Uh, to su ti stare informacije, imaš sigurno 3 puta dnevno bus iz Dubrovnika i vezu iz Splita, mislim svaki dan ili 4-5 puta tjedno.
medo101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 18:36   #45
Pikulica, odi svakako do Lovćena, to je nešto fenomenalno! Ako imaš vremena, skokni do Ostroškog manastira, to stvarno vrijedi vidjeti. Ja sam lani bila sa ZG tablicama, vozikala se tjedan dana cijelom Crnom Gorom i apsolutno nikakvih neugodnosti nisam imala, naprotiv, svi su bili jako ljubazni!
tita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 01:26   #46
Crnogorska obala je jako mala, svega 157km, tako da nema potrebe za preskakanjem i kracenjem puta. Trajekt o kome pricate, vozi cijele godine, Kamenari-Lepetane, i njime skracujes oko 50tak, fantasticnih kilometara najljepseg dijela zaliva i izbjegavas Stari Perast i Kotor, jako slican Dubrovniku.
Trajekt vozi na najuzem dijelu zaliva, tu je zaliv sirok na jednom mjestu svega 100-150m, a trajekt vozi na malo sirem, nekih 400-500m.

Obavezno idite iz kotora starim putem za Lovcen, pa Cetinje, zatim Skadarsko jezero, i Ulcinjsku Veliku Plazu, pjescanu dugu 15km, kao Long Beach u Kaliforniji.
Sto se tice brige oko auta i tabli, sva steta koju budete imali, ja cu platiti

Sto se tice Sumadinaca, ove godine su se nadurili zbog referenduma, pa ih ima puno manje, i dosli su samo oni kojima je zaista svejedno dje idu, tako da ni to nije problem. A i godinama su se smirili, tako da nikakvih problema nema.
Isto tako, forumas koji je napisao da mu se ne ide na plazu da bude okruzen Sumadincima, neka se slobodno javi, da mu dam par tipova za plaze, ili budem licni vodic na dan/dva, bice mi zadovoljstvo

Ugodjaj garantovan
no_way is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 09:44   #47
vratila se iz cg!

ja se vratila, hvala svima na savjetima, bilo je fantasticno
apsolutno nikakvih problema sa hrvatskim tablicama, niti sa sumadincima, svi jako ljubazni, ima malo folklora i cudnovatih situacija, ali sve jako zanimljivo, more prekrasno, ceste ocajne, kao i lokalni vozaci, ali uz oprez ni to nije problem, budva me odusevila (stari grad) sveti stefan i milocer takodjer, sve u svemu toplo preporucujem svima
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 09:53   #48
Quote:
no_way kaže:
Isto tako, forumas koji je napisao da mu se ne ide na plazu da bude okruzen Sumadincima, neka se slobodno javi, da mu dam par tipova za plaze...
Možda je bolje da daš par tipova za smještaj. Gledao sam malo na webu i to je jako slabo reklamirano. Često se vide reklame apartmana a gotovo nigdje nema cijena. Sad ja ne znam jel to neko očekuje da potencijalni turist naziva domaćine i pregovara oko cijena ili kako. Meni je najnormalnija stvar da se na web stave i cijene.

Također, na mnogim mjestima na webu vidim apartmanske mastodonte na X etaža u usporedbi s kojima je hrvatski Jadran park prirode. Zar u CG nema apartmana tipa kuća u kojoj vlasnici žive u prizemlju a iznajmljuju kat ili tome slično?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 11:29   #49
http://www.rivijera.net/smjestaj.htm
http://www.montenegrobeauty.com/
http://www.travel-tourist.com/crnagora_hr.htm


Ili jednostavno :
http://www.google.com/search?hl=en&q...=Google+Search

Crnogorski turizam je daleko od elitnog, jos uvijek, i uglavnom se bazira na tom privatnom smjestaju, kao i u Hrvatskoj, kako citam na forumu, tako da ces lako naci sta zelis.
Licno ti mogu preporuciti prijatelje u Budvi i Baosicima(Herceg-Novi, mislim da je smjestaj 5-7e, krevet).
no_way is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 16:23   #50
Question hitno-treba li putovnica za crnu goru?

dakle, zna li netko treba li mi putovnica za put u crnu goru ili se moze prijeci granicu i samo sa osobnom? hvala!
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 17:50   #51
ne treba putovnica, bar tako kaže Ministarstvo vanjskih poslova.http://www.mvpei.hr/mvp.asp?pcpid=1161&dmid=166#pocdrz
citat: * hrvatski državljani mogu ući u Republiku Crnu Goru uz predočenje valjane osobne iskaznice
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 17:52   #52
ne treba, provjereno...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 18:27   #53
thanks guys!!
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 12:20   #54
ne treba sigurno
medo101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 04:35   #55
ma treba :P
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 10:02   #56
Quote:
Azar'i kaže:
dakle, zna li netko treba li mi putovnica za put u crnu goru ili se moze prijeci granicu i samo sa osobnom? hvala!
mislim da treba, al ne pitaj na forumu, nazovi nadlezne organe i pitaj tamo

Zadnje uređivanje Morgana : 31.07.2006. at 13:21.
Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 13:03   #57
Sa putovnicom prođeš odmah, a sa osobnom ti oni ispune neki papir i daju ti neku turističku vizu. Dakle, može i sa osobnom samo šta se izgubi neko sitno vrijeme dok ti oni izdaju tu turističku vizu.
Donatella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 17:54   #58
crna gora: sta, gdje, kako?

zanimaju me vase impresije o crnoj gori. gdje ste bili, sta ste radili, kako ste putovali, sto biste savjetovali da se pogleda i kojim putem.

ima li tamo aerodroma, voze li avioni iz hrvatske, kakve su cijene?
koji je najisplativiji nacin putovanja i smjestaja, gdje jesti?

mene zanima neki itinerer recimo iz dubrovnika-cavtat-boka kotorska-budva-cetinje-durmitor-itd.
zapravo nemam nikakvu konkretnu ideju, pa me zanimaju vase sugestije.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 05:37   #59
mislim da ima ta tema vec, il je netko pisao o tome
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:18   #60
Quote:
Natch kaže:
zanimaju me vase impresije o crnoj gori. gdje ste bili, sta ste radili, kako ste putovali, sto biste savjetovali da se pogleda i kojim putem.

ima li tamo aerodroma, voze li avioni iz hrvatske, kakve su cijene?
koji je najisplativiji nacin putovanja i smjestaja, gdje jesti?

mene zanima neki itinerer recimo iz dubrovnika-cavtat-boka kotorska-budva-cetinje-durmitor-itd.
zapravo nemam nikakvu konkretnu ideju, pa me zanimaju vase sugestije.
mogu ti pomoc ali si malo prezahtjevna!pitaj malo pomalo!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.