Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2007., 13:17   #61
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
nemam ti preporuku, odem iz zadra na kupanje tamo povremeno, nikada ne prespavam.

koliko ti treba iz zadra? jel se isplati ostat u zadru ili bas otic na ugljan i tam imat apartman?

kak se dodje do ugljana i kako redovito voze linije?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 13:29   #62
ja sam jos u trazenju apartmana za ugljan...imamo godisnji sada pocetkom 8og mejseca 2 tjedna...decko i ja

nisam nikada bila na ugljanu, ali se tome veselim... ))
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 20:57   #63
dajte pliz ako neko ima broj nekog dobrog, ne preskupog smještaja negdje na pašmanu, pliz pošaljite na pm. hvala dobrim dušicama
loptica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 23:57   #64
evo ja nasla smjestaj na pasmanu u mjestu zdrelac. sve je bilo zauzeto sto smo zvali....i tak...

sada sam totalno zadovoljna i jedva cekam tam sam tjedan dana jupiiii
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 00:35   #65
Otok Ugljan ( Pašman)

heeej svima!

jel netko ljetovao na otoku Ugljanu?
jel mmozete napisati nesto, kakav je otok? sta ima za vidjeti, nocni zivot, plaze, restorani...svaka informacija je dobrodosla...
thanks
jesicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 14:02   #66
Ugljan ti je ok mjesto za odmor. Ne znam na koje mjesto točno misliš ali ako si motoriziran-a sve ti je isto. Mostom je spojen sa Pašmanom.
Što se tiće samog otoka Ugljana tu su ti najrazvijenija mjesta Kukljica i Preko. Plaža imaš u svakom mjestu a nekako najrazvikanija je Sabuša sa druge strane otoka kod mjesta Kukljica. Zapravo sve ovisi kakvu plažu voliš, pjesak ili kamen, sa malo ili puno ljudi. Svako mjesto ima nešto.
Nemoj propustiti izlet na vrh Sv. Mihovil. Brdo iznad Preka. Tu ti se pruža stvarno ljep pogled na cijeli arhipelag.
Zatim imaš veliki broj biciklističkih staza, mogučnost ronjenja i sl. Diskoteka ti je u Kukljici a noćni život ti se svodi uglavnom na kafiće. Noćni život i nije nešto ali najbolje ti se informirati o fešticama koje su svako malo u nekom mjestu. Najveća su Kukljiška fešta (Kukljica) i Preške legrice (Preko).
Na Pašmanu imaš Benediktinski samostan Sv. Kuzme i Damjana iz 12. st ( Čokovac kod Tkona) i Franjevački samostan Sv. Duje iz 14. st.( mjesto Kraj).
Od restorana preporučujem jedino jer je po mom ukusu, restoran u marini u Sutomišćici. Možda još restoran Zrinski u Dobropoljani za ribu. (na Pašmanu)
Inače imaš dosta restorana i konoba u skoro svakom mjestu.
Uostalmo Zadar ti je preko puta pa uvijek možeš i tamo izaći.
travelaround is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 18:34   #67
Imaš svega. Ipak uzmi u obzir da je to skoro kopno, dvadesetak minuta od Zadra trajektom, valjda svakih pola sata imaš ljeti vezu sa Zadrom. Prema tome nije neka pusta otočna atmosfera.
trad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 18:52   #68
Ljetovao na Pašmanu pretprošlu godinu. Ako želiš mir i odmor definitivna preporuka, a na Ugljanu je malo življe iako sam ja prestar za disko
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:49   #69
thanks svima na odogovorima...

zapravo jos neznam gdje cu,pa eto se malo informiram...
ne volim bas pretjeranu guzvu, al ipak volim da se ima di za izaci bar malo...

zadar sam vec cijeli jako dobro upoznala...i sviđa mi se...
jesicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 22:29   #70
Quote:
jesicca kaže: Pogledaj post
thanks svima na odogovorima...

zapravo jos neznam gdje cu,pa eto se malo informiram...
ne volim bas pretjeranu guzvu, al ipak volim da se ima di za izaci bar malo...

zadar sam vec cijeli jako dobro upoznala...i sviđa mi se...
travelround ti je sve dobro rekao/rekla
jako je lijepo ja ljetujem u mjestu lukorancijeli život. ima nešto ljudi preko ljeta al je svejedno dobar jako za odmorit se, kukljica i kali su jako lijepi.
noćni život se svodi najviše na taj jedan disco koji je lijep alnekako i nije čini mi se stalno otvoren.
ja više volim prirodne kamenite plaže pa mi se sabuša nije pretjerano svidjela(i zbog gužvi) ima dosta malih mjesta, svakako se isplati ić
u 7. mj i ja idem nadam se, jedva čekamzaljubljena sam u taj otok
HappyWorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 22:35   #71
evo samo za tebe par mojih slika

Lukoran


Mali Lukoran(preko puta se vidi Zadar)
HappyWorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 22:41   #72
U svakom slučaju preporuka je Ugljan ili Pašman,jedan i drugi su divni..pogotovo za odmor..ja sam se zaljubila u Ugljan i jedva čekam ponovno doći...svidjet će ti se sigurno...potpisujem sve što su napisali..
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 22:42   #73
U svakom slučaju preporuka je Ugljan ili Pašman,jedan i drugi su divni..pogotovo za odmor..ja sam se zaljubila u Ugljan i jedva čekam ponovno doći...svidjet će ti se sigurno...potpisujem sve što su napisali..
Disco Cocos u Kukljici(mislim)da je otovren samo preko sezone..
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:53   #74
Quote:
jesicca kaže: Pogledaj post
heeej svima!

jel netko ljetovao na otoku Ugljanu?
jel mmozete napisati nesto, kakav je otok? sta ima za vidjeti, nocni zivot, plaze, restorani...svaka informacija je dobrodosla...
thanks
pazi samo da ti neki ludare iz Ugljana ne uleti u sobu, bilo je slučajeva da kad su turisti išli leći,da je u njihovim krevetima već bio netko u bijeloj pidžami.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 16:09   #75
Quote:
jesicca kaže: Pogledaj post
heeej svima!

jel netko ljetovao na otoku Ugljanu?
jel mmozete napisati nesto, kakav je otok? sta ima za vidjeti, nocni zivot, plaze, restorani...svaka informacija je dobrodosla...
thanks
Ni otok Ugljan ni otok Pašman nisu za veliki noćni život.
Većina ljudi opisuju te otoke kao oaze za odmore (mir i tišina u principu).
Naravno, ima veći broj kafić i restorana i žive glazbe, ali to nije ono što ima Pag ili Hvar...

Ipak, blizina Zadra, Kornata, super čisto more, lipe plaže i kulturno-zabavna događanja čine ove otoke primamljivima.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:29   #76
Thumbs up Livio

Za one koji ne pate od nočnoga života i žele miran odmor daleko od gužve i civilizacije definitivno bih preporučio robinzonski turizam.Na južnoj strani otoka Pašmana pravi je raj za one koje žele uživat u istinskom miru, tu je smješteno na desetak malenih kučica na samome moru,u jednoj od njih bio sam i ja prošlo ljeto sa familijom i u tih sedam dana zaboravio sam na sve ovoživotne probleme, bio je to za nas nezaboravan odmor koji čemo pamtiti cijeloga života,jedini problem bio je jako loš i uzak makadam koji je vodio do kuće, ali kada jednom tamo dođeš, više ti se nikuda ne ide,zato definitivno preporučujem svima onima koji vole takav odmor da si rezerviraju jednu takvu kuću na južnoj strani otoka Pašmana.
Livio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 23:52   #77
Evo, da se i ja nadoštukam na ovu temu. Vidjela sam komentar o tome kako su kuće na južnom dijelu Pašmana dobro mjesto - i složila bih se!

Ove sam godine bila na Pašmanu, točnije u Neviđanima. DA, da, tim Neviđanima koji se spominju u reklami T-Coma kao pripzdina donja

Iskreno- odlično iskustvo. Bila sam u kući koja je odmah uz more tj. sve su tamo uglavnom takve. Izadješ iz dvorišta i na plaži si. Betonirano. Plaže nisu ništa specijalno, ali s obzirom da iz apartmana maltene ugazim u vodu - divno!

Ujutro me budio šum mora , a kad sam se vratila u Zagreb, prestavila sam se kad me ujutro probudila dernjava s parkirališta

Uglavnom, definitivno za miran odmor i definitivno za obitelji s malim klincima, jer su im na oku i ne bude ih nitko na plaži pregazio Meni se svidjelo. Ta su mjesta kao nešto udaljena, ali realno, i nije tako strašno. Ima lokalni bus po otoku, a tko hoće može malo i planinariti.

Do Dobro poljane je valjda 10minuta pješice, a ima neka odlična konoba na putu do tamo :-) Tamo ima plaža od sitnog, finog pijeska i tobogan, za klince super.

Sve u svemu za one koji su željni odmora - definitivno.

Ja sam bila u apartmanu od 70 kvadrata, za prosječnu cijenu, moglo nas je 10 stati unutra. Imaju dva dućana, poštu, liječnika, nije Bog zna što, ali dovoljno za ono što ti treba. Uglavnom, ja bih išla opet.

Hoće tko samnom? Ali da je u formi za hodanje
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 11:34   #78
Ja obozavam Zdrelac i onu malu pjescanu plazu. Ove godine smo vozili i motor s nama pa smo presli i Ugljan i Pasman uzduz i popreko. Definitivno super mjesto za odmor.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 11:54   #79
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
Ugljan je meni prva liga. Par puta sam ljetovala u onom kampu izmedju Sutomišćice i Malog Lukorana. Predivno mjesto, uz more, daleko od ceste, daleko od kuća, u borovoj sumici.
Nazalost mjesto propada, jer je u planu tamo graditi marinu.

Od provoda su mi najbolje bile ribarske veceri u Kalima. Doduse nisam bila jedno 12 godina na toj festi, pa ako netko zna jel jos tako dobro?!
I kada su u 8. mj tocno?

Sv. Mihovil planiram godinama obici, ali uvijek mi je problem jer ne znam koliko vremena treba za doplaninariti do njega i od kud se krece (do kojeg mjesta ici busom za Mihovil)?

Ocito bi mi trebalo barem dva dana za sve sto planiram, pa ne znam kakva je mogucnost da se prespava na Ugljanu jednu noc, mozda cak bi uzela vrecu pa jednu noc prespavala negdje na plazi ili tako nesto.
Imate savjet gdje bi bilo najzgodnije?
kakav je kamp? jel u hladu i blizu mora??...to tražim i da nije gužva!!
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 12:03   #80
Quote:
travelaround kaže: Pogledaj post
Ugljan ti je ok mjesto za odmor. Ne znam na koje mjesto točno misliš ali ako si motoriziran-a sve ti je isto. Mostom je spojen sa Pašmanom.
Što se tiće samog otoka Ugljana tu su ti najrazvijenija mjesta Kukljica i Preko. Plaža imaš u svakom mjestu a nekako najrazvikanija je Sabuša sa druge strane otoka kod mjesta Kukljica. Zapravo sve ovisi kakvu plažu voliš, pjesak ili kamen, sa malo ili puno ljudi. Svako mjesto ima nešto.
Nemoj propustiti izlet na vrh Sv. Mihovil. Brdo iznad Preka. Tu ti se pruža stvarno ljep pogled na cijeli arhipelag.
Zatim imaš veliki broj biciklističkih staza, mogučnost ronjenja i sl. Diskoteka ti je u Kukljici a noćni život ti se svodi uglavnom na kafiće. Noćni život i nije nešto ali najbolje ti se informirati o fešticama koje su svako malo u nekom mjestu. Najveća su Kukljiška fešta (Kukljica) i Preške legrice (Preko).
Na Pašmanu imaš Benediktinski samostan Sv. Kuzme i Damjana iz 12. st ( Čokovac kod Tkona) i Franjevački samostan Sv. Duje iz 14. st.( mjesto Kraj).
Od restorana preporučujem jedino jer je po mom ukusu, restoran u marini u Sutomišćici. Možda još restoran Zrinski u Dobropoljani za ribu. (na Pašmanu)
Inače imaš dosta restorana i konoba u skoro svakom mjestu.
Uostalmo Zadar ti je preko puta pa uvijek možeš i tamo izaći.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.