Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 07:34   #6141
Quote:
Palička kaže: Pogledaj post
Što znači ne riskirati?
Ne riskirate ništa drugo osim $160 i nešto vremena. Nekome je to jako velik iznos, a nekome zanemariv. Vi najbolje znate koliko je vama prihvatljiva mogućnost da ih potratite.
Ima li izgleda da tvoja cura završi faks i nađe posao, recimo, u idućih godinu dana? Ako da, ja bih onda odgodila put u Ameriku za iduću godinu. S druge strane, ako nema šanse da se njena situacija promijeni u doglednoj budućnosti, i ako vam $160 nije prevelik novac, možete pokušati. Jest da joj šanse nisu sjajne, ali nikad se ne zna. Bilo je i klimavijih zahtjeva koji su odobreni Samo nemojte kupovati avionske karte ili rezervirati smještaj dok ne riješite vizu.

Hvala, pa mislim da ćemo probati, kako i sami kažete nemamo baš puno za izgubiti a možemo dosta dobiti hvala
ultraFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 07:36   #6142
Quote:
Tinkerbell00 kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu reci svoje iskustvo posto sam i sama bila u slicnoj situaciji, jedino sto nismo aplicirali u hrv vec u drugoj drzavi. on sa primanjima i poslom i statusom u toj državi, a ja turist bez posla s frisko završenim fakultetom. Prikupili smo papire i otišli na razgovor. Na kraju je ispalo super dobro, čak i čudno jer osim njegovih papira koji potvrđuju da tamo moze raditi nisu nista drugo tražili. Od mene također nista. Dobili na 10 godina M. Razgovor trajao dvije minute s ravno dva pitanja. U aplikaciji ionako navodiš osobu s kojom putuješ i dogovorite termin u isto vrijeme pa idete zajedno na isti šalter i nebi trebalo biti problema. I ja sam brinula pa je sve bilo super. ali opet ne mogu reci kako je u ZG posto nisam bila. Ali ovo je moje iskustvo :-)
Ne znam predobro mi zvuči kad čitam sve ovdje i na ostalim forumima čini mi se da baš nije tako u HR, ali probati ćemo pa kud puklo
ultraFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 19:10   #6143
Pozdrav ekipa!

Znam da je već prožvakano milijun puta ali trebao bih par specifičnih savjeta u vezi vize za Ameriku. Naime radim i živim u Njemačkoj 4 godine i u 12. mjesecu planirao sam posjetit Chicago i okolicu. Par dana bi bio u hotelu, a ostatak kod prijtelja. I sada pitanja:

1. Koga bi ja trebao prijavit kao kontakt, hotel ili prijatelja ili oboje? Htio bih komplikacije svvesti na minimum. Da li prijatelj mora naraviti garantno pismo, ovjerit kod svog bilježnika i poslat meni original? Šta uopće treba biti u tom pismu?

2. U Njemačkoj najbliži US konzulat je u Frankfurtu što je dobrih 3 sata vožnje, a pošto idem na godišnji u Hrv preko ljeta ja bi to rađe napravio usput u Zagrebu. Jel to ima smisla?

3. Pošto idem u 12. mjesecu a tražio bi vizu preko ljeta, to je razlika više od 3 mjeseca, da li postoje problemi u tom slučaju? Planiram ići i slijedeće godine, dakle viza od 10 godina bi super legla.

4. Ugovor o radu nažalost je ogrančen do kraja ljeta i ne znam hoće li biti produžen, da li je to instant negativni faktor za vizu? (Također imam stan u Zagrebu i auto na svoje ime, na njemačkom računu novac, kartice). Dodatno ako im donesem Njemački ugovor o radu i potvrdu o prebivalištu iz Njemačke jel to njima šta znači jer u Zagrebu sve je na Hrv i Eng?

5. Da li moram imati kupljenu avionsku kartu? Ako viza ne prođe odi pare u vjetar. Ili?


Ako bi netko htio ukratko dati extra savjet vezano uz taj slučaj bio bi super zahvalan! :3
matula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:58   #6144
Sorry, ne vidim nista specificnoga, odgovori na sva pitanja su na prednodnim stranicama.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:44   #6145
Hello ekipa,

kakva su vam iskustva vezana uz kineske vize? Je li stvaraju neke probleme ili je relativno ok za dobiti?

Drugo, mora li osoba baš osobno dati zahtjev ili ja mogu dati za nekoga?
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:41   #6146
Koliko ja znam kineska viza je formalnost. Doneses avio kartu i rezerviran smjestaj i to je to.

A ovo drugo ne znam..
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:46   #6147
ovisno o vrsti vize, za M (biznis) se mora doc osobno jer treba ostaviti otisak prsta. al vidio sam da svi daju otisak sta znaci da i za turisticku (L) treba doc osobno. takodjer, dnevni broj "musterija" je ogranicen iako nije jasno ko to odredjuje. imaju na ulazu u konzularni dio jednog dripca kao sekjuriti i on pusta ljude unutra (ili ne pusta) iako nema nikakvih brojeva. al simpa je dripa unutra na ulazu imaju stroj za brojeve samo za sada ne radi. inace moram rec da su zenske koje tamo rade super ljubazne i zbilja nastoje pomoc koliko mogu s obzirom na poostrenu proceduru za izdavanje viza.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:27   #6148
Quote:
obi wan kenobi kaže: Pogledaj post
ovisno o vrsti vize, za M (biznis) se mora doc osobno jer treba ostaviti otisak prsta. al vidio sam da svi daju otisak sta znaci da i za turisticku (L) treba doc osobno. takodjer, dnevni broj "musterija" je ogranicen iako nije jasno ko to odredjuje. imaju na ulazu u konzularni dio jednog dripca kao sekjuriti i on pusta ljude unutra (ili ne pusta) iako nema nikakvih brojeva. al simpa je dripa unutra na ulazu imaju stroj za brojeve samo za sada ne radi. inace moram rec da su zenske koje tamo rade super ljubazne i zbilja nastoje pomoc koliko mogu s obzirom na poostrenu proceduru za izdavanje viza.
Ček, ja bih išao dati za sebe i curu, šta i ona mora doći osobno dati otisak prsta? Ništa im ne piše na stranici. Drugo, kako onda agencije rade za vađenje vize, šta se njima da otisak prsta? Brijem da daju oni koji dođu tamo direktno, za vizu trebaju papiri i slika.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:32   #6149
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Ček, ja bih išao dati za sebe i curu, šta i ona mora doći osobno dati otisak prsta? Ništa im ne piše na stranici. Drugo, kako onda agencije rade za vađenje vize, šta se njima da otisak prsta? Brijem da daju oni koji dođu tamo direktno, za vizu trebaju papiri i slika.
Gdje idete i na koliko? Možda bi ona 144 h viza bila dovoljna?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:15   #6150
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Gdje idete i na koliko? Možda bi ona 144 h viza bila dovoljna?
144h viza ne obuhvaca cijelu kinu nego samo ako se kreces oko gradova kroz koji si usao u kinu, koliko sam skuzio ne mozes uc u SHA i otic do PEK (https://www.travelchinaguide.com/emb...it-144hour.htm --> Areas allowed to stay)
_A_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:22   #6151
Quote:
_A_ kaže: Pogledaj post
144h viza ne obuhvaca cijelu kinu nego samo ako se kreces oko gradova kroz koji si usao u kinu, koliko sam skuzio ne mozes uc u SHA i otic do PEK (https://www.travelchinaguide.com/emb...it-144hour.htm --> Areas allowed to stay)
Naravno, zato sam i pitao gdje idu Ja ću na jesen možda tamo ali ni u ludilu mi ne pada na pamet raditi f.cking klasičnu vizu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:06   #6152
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Naravno, zato sam i pitao gdje idu Ja ću na jesen možda tamo ali ni u ludilu mi ne pada na pamet raditi f.cking klasičnu vizu.
Dolazimo vlakom iz Mongolije. Prvo smo u Jining Nanu pa onda za Peking. Tamo smo 4 dana.

Svejedno mi je čudno to s otiscima prsta, kako onda ove agencije rade vize ako ti na kraju moraš osobno doći po vizu?
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 04:38   #6153
evo njega opet sa agencijama. nekako si tvrdoglavo celjade. da nisi ti moderator?

nije da "ti na kraju moraš osobno doći po vizu" nego ti na pocetku moras osobno doc predat applikaciju.
NB da su 27.4. stupile na snagu nove (poostrene/zakomplicirane) procedure za izdavanje viza, pogotovo za M i najpogotovije za Z. za turisticke (L) uglavnom nema promjena, mislim da je ovo sa otiscima jedina izmjena.
procedure su razlicite za razlicite pasose kao sta se mijenjaju od drzave do drzave. ja sam u koreji i Hkongu kinesku vizu radio barem 100x i nikad nije trebalo nista osim aplikacije i povratne karte.

jos jednom da kazem da su zenske na konzularnom super ljubazne i ako neko ima neki zahtjev ili problem zbilja pokusavaju pomoci, pa cak i moderatorima.

ali evo pa citaj:

Veleposlanstvo Narodne Republike Kine u Zagrebu
Home > Consular and Visa Service
IMPORTANT NOTICE FOR VISA APPLICATION
2017/04/28
1. Due to the increased demand on Chinese visa issuance, from now on, there will be a limited number of visas that could be issued same day. So we kindly ask you to submit a visa application in due time. In case of the real need for urgent visa issuance, applicant should come in person, provide fingerprints and Embassy will consider same day visa issuance.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 15:21   #6154
Quote:
obi wan kenobi kaže: Pogledaj post

jos jednom da kazem da su zenske na konzularnom super ljubazne i ako neko ima neki zahtjev ili problem zbilja pokusavaju pomoci, pa cak i moderatorima.

ali evo pa citaj:

Veleposlanstvo Narodne Republike Kine u Zagrebu
Home > Consular and Visa Service
IMPORTANT NOTICE FOR VISA APPLICATION
2017/04/28
1. Due to the increased demand on Chinese visa issuance, from now on, there will be a limited number of visas that could be issued same day. So we kindly ask you to submit a visa application in due time. In case of the real need for urgent visa issuance, applicant should come in person, provide fingerprints and Embassy will consider same day visa issuance.
Tvrdoglavo sam čeljade jer sam naviknut na nejasnoće oko napisanih uputa. Prema ovome ispada da ako uzimam turističku vizu i nisam u strci, onda ne moram osobno ja doći i predati zahtjev za vizu. Očito otisci trebaju samo ako ti viza treba isti dan. Tako sam ja shvatio, ali ću nazvati pa pitati.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:26   #6155
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Naravno, zato sam i pitao gdje idu Ja ću na jesen možda tamo ali ni u ludilu mi ne pada na pamet raditi f.cking klasičnu vizu.
Moze pitanje zasto? Za nas nije ta viza tako skupa...
_A_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 07:09   #6156
Quote:
_A_ kaže: Pogledaj post
Moze pitanje zasto? Za nas nije ta viza tako skupa...
Nije skupa ako si iz Zagreba a i sama gnjavaža oko toga nije vrijedna truda (barem meni). Organizirati ću se unutar tih 144 h a ako mi se i dalje ostaje u Kini otići ću u Hong Kong.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:43   #6157
iako u 6 dana ima tu dosta sta za vidit, 144 sata vrijedi samo za shanghai i provincije jiangsu i zejiang te aerodrome unutar istih.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:24   #6158
eh, imam novo pitanje.

studentica sam medicine i šta bi trebala priložit na razgovoru uz potvrdu od faksa da redovno studiram i eventualno indeks (nisam sigurna da cu ga uspit pribavit)? stvarno ocu tu američku vizu.
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 07:52   #6159
Quote:
obi wan kenobi kaže: Pogledaj post
1. Due to the increased demand on Chinese visa issuance, from now on, there will be a limited number of visas that could be issued same day. So we kindly ask you to submit a visa application in due time. In case of the real need for urgent visa issuance, applicant should come in person, provide fingerprints and Embassy will consider same day visa issuance.
Evo da se javim nakon što sam predao zahtjev za vizu u kineskoj ambasadi. Dakle, predao sam zahtjev za dvije turističke vize sa papirima koji su navedeni kao potrebni na njihovoj stranici i to je to. Bio sam ravno 10 minuta uključujući čekanje u njihovoj prostoriji kad su nas pustili unutra. Nitko me nije nije tražio nikakve otiske prstiju, putovnice ću dobiti idući tjedan. Cijena turističke vize u redovnom postupku (izrada vize u roku 7 dana) je 185kn i plaća se isključivo karticama (Maestro, Maestro Electron, MasterCard i Visa).

Btw, kako primaju zahtjeve samo utorkom i četvrtkom od 9 do 12h, već u 9h je bilo 20 ljudi. Sreća pa sam došao već u 8.15h pa sam ušao među prvima.

Inače, također bih pohvalio osoblje koje radi na vizama. Izuzetno su ljubazni i pristupačni. Jedna žena iz Bosne je došla raditi vizu za sina i nije znala engleski pa smo joj jedan lik i ja uskočili kod prevoda. Trebala je doći po vizu idući tjedan, ali je pitala može li ovaj četvrtak jer je iz Bosne i mora nazad na posao. Službenik je rekao da nema problema i dobit će ju u četvrtak bez posebne naknade.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:52   #6160
Ruska viza

Hello.

Imam opet pitanje, ali ovaj put vezano uz rusku vizu.

Naime, agencija preko koje smo kupovali karte za Transmongolsku nam je poslala voucher na kojem piše gdje ćemo sve odsjesti. Međutim, hostel u Moskvi nam je otkazao smještaj jer se renoviraju

Enivej, rezervirali smo drugi, međutim na voucheru stoji stari. Moje pitanje, koliko je to problem za vadit vizu? Mogu zamoliti da mi izdaju novi voucher, ali mi je osoba iz agencije rekla da to i nije tako važno pa eto pitam vas.

Thanks.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.