Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2009., 00:20   #1
Glasgow

da li mi netko moze reci svoja iskustva putovanja tamo, sta se isplati posjetit, idem 7 dana u britaniju od toga 2 dana u Glasgow. pa da ta 2 dana sta bolje iskoristim!

puno hvala
mahly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 07:20   #2
glasgow spada u tzv radničke gradove i nije tako razvikan kao i obližnji edinburg-preporučam posjetiti i njega jer je ako se još dobro sjećam samo sat vožnje busom od jednog do drugog.
u glasgowu pogledaj centar , imaš par starih crkvi od kojih jedna ima i staro groblje u dvorištu , malo izvan centra je i katedrala smještena u malom parkiću - nj se svakako isplati posjetiti - jedna od rijetkih besplatnih znamenitosti u britaniji....preko puta katedrale nalazi se i najstarija kuća u glasgowu. u centru se nalazi i muzej suvremene umjetnosti - upad je bio besplatan u to vrijeme....ako nisi pri novcu za preporučam odličan kineski restoran po principu "jedi koliko možeš" - za cca8 funti - široka ulica paralelna sa centrom ne sjećam se imena
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 12:20   #3
daj probaj se nekako sjetit te ulice... ako nije problem
mahly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 09:48   #4
Bili smo u Glasgowu prosli mjesec. Platili smo jedino Tenements house (5.5 funti), a u sve ostalo je upad bio besplatan. Osim Tenemenst housa bili smo u - katedrali (obavezno pogledaj jer je preksana a ako imas srece unutra ce vjezbati pjevanje pa ces jos imati i posebni ugodaj),
- najstarijoj kuci (preko puta katedrale),
- People`s Palace (postava: karikature poznatih Skota, zivot u Glasgowu u 19. i 20 stoljecu),
- Kelvingrove galeriji (obavezno pogledaj. Ima nekoliko dijelova od umjetnosti, prirodoslovnog dijela, spitfirea, povijesnog dijela), te u
- muzeju transporta.

Dok smo bili na zapadnoj strani posjetili smo i sveuciliste (impozantna zgrada).

U Glasgowu imas Science centar na nekoliko katova s interaktivnim izloscima (upad oko 10 funti) u koji nismo isli jer nam se ipak cinio da je vise za djecu a manje za odrasle.

Ako te zanima lucki zivot mozes razgledati mostove, otici do Tall shipa (s druge strane rijeke, nasuprot Science centru, upad oko 5 funti) ili Clydebuilt - Maritime museum (no on je poprilicno izvan centra)(upad oko 5 funti).

Ulica Sauchiehall im je kao nasa ilica (pjesacki dio) ili Na prikope u Pragu i mnogima se ona svidja.
Meni su se jos zanimljivi cinili i Provand`s lordship i Hunterian museum ali nismo stigli i to pogledati.
larry david is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 12:35   #5
i naravno nesmiješ propustit ibrox i celtic park. a ak si baš veliki ljubitelj nogometa budeš se zaletio i do hampdena. i za izlaske je grad predobar. ima jedna ulica puna barova i klubova. samo ne smiješ biti prepijan inaće te neće pustiti u klubove (iz vlastitog iskustva ). hrana mi je skupa. al sam išao u pizza hut all you can eat nasuprot željezničkog kolodvora i dobro se najeo.
poputpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 23:21   #6
sauciehall street izbjegavat vikendom navecer = prepuno prepijanih komatoznih ljudi (starim, znam).

obavezno u glasgow! 'radnicki' gradovi obicno imaju puno prisniji i bolji stimung od ovih 'ne-radnickih' tipa edinburgh. za vidit? hrpa toga: burrell collection, kelvingrove muzej, west end (+ fakultet), hunterian art gallery, hrpa zgrada divne mackintosh arhitekture (umjetnicka akademija, itd.).
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 18:55   #7
već sam zaboravio koliko je ono transfer s Prestwicka do grada običnim busom?
Hvala.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 20:06   #8
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
već sam zaboravio koliko je ono transfer s Prestwicka do grada običnim busom?
Hvala.
Mislim da je bila oko 5 funti po smjeru, kad sam planirala znam da mi je svakako bio isplativiji vlak, tamo pokažeš boarding pass i povratna je 7,40 funtača(po smjeru 3,70). Da ne spominjem cijene onih express buseva za ranojutarnje/noćne letove
Nadam se da će netko drugi biti više od pomoći
__________________
“ Our battered suitcases were piled on the sidewalk again; we had longer ways to go. But no matter, the road is life. ”
cinderella_hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 20:31   #9
išao sam jednom tim noćnim. Ispalo skuplje nego doći iz Dublina.

P.S. Ne kupujem ništa. samo se informiram (da ne bi domicilnih problema).
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 20:59   #10
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
išao sam jednom tim noćnim. Ispalo skuplje nego doći iz Dublina.

P.S. Ne kupujem ništa. samo se informiram (da ne bi domicilnih problema).
9 funtača je po smjeru taj noćni, mi smo radije odabrali jeftiniju opciju noćenja na aerodromu, kafić ima udobne separee
__________________
“ Our battered suitcases were piled on the sidewalk again; we had longer ways to go. But no matter, the road is life. ”
cinderella_hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:44   #11
ne smijem više javno pisati na ovoj temi jer me supruga uhodi.

zeznuo sam se u kombinaciji iako su karte bile jako jeftine.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:07   #12
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
ne smijem više javno pisati na ovoj temi jer me supruga uhodi.

zeznuo sam se u kombinaciji iako su karte bile jako jeftine.
Odkuda su bile te karte? Ja ovdje imam EasyJet do Glasgowa, i nikad jeftinih karata, a velika mi je želja otići tamo...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 00:55   #13
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Odkuda su bile te karte? Ja ovdje imam EasyJet do Glasgowa, i nikad jeftinih karata, a velika mi je želja otići tamo...
Ako ti ne smeta presjedanje, mi smo ulovili Ryanair iz Budimpešte preko Varšave do Glasgowa za 260kn povratne. Možda bude jeftino preko Easy-a ako kupiš puno puno puno puno puno puno puno puno ranije
__________________
“ Our battered suitcases were piled on the sidewalk again; we had longer ways to go. But no matter, the road is life. ”
cinderella_hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 02:15   #14
Quote:
cinderella_hero kaže: Pogledaj post
Ako ti ne smeta presjedanje, mi smo ulovili Ryanair iz Budimpešte preko Varšave do Glasgowa za 260kn povratne. Možda bude jeftino preko Easy-a ako kupiš puno puno puno puno puno puno puno puno ranije
Pa gledam sad za jesen.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 08:53   #15
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Odkuda su bile te karte? Ja ovdje imam EasyJet do Glasgowa, i nikad jeftinih karata, a velika mi je želja otići tamo...
Mislim da je bio Zadar-Paris pa onda Glasgow.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 08:56   #16
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Pa gledam sad za jesen.
Ili možeš lijepo otići do Londona, i onda lijepo vlakom ili busom do Glasgowa. Ako se ranije kupi karta za vlak nađe se za 20-tak funti, a bus je još jeftiniji, i za 10-tak funti, s tim da do Glasgowa ima onaj noćni bus s krevetima. www.megabus.com

A ako se odlučiš za kombinaciju vlaka, onda ako ideš na Luton, niti ne treba ići do Londona, nego se busem ode do Milton Keynesa i tamo lovi vlak za Glasgow.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 08:58   #17
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Pa gledam sad za jesen.
Možda onda za zimu
__________________
“ Our battered suitcases were piled on the sidewalk again; we had longer ways to go. But no matter, the road is life. ”
cinderella_hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 09:12   #18
Sad ste me rasrdili , sad sam moral kupiti kartu za vlak edinburgh-->Glasgow, pa da vidim i ja taj Glasgow
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:13   #19
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ili možeš lijepo otići do Londona, i onda lijepo vlakom ili busom do Glasgowa. Ako se ranije kupi karta za vlak nađe se za 20-tak funti, a bus je još jeftiniji, i za 10-tak funti, s tim da do Glasgowa ima onaj noćni bus s krevetima. www.megabus.com
.
ja koristio taj noćni bus - navečer oko 10 iz Londona sa Victorie i ujutro prije 7 si u Glasgowu - busevi su više nego komotni , naspavaš i uštediš jedno noćenje
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 18:30   #20
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Sad ste me rasrdili , sad sam moral kupiti kartu za vlak edinburgh-->Glasgow, pa da vidim i ja taj Glasgow
Nije me previše oduševio.

Posjeti katedralu i groblje.
I Gallery of Modern Art... ako voliš umjetnost.

Jedan dan sam prošetala od centra do Riverside Museuma i još koji km dalje, vraćala se uličicama preko Kelvingrove parka, naletila na arapsku slastičarnu s predobrim kolačima... to mi se svidilo. Posebno park. Uživala sam šetajući Glasgowom.

Najgore mi je bilo za NG kad smo shvatili da se aspolutno ništa () ne događa vani (ni vatromet!), već samo u pubovima i klubovima s prenapuhanim ciframa za upad.
(na kraju smo slučajno završili u cool klubu, free upad, zadovoljavajuće )
__________________
"A true hero isn’t measured by the size of his strength, but by the strength of his heart.”

Zadnje uređivanje Green Iguana : 01.03.2013. at 18:42.
Green Iguana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.