Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2010., 22:52   #1
Post ASUS laptopi.

Pošto razmišljam o povoljnijoj kupnji laptopa, a da opet mi se ne kvari brzo, čula sam da je najbolji izbor Asus. Nisam zahtjevna previše, tako da nebih ga opterećivala sa nekim posebnim igricama.. Treba mi za normalan rad i surfanje netom. Pa ako imate koja iskustva, slobodno napišite..

*Zanima me kako se to određuje jamstvo? Negdje je jamstvo 1godina, a negdje 2godine, a negdje treba platiti 300kn ako se hoće jamstvo sa 1godine na 2.

*I pitanje oko RAM-a. Ako ima internu memorije 2GB, a max. je 4GB, koliko bi me stajalo naknadno proširivanje na 4GB?
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...

Zadnje uređivanje Velvet_Dreams : 18.07.2010. at 22:58.
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 23:05   #2
Jamstvo određuje proizvođač. Kako? Ovisno o klasi prijenosnika i tržištu na koje ga plasira te vremenu pojave moguće je pronaći modele s različitim trajanjem jamstva. Cijenu produljenja jamstva i stvari koje jamstvo pokriva također određuje proizvođač. Nekakvo nepisano pravilo je da se produljenje jamstva kreće u rasponu od 10-25% cijene prijenosnika ovisno o trajanju istog i proizvođaču.

Što se memorije tiče... sve ovisi o trenutnoj konfiguraciji prijenosnika. Prijenosnici imaju dva memorijska utora pa je pitanje da li je tvojih 2 GB memorije u oba utora (po 1 GB u svakom) ili je jedan utor slobodan. U prvom slučaju kupuješ dva "keksa" memorije od 2 GB i vadiš oba stara (cijena novih je cca 350kn za 2GB, znači ukupno 700 za 4), dok u drugom samo dokupiš jedan keks pa prođeš sa samo 350 kn.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 23:53   #3
ne možeš reći da je asus najbolji... to ti je netko slagao... nema najboljeg... recimo da su dell, toshiba, lenovo, asus neki brendovi koji bi kao bili malo iznad drugih, ali nije ni to pravilo.

no, ako stvarno ne trebaš prezahtvjevan lap, možeš pogledati i vrlo povoljne pofarbane dell-ove sa dvo i tro-godišnjim jamstvom, vrlo su interesantni:

http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...-products.html
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 10:39   #4
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
ne možeš reći da je asus najbolji... to ti je netko slagao... nema najboljeg... recimo da su dell, toshiba, lenovo, asus neki brendovi koji bi kao bili malo iznad drugih, ali nije ni to pravilo.

no, ako stvarno ne trebaš prezahtvjevan lap, možeš pogledati i vrlo povoljne pofarbane dell-ove sa dvo i tro-godišnjim jamstvom, vrlo su interesantni:

http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...-products.html
Eheh, hvala za link.. Ali nisam rekla da je Asus najbolji, samo znam iz priča par ljudi da nisu imali s njim nikakvih problema a doživio je čak 5/6 godina..
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...

Zadnje uređivanje Velvet_Dreams : 19.07.2010. at 10:45.
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 23:43   #5
ASUS

Ljudi.

Kupio sam prijenosno računalo model ( ASUS K550JX 90NB08X2-M00140), Specif ( ASUS K550JX, 15.6"matte(1920x1080), Core i7-4720HQ(3.60ghz), 8GB DDR3, DVD-SM, Nvidia GTX950M 2GB, BT, HDMI, Wi-Fi ac(5Gb), HDD SATA 1000 gb ).

Ovako,stalno mi se čuje disk da krcka. Isto tako sporo mi instalira, softwere tipa Auto Cad, Inventor , COmsol,.. Zanima me Vaše mišljenje mislite li da disk nije ispravan? Ili ukoliko netko ima isti model da podjeli iskustva.

Laptop je nov kupljen prije koji dan.

Zahvaljujem.
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 09:52   #6
Testiraj disk nekim od alata (HD Tune, HD Sentinel ili alat od proizvođača diska, svaki ima svoj). Ako ima ikakve greške, reklamiraj.

Da disk krcka može biti sasvim normalno, neki diskovi su jednostavno glasniji. Što se spore instalacije tiče, možda imaš previsoka očekivanja od 5400rpm diska, pogotovo ako si do sada radio na desktopu s 7200rpm HDDom. Neispravan disk se vjerojatno ne bi očitovao samo kod instalacije nego bi usporen bio i u normalnom radu.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 12:25   #7
Prije svega, hvala na odg.

Skinuo sam HD Tune, stavio sam da skenira, tj Error Scan, ako se ne varam trebalo bi biti sve zeleno(Svi kvadratići)? Stavim print screen kad zavrsi, vjerovatno se vise kuzite od mene

A lako moguce da sam imao prevelika ocekivanja, bit ce red jos malo para otkinut staviti SSD i mirna Bosna.

Da na stolnom računalu imam WD-ov (black), mislim da je 7200, pa sam ocekivao nesta slicno..

Hvala.
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 21:11   #8
Quote:
bero2708 kaže: Pogledaj post
Prije svega, hvala na odg.

Skinuo sam HD Tune, stavio sam da skenira, tj Error Scan, ako se ne varam trebalo bi biti sve zeleno(Svi kvadratići)? Stavim print screen kad zavrsi, vjerovatno se vise kuzite od mene

A lako moguce da sam imao prevelika ocekivanja, bit ce red jos malo para otkinut staviti SSD i mirna Bosna.

Da na stolnom računalu imam WD-ov (black), mislim da je 7200, pa sam ocekivao nesta slicno..

Hvala.
Ako je disk ispravan, onda je do toga što si imao wd black (najbrži hdd-ovi) a sad 5400rpm
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 12:50   #9
Skenirao sam ga s HD Tuneom, i svi kvadratići su zeleni, tj nema ni jedne pogreške. A sto se cuje krckanje, vjerovatno mora..
Tako da mislim da je ispravan..

Vjerovatno su onda moja ocekivanja bila veća od realnog
Ma uzet SSD i staviti, pa je to onda to.. Al prvo viditi kako ce ovaj funkcionirati, možda nece biti potrebe..

Hvala.
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 12:59   #10
Da se malo javim

Poslao sam na servis laptop o kojem sam pisao, i kazu da matična i disk nevaljaju...
Narucili su novu matičnu i disk..
E sad me zanima jel tko upućen u onu ASUS pouzadnost, odnosno njihovu akciju 100% pouzdano? Ako je bio bih zahvalan da mi se obrati
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:35   #11
Ako sad pitaš za to, zakasnio si...

Da bi upao u tu promociju trebao si registrirati lap na njihovoj stranici unutar 15 dana od kupnje, čini mi se, provjeri ovdje:

https://asuspromotions.com/hr/hr/reliability
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 20:50   #12
Jesam, jesam..
Registrirao sam se, i prvo mi nisu prihvaćali registraciju, ne znam ni sam zasto..
Al onda su prihvatili..

Jedino ako oni ne nadju nesta, ali sve njihove uvjete ispunjavam.
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 23:33   #13
E onda se samo kod njih raspitaj što točno trebaš dobiti od servisa da bi mogao ostvariti povrat love i pazi da ne promašiš rokove... I plz, javi se ovdje da i drugi čuju kako je prošlo

Navijamo za tebe
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 23:50   #14
Zato sam i pitao, ne znam da im posaljem mail prije nego sto mi ovi potvrde da su popravili ili da cekam da mi vrate laptop i tek onda da pitam.

Naravno, cim naprave javim.
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 11:14   #15
Ja bih odmah, da znam što mi servis treba dati...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 15:38   #16
Stigao je laptop.

Naravno poslao sam im mail, kažu da nedostaje izvješće o popravku. Iz System One mi poslali samo naš razgovor kad sam im poslao upit i to sve, praktički print screen maila i sad nazovem ja njih, lik kaže da su dostavili, reko niste.. Onda prešao na pricu da moj model ne moze pod tu akciju "100% pouzdanost", pa reko dopustili su mi da se registriram za tu akciju.. I kao onako ljuto , ajde poslat cemo ti izvjesce za pola sata.. Cekam, no nista još nema.. Sto je najgore od svega laptop isto radi, ništa bolje, vjerovatno nisu ni zamjenili. Čekam da mi odobre povrat para pa cu ih onda nazvati, ali prije toga cu nazvati ove iz Udruge potrošača , čuo sam da se na njih pozvat treba, jer oni idu u servis i šalju sve moguće inspekcije.

Jel možda netko zna kako prebaciti sa Intelove integrirane grafičke na GTX ovu? To treba u BIOSU?
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 16:16   #17
Quote:
bero2708 kaže: Pogledaj post
Stigao je laptop.

Naravno poslao sam im mail, kažu da nedostaje izvješće o popravku. Iz System One mi poslali samo naš razgovor kad sam im poslao upit i to sve, praktički print screen maila i sad nazovem ja njih, lik kaže da su dostavili, reko niste.. Onda prešao na pricu da moj model ne moze pod tu akciju "100% pouzdanost", pa reko dopustili su mi da se registriram za tu akciju.. I kao onako ljuto , ajde poslat cemo ti izvjesce za pola sata.. Cekam, no nista još nema.. Sto je najgore od svega laptop isto radi, ništa bolje, vjerovatno nisu ni zamjenili. Čekam da mi odobre povrat para pa cu ih onda nazvati, ali prije toga cu nazvati ove iz Udruge potrošača , čuo sam da se na njih pozvat treba, jer oni idu u servis i šalju sve moguće inspekcije.

Jel možda netko zna kako prebaciti sa Intelove integrirane grafičke na GTX ovu? To treba u BIOSU?
neće udruga potrošaća ići u servis, već će ti dati savjete što i kako napraviti

neznam sad sve detalje slučaja, ali ako imaš napismeno da ne valja matična i hard disk, nemoj pristati na popravke i zamjene, samo na novi laptop ili povrat novaca

bio sam u sličnoj situaciji prije 2godine sa ASUS laptopom i nisam znao točno svoja prava..isto se natezao sa trgovinom i servisom, ali na kraju uspio dobiti novi laptop..uglavnom, da ne pišem tu, sve detaljno, treba na vrijeme se dobro informirati ( ja to naučio na teži način, ali na sreću je završilo dobro po mene ) i tražiti ono što po zakonu imaš pravo
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 17:19   #18
Pozdrav,

fora je u tome što ASUS ima akciju popravak kvara i povrat novca.. Znači poprave ti laptop, vrate ti tj. to obavi servis, a ti onda s potvrdom o popravku i registraciskim brojem na ASUS stranici koji se mora napraviti u prvih 15 dana šalješ im zahtjev, a oni ti uplaćuju puni iznos koji si ti dao za laptop. Jednostavno jamče za svoje proizvode što je pohvalno u jednu ruku, a zato sam ga i uzeo..

No ovi iz servisa mi nisu dali potvrdu, nego su samo napisali u mailu to isprintali potpisali i to je to... Sad ih nazovem kažu poslat ce, ali za sada nista.Naravno kraj tjedna je pa se mora čekat ponedjeljak..

A tek cu onda ako to prodje opet ih zvat tj prvo udrugu za zaštitu potrošača da me upute šta treba jer i dalje laptop ne radi kako treba..

ukratko..
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 15:04   #19
Pozdrav,

da se javim kako sam i rekao da hocu.

Odobrili su mi uplatu, nije bilo nikakvih problema. Rekli su u roku 30 dana da ce izvrsiti uplatu na račun.. Sada moram opet kontaktirati SYSTEM ONE da mi poprave računalo..

ps. bježite što dalje od tog servisa..
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 15:35   #20
Super, baš mi je drago. Ne to što je riknuo lap već što stvarno to Asus promotion jamstvo radi Svaka čast...

A za servis, jbg, ne znam šta da kažem... Očigledno im nije palo na pamet da bi im Asus mogao oduzeti licencu
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.