Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2012., 10:05   #81
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Budimo realni,za dobar laptop treba oko min.1000 eura, bez operativnog sustava.
Tu je onda i zadovoljavajuća kvaliteta. I garancija.
Kupiti laptop za 3 soma kuna i pricati da je kvaliteta upitna, je smiješno. Kao da kupite twinga i onda pričate da je kvaliteta upitna.
zna se sto vrijedi
ja do sada kupio 2 dell (xps + inspirion) računala. Nikad problema. Ali su i koštali. Cijena i kvaliteta.

Sent from my HTC One X

U velikoj mjeri bih se složio s napisanim.
Dodao bih još nešto. Način korištenja i održavanje.
Malo opreznijim korištenjem i odnosom siguran sam da se tim spravama može produžiti životni vijek.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 09:44   #82
Quote:
eseper kaže: Pogledaj post
Mislio sam kupiti Toshibu, al ovi komentari na istraživanje me malo okreću prema Asusu. Što je bolje od toga?
Sve je to stvar srece ali za mene je toshiba za sada broj 1....

Kupio sam prije oko 5 godina toshibu staru 5 godina - dakle kod mene je izdrzala jos 5 - laptop star 10 god jos uvijek radi ali su otisli kontakti na maticnoj gdje ide graficka. Mozda to uspijem i sredit ali sam si uzeo novu toshibu. U tih 5 godina jedini kvar je bio konketor za napajanje...

Vecina ostalih brendova tesko da ce izdrzat 5 godina a kamoli 10 ali sve je stvar srece. Vidim tu mnogi prigovaraju na plastiku i kvalitetu izdrade - pa valjda je bitnija elektronika od estetike - dzabe samsungu, aceru i ostaloj ekipi super izrada kada je unutra sve lose. Ok dobro je kad je novo ali sta ce biti za 2-3 godine?
elektroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 14:26   #83
moj acer prevalio 4 god, sad je otisao k vragu i ne isplati se popravljati. izdrzao bi on duze, ali malo dijete + necaci na ljetovanju su ucinili svoje
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:33   #84
ne slažem se s ovim da za dugovječnost i kvalitetu laptopa treba izdvojiti najmanje 1k eura.
ja sam svoj platila 3 i 700 kn i dobila uz njega printer+skener+kopirku u jednom (prestala koristiti kad sam jednom potrošila boju ) i evo radi več treču godinu ko novi

windowse sam mjenjala dva puta, sad planiram treći jer mi je lakše jednostavno promjenit windowse nego ga čistit od nepotrebnog bulšita koji sam nakupila na njega kroz zadnje dvije godine što imam ove windowse..

eto, da napomenem, radi se o lenovu g550L.. ništa poseban, al baš ono što meni treba. ako netko želi bolje performanse, onda neka kupi jači laptop, ali za surfanje i obične igrice i ovaj je i više nego dobar. do sada se za ništa nije pokazao kao nedovoljno dobar.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:02   #85
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
ne slažem se s ovim da za dugovječnost i kvalitetu laptopa treba izdvojiti najmanje 1k eura.
ja sam svoj platila 3 i 700 kn i dobila uz njega printer+skener+kopirku u jednom (prestala koristiti kad sam jednom potrošila boju ) i evo radi več treču godinu ko novi

windowse sam mjenjala dva puta, sad planiram treći jer mi je lakše jednostavno promjenit windowse nego ga čistit od nepotrebnog bulšita koji sam nakupila na njega kroz zadnje dvije godine što imam ove windowse..

eto, da napomenem, radi se o lenovu g550L.. ništa poseban, al baš ono što meni treba. ako netko želi bolje performanse, onda neka kupi jači laptop, ali za surfanje i obične igrice i ovaj je i više nego dobar. do sada se za ništa nije pokazao kao nedovoljno dobar.
Tri godine će izdržati, hoće li 7?
Hoće li nakon sedam moći otvoriti neku imalo zahtjevniju stranicu?
i koliko radi svaki dan?
Da li radi barem 12 sati svaki dan.
Ja skidam muziku i filmove, mogu reci da više radi negoli ne radi.
Po noći se skidaju filmovi, po danu je žena na face-u. Vise od 12h je definitivno upaljen. Da li je toliko i tvoj?

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 23:11   #86
moj je upaljen prosječno 14 sati dnevno.. barem zadnjih godinu dana, prije toga sam studirala pa je bilo manje, oko 8h.
gasim ga jedino dok spavam.
skidam muziku rijetko (slušam na ju tubu šta mi se sluša i kad mi se sluša), filmove tu i tamo, al serije non stop.

i, iskreno, onaj tko kupi laptop za 1k eura, čisto sumnjam da ga planira koristiti 7 godina jer obično takvi ljudi prate trendove i žele biti "in" pa kupuju svako malo nove laptopte - barem ovi koje ja znam.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 10:34   #87
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
moj je upaljen prosječno 14 sati dnevno.. barem zadnjih godinu dana, prije toga sam studirala pa je bilo manje, oko 8h.
gasim ga jedino dok spavam.
skidam muziku rijetko (slušam na ju tubu šta mi se sluša i kad mi se sluša), filmove tu i tamo, al serije non stop.

i, iskreno, onaj tko kupi laptop za 1k eura, čisto sumnjam da ga planira koristiti 7 godina jer obično takvi ljudi prate trendove i žele biti "in" pa kupuju svako malo nove laptopte - barem ovi koje ja znam.
Ja sam taj. Nikad nisam nista prodao. Uvijek to iskoristim do maksimuma. I bacim u smeće.
Kupio sam do sada dell Inspiron 9300 za 16tis kn prije 8 godina.
I dell xps prije 3godine za 12tis.kn.
Sada riknuo display na starom. Ali taj se naradio i definitivno isplatio.
Disk sam upotrijebio kao prijenosni usb disk. A sve ostalo bacio u smeće.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 14:32   #88
e pa onda razumijem zašto si dao toliko koliko jesi za laptop(e)! i ja bi dala više da sam mogla, ali nikad preko 5k
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 15:16   #89
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
e pa onda razumijem zašto si dao toliko koliko jesi za laptop(e)! i ja bi dala više da sam mogla, ali nikad preko 5k
Dao sam toliko radi novijih igara, ali i radi crtanja u 3D programima. Oni su dosta zahtjevni. da bi čovjek nešto naučio potrebno je dosta uložiti. Tek Nakon 5g se plod truda vidi.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 15:44   #90
e vidiš, i tu je razlika između nas. meni je trebao laptopa za internet, word i diablo II
čemu onda dati 10k kuna za neki nabrijani, kad i ovi za 3 mogu pokrenuti sve navedeno? a i velim, da sam imala više, možda bi i kupila bolji. no eto, potrefilo mi se da sam kupila super za relativno male novce
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 16:24   #91
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
e vidiš, i tu je razlika između nas. meni je trebao laptopa za internet, word i diablo II
čemu onda dati 10k kuna za neki nabrijani, kad i ovi za 3 mogu pokrenuti sve navedeno? a i velim, da sam imala više, možda bi i kupila bolji. no eto, potrefilo mi se da sam kupila super za relativno male novce
Znam. Na kraju, možeš si kupiti za 3g novi za 5 i još uvijek nećeš dati ove moje novce
Ako je samo za internet. Prihvaćam: )

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 17:48   #92
i to što kažeš. čak i kad kupim novi, ipak nisam dala tvoje pare. al opet, dok god mi radi ovo što sam navela, novi mi netreba. jer kad sam na njemu, onda sam na netu. al nikakve ekstra super stranice, fejs, forum i tako to.. od ostalih stvari koristim word i tu i tamo skype.. mislim da se za takvo korištenje ni ne isplati dati neke ogromne pare jer doslovno uništavaš super laptop lošim korištenjem
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 03:02   #93
hehe, meni je ovo deseti laptop koji koristim,
uvijek mi se tipkovnica istroši najprije, a zadovoljan sam sa laptopima koji rade pouzdano.
Novije serije nisam još isprobao, ali i ne kanim u skoro vrijeme.

Sve mi se od novih notebooka čini Quasi-nešto...

preporuke su svašta.
mkresimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 11:37   #94
laptop traje onoliko koliko ga odrzavas,nekad ga treba otvorit ocistit prasinu,kad se otvara polako i to a ne ih gruhati kao vrata isl...
fux is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 00:46   #95
Imam toshibu vec tri godine radi savrseno nti jedan kvar tako da sam stvarno zadovoljan
Elita R is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 00:32   #96
Quote:
fux kaže: Pogledaj post
laptop traje onoliko koliko ga odrzavas,nekad ga treba otvorit ocistit prasinu,kad se otvara polako i to a ne ih gruhati kao vrata isl...
meni je čak rečeno da ih je dobro ispuhat hladnim zrakom (znači fen ), najbolja opcija otič na benzinsku i uzet onu stvar za pumpat gume i ispuhat sve moguče utore s tim.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 02:04   #97
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
meni je čak rečeno da ih je dobro ispuhat hladnim zrakom (znači fen ), najbolja opcija otič na benzinsku i uzet onu stvar za pumpat gume i ispuhat sve moguče utore s tim.
Otvoriti ih i usisati sa usisivačem.
Ili.ispuhati.ali treba otvoriti ga. Unutra je pun prašine.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 02:34   #98
pa imas fenove sa hladnim zrakom.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 13:10   #99
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Otvoriti ih i usisati sa usisivačem.
Ili.ispuhati.ali treba otvoriti ga. Unutra je pun prašine.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
ja ga nebi otvarala sama, nema sanse. radije u servis za to
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 22:58   #100
da i ja podijelim svoja iskustva

drugi acerov laptop,sa prvim bio dosta zadovoljan i nakon što mi više nije bio dovoljan uzeo drugi oko prošlog Božića i prije nekih 15ak dana (taman nakon što je garancija istekla) počeo se javljat Blue Screen te na kraju neki dan se laptop više nije mogao pokrenuti.promijenjen hard disk,iščupani bitni podaci iz prethodnog i danas sve normalno radi,kao prvi put kad sam pokrenia laptop.
izuzev toga nikad nije bilo drugih problema
inače,riječ je o Acer Aspire 7739G modelu

brat već 2 godine koristi HP-ov laptop i također nema nikakvih problema,tako da smo obojica zadovoljni sa proizvođačima
pingvin-zd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.