Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2016., 13:24   #21
ja uplatio za bitfenix nova kuciste sinoc kod njih...nije puno, sa dostavom me izaslo 314kn...s obzirom da je vikend, nisu javili jos nis, bumo vidjeli u pon i kad ce poslati i hoce li poslati...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 03:03   #22
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Naime ugarska ima i veći porez od nas (27-28%), a neke komponente (recimo određene gtx 970) su im jeftinije nego u najjeftinijim njemačkim shopovima (a njemačka još ima pdv 19% ako se ne varam).
ja bih volio čuti od nekoga tko je actually nešto naručio i dobio od njih tko izdaje račun i koji je PDV obračunat.

Naime, po EU reglulativama postoji nekoliko opcija kako IPON može poslovati.

1) Naplata se vrši preko hrvatske firme, 25% hrv. PDV.

2) Naplata i račun ide iz Mađarske, izdaje se račun sa Mađarskim PDV-om
ova opcija je moguća ako su njihove isporuke u RH ispod praga određenog od strane EU za obračun PDVa u drugu članicu EU-a

3) Naplata i račun je od Mađarske firme, ali je sukladno EU PDV pravilima obračunat hrvatski PDV. Ovo je obavezno po EU zakonima ako su prešli prag isporuka za RH, a po onim brojkama kojima se hvale to je lako moguće.
Ovo je najlogičnija opcija osim ako ne isporučuju manje nego što se hvale ili ignoriraju pravila EU.

Bilo bi zgodno vidjeti odakle dolazi račun za razne svrhe, porez i garancija.
Naime, po EU zakonima imate 14 dana da vratite robu NEOVISNO O BILO ČEMU, dakle ako preko neta kupite nešto možete vratiti unutar 14 dana bez pitanja. (osim donjeg veša, CDova, digitalnog sadržaja i dildača) Naravno, to se odnosi prema prodavaču, a to je firma koja izdaje račun. (a da ne ulazim u pitanje garancije).

BTW, vidio sam na njihovim stranicama da se može kupovati sa PDV brojem, dakle uz prijenos porezne obaveze (ako naručujete na firmu da vi sami obračunate PDV u svrhu odbijanja predporeza)
(ovo takoreći isključuje opciju 1 koju sam naveo)
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 07:50   #23
meni palo na pamet da otvorim obrt radi rabata...porez bi platio u svakom slucaju, ali bi sa obrtom mogao dobit rabat za bilo kaj...

sto se tice ipona, obracunavaju 27% VAT, sad sam bacio pogled na racun...objavio bih vam racun, ali pisu moji podatci na njemu, a u pdf formatu je, pa ne mogu obrisat..
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 08:00   #24
Znači ide sve preko Mađarske, a kad pređu onaj limit (300 tisuća kuna ako se ne varam?) onda će vjerojatno nestati
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 08:02   #25
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Znači ide sve preko Mađarske, a kad pređu onaj limit (300 tisuća kuna ako se ne varam?) onda će vjerojatno nestati
mislim da je netko negdje napisao da je ipon na listi nvidia preporucenih ducana...ako je to istina, ne zvuci mi to bas kao ducan koji bi samo tako nestao...doduse, na stranici im za neke stvari pise ipon garancija 1 god (vjerojatno refurbished), a na vecini pise fabricka garancija...

Zadnje uređivanje Gorštak : 18.01.2016. at 09:22.
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 09:33   #26
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=272026

nakon pocetnog pljuvanja, ekipa izgleda zadovoljna...neki su i radili reklamacije, i sve proslo uredno...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:51   #27
Quote:
Gorštak kaže: Pogledaj post
mislim da je netko negdje napisao da je ipon na listi nvidia preporucenih ducana...


Ovo obožavam... Reko premijer da nema veze što je nafta poskupila, to se nas ne dira...

Gorštak, de se uozbilji... Pa jbt, jel ti radiš za njih, dobijaš neku proviziju? Ne da mi se sad gledati email adrese ali njušim da i na pce pod nekim nickom širiš pozitivu o mađarima...

Jesi čuo ti nekad za Alzashop? Imaš tu tražilicu pa ubaci u nju. To ti jedan shop za kojim je isto prije nekog vremena bila pomama. Jeftini, sve super...

A danas ih nigdje. Ispunili su kvotu za koju nisu morali prijavljivati pdv i to je bilo to.... Tako će isto i mađari, nemoj misliti da su oni izmislili posao... Ili da sad uplaćuju pdv u mađi Zasad si rade razliku u cijeni na stranim fakturama, pričekaj malo pa ćeš vidjeti ...


A račun ne možeš pokazati jel? Koga muljaš? Ajde ako ne znaš, ja ću ti reći. Imaš u Windowse ugrađen jedan alat koji se zove Alat za izrezivanje (iliti Cut) s ikonom malih škara. Možeš bilo koji dio ekrana izrezati i spremiti kao sliku, pazi - možeš čak i gumicom izbrisati svoje podatke i račune. Nisi znao?

Sad još samo pitaj kako ćeš sliku staviti na forum...

Samo sad budi frajer pa nemoj izbrisati i cijene i datume, da te ne uhvatimo kako muljaš... I kad ti kućište stigne, ajde isto kopiraj račun baš da vidimo za koliko ti je stiglo i koliko je koštalo, ali stvarno...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:14   #28
https://i.imgur.com/st2USXb.jpg

nisam na nicijem platnom spisku...danas su mi poslali mejl u 14:30 da je paket poslan i da ocekujem kroz 4-5 radnih dana...

btw, dobro mi je kod njih sto svakom kupovinom dobijas nekakve bodove, koje poslije, pretpostavljam, mogu zamijenit za neki komad hardvera...

Zadnje uređivanje Gorštak : 18.01.2016. at 16:29.
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:52   #29
KLIK KLIK ?
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:11   #30
Quote:
NESHO95 kaže: Pogledaj post
u zadru sam, cak i da sam kupio u domacem ducanu, moram svejedno platit dostavu, a nisam htio bijelo niti sa pleksi, nije neka usteda, ali svejedno...ne dam ni kune vise nego moram...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:23   #31
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:26   #32
a cuj, platio sam 314kn, da sam kupio ovo sto nisam htio, sa dostavom bih platio oko 360...nisu velike cifre, ali izracunaj koliko posto sam ustedio...plus sto sam dobio bodove, i ako budem jso toga uzimao u iponu, a planiram, mozda dobijem na cijelu konfu jednu komponentu mukte na konto tih bodova....i jos prodjem jeftinije...cak i ako ne uplacuju pdv, dabogda se otvorilo jos deset takvih, da mogu kupit jeftinije...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 03:48   #33
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Znači ide sve preko Mađarske, a kad pređu onaj limit (300 tisuća kuna ako se ne varam?) onda će vjerojatno nestati
pa ako muljaju sa prijavom poreza u Mađarskoj onda neće nestati jer mogu nastaviti muljati (dakle ako varaju Mađarsku)

Ako stvarno plaćaju PDV u Mađarskoj onda nemaju razloga zbrisati kada mogu plaćati hrvatski PDV koji je niži. Pretpostavljam da se nisu prebacili na hrvatski PDV jer su friški i neda im se.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 10:03   #34
Ajd se malo vi uozbiljite.
Vidim puno neprovjerenih info ovdje.

Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
I sad dolazimo do onog glavnog...



Podacima o jamstvu krivo barataš, jer po EU zakonima prodavač je taj koji mora jamčiti za robu koju prodaje u razdoblju od 24 mjeseca. A koliko se sjećam, Mađarska je u EU? Ili nije?
Kako objasniti to da sam ja u Svijet Medija prije godinu dana kupio nov LED TV Samsung, nakon 10 dana mi otisla maticna na TVu, odnesem TV u kutiji, sa racunom i jamstvom u Svijet Medija, i zenska na blagajni mi kaze da nakon 7 dana oni vise ne odgovaraju za prodane proizvode i da se obratim nekom ovlastenom servisu. Nadjem servis na netu ( negdje u Skorpikovoj ), odnesem TV; lik pogleda jamstvo, uzme, i zove me za dva dana, kaze gotovo, dodji po TV. To tako izgleda kad se ima fabricko iliti tvornicko jamstvo. Istu stvar nudi i IPon.
Primjera, uzeo sam prije par dana graficku u MagazinRS i oni ne nude tvornicko jamstvo, i prodavac mi je rekao ako se sta dogodi da donosim karticu njima, a dalje oni rjesavaju.
O tome da se ne isplati kod njih kupiti je zbog postarine od velike 54kn je suludo pricati, razlika u GTX970 je 500kn ( Gygabite GTX 970 je 2550kn kod nas 3000+ kn ). Za cijelu konfu se moze ustediti i oko 1000kn.

Quote:
Gorštak kaže: Pogledaj post
mislim da je netko negdje napisao da je ipon na listi nvidia preporucenih ducana...
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post


Ovo obožavam... Reko premijer da nema veze što je nafta poskupila, to se nas ne dira...
Taj neko ko je to rek'o sam bio ja. Ali da ne bude poslije da lupam gluposti, evo i dokaza.

http://imgur.com/D5WJxF3

Mozda bude opet nevjernih, pa evo i ful linka:

http://www.geforce.co.uk/hardware/de...tx-980/buy-gpu
Pa dolje listati do zemalja.

O tome, da li muljaju s PDVom ili ne, ne znam. Ali cisto sumnjam da bi ih nvidia tek tako stavila na svoju stranicu. Btw, ne vidim nijedan HR ducan na toj listi.
Rodman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 14:10   #35
Omakne mi se da u žarom ponesenoj diskusiji ponekad iznesem i "rekla-kazala" informaciju, no nastojim to svesti na najamnju moguću mjeru. Ova izjava o jamstvu to sigurno nije. Dovoljno je uguglati jamstvo i dobiješ niz tekstova, zakona, pravilnika... koje mi se ne da listati i tražiti specifične odjeljke pa mi je najlakše linkati ovu stranicu:

http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_hr.htm

koja je svakako meritorna i obvezujuća za sve trgovce u svim zemljama EU, pa je tako bila obvezujuća i za Svijet Medija prije godinu dana. Naravno da će svaki trgovac pokušati izbjeći odgovornost, možda zbog neinformiranosti a možda i tendenciozno, jer mu je to velika petljancija. Troškove da ne spominjem. No, to ne čudi, naše tržište je siromašno i trgovci ponekad rade na rubu isplativosti s malim maržama i još daju robu na čekove, kartice, rate, na majke mi i kako sve ne... I svaki kvar im je trošak koji oni moraju podnijeti (bar transport do servisa i nazad) i petljancija koju si ne žele priuštiti.

A kupac je sretan da je nešto kupio jeftino i s 5 godina jamstva. Sve pet dok radi. A kad nastanu problemi nedostaje nam kulture kupovanja jer smo mlado i neuređeno tržište i ne znamo svoja prava.

Druga stvar je gdje je praktičnije odnijeti nešto na popravak, nekad proizvod predan u trgovinu na reklamaciju putuje i po desetak dana do ovlaštenog servisa pa je jednostavnije i brže to obaviti sam. To je sloboda tvog izbora, ali da ti prodavač kaže da on nema ništa s robom? Upravo je prekršio zakon, za što su predviđene kazne.

Stvarno sam se potrudio i pokušao na toj nvidijinoj stranici pronaći gdje oni to "preporučuju" te navedene dućane i nažalost nisam uspio. iPon je dospio na tu stranicu jer uzima robu izravno od nVidije i to količine dostatne da bi dospio na tu stranicu. Na nju se dolazi količinom naručene robe i lovom (što nitko nije ni spočitavao) a ne plaćanjem ili neplaćanjem pdv-a i boljim ili lošijim odnosom s kupcima. Boli nVidiju ona stvar tko je iPon i kako oni rade dok god naručuju robu i plaćaju. A kad im promet padne ispod određene kvote, onda više neće moći naručivati od nVidije po povlaštenim cijenama već će biti upućeni na najbliže predstavništvo, pa neće više biti ni izlistani na toj stranici.

Hrvatskih trgovina nema i neće nikad ni biti, jer niti jedna trgovina nema tu moć povući mjesečno nekoliko desetina ili stotina tisuća eura robe i tako svaki mjesec što je potrebno za to. Kod nas je tržište organizirano preko nekoliko predstavništava koja su našla računicu za to, ali najčešće ni to - već preko uvoznika koji uvozi robu i preprodaje ju trgovinama. A to što na toj nVidijinoj listi nema niti jednog uvoznika / trgovca na veliko iz Hrvatske govori samo po sebi koliko smo malo tržište.

Budimpešta je duplo veća od Zagreba a Mađa ima 2.5x stanovnika koliko Hrvatska s tendencijom porasta. Dulje su u EU, puno su bogatiji i kod njih nije bilo rata....
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 15:23   #36
dobro, koji je onda zaključak,

je li ok iz IPONa naručiti robu i računati na tvorničku garanciju?
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 15:23   #37
I opet se tu dolazi do zakljucka da je IPon jedan od dva najvecih dobavljaca i prodavaca u Madjarskoj ( koja je, jel, mnogo vece trziste od HR, sto znaci da ipon prodaje mnogo vise proizvoda od kojekakvih ADMova, Linksova, HGSpotova itd... ) i da su ove price o neplacanju PDVa jednake onoj da Marko Grubnic svaki tjedan putuje u Pariz, NY, Dubai itd...

Jednostavno je, popljuvali ste ipon, a niko nista ne zna o njemu, samo zato sto je neki tamo ExtremeDigital bio iz Madjarske i neslavno propao.
Rodman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 18:13   #38
Sve si krivo shvatio. Nitko nije popljuvao iPon. Samo ga ovdje ne preporučujemo kao prvi izbor. Baš kao i neke naše trgovine. Ako netko nađe računicu i nema problema sa svime ovime na što smo upozorili - go for it! Niti smo mi ovdje neki propovjednici koje treba slušati a niti je lova naša. Slobodno kupujte. Samo nemojte dolaziti ovdje i širiti famu kako je iPon nekakvo otkriće, spasitelji, jebote, izmislili trgovinu i informatiku jer imaju 50 ili 100 kuna jeftiniju grafu.... To ne prolazi.

I krasno se odnosiš prema "nekim tamo" hrvatskim trgovinama koje se već godinama bore s kriminalnom ekonomijom, lihvarskim bankama, luđačkim porezima i nametima a ipak stvaraju dohodak i plaćaju porez... Šta su trebali svi ključ u bravu i put Mađarske... Ne znam koliko imaš godina i radiš li, ali ti interese vidim po praćenju Marka Grubnića, to mi zvuči poznato, negdje sam čuo to ime ali ne znam točno tko je i što radi u životu... Nema veze, odrast ćeš i ti pa ćeš valjda onda zaključiti kako je bolje potrošiti ovdje 20-30 kn više nego ih dati nekom drugom. Normalno, ako razlika nije baš drastična i ako se ne sastoji od bezobrazluka i monopola trgovaca...

Da tebi (i još nekima) je iPon otkrovenje, i oni su super, nema veze što su i eXtreme digital mađari, nema nikakve veze što ti netko kaže za neku drugu trgovinu, recimo Alzashop kako su radili.. Ne, iPon su savršeni, zašto bi oni bili kao svi drugi trgovci na svijetu, zarađivali gdjegod se može i na bilo koji god način se može? A iskustava s raznoraznim trgovinama, i domaćim i stranim se, hvala Bogu, ima i to prebogatog i predugog.

Što to govori o tebi i sličnima? Zbog čega toliko navijate za iPon?


@ juretherebel:

Diskusiju si pratio. Zdravog razuma imaš. Nitko nema prava govoriti ti što da radiš sa svojom lovom. I imaš više od 18 godina pa odgovaraš za svoje postupke.

Primarno se ovdje bavimo tehničkim savjetovanjem, a ne financijskim
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 19:08   #39
Pa kakve veze ima koliko godina imam i cime se bavim? Ako te bas jako zanima, 30 i radim kao mrezni admin. Sto se tice Grubnica, samo onaj ko zivi ispod kamena i nema internet te ne posjecuje portale ne zna ko je on, jer on ovih dana vristi iz svih naslovnica svi portala. Tako da, nemoj se praviti onim "nacuo sam ko je on" jer ako si juce/danas otvorio jutarnji, index i slicno, znas ko je on. I uopce ne znam cemu to potenciranje "interesi" i kakve veze ima s ovim, primjer njega sam uzeo kao poredbu na jednu ovdje tvrdnju, sad ako nisi skuzio sta sam htio reci...

I da li je 500kn stvarno tako mala razlika u cijeni ( vidim da ponavljas 50kn, mozda si zaboravio jednu nulu )? Evo priznajem, uzeo sam gtx970, ali u MagazinRS ( svaka im cast i za brzo odgovaranje na mail, te savjete ) za 450kn skuplje, nisam ipak u iponu, prvenstveno zato sto mi u zadnjih godinu dana sve novo sto kupim rikne u roku mjesec dana ( TV, frizider, maticna ) i isao sam na sigurno sto se tice garancije, "daj ducanu pa nek on rijesava" tipa, jer sa Iponom to ne bi bio slucaj, vec bi morao sam traziti servis, a posto jos nema kod nas iskustava s tim buduci da je racun iz strane zemlje, nisam isao riskirati ( a ni grafa valjda nece crknuti, pa nisam toliki baksuz ). Kad bude iskustava drugih sa garancijom, servisom i slicno, onda cu razmisliti i o njima kao opciji.

Imas thread na PCE forumu, i mislim na Bug forumu, i koliko sam vidio, nisam nasao na negativnih stvari, za sad sve uredno.
No, nevermind, htio sam reci da je ipon ovdje automatski upao u isti kos sa fuserskim firmama tipa ED, pa taj Alzashop samo zato sto nisu iz HR i nemaju poslovnicu u ZG. Ocito je da prodaju robu na gomile cim ih je nvidia izlistala na svojim stranicama, a da su toliki fuseri za kojih se ovdje pretpostavlja ili bar misli da jesu, valjda nakon toliko prodanih artikala ( nisu oni od juce, samo su u HR dosli prije par mjeseci ) bi ih neko i skuzio?

I zasto neko misli da je ovo direktni napad na ADM i ostale? Sta nije bolje imati veci i siri izbor informaticke opreme? Sta je bilo prije? HGSpot i Vemil uglavnom.. Pa su nas derali ko ovce... Sad opet, kad dolaze novi sa dobrom ponudom, opet ne valja...
Rodman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 20:02   #40
U svakom slučaju vidjet ćemo kad se skupi neka konkretnija masa iskustava. Prerano je reći da je shop za obavezno izbjegavanje, jer zasad nije bilo nekih pritužbi, ali meni osobno i prerano da bi ih se hvalilo, jer se i ED se u početku činio kao špica...

Također zašto se izjednačava opseg firme sa kvalitetom? Apsolutno je ista priča bila sa ED, kako su ogromni, uspješna mađarsko-švicarska firma, kako imaju poslovnice po češkoj, slovačkoj i gotovo svim okolnjim zemljama, kako su igrači naspram naših trgovina sa jednom poslovnicom, pa se na kraju razlika u cijeni praktično izjednačila u globalu, usluga katastrofa (vjerojatno jedni shop uopće koji ima debelo prevladavajuća negativna iskustva, čak i količinski total u samo par godina prisutnosti), te se povukli kao zadnji miševi sa tržišta
__________________
Don't shoot the messenger

Zadnje uređivanje The New Guy : 19.01.2016. at 20:16.
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.