Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2014., 19:34   #201
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Čekaj dan oprosta.
Inače, jel se može posuditi knjiga iz neke KGZ knjižnice ako u nekoj drugoj kasniš s vraćanjem?
Ako se ne varam, može

@ichiruki probaj ih nazvati ili otići osobno i lijepo se ispričati, možda ti čak i oproste dug, ne vjerujem da će ti baš sad naplatiti tisuću+ kuna...mislim, nikad ne znaš, ali probaj se lijepo dogovoriti s njima. ili čekaj dan oprosta knjiga
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 08:49   #202
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Čekaj dan oprosta.
Inače, jel se može posuditi knjiga iz neke KGZ knjižnice ako u nekoj drugoj kasniš s vraćanjem?
U KGZ knjižnicama se naplaćuje maksimalni dug od 200 kn bez obzira koliko se duguje. Znači, knjige doneseš i pripremiš 200. To je sve
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 00:54   #203
Na fb profilu KGZ je bila objava da ne postoji dan oprosta zakasnina (više).
Bromi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:10   #204
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Inače, jel se može posuditi knjiga iz neke KGZ knjižnice ako u nekoj drugoj kasniš s vraćanjem?
Može, jer mi se upravo to u subotu dogodilo.

Naime, 09.10. sam u Knjižnici Bogdana Ogrizovića jednu knjigu vratio, jednu posudio, a dvije koje su još bile kod mene produžio (ili sam barem tako mislio). U subotu sam otišao u Knjižnicu Savski Gaj, posudio tri knjige, a zaposlenica me upozorila da kasnim s dvije knjige u Knjižnici Bogdana Ogrizovića. Očito moju molbu da mi se knjige produže nisu čuli. Nazvao sam ih odmah u subotu, objasnio što se dogodilo, tako da su mi ih onda naknadno produžili i stormirali dug.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 15:05   #205
Može se posudit u drugoj knjižnici ako se s knjigama kasni do 21 dan. Da si npr. u Ogrizoviću kasnio mjesec dana s knjigama, ne bi mogao uzet knjige u Gaju. Sto posto točna informacija.

Vraćajte knjige na vrijeme, btw.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:49   #206
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Vraćajte knjige na vrijeme, btw.
Ja ih vraćam na vrijeme. Uvijek. A ako vidim da neću moći pročitati sve knjige na vrijeme, produžim ih. Nisam ja kriv što me knjižničarka u Ogrizovića prečula kad sam joj lijepo rekao da mi knjige produži. A to mi se već jednom dogodilo, u istoj toj knjižnici. Morat ću odsad to nekako naglasiti.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:00   #207
Quote:
~*MiSs-AnDy*~ kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, može

@ichiruki probaj ih nazvati ili otići osobno i lijepo se ispričati, možda ti čak i oproste dug, ne vjerujem da će ti baš sad naplatiti tisuću+ kuna...mislim, nikad ne znaš, ali probaj se lijepo dogovoriti s njima. ili čekaj dan oprosta knjiga
Hvala svima na odgovoru.
Koliko sam i ja čula nema dana oprosta zakasnina za knjige. No nema ni veze.
Kontaktirala sam knjiznicu i rekli su mi da u vecini slucajeva zaokruže zakasninu na 200 kn i ostali dug storniraju. Ponudili su mi i opciju kupovine neke knjige ( to nisam bas najbolje razumjela, no nije ni bitno).
Eto da svi znaju za ubuduce, da se ne moraju plasiti vratiti knjige zbog ogromnih iznosa.
Budem do kraja tjedna vratila knjige.
Lp
ichiruki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 19:41   #208
Quote:
Bromi kaže: Pogledaj post
Na fb profilu KGZ je bila objava da ne postoji dan oprosta zakasnina (više).
ovo je jako žalosno. ne kažem zbog sebe. tj. kažem i zbog sebe, ali ne zato
što bi kasnio s knjigom, nego zato što postoji više knjiga koje sam tražio, a
kojima se od prije par godina izgubio svaki trag.

postoji tako recimo knjiga koja je posuđena do određenog datuma 2012.
a što je najgore, jedini je takav primjerak na engleskom iz određenog područja,
koja nije vraćena. tj. izgubio joj se svaki trag.

Teško je shvatiti zašto se takve stvari ne nabavljaju, a još teže zašto se ne traži njihov obavezni povratak. Seinfeldov "Library cop" je vjerojatno izmišljen lik, ali u određenim trenucima mogu samo žaliti što nije realnost. I tu leži tragikomedija, kada nešto trebaš, a ne postoji osoba kojoj bi posao bio tako nešto nabaviti tj. povratiti od onoga tko je tu knjigu uzeo, ili naplatiti dug knjižnici, koja bi potom istu ponovo kupila.

Vjerujem da bi takvi dani - bilo dan hrvatske knjige, ili svjetski dan knjige, ili oba ili čak mjesec knjige bili poticaj ljudima da vrate ono što su dužni, na korist drugima. Jer ovako, tko zna da li će ikada biti vraćene.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 02:23   #209
jel mogu vratiti knjigu i onda je za par dana opet posuditi u istoj knjižnici? a u nekoj drugoj?

ne znam koliko paze.

knjiga nije toliko tražena, stručna je
iviv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 12:01   #210
Ne vidim zašto ne bi mogao.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 12:13   #211
Možeš. Ja sam ju znao vratiti u jednu knjižnicu i istoga dana posuditi u drugoj.
Kad pogledaš, tako praktički možeš izvest da je kod tebe par mjeseci isti naslov, sa produljivanjem i svim.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 13:54   #212
Kako KGZ stoje s knjigama na engleskom? I pritom mislim na fantasy, SF i YA knjige... Kakva su vaša iskustva? Tražila sam nešto po katalogu, ali ponuda mi ne djeluje baš najbolje... Kužim da nemaju knjige objavljene u 2014., ali iz 2010. bi trebali imati...
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 09:21   #213
U Bogdanu Ogrizoviću imaš dosta klasičnih naslova. Ne mislim pritom na djela stara sto ili pedeset godina, nego i novije. Čini mi se da oni imaju najveću ponudu anglo naslova.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 02:12   #214
a jel mogu od više knjiga, vratiti samo dio? jedna mi još treba.... ili mi neće htjet ni ove uzeti. a i već kasnim jako
iviv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 18:14   #215
ako kasniš, možeš vratiti dio knjiga i zadržati kod sebe tu, no naravno da ćeš platiti zakasninu na te koje kasniš, i moliti da ti produlje tu koju imaš.
ako ne žele, morat ćeš platiti zakasninu na nju. mislim gle, u principu te ne može te nitko natjerati da ju vratiš kad oni žele, ali neće bit baš ljubazni prema tebi, jer se ponašaš neodgovorno; no ako ikad želiš posuditi neku drugu knjigu u KGZ morat ćeš ju vratiti kad tad i platiti zakasninu u cijelosti, kako bi to mogao/mogla.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 09:37   #216
Quote:
iviv3 kaže: Pogledaj post
a jel mogu od više knjiga, vratiti samo dio? jedna mi još treba.... ili mi neće htjet ni ove uzeti. a i već kasnim jako
najbolje vratiti sve, platiti zakasninu na to, očistiti dugove i onda ju podignuti ispocetka i paziti da vratis na vrijeme.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 09:42   #217
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Kako KGZ stoje s knjigama na engleskom? I pritom mislim na fantasy, SF i YA knjige... Kakva su vaša iskustva? Tražila sam nešto po katalogu, ali ponuda mi ne djeluje baš najbolje... Kužim da nemaju knjige objavljene u 2014., ali iz 2010. bi trebali imati...
Da, Bogdan Ogrizović ima ok ponudu. Naravno da bih i ja željela bolju ponudu, ali moram se zadovoljiti s njima. Dječji odjel Medveščaka ima ponudu YA knjiga na engleskome. Knjižnica se nalazi odmah poslije HZZ-a.
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 16:51   #218
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
ako kasniš, možeš vratiti dio knjiga i zadržati kod sebe tu, no naravno da ćeš platiti zakasninu na te koje kasniš, i moliti da ti produlje tu koju imaš.
ako ne žele, morat ćeš platiti zakasninu na nju. mislim gle, u principu te ne može te nitko natjerati da ju vratiš kad oni žele, ali neće bit baš ljubazni prema tebi, jer se ponašaš neodgovorno; no ako ikad želiš posuditi neku drugu knjigu u KGZ morat ćeš ju vratiti kad tad i platiti zakasninu u cijelosti, kako bi to mogao/mogla.
Zakasnina ima zastaru od pet godina. Tj, ako neku knjigu trebaš vratiti nakon 2 tjedna, a vratiš ju nakon dva mjeseca, plačaš kaznu. No, ako pričekaš 5 godina, nečeš platiti ništa.

Izvor: profesorica na studiju informacijske znanosti - knjižničarstvo. To je ispričala na satu.
Navodno je priča o čovjeku koji je knjigu vratio nakon pet godina i nije ništa platio izašla u novinama. Budući da se to dogodilo u zadarskoj knjižnici, valjda je ta vijest objavljena u nekim zadarskim novinama.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 17:18   #219
Jel zna netko do kad traje ljetno produženo posuđivanje knjiga na cca 6 tjedana (za Zagreb pitam). Nekako mi zvoni da je do 15.8., a baš bi uzeo nešto veliko da imam dovoljno vremena pročitati
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 17:25   #220
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Jel zna netko do kad traje ljetno produženo posuđivanje knjiga na cca 6 tjedana (za Zagreb pitam). Nekako mi zvoni da je do 15.8., a baš bi uzeo nešto veliko da imam dovoljno vremena pročitati
Je, do 15.8. Znači, malo si zakasnio. Ali, općenito, nema nikakvih problema da ti produže posudbu, što znači da imaš 42 dana da pročitaš knjigu. Sasvim dovoljno vremena.
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.