Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2016., 10:09   #1
Kad nisi zadovoljan tek kupljenim stanom

Ispričavam se moderatorima ako negdje ima ovakva tema, ali ja ju nisam našla
Što kad kupiš stan pa nakon par mjeseci skužiš da ipak to nije to? Da sam možda ubrzala malo i da stan ima nekih nedostaka koje tada tokom kupnje nisam vidjela?
Jeste li ikada kupovali stan znajući u početku da će vam stan biti premali za par godina (kada dođu djeca) i da ćete ga morat kad tad prodavati?
Što više vrijeme prolazi, žao mi je možda što smo kupovali stan u kojem smo sada. Iz dva razloga. Zbog parkirnog mjesta kojeg nemamo pa se uvijek negdje nekom zguramo ili tražimo po ulici parking, i već mi je muka od tog. Dok mi to u početku recimo nije smetalo.
I drugi razlog je buka, buka i buka. Dok sam prije govorila da meni ne smeta prometna buka, sad mi svakim danom smeta sve više. Stan je prometnoj ulici sa izlazom na još prometniju cestu. Dakle, buka svakodnevno se čuje. A što sam ja starija to meni više buka smeta. Inače, što se tiče same mikrolokacije, mislim da je to super jer nigdje ne moram ići autom, sve mi je u krugu od 200 metara.
I što sada napraviti? Nastaviti živjeti u takvom stanu i gristi se što sam možda donjela krivu odluku i kupila stan s kojim sad i nisam previše zadovoljna?
Žao mi je što nismo ostali podstanari tamo gdje smo bili prije i čekali neku priliku za stan kojim bi riješili stambeno pitanje, jer ovaj stan koji smo kupili će nam poslužiti samo par godina, pa ćemo onda opet morat kupovati drugi stan.
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 12:06   #2
Čim prije ga staviti na prodaju i krenuti u potragu za novim stanom. naravno ako to ne vodi u financijske probleme.

nema tu sreće ni prilagodbe.
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 12:20   #3
Vanjsku buku mozete prilicno smanjiti novom, kvalitetnom stolarijom.
Ostalo, hmm.. nema tu pomoci jer parkirno mjesto ne mozes izmisliti, povrsinu ne mozes povecati...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 10:27   #4
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Vanjsku buku mozete prilicno smanjiti novom, kvalitetnom stolarijom.
Ostalo, hmm.. nema tu pomoci jer parkirno mjesto ne mozes izmisliti, povrsinu ne mozes povecati...
Da, ovo može dosta pomoći, moja kuma je tak riješila svoj problem. A za parking, roditelji od mog bivšeg su to riješili da su si rentali garažu. Oni su živjeli u naselju gdje su neboderi, ali susjedno naselje su bile obiteljske kuće, našli su lika koji im je htio iznajmiti garažu.
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 10:31   #5
mi smo imali isti problem. kupili stan od 52 m2, plus zatvorena terasa, kao, otvorit ćemo terasu. nismo, jer nam je trebao taj zatvoreni prostor, a život bez balkona mi je muka. i tako smo svakodnevno životarili, nesretni. dobili dvije curice i na kraju odlučili prodati, nakon 4,5 godine.

dobili smo odličnu ponudu za taj neodlični stan. no, problem je bio da nije bilo na vidiku našeg idealnog stana. i što se dogodilo? OPET smo otišli u kompromis. ovaj puta je stan prekrasan, lokacija mega, kvalitetan bez mane, ali premali. fali nam soba i ekstra wc. no, odlučili smo se otići u njega, jer više ne bismo dobili tako dobru ponudu za onaj prvi, a ovaj ćemo uvijek moći prodati.

prije neki dan smo saznali da će se graditi zgrada sa stanom naših snova, konačno. gradnja počinje za godinu dana i bit će gotov za dvije. jučer smo se dogovorili s investitorima. i to je to, konačno kraj naše potražnje.

mukotrpan je put, stvarno je lakše od prve pogoditi stan, no, i ovo ima prednosti. naime, u međuvremenu smo i mm i ja dobili povišice i možemo si priuštiti točno to što želimo (preko kredita, jel te) i znamo sve prednosti i mane stanova, rasporeda, lokacije. tako da, s dodatnim znanjem, kupujemo sada stan s kojim nećemo nikad imati problema, sigurno.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 10:46   #6
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Vanjsku buku mozete prilicno smanjiti novom, kvalitetnom stolarijom.
Ostalo, hmm.. nema tu pomoci jer parkirno mjesto ne mozes izmisliti, povrsinu ne mozes povecati...
ja sam u prometnoj ulici, ali stolarija fantastično izolira vanjske zvukove
kepasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 12:20   #7
A sto kad je toplo pa zelis imati otvoren prozor?

Sto se tice teme, i mi kupili premali stan, ubrzo nakon kupnje ja zatrudnila s blizancima. I eto, sad kupujemo veci, proslo samo 3 godine..
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 12:26   #8
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
A sto kad je toplo pa zelis imati otvoren prozor?
Upalis klimu.

A i kada nisi doma stan se moze luftati a buka nikom nece smetati.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 12:28   #9
Ne znam, eto sad mi nije za klimu i imam otvoren prozor. Djeca spavaju. Smetala bi me buka (odnosno smetalo bi me da se oni probude zbog toga )
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 12:41   #10
Mijenjam buku susjeda za vanjsku buku.. povoljno. Ako treba i nadoplatim..
Vanjsku lako rijesis, a ovu od susjeda, nikako.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 13:07   #11
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Ne znam, eto sad mi nije za klimu i imam otvoren prozor. Djeca spavaju. Smetala bi me buka (odnosno smetalo bi me da se oni probude zbog toga )
Pa navikni djecu da spavaju u buci i da ih to ne smeta. Tu dosta roditelja fundamentalno grijesi. Pa onda odrasli moraju biti ko u crkvi dok djecica spavaju...

Evo npr oni sto zive u Velikoj Gorici gdje non-stop idu avioni iznad njihovih kuca su se navikli i ne smeta im buka za spavanje, boravak itd.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 13:15   #12
a ja mislim da, ako možeš birati - prodati stan i kupiti novi, onda neka se ljudi maknu od onog što im smeta. bila sam podstanar u nekoliko stanova i sada živim u drugom vlastitom i nikada nisam imala problema s bukom, jer sam tako birala.

time želim reći da ima stanova koji nisu izloženi buci napretek, nije to neki luksuz.

meni je najveći problem u premalom stanu bio stalno trošenje novaca, rupa bez dna - pa dodaj ormar, pa police premjesti, nadodaj, ovo ono, kao da slažem lego kockice, samo da sve stane. stvarno se ne isplati.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 13:16   #13
Gle kad imas blizance, ne zelis riskirati. Tu je problem jer jedan probudi drugog i urlaju premoreni, itd.
Uglavnom, mene osobno ne smeta buka, nas stan nije u nekom mirnom dijelu, ali nije bas direktno prometnici. Udaljeni smo bar 200 m od selske okolo se grade zgrade..
Izolacija je super.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 13:57   #14
Pia5, strpi se dok mozes, pa prodaj i kupi drugi. obicno se na kupnji/prodaji izgubi vise nego 5% poreza, pa nemoj brzat.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 15:02   #15
Ako je stan na tako super lokaciji, mozda bi se dao i rentati pa da sam sebe otplacuje, a uzmete si nesto drugo, povoljnije, malo dalje od centra?
Ne znam koliko je to izvedivo u praksi, ali cisto mi je palo na pamet... Zeznuta situacija jer koliko god bila dobra izolacija i stolarija, ne mozes u potpunosti rijesiti problem, kao sto i najpametnijim rasporedom ne mozes od 50 napraviti 80 kvadrata.

Cini mi se da nije vrijeme za prodaju, ali za kupovinu nekretnina je pa ako postoji sansa da se malo stisnete, imali bi dobar kapital u buducnosti.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 00:25   #16
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
..kada nisi doma stan se moze luftati a buka nikom nece smetati.
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Stan je prometnoj ulici sa izlazom na još prometniju cestu.
znači stan je razluftan svježim ispušnim plinovima.
sve sami čarobnjaci ovdje.
prodaj i bježi u mirnije krajeve Pia.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 15:41   #17
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se moderatorima ako negdje ima ovakva tema, ali ja ju nisam našla
Što kad kupiš stan pa nakon par mjeseci skužiš da ipak to nije to? Da sam možda ubrzala malo i da stan ima nekih nedostaka koje tada tokom kupnje nisam vidjela?
Jeste li ikada kupovali stan znajući u početku da će vam stan biti premali za par godina (kada dođu djeca) i da ćete ga morat kad tad prodavati?
Što više vrijeme prolazi, žao mi je možda što smo kupovali stan u kojem smo sada. Iz dva razloga. Zbog parkirnog mjesta kojeg nemamo pa se uvijek negdje nekom zguramo ili tražimo po ulici parking, i već mi je muka od tog. Dok mi to u početku recimo nije smetalo.
I drugi razlog je buka, buka i buka. Dok sam prije govorila da meni ne smeta prometna buka, sad mi svakim danom smeta sve više. Stan je prometnoj ulici sa izlazom na još prometniju cestu. Dakle, buka svakodnevno se čuje. A što sam ja starija to meni više buka smeta. Inače, što se tiče same mikrolokacije, mislim da je to super jer nigdje ne moram ići autom, sve mi je u krugu od 200 metara.
I što sada napraviti? Nastaviti živjeti u takvom stanu i gristi se što sam možda donjela krivu odluku i kupila stan s kojim sad i nisam previše zadovoljna?
Žao mi je što nismo ostali podstanari tamo gdje smo bili prije i čekali neku priliku za stan kojim bi riješili stambeno pitanje, jer ovaj stan koji smo kupili će nam poslužiti samo par godina, pa ćemo onda opet morat kupovati drugi stan.
Pa evo da utješim malo, meni je isto nekako slična situacija. Naime kupila sam stan, odluka nije bila jednostavna, no nakon par mjeseci življenja ipak shvatila da to nije to, nije ono konačno rješenje, svakako ima dobrih strana ali ima i mana koje mi počinju sve više smetati, uglavnom kod mene isto manje više pala odluka da ću ga u neko vrijeme prodati i pokušati ipak naći novi stan koji će biti bliže mom nekom zamišljenom idealu . mislim da nismo jedine koje se tako osjećaju nakon kupnje, nije to laka odluka a nekad i nema puno izbora, niti vremena obzirom da se to sve oduži
bostonmagic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.