Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2005., 13:57   #21
Bez uvrede, ali čovjek je pitao za iskustva s lijekovima, a ne o aloe veri i drugim nadopunama prehrani. Održavajuća kemoterapija nije toliko agresivna kao ova koja ide u ciklusima.

Lijepo što pišete o nekim svojim iskustvima, ali vidim da su neki gadno skrenuli s teme.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 14:17   #22
Quote:
lahor kaže:
Bez uvrede, ali čovjek je pitao za iskustva s lijekovima, a ne o aloe veri i drugim nadopunama prehrani. Održavajuća kemoterapija nije toliko agresivna kao ova koja ide u ciklusima.

Lijepo što pišete o nekim svojim iskustvima, ali vidim da su neki gadno skrenuli s teme.
da, da, znam, to sam i ja primijetio, ali s obzirom da o navedenim lijekovima nitko nema pojma, osjetili smo se valjda pozvani malo više reći o toj temi ne bi li valjda pomogli.

isprike postavljaču teme...
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 14:53   #23
Svakako mislim da će bilo kakva informacija biti dobrodošla, govorim iz svog iskustva, uvijek je dobro čuti savjet od ljudi koji su bili usko vezani s kemot.
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 21:20   #24
A valjda će se javiti neko ko je imo iskustva s tim ljekovima.
Šta bi ustvari bila ta terapija održavanja?
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 02:29   #25
razumijem prigovor na skretanje s teme ali objašnjenje ide u smjeru nus-pojava ...
činjenica je da andol ima 21 nus-pojavu a on se smatra kao najbezopasniji lijek, a za lijekove koje spominješ je vjerojatno puno ozbiljnija situacija i ozbiljnije posljedice ...

svoj "savjet" sam dao zbog toga što se bez obzira na nus-pojave (koje je često nemoguće predvidjeti jer se svačiji organizam ponaša drugačije u specifičnim situacijama) treba unaprijed zaštititi na prirodan način (tj. očistiti od otrova), i s obzirom da nisam koristio te lijekove (niti poznam ikoga tko je) ne mogu ništa "pametnije" napisati ..

ps: lahor ...
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 09:09   #26
Quote:
cvio14 kaže:
A valjda će se javiti neko ko je imo iskustva s tim ljekovima.
Šta bi ustvari bila ta terapija održavanja?
A što ti ne pitaš barbu doktora...iako poznavajući većinu, sumnjam da će ti konkretno odgovoriti. Meni nisu htjeli reći ni koje su mi organe izvadili na operaciji...da me ne uznemire

A ja ti preporučam iz iskustva, da ne misliš puno o tome. Doktori nek rade svoje, a ti radi svoje...živi normalno svoj mladi život

btw. a ne bi li o nuspojavama trebalo pisati na onom papiriću uz lijek?
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 10:39   #27
Quote:
cvio14 kaže:
A valjda će se javiti neko ko je imo iskustva s tim ljekovima.
Šta bi ustvari bila ta terapija održavanja?
Pa samo ime kaže
Terapija održavanja bi vjerojatno bila održavanje sadašnjeg stanja, odnosno, trenutne vrijednosti tumorskih markera u cilju spriječavanja metastaza.
O kojem tumoru se radi uopće?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 12:12   #28
Quote:
banderas kaže:
Pa samo ime kaže
Terapija održavanja bi vjerojatno bila održavanje sadašnjeg stanja, odnosno, trenutne vrijednosti tumorskih markera u cilju spriječavanja metastaza.
O kojem tumoru se radi uopće?
Dijagnosticiran mi je bio recidiv LCH (langerhans cell hystiocitosys) na sjednoj kosti.
Nego,to što mene zanima je koliko alkohol utječe u ciklus održavanja,u malim količinama.
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 12:20   #29
Quote:
cvio14 kaže:
,to što mene zanima je koliko alkohol utječe u ciklus održavanja,u malim količinama.
mislim da je bolje kloniti se alkohola, većinom zbog jetre koja u ovakvim slučajevima proživljava itekako teške trenutke...
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 19:39   #30
Quote:
cvio14 kaže:
Dijagnosticiran mi je bio recidiv LCH (langerhans cell hystiocitosys) na sjednoj kosti.
Nego,to što mene zanima je koliko alkohol utječe u ciklus održavanja,u malim količinama.
metotreksat i merkaptopurin se metaboliziraju u jetri, a oštećenje jetrene funkcije je i jedna od potencijalnih nuspojava ovih lijekova, pa ti nikako ne bih preporučila da konzumiraš alkohol (čak ni sporadično) dok si na ovim lijekovima
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 22:18   #31
koje su još posljedice s alkoholom osim šta si sj**** jetru, dali poništava učinak ljekova, kako se jetra onda liječi?
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 19:54   #32
Početna terapija koja se dobiva po dijagnosticiranom tumoru naziva se indukcijska terapija. Cilj joj je u jednom udaru velikim količinama lijekova eliminirati stanice tumora na najmanju moguću količinu. Završetkom ovog dijela terapije pojedinac je "izliječen" ali uvijek postoji opasnost od recidiva. Zbog toga se terapija nastavlja. Nastavak se naziva terapijom održavanja i cilj joj je spriječiti nastanak recidiva tj. spriječiti ponovnu pojavu tumora i zato ju treba adekvatno sprovesti,a čime se smanjuje rizik od ponovnog oboljenja.Lijekovi koje koristiš su kao što su ti ljudi već ranije rekli i sami po sebi dovoljno teški po tvoj organizam da bi ih još kombinirao sa alkoholom. Bitno je ostati zdrav. Ako se to uspije za alkohol će uvijek biti vremena Unatoč tome što je jetra organ sa ogromnom sposobnošću da oprašta,kad ju jednom gadno zezneš spasa više nema. Jedino riješenje je transplantacija. A naći odgovarajućeg donora nije nimalo lako.
Nanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 22:21   #33
topli savjet, iz moje uze okoline - makrobiotika
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 19:29   #34
dali loše utječe na lječenje, bez obzira na jetru
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 00:19   #35
Re: Kemoterapija- "održavanje"

Quote:
cvio14 kaže:
Nakon 12-to tjedne kemoterapije završen mi je prvi ciklus terapije. Sada je na redu drugi dio koji bi trebao trajati 1 godinu.
U tom dijelu terapije ja bi trebo uzimat 2 vrste tableta.
Svakodnevno 6-mercaptopurin (6-MP) u dozi od 90,5 mg, te jedanput tjedno metotreksat(MTX) u dozi od 36,2 mg.
Sada mene zanima dali neko ima iskustva s gore navedenim ljekovima, koje su nuspojave,...?
Jedan moj suradnik ima neku metodu liječenja ljudi oboljeli od tumora. Nije mi pričao o detaljima, veli samo da daje rezultate.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 09:51   #36
Pozdrav svima,

mojoj mladjoj sestri su prije nekoliko dana dijagnosticirali karcinom debelog crijeva, koji se proširio jako. Odstranili su joj debelo crijevo, ali jako puno toga je ostalo. Svi smo u totalnom šoku i o tome ništa ne znamo.

Gotovo ništa ne jede (ne može!) i stalno slabi, a da bi mogla na kemoterapiju i zračenje mora ojačati. Ne znam što da radim. Skinuli su je s infuzije, kažu počela jesti. To što ona pojede nije vidljivo prostim okom.

PLIZ help!
Kad može najranije na zračenja i kemoterapije poslije operacije? Bojim se da je ovo utrka s vremenom!

Zna li neko za nekog alternativca s rezultatom?

Aloa vera u kom obliku? Kapsule? Jel to neki sirup? Što konkretno? I na koji način?

Svaka pomoć mi je dobrodošla!!!

HVALA
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 16:55   #37
MI smo u šoku. Ne znam uopće kamo da se okrenem niti od kud da krenem niti što da radim. Smršavila je užasno, ne može niti hodati niti stajati, ništa, trese se. Srece će mi puknut, ne mogu to gledat.



Ako je netko imao takvog bolesnika molim da mi napiše nešto, kako sve to uopće preživjeti. I koliko uopće vremena treba proći od operacije do kemoterapije i zračenja. Koje su nuspojave. Kako ih olakšati? Što je s bolovima? Kako ju nahraniti uopće?



jako sam tužna i ne znam kako da ona utješim bilo koga. i neću da se išta dogodi. neću. neću. neću.
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 16:56   #38
e, TsunamiGirl, ja ti mogu samo jedno rec, vjerojatno vec treci put, ali ovaj put malo brutalnije:


SKINI SE S JEBENOG FORUMA I ODI SESTRI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 17:03   #39
Postoji tekuća hrana koja se daje takvoj vrsti bolesnika. Pitaj u ljekarni.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 14:21   #40
tekuca hrana, fresubin energy drink, pokriva dopunsko zdravstveno,


to ti je u tetrapaku, 200ml=300kcal, okusi jagoda, vanili, cokolada,karamela, ananas.. itd. ima fin okus..

ako hoces, ja ti mogu dat imam ih bar jos 20..nema problema, jer, mislim da ti dopunsko pokriva 60 mjesecno, .. al nije bitno , cijena je nekih 11 kn po paketu il 8 nisam ziher.

drz se.
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.