Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2014., 11:37   #1
body tehnika

Ima li ko iskustva s tim?


Sve vježbe Body tehnike su terapeutske, a izvorište im je u više poznatih tehnika vježbanja (klasični pilates, gimnastika, ples, joga), ali opet su potpuno drugačije od svega dosad viđenog.
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 13:06   #2
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Ima li ko iskustva s tim?


Sve vježbe Body tehnike su terapeutske, a izvorište im je u više poznatih tehnika vježbanja (klasični pilates, gimnastika, ples, joga), ali opet su potpuno drugačije od svega dosad viđenog.

Uopće nisu ništa drukčije od 'svega viđenog', ali je sigurno dobra stvar individualni program za poboljšanje propriocepcije, fleksibilnosti, mobilnosti i ispravljanje posture. Prema vježbama iz priloga na yt vidi se da žena zna što radi.

Gotovo svi bi imali koristi od takvog programa.

S druge strane ako ti je cilj smršaviti ili dobiti mišićnu masu, to s ovim treningom ne možeš, jer nema potreban intenzitet.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 14:48   #3
Hmmm, tražim nešto što bi mi ojačalo leđne mišiće (često me muče bolovi u kralježnici)!
dobro bi mi došla i mišićna masa...
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 14:59   #4
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Hmmm, tražim nešto što bi mi ojačalo leđne mišiće (često me muče bolovi u kralježnici)!
dobro bi mi došla i mišićna masa...
Onda ipak ovo..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 08:10   #5
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Hmmm, tražim nešto što bi mi ojačalo leđne mišiće (često me muče bolovi u kralježnici)!
dobro bi mi došla i mišićna masa...
https://www.youtube.com/watch?v=3ZecoO-30ws
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 22:49   #6
Svakim danom niču "nove" tehnike pa je nemoguće povatat sva ta imena.

U biti u samom fitness vježbanju jedina promijena od 70-tih je HIIT. Ovo ostalo je oš vrtit dupe na lijevu ili doljnju stranu. A svi otkrivaju "nove revolucionarne" tehnike.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:57   #7
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Ima li ko iskustva s tim?


Sve vježbe Body tehnike su terapeutske, a izvorište im je u više poznatih tehnika vježbanja (klasični pilates, gimnastika, ples, joga), ali opet su potpuno drugačije od svega dosad viđenog.

Evo imam ja
Pred 3 mjeseca sam se upisala na to ne bih li riješila probleme sa bolnim donjim dijelom kralježnice. Nakon otprilike mjesec dana sam počela osjećati da su mi leđni i trbušni mišići snažniji.
Vježbe su zanimljive, koristi se puno rekvizita (diskovi, loptice, elastične trake, štapovi i sl.) tako da se niti jedan trening u ta 3 mjeseca nije ponovio.
Tip vježbanja je sličan pilatesu, ali intenzivniji. Svaki put se preznojim što mi se na pilatesu valjda nikad nije dešavalo.
Uglavnom, ja sam zadovoljna i toplo preporučujem.
Ako imaš još kakvih pitanja, slobodno pitaj.
croatiancorner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 19:56   #8
Znojenje samo po sebi ne govori baš ništa o kvaliteti i funkcionalnosti treninga, kao ni broj rekvizita i broj različitih vježbi.

Samo mala digresija.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:01   #9
Naravno da ne, nisam to ni rekla.
Ali ja osobno se puno bolje osjećam kad su vježbe raznovrsne i kad se nakon njih preznojim, samo to.
croatiancorner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 18:18   #10
Koliko sam skuzio brzinski po netu, cijene to poprilično puno?
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 22:00   #11
Quote:
Mlaen kaže: Pogledaj post
Koliko sam skuzio brzinski po netu, cijene to poprilično puno?
Jedini argument za nekakvu cijenu je individualni pristup.

Sama tehnika po meni nije ništa novo.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 19:02   #12
Dobra stvar za onog cije je tijelo pravilno izbalansirano i bez ikakvih problema sa lokomotornim sustavom.Pokreti su kompleksni,raznoliki i ukljucuju nekoliko aspekata vise od ostalih slicnih pristupa sto ovome ide u prilog.Pratim Jagodic Rukavinu vec podosta i smatram je jednim od boljih strucnjaka na tom podrucju.Rekreativno svakako metoda za preporuciti.
No zdravstveno-rehabilitacijski aspekt je upitne djelotvornosti i dalo bi se i o tome diskutirati jer se opet sve svodi na automatizaciju pokreta,postavljanje tijela i postojece posture u izvana uvjetovane situacije cime se skrece pozornost sa unutarnjeg osjecaja vlastitog tijela sto je glavni problem ove i ostalih slicnih metoda.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.