Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2015., 19:03   #4841
ima. kad se spusti odbijanja viza ispod 3% a to je nikad jer su oni ti koji mogu manipulirat s time do beskonacnosti.
treba financirat onu zgradu
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 20:32   #4842
Quote:
vave10 kaže: Pogledaj post
Nemam vremena sad citati postove i vjerojatno je pitanje bilo vec 100 puta postavljeno. Ali .. oce li se vec jednom ukinuti viza za SAD ? ima kakve naznake o tome ?
Pa rečeno je da je ambasada u ZG ispod 3%, ali pošto se računaju sve ambasade di se ljudi prijavljuju s RH putovnicom prosjek nam je iznad 3%
Melquiades Gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 21:57   #4843
Quote:
telmo kaže: Pogledaj post
dok god ne ukinu ili bar spuste cijenu vize na 40-50 eura bjelorusija me neće vidjet...
niko im živ od stranaca ne dolazi i onda još nabiju cijenu vize 90 eura,sramotno....kupio sam sinoć kartu,idem u kišinjev
Ja sam poslao putovnicu neki dan za Beč, baš za vizu za Bjelorusiju. Cijena je 60 eura ako ideš redovnim putem, na aerodromu Minsk-2 je malo skuplja, kao što si i sam napisao, ali neka te tješi što nemamo veleposlanstvo, bila bi još skuplja, a da ne pričam ako si Amerikanac, onda te izađe 400 eura.
Ukinuti vize vjerojatno neće nikada, pa pobogu mi nemamo niti veleposlanstvo ovdje. Ono što mi je šteta u cijeloj priči je što više za nas nije nadležan Beograd, nego Beč, za izdavanje viza.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:26   #4844
Pozdrav, ako cura ide sa mnom, tj ako idemo zajedno u SAD, kod ispunjavanja za vizu/tj. za razgovor, pita me da dodam članove obitelji, i tu mogu odabrati i "partner" pod odnos, da li to znači da nju mogu dodati, ili samo obitelj, a da ona posebno prijavi!?
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 01:28   #4845
Pozdrav! Pitanje koje me muci: isla bih kod prijateljice u posjetu u los angeles, ostala bih kod nje u stanu 3 tjedna, je li mi nuzno potrebno garantno pismo ili mogu samo navesti njenu adresu? (Studentica sam, druga god, imam nekretninu i dovoljno novaca)
aloofbaloof is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 02:45   #4846
Ne treba ti garantno pismo, samo dokazi za sve ovo sto si gore navela (studij, financije, nekretnina)

Quote:
ATM kaže:
Pozdrav, ako cura ide sa mnom, tj ako idemo zajedno u SAD, kod ispunjavanja za vizu/tj. za razgovor, pita me da dodam članove obitelji, i tu mogu odabrati i "partner" pod odnos, da li to znači da nju mogu dodati, ili samo obitelj, a da ona posebno prijavi!?
Cura ti nije obitelj, nju upises tamo gdje te pitaju s kim putujes.
Na razgovor mozete skupa, ali ona mora ispuniti i naravno platiti svoj zahtjev.
Partner u ovom kontekstu znaci da se radi o domestic partnership odnosu.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 13:19   #4847
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Ne treba ti garantno pismo, samo dokazi za sve ovo sto si gore navela (studij, financije, nekretnina)



Cura ti nije obitelj, nju upises tamo gdje te pitaju s kim putujes.
Na razgovor mozete skupa, ali ona mora ispuniti i naravno platiti svoj zahtjev.
Partner u ovom kontekstu znaci da se radi o domestic partnership odnosu.
sad smo to već napravili, ne znam može li se ispraviti, ali platili smo za obje vize, 2x160 = 320

edit...a živimo zajedno i u dugoj smo vezi...
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 21:10   #4848
Pozdrav ekipa, ima ko iskustva sa vadenjem radne vize za maleziju?
tašana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 13:37   #4849
Ljudi, pa jel moguće da mi FedEx traži 110 eura da mi pokupe putovnice u ambasadi u Beču i pošalju za Hrvatsku?
A DHL mi kažu da oni to ne rade.

Kako ste vi riješavali takve situacije?

Imam još dvije opcije, ako uspijem dobiti kolegu koji živi tamo, da mi on pokupi ili da odem ja sam po njih, jer radije ću sjesti na bus i otići tamo, nego platiti toliko FedExu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 14:39   #4850
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ljudi, pa jel moguće da mi FedEx traži 110 eura da mi pokupe putovnice u ambasadi u Beču i pošalju za Hrvatsku?
A DHL mi kažu da oni to ne rade.

Kako ste vi riješavali takve situacije?

Imam još dvije opcije, ako uspijem dobiti kolegu koji živi tamo, da mi on pokupi ili da odem ja sam po njih, jer radije ću sjesti na bus i otići tamo, nego platiti toliko FedExu.
Probaj cityx ili TNT, meni je city ex iz Čakovca do Ambasade u Beogradu računao oko 140 kn po smjeru
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 00:43   #4851
turisticka viza za kanadu

pozdrav,dali ima iko da mi da savjet sta da radim dalje,dva puta apliciram za turisticku vizu za kanadu,predao papire o imovini,kuca,auto,na racunu 3500dolara,pozivno pismo sa svom dokumentacijom od strane prijatelja,radna knjizica sa radnim odnosom u zadnjih 15 godina,visina plate 540 eura,rjesenje o godisnjem odmoru,avionska karta ,i hrpa vaza od holandije,svedske ,japana itd,i vec drugi put me odbijaju,dali da podnesem zalbu
sasa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 01:32   #4852
pa ne treba viza za kanadu
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 04:09   #4853
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
pa ne treba viza za kanadu
Za HR Putovnicu ne treba. No mozda ovaj forumas nema HR nego neku drugu s kojom treba viza. Vidis da spominje vize za zemlje za koje mi ne trebamo vize (Nizozemsku, Svedsku, Japan).
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 07:19   #4854
Bilo bi dobro to napisati... Pošto odmah svi pretpostavljamo da ima HR putovnicu. A nitko ovdje nije vidoviti Milan...

Inače, nije li Kanada bila država koja je i državljanima (ovdje pišem državljani kao muški spol) ograničavala izdavanje vize, pogotovo ako su bili u ratu?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 13:50   #4855
Bilo bi takodjer korisno znati sto pise u odbijenici.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 09:52   #4856
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro to napisati... Pošto odmah svi pretpostavljamo da ima HR putovnicu. A nitko ovdje nije vidoviti Milan...

Inače, nije li Kanada bila država koja je i državljanima (ovdje pišem državljani kao muški spol) ograničavala izdavanje vize, pogotovo ako su bili u ratu?
Ja sam dobio kad sam pokrivao OI, ali sam morao pisati knjigu o tomo sto sam i kako radio u ratu.
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 09:53   #4857
Ima li netko iskustva s vadjenjem indonezijske vize u Maleziji?
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:49   #4858
molim vas ZA POMOC
Suprug je dobio posao u Kanadi.Dobio je famozni LMIO I JOB OFER posto smo drzavljani BiH predajemo svi skupa za vizu jer na osnovu njega ja dobijam OWP Otvorenu radnu dozvolu i nadamo se uspijehu Imali neko da je u skorije vrjeme predavao za ovu vrstu vize
sefik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 18:10   #4859
pozdrav! moje iskustvo s turističkom američkom vizom..
dečko i ja smo ispunili online obrazac u ponedjeljak, potom uplatili iznos od 1070kn u PBZ, mora se uplatiti direktno u poslovnicu, proknjiže uplatu kroz 2 dana, tek potom možete zakazati termin intervjua..slobodni su bili već kroz tri dana..zakazali smo u istom terminu..zatim idete u ambasadu, čekate u redu ispred nje u točno zakazano vrijeme, ako dodjete prije ne smijete biti na parkingu, već npr. kod bezinske pored gdje možete ostaviti auto u tom slučaju..prodjete sigurnosnu kontrolu, te na šalter gdje ostavite potrebne dokumente i date otiske prstiju, a potom vas zovu na drugi šalter na razgovor sa konzulom..mi smo tu takodjer išli zajedno, jer smo u obrascu naveli da putujemo zajedno..oboje imamo stalni posao, ja radim u državnoj, a on u privatnoj firumi ( pa je shodno tome on ispunjavao malo detaljiji elektronski upitnik, tj tu aplikaciju za prijavu vize)..tako smo predali zadnje tri platne liste, izvod iz banke, koja nam je dala u tu svrhu sa potrebnim sredstvima na deviznom računu, a mislim da je na mom izvodu još pisalo i stanje sa tekućeg..(na njihovim stranicama je navedeno da moraš imati 100$ po danu boravka per capita)..ugovor o zaposlenju, poslodavac je izdao potvrdu o duljini radnog staža, prosječnim mjesečnim primanjima, gdje pise da sam zaposlena na neodređeno..pa je on po uzoru na moj obrazac kod šefa zatrazio isti..
konzul bio super, neki mladi lik, totalno cool..pitao nas je kratko i slatko..gdje zivimo, jel to nas stan ili ga plaćamo/ iznajmljujemo, koliko dugo radimo, gdje, na kojoj funkciji, pošto idemo i imamo li koga tamo..s obzirom da idemo u NY , stan prijatelja, mislila sam da će nas pitati nešto o dotičnom, ali nista..to ga nije zanimalo..uglavnom nakon tog kratkog razgovorića, rekao da nam je viza odobrena i da dodjemo po nju za dva dana u 15h ( čitala sam , uvijek se podiže u to doba...)dobili smo je na 10 godina i za dva tjedna via NY...
uglavnom, čitala sam po forumu svakakve perverzije oko te vize i dobivanja iste, naša prijava i razgovor je bio totalno benigan i dobronamjeran..tako da to iskustvo mi nismo imali..cijelokupan proces od prijave do izdavanja vize je potrajao 10 dana, vjerojatno bi i ranije ali mi smo umjesto u ponedjeljak odabrali srijedu za razgovor..pa smo malo produžili konačno izdavanje..
sretno!
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 18:14   #4860
Thumbs up iskustvo dobivanja turističke američke vize

dečko i ja smo ispunili online obrazac u ponedjeljak, potom uplatili iznos od 1070kn u PBZ, mora se uplatiti direktno u poslovnicu, proknjiže uplatu kroz 2 dana, tek potom možete zakazati termin intervjua..slobodni su bili već kroz tri dana..zakazali smo u istom terminu..zatim idete u ambasadu, čekate u redu ispred nje u točno zakazano vrijeme, ako dodjete prije ne smijete biti na parkingu, već npr. kod bezinske pored gdje možete ostaviti auto u tom slučaju..prodjete sigurnosnu kontrolu, te na šalter gdje ostavite potrebne dokumente i date otiske prstiju, a potom vas zovu na drugi šalter na razgovor sa konzulom..mi smo tu takodjer išli zajedno, jer smo u obrascu naveli da putujemo zajedno..oboje imamo stalni posao, ja radim u državnoj, a on u privatnoj firumi ( pa je shodno tome on ispunjavao malo detaljiji elektronski upitnik, tj tu aplikaciju za prijavu vize)..tako smo predali zadnje tri platne liste, izvod iz banke, koja nam je dala u tu svrhu sa potrebnim sredstvima na deviznom računu, a mislim da je na mom izvodu još pisalo i stanje sa tekućeg..(na njihovim stranicama je navedeno da moraš imati 100$ po danu boravka per capita)..ugovor o zaposlenju, poslodavac je izdao potvrdu o duljini radnog staža, prosječnim mjesečnim primanjima, gdje pise da sam zaposlena na neodređeno..pa je on po uzoru na moj obrazac kod šefa zatrazio isti..
konzul bio super, neki mladi lik, totalno cool..pitao nas je kratko i slatko..gdje zivimo, jel to nas stan ili ga plaćamo/ iznajmljujemo, koliko dugo radimo, gdje, na kojoj funkciji, pošto idemo i imamo li koga tamo..s obzirom da idemo u NY , stan prijatelja, mislila sam da će nas pitati nešto o dotičnom, ali nista..to ga nije zanimalo..uglavnom nakon tog kratkog razgovorića, rekao da nam je viza odobrena i da dodjemo po nju za dva dana u 15h ( čitala sam , uvijek se podiže u to doba...)dobili smo je na 10 godina i za dva tjedna via NY...
uglavnom, čitala sam po forumu svakakve perverzije oko te vize i dobivanja iste, naša prijava i razgovor je bio totalno benigan i dobronamjeran..tako da to iskustvo mi nismo imali..cijelokupan proces od prijave do izdavanja vize je potrajao 10 dana, vjerojatno bi i ranije ali mi smo umjesto u ponedjeljak odabrali srijedu za razgovor..pa smo malo produžili konačno izdavanje..
sretno![/QUOTE]
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.