Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2011., 15:39   #1221
I ja sam sinoć smiksala svojih 50 ml seruma, duplu dozu da mi je lakše za mjeriti. S njim ću se mazati ujutro i navečer, dajem mu prednost, a serum c vitamina ostavljam za popodne, ali samo ako ne odem na more.
Estee Lauder is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 15:55   #1222
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
lida

jesi ga ti već smučkala? ( što pitam uopće )
SRETAN TI ROĐENDAN!!!
Ajoj nisam ali vrlo rado bi!!! Kokica će mi za prvu ruku napraviti pa ću vidjeti kako mi djeluje. Ako bude ok tada me niko i ništa neće zaustaviti da si naručim sastojke.(sad malo muž sere da će mi otpast faca od svih seruma kaj mućkam)!!!

Zadnje uređivanje lida : 19.08.2011. at 16:00.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 16:29   #1223
ja sam napravila novi serum niacinamid, glukozamin i ferulična i ovaj mi je puno bolji od onog prvog koji je bio bez ferulične, čini mi se da je i djelotvorniji, ali još je prerano za likovanje.
ja sam stavila 96% etanol umjesto vodke
VUITTONKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:04   #1224
Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post
Serum šljaka!
ja sam odustala od javljanja na ovoj temi o stanju mojih fleka i s čim ih i koliko tretiram, jer čitajući vidim da moja i vaše hiperpigmentacije nemaju sličnosti..
kod vas dolazi do promjena nabolje već nakon dva tri tjedna primjene evo ovoga seruma, a ja sam uspjela jedino kemijskim pilingom napraviti stanje da mogu reći - ovo je sada pristojno za vidjeti..

iskreno, ništa mi nije više jasno..
netko od nas ili nije hiperpigmentiran ili pojam hiperpigmentacije različito tumačimo..

a možda sam ja ustvari crnkinja, a da to i ne znam..i stružem se bezveze..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:17   #1225
Quote:
VUITTONKA kaže: Pogledaj post

ja koristim biodermu photoderm spot spf 50, ali sam stavljala i puder misleći da me i on štiti, no nije bilo tako.
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post

jedno ljeto mi je bioderma spot razbila flekicu na celu u mozaik i smanjila je bioderma ima licorice root extract jaki izbjeljivac.
To govorite o Bioderma Spot kremi sa SPF da razbija već postojeće fleke, a ne samo da štiti?

Probat ću je, imam i nju i Bioderma puder s SPF 50, ali koristila sam uglavnom njega i čini mi se da me stvarno dobro zaštitio.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:22   #1226
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
ja sam odustala od javljanja na ovoj temi o stanju mojih fleka i s čim ih i koliko tretiram, jer čitajući vidim da moja i vaše hiperpigmentacije nemaju sličnosti..
kod vas dolazi do promjena nabolje već nakon dva tri tjedna primjene evo ovoga seruma, a ja sam uspjela jedino kemijskim pilingom napraviti stanje da mogu reći - ovo je sada pristojno za vidjeti..

iskreno, ništa mi nije više jasno..
netko od nas ili nije hiperpigmentiran ili pojam hiperpigmentacije različito tumačimo..

a možda sam ja ustvari crnkinja, a da to i ne znam..i stružem se bezveze..
Već sam ja nešto napisala u svezi toga i znam da tebi nije šljakao onaj Avon serum. Samo da usput još jednom kažem, da posvjetljujuća krema koja ide uz taj serum je čisto bacanje novaca, bezveze je, pušiona.

Ja ću pričat za sebe.
Ja nemam melazmu, mislim, nego mi koža lica odvratno u flekama reagira na sunce, dok ostali dio tijela lijepo pocrni.
Zgadilo mi se sunčanje iz dna duše, a već sam rekla da mi je kuća 100m od mora.
Mislim da bi meni pomogli pilinzi, jer imam i doma neku mikrodermoabraziju u kremi koju redovito koristim.

Meni nikad neće lice biti k'o bebina guza, ali baš me briga.
Izgledam k'o avion kad stavim puder.
Pikova dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:10   #1227
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
ja sam odustala od javljanja na ovoj temi o stanju mojih fleka i s čim ih i koliko tretiram, jer čitajući vidim da moja i vaše hiperpigmentacije nemaju sličnosti..
kod vas dolazi do promjena nabolje već nakon dva tri tjedna primjene evo ovoga seruma, a ja sam uspjela jedino kemijskim pilingom napraviti stanje da mogu reći - ovo je sada pristojno za vidjeti..

iskreno, ništa mi nije više jasno..
netko od nas ili nije hiperpigmentiran ili pojam hiperpigmentacije različito tumačimo..

a možda sam ja ustvari crnkinja, a da to i ne znam..i stružem se bezveze..

evo ovako:
moja prva iskustva sa hiperpigmentacijama, to su ustvari bile pjegice + fleke od pubertetskih pristica.


kad su pojavile u takvom obliku, nit sam se zamarala niti ih izbjeljivala, same od sebe bi posvijetlile kroz par mjeseci.
onda su se svake godine te pjegice pocele sve vise i vise spajati, otprilike ovako, najjace je bilo po obrazima i uz rubove lica.


tek tada sam odlucila koristiti faktor 100 (to je bio najjaci) puno sam bila na otvorenom, bavila sportom,. mislila sam da je dovoljno 1-2x dnevno namazati spf kremu + cinjenica da se nikad ne suncam.

ali sipak
nakon par aktivnih, dugih ljeta izgledalo je ovako


tada sam vec krenula u borbu, jer su se fleke zadrzale i u zimskom periodu, ali nikako nisam nasla kremu koja bi mi odgovarala, tako da nisam napravila nista a stvar je iz ljeta u ljeto napredovala.

nagore sam izgledala otprilike ovako:




ovo je "moja" slika ljeto i zima. s tim da ova ljetna slika nije bas identicna, bila je nesto bljedja, ali sa tamnijim manjim hiperpigmentacijama razbacanim po obrazima. tada sam otisla dermatologu i te najjace zimske hiper blicnula sa laserom, pocela koristiti spf50+ tokom cijele godine, ljeti se stititi svaka 2 sata, bjezala u debeli hlad, aha, c vitamin, maske, serumi, pilinzi, tablete, sve zivo sto izbjeljuje mi je postalo sastavni dio zivota.

rezultat:
zadnja 2 ljeta stanje je bolje, puno bolje . fleke su bljedje i nekako ujednacenije sa ostatkom koze, ravnomjernije mi se rasporedi melanin. al da sam 100% zadovoljna - nisam.

eto, jel pricamo o istoj stvari?
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:14   #1228
Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post

Ja ću pričat za sebe.
Ja nemam melazmu, mislim, nego mi koža lica odvratno u flekama reagira na sunce, dok ostali dio tijela lijepo pocrni.
Zgadilo mi se sunčanje iz dna duše, a već sam rekla da mi je kuća 100m od mora.
Mislim da bi meni pomogli pilinzi, jer imam i doma neku mikrodermoabraziju u kremi koju redovito koristim.

Meni nikad neće lice biti k'o bebina guza, ali baš me briga.
Izgledam k'o avion kad stavim puder.


mislim da je i kod mene slična situacija s tim da ja gotovo uopće ne potamnim nego samo dobijem te fleke. i stvarno sam sve do prije 3 godine imala lice ko bebina guza al eto mogu reći da svakodnevno primjećujem sve više poznatih i nepoznatih ljudi sa raznim flekama na licu koje su suvenir sa ljetovanja
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:20   #1229
Quote:
lida kaže: Pogledaj post
SRETAN TI ROĐENDAN!!!
Ajoj nisam ali vrlo rado bi!!! Kokica će mi za prvu ruku napraviti pa ću vidjeti kako mi djeluje. Ako bude ok tada me niko i ništa neće zaustaviti da si naručim sastojke.(sad malo muž sere da će mi otpast faca od svih seruma kaj mućkam)!!!
nemoj pretjerati da muz na kraju ne bude u pravu


Quote:
VUITTONKA kaže: Pogledaj post
ja sam napravila novi serum niacinamid, glukozamin i ferulična i ovaj mi je puno bolji od onog prvog koji je bio bez ferulične, čini mi se da je i djelotvorniji, ali još je prerano za likovanje.
ja sam stavila 96% etanol umjesto vodke
moze i tako, bitno da se otopi.

Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
To govorite o Bioderma Spot kremi sa SPF da razbija već postojeće fleke, a ne samo da štiti?
da, ali njena osnovna namjena je da stiti. mislim da mladje fleke moze izbijeliti, ove starije se ne daju samo tak
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:27   #1230
nakon ovog ljeta sam tocno ovakva

top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:40   #1231
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
eto, jel pricamo o istoj stvari?
da,
i to kada je u pitanju tvoja najgora varijanta..
s tim da je moja najgora bila još tamnija, cijelom širinom lica (kao maska) uz pojedinačno razbacane izražajne "detalje" i dodatak geografskog reljefa na čelu..
ipak te šijem..

idem vježbati stavljanje slika, pa ću probati staviti ono što imam da dočaram što sam imala, a kakva sam sada..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 06:46   #1232


Evo, moje fleke izgledaju kao ove na većoj slici. Pojavile su se prije tri godine u ovom obliku i veličini kao posljedica zdravstvenog stanja, imala sam problema sa hormonima, intenzitet što se tiče boje varira, to ovisi o zaštiti koju koristim, ali uglavnom jako su vidljive tokom cijele godine bez obzira na sav moj trud, a to znaci spf 50 tokom cijele godine, izbjegavanje sunca, a do mora mi je doslovno 30 sekundi. Dosad ih ničim nisam uspila obuzdat na moju veliku žalost. Ako netko od vas ima ovakav tip melasme/hiperpigmentacije ili sto ovo vec je, a imao je napretka s nekim preparatom molim da me prosvijetli, jer vec mi je dosta bacanja novca na razno razne preparate koji nisu jeftini, a kod mene nisu polučiili gotovo nikakav rezaultat.
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 09:22   #1233
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
nakon ovog ljeta sam tocno ovakva

Ja sam negdje u tvojoj pocetnoj fazi - ljeti pjege i oziljci od pristica ("pubertetskih", a imam 43 godine) koji me dovode do ludila vise od ovih pjegica. Mislim da bi iz svega sto sam dosada procitala za moj problem bio ucinkovit dobar niacinamid serum za kojim bezuspjesno tragam vec duze vrijeme.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 13:54   #1234
Trebam sestri napraviti serum, a aloe vera od Jasona mi je pri kraju, nemam vremena naručivati novu, koju mi preporučujete iz naših ljekarni ili drogerija koja je dobra i ne isušuje lice?
Estee Lauder is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 15:10   #1235
ja sam kupila od ESI-ja, iako mi se činilo da mi je malo bila teška sad kada sam napravila sa feruličnom - uz alkohol se nekako razrijedila i ok mi je, kaže koka da bi se mogao staviti i serum od balee onaj aqua
VUITTONKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 16:43   #1236
Quote:
VUITTONKA kaže: Pogledaj post
ja sam kupila od ESI-ja, iako mi se činilo da mi je malo bila teška sad kada sam napravila sa feruličnom - uz alkohol se nekako razrijedila i ok mi je, kaže koka da bi se mogao staviti i serum od balee onaj aqua
Baleu ću ostaviti kao krajnju soluciju, malo sam čitala, hvale svi od enciana aloe veru iz milera. Budem je kupila i malo ću je i ja isprobati da je usporedim sa ovom od jasona.
Estee Lauder is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 16:51   #1237
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Baleu ću ostaviti kao krajnju soluciju, malo sam čitala, hvale svi od enciana aloe veru iz milera. Budem je kupila i malo ću je i ja isprobati da je usporedim sa ovom od jasona.
Ja sam koristila i od Esija i od Enciana. Obje su mi se pokazale odlicnima.
Dobro dodju nakon uboda komaraca, nadrazene koze od sunca ili laserskih ili kozmetickih 'intervencija'. Koristila sam ih u svim navedenim situacijama.
Inace imam suhu i osjetljivu kozu, ali navedeni gelovi od aloe vere su mi savrseno odgovarali.
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 20:00   #1238
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
da,
i to kada je u pitanju tvoja najgora varijanta..
s tim da je moja najgora bila još tamnija, cijelom širinom lica (kao maska) uz pojedinačno razbacane izražajne "detalje" i dodatak geografskog reljefa na čelu..
ipak te šijem..

idem vježbati stavljanje slika, pa ću probati staviti ono što imam da dočaram što sam imala, a kakva sam sada..
zuba, znam zenu koja je nakon par dana na moru izgledala ovako, po cijelom licu, njene su bile jos jace, sive.



jedno ljeto dosla sa "bebinom guzom" na more, koza bijela i prekrasna
kad sam je pitala sto je radila, nije htjela reci

hocu reci, moguce je melasmu unistiti, samo mi ne znamo kako


Quote:
namelessone kaže: Pogledaj post


Ako netko od vas ima ovakav tip melasme/hiperpigmentacije ili sto ovo vec je, a imao je napretka s nekim preparatom molim da me prosvijetli, jer vec mi je dosta bacanja novca na razno razne preparate koji nisu jeftini, a kod mene nisu polučiili gotovo nikakav rezaultat.

meni je kod takvih puno pomogao laser



Quote:
novabbb kaže: Pogledaj post
Ja sam negdje u tvojoj pocetnoj fazi - ljeti pjege i oziljci od pristica ("pubertetskih", a imam 43 godine) koji me dovode do ludila vise od ovih pjegica. Mislim da bi iz svega sto sam dosada procitala za moj problem bio ucinkovit dobar niacinamid serum za kojim bezuspjesno tragam vec duze vrijeme.
a ne mozes naruciti sa stranice sa koje sam ja uzimala?
kad mi stigne aloa napravim ti . bas me zanima kako ce koja od vas reagirati
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 23:07   #1239
Nisam u mileru našla encianovu alou veru, pa mi je trgovkinja ponudila njihovu,u gelu, body soul, 99 % čista. Čini mi se isto dobra, laganija je od Jasonove i kao da se još brže upija. Košta samo 18 kuna, pa i ako ne bude valjati za serum, koristit ću je nakon depilacije.
Estee Lauder is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 08:11   #1240
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
zuba, znam zenu koja je nakon par dana na moru izgledala ovako, po cijelom licu, njene su bile jos jace, sive.



jedno ljeto dosla sa "bebinom guzom" na more, koza bijela i prekrasna
kad sam je pitala sto je radila, nije htjela reci

hocu reci, moguce je melasmu unistiti, samo mi ne znamo kako





meni je kod takvih puno pomogao laser





a ne mozes naruciti sa stranice sa koje sam ja uzimala?
kad mi stigne aloa napravim ti . bas me zanima kako ce koja od vas reagirati
Joj, bila bi ti beskrajno zahvalna. !!
Nisam dosad narucivala , da nadjem neki gotovi serum bi se jos upustila, ali ne usudim se jos i sama muckati ne znam sta bi od toga svega ispalo, a pitanje i kako ce mi djelovat.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.