Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 11:00   #201
Quote:
udariga_ kaže: Pogledaj post
kakva usporedba?

usporedjivat jednu Hrvatsku i srbiju,
je isto, kao i usporedjivat jedan monaco sa jednim turkmenistanom.

Hrvatska je u svim hemisferama barem nekih 100godina ispred ovog sto se ''srbija'' zove.
Istina, kako kaže Pavlekić, mi smo uvijek više naginjali zapadu, a Srbija istoku, i te kulturološke razlike su još uvijek značajne, ali danas su puno manje nego prije. Kolko god mi od toga bježali, državu nam vode pravi balkanci i to u pravom smislu te riječi (znači ne zemljopisnom), što dalje preteže i na ostale slojeve društva.

Hrvatska je uvijek od Srbije bila razvijenija, dijelom i zbog mentaliteta ljudi, jer baš zbog tog naginjanja zapadu, poprimili smo bolje radne navike. Srbija je s druge strane, da bi preživljavala, uvijek trebala pokrovitelja i tuđu pomoć, u vrijeme Juge 90% novca se slijevalo u Srbiju, pa je svejedno bila uvijek siromašnija od Hrvatske, unatoč silnim milijunima i tome što je u njoj bio glavni grad, i što je Jugoslavija bila izrazito centralistička država. I unatoč tome što si je svojevremeno umjetno podigla standard lopovskom tečajnom politikom i tako nas masovno popljačkala.

Ali danas je situacija ipak donekle drukčija. Mislim da je pretjerano reći da smo sto puta bolji od Srbije, kad to nije istina. Ide nam bolje, ali i oni imaju dobru perspektivu. Ako se opet ne navuku na lijepe riječi iz Rusije i stvarno pokušaju dostići i uvesti EU standarde, imaju lijepu budućnost. Ja se tome stvarno nadam, jer ako će nam svima biti bolje, neće više biti razloga za rat! Ovako smo imali situaciju da je jedna siromašnija republika htjela i dalje živjeti na tuđi račun, pa su se (hvala bogu) malo prešišali u procjeni. Sad se svatko mora izboriti za sebe, a onda ćemo svi, ono što steknemo, znati i bolje i više cijeniti i neće nikome biti do toga da praktički preko noći sve to stavi na kocku zbog tuđeg teritorija.
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:41   #202
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Istina, kako kaže Pavlekić, mi smo uvijek više naginjali zapadu, a Srbija istoku, i te kulturološke razlike su još uvijek značajne, ali danas su puno manje nego prije. Kolko god mi od toga bježali, državu nam vode pravi balkanci i to u pravom smislu te riječi (znači ne zemljopisnom), što dalje preteže i na ostale slojeve društva.

Hrvatska je uvijek od Srbije bila razvijenija, dijelom i zbog mentaliteta ljudi, jer baš zbog tog naginjanja zapadu, poprimili smo bolje radne navike. Srbija je s druge strane, da bi preživljavala, uvijek trebala pokrovitelja i tuđu pomoć, u vrijeme Juge 90% novca se slijevalo u Srbiju, pa je svejedno bila uvijek siromašnija od Hrvatske, unatoč silnim milijunima i tome što je u njoj bio glavni grad, i što je Jugoslavija bila izrazito centralistička država. I unatoč tome što si je svojevremeno umjetno podigla standard lopovskom tečajnom politikom i tako nas masovno popljačkala.

Ali danas je situacija ipak donekle drukčija. Mislim da je pretjerano reći da smo sto puta bolji od Srbije, kad to nije istina. Ide nam bolje, ali i oni imaju dobru perspektivu. Ako se opet ne navuku na lijepe riječi iz Rusije i stvarno pokušaju dostići i uvesti EU standarde, imaju lijepu budućnost. Ja se tome stvarno nadam, jer ako će nam svima biti bolje, neće više biti razloga za rat! Ovako smo imali situaciju da je jedna siromašnija republika htjela i dalje živjeti na tuđi račun, pa su se (hvala bogu) malo prešišali u procjeni. Sad se svatko mora izboriti za sebe, a onda ćemo svi, ono što steknemo, znati i bolje i više cijeniti i neće nikome biti do toga da praktički preko noći sve to stavi na kocku zbog tuđeg teritorija.
Hrvatska je od Srbije osetno razvijenija, ali to nisu neke dramatične razlike (posebno ako se posmatra iz zapadnoevropeske perspektive za koje smo i mi i vi puka sirotinja i njihovim očima gledano se ne primećuju neke razlike o kojima ovde pričamo). Ta razlika se može stići za 5-10 godina godina nešto bržeg razvoja Srbije. Potkrepiću to primerom Češke i Slovačke koji je više nego indikativan za ovu našu diskusiju: Češka je bila značajno razvijenija od Slovačke kroz istoriju pa i za vreme zajedničke Čehoslovačke, a sa tih startnih pozicija se krenulo i u tranziciju. Taj jaz se još više produbljivao tokom tranzicije pre svega što su Slovaci imali višegodišnje zaglibljivanje sa ludim Mečijarem. Kad su se njega rešili negde 2000. ubrzali su do maksimuma, postižući stope privrednog rasta (prosečno 9-10%) koje niko u Evropi nije mogao ni da sanja. Slovačka je danas, dakle za nekih 8 godina praktično pata-pata sa Češkom uprkos tome što ni Česi nisu stagnirali nego imali dinamičan razvoj.

Srbija je danas (kao i svih ovih godina) jednostavno sputana političkim okolnostima koje nema nijedna druga zemlja u Evropi. Pa opet, i u takvim okolnostima samo u zadnje 4 godine je prosečna godišnja stopa rasta iznosila celih 7%. Šta bi bilo da nismo imali problem Kosova (da ne govorim o milion drugih hipoteka nasleđenih zbog slepačke srpske politike 1990-ih koje danas opterećuju sve društvene procese, pa tako i ekonomiju, nju i najviše ustvari)? Pa mislim da bi stope privrednog rasta išle i do 10% godišnje tj. onoliko koliko beleži Slovačka danas, a siguran sam da Srbija ima razvojnog potencijala bar koliko i 5-milionska landlocked Slovačka...

Što se tiče priče o tome ko je koga i koliko muzao tokom zajedničke države, proporcije te muze nisu bile ni približno takve da bi iole značajnije uticale na to da se Srbija približi ili odalji Hrvatskoj i Sloveniji po stepenu razvoja. O tome mogu i naširoko ako treba da obrazložim, ali mislim da nije važno za ovu temu.
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:51   #203
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
ovo ti je poprilično nategnuti zaključak.
Pa i meni je izgledalo too good to be true ali to je zvaničan podatak Nacionalne službe za zapošljavanje. Tadić je time mahao u kampanji za predsedničke izbore, dok mu je Toma uzvraćao da je to zbog promenjene metodologije registrovanja. Ko će im ga znati
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:12   #204
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
nego da usporedimo ono što hrvati najviše vole uspoređivati, autoceste

BIH, nekih 30 km autocesta nategnuto
srbija, oko 560 km, što autocesta, što poluautocesta
hrvatska, 1.163 km, od čega oko 950 km otpada na autoceste u puno profilu, a ostatak na poluautoceste
crna gora, nepoznato
Prvo, Srbija ima 560 km autoputeva u punom profilu (znači ne zajedno autoputevi i polu-autoputevi kako si ti gore napisao): Beograd-Leskovac, Beograd-Novi Sad, Beograd-hrv. granica. Što se tiče polu-autoputeva, Srbija ima samo jedan pravi polu-autoput: deonicu od 108 km između Novog Sada i mađarske granice. Sveukupno autoputevi i poluautoputevi: 668 km.

Drugo, sad sam našao relevantan podatak na netu po kojem Hrvatska ima 792 km autoputeva a ne 950 km kako si ti napisao. Znam da se razumeš u ovu tematiku, pa bih voleo da mi pojasniš tu razliku.

Treće, što se tiče Crne Gore, oni na jesen počinju sa radovima na prvoj deonici (do Kolašina) autoputa od Podgorice do srpske granice. Zasad nemaju ni metar autoputa.

Na kraju, naišao sam i na frapantan podatak da jedna Rumunija ima samo 228 km autoputa (Pitešti-Bukurešt-Konstanca), a Bugarska tek nešto više: 330 km
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:19   #205
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
Imam podatak da je u Vojvodini,Macvi i u delovima Sumadije nezaposlenost smanjena na prelazu 2006/2007 godina. Kada je to otkriveno, predsednik IV Vojvodine Pajtic se cak hvalio tim podatkom za Vojvodinu (20 000 manje nezaposlenih)...
Pa i ja sam nedavno čuo onog Stevanovića (gradonačelnika Kragujevca) koji je izjavio da je nezaposlenih samo u Kragujevcu manje za nekih 6 hiljada, ako se ne varam.
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:21   #206
Quote:
Klačko kaže: Pogledaj post
Drugo, sad sam našao relevantan podatak na netu po kojem Hrvatska ima 792 km autoputeva a ne 950 km kako si ti napisao. Znam da se razumeš u ovu tematiku, pa bih voleo da mi pojasniš tu razliku.
Klačko, još uvijek se trudiš? Ja mislio da su i najveći optimisti u Srbiji, nakon zadnjih događaja, odustali od pomisli da se ona može uspoređivati s Hrvatskom. A pogotovo u cestogradnji.

http://www.croatiatouristcenter.com/.../autoceste.jpg
sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:27   #207
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
ok, nabrojao si još jednu komparativnu prednost hrvatske. možemo nahraniti preko 20 milijuna ljudi, a jedna ukrajina npr. cijelu europu. jel znaš koja je najkvalitetnija zemlja na svijetu? da ti pomognem, ona oko save, drave i dunava, pa dobro pogledaj kuda te rijeke prolaze
Pa ne znam koliko može biti kvalitetnija od one u Vojvodini kroz koju isto teku 3 velike reke: Dunav, Sava i Tisa. A uz to ima vrlo razvijen irigacioni sistem (pomenuću samo najveći kanal za navodnjavanje Dunav-Tisa-Dunav, dug 929 km) koji, čini mi se, Slavonija nema. Takođe, neuporedivo veća je i obradiva površina u Vojvodini nego u Slavoniji. I to bez dodavanja Mačve, Pomoravlja i Stiga

Mada generalno, ta priča o poljoprivredi je skroz passe i glupa ako hoćeš u kontekstu priče o ekonomiji na početku XXI veka. Bolji i ilustrativniji pokazatelj razvoja jedne zemlje su, recimo, gorepomenuti autoputevi.
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:42   #208
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Klačko, još uvijek se trudiš? Ja mislio da su i najveći optimisti u Srbiji, nakon zadnjih događaja, odustali od pomisli da se ona može uspoređivati s Hrvatskom. A pogotovo u cestogradnji.

http://www.croatiatouristcenter.com/.../autoceste.jpg
Najveći optimisti... Hmm, misliš na mene?

Nisam ni sporio da ste bolji u cestogradnji, bolji ste od pola EU a ne od Srbije. Samo sam hteo da dođem do tačnog podatka o ukupnoj dužini autoputeva u Hrvatskoj, pošto se pominju različite cifre.

Što se tiče Srbije, jebiga, sranja nam se dešavaju times and times again. Zbog papazjanije sa Kosovom, ova godina će ekonomski po svemu sudeći biti najgora od 2000. naovamo. Privredni rast će izgleda biti prepolovljen, priliv stranih investicija usporen (mada ima i dobrih vesti: http://youtube.com/watch?v=X_5Q0J2hjRQ), inflacija verovatno nešto iznad 10% - sve zbog političke situacije oko Kosova. Nadam se samo da će ovo biti poslednja godina u kojoj će političke okolnosti presudno uticati na srpsku ekonomiju.
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:17   #209
Quote:
Klačko kaže: Pogledaj post
Nadam se samo da će ovo biti poslednja godina u kojoj će političke okolnosti presudno uticati na srpsku ekonomiju.
I ja se tome nadam, stvarno Dosta je više nestabilnosti na ovim prostorima, vrijeme je za bolje dane.

A za Hrvatsku očekujem da sljedeće godine strane investicije skoče na 6 mlrd € (u odnosu na sadašnjih 3 mlrd), sad kad smo praktički već u NATO-u, kao što je bilo i sa drugim zemljama nakon što su ušle
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:25   #210
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
I ja se tome nadam, stvarno Dosta je više nestabilnosti na ovim prostorima, vrijeme je za bolje dane.

A za Hrvatsku očekujem da sljedeće godine strane investicije skoče na 6 mlrd € (u odnosu na sadašnjih 3 mlrd), sad kad smo praktički već u NATO-u, kao što je bilo i sa drugim zemljama nakon što su ušle
Hm, ja bi i s 4 mlrd, bio zadovoljan . Bas me zanima kako ce taj NATO utjecat na FDI i na turizam.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:32   #211
Nezaposlenot u Hrvatskoj za ozujak manja je za 1,8% (4600 osoba) u odnosu na mjesec prije, a 12,4% (36.151) u odnosu na isti mjesec prosle godine. Trenutno je evidentirano 255.491 nezaposlenih osoba. http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4610&proiz=2287
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:39   #212
Quote:
ja more kaže: Pogledaj post
Čemu poređenje kad je opštepoznata stvar da je Hrvatska najrazvijenija država na Balkanu, oprostite nije više na Balkanu, znate kako oni mogu biti na Balkanu kada im je mesto u Evropi (povraćam)...
Mi u Srbiji smo još u kamenom dobu jer pišemo klinastim pismom-ćirilicom, a možda i u srednjem, jebem li ga, šta je od ova dva tačno.
Bosna, ma to su sve Hrvati koji ne priznaju, ali jesu, i kad tad će se ostvariti povijesni cilj da Hrvati izbiju na Drinu, kada se ovi Hrvati muslimanske veroispovesti vrate u zagrljaj majke...
Kao što rekoh...
I pogodio sam da će epilog ove teme biti ovo...
Smešni su mi Hrvati kada govore kao da žive u raju, a ne kapiraju da su u samo malo manjim govnima od nas...
ja more is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:41   #213
Quote:
Klačko kaže: Pogledaj post
Zbog papazjanije sa Kosovom, ova godina će ekonomski po svemu sudeći biti najgora od 2000. naovamo. Privredni rast će izgleda biti prepolovljen, priliv stranih investicija usporen (mada ima i dobrih vesti: http://youtube.com/watch?v=X_5Q0J2hjRQ), inflacija verovatno nešto iznad 10% - sve zbog političke situacije oko Kosova. Nadam se samo da će ovo biti poslednja godina u kojoj će političke okolnosti presudno uticati na srpsku ekonomiju.
Ova godina ce biti najbolja od 2000 pa naovamo...najvece place, najmanje nezaposlenih, za inflaciju neznam, ali koliko znam ona je u Srbiji nonstop oko 10% godisnje.

E sada, to sto ce doci do usporavanja rasta nema veze sa Kosovom..iako ocekujem da ce se politicari vaditi na to. Vec sa polaganim izlaskom iz niskog starta..nesto o cemu sam ti vec pricao davno prije.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:48   #214
Quote:
ja more kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh...
I pogodio sam da će epilog ove teme biti ovo...
Smešni su mi Hrvati kada govore kao da žive u raju, a ne kapiraju da su u samo malo manjim govnima od nas...


Toliko je u Hrvatskoj loše da moj ujak iz Amerike razmišlja o povratku. Kaže, Hrvatska je u zadnjih 10 godina napredovala više nego bilo koja zemlja na svijetu. I pusti sad statistiku, mi smo 1998. još bili zemlja s okupiranim teritorijem, a gle danas, Boat Show u Splitu, ljudi doleću helikopterima iz cijelog svijeta da u Splitu kupe jahtu.

Loša je politička klima i državna birokracija, ali tim više, unatoč svemu tome smo postali zemlja di se dobro živi.

Pozvao sam Klačka, a pozivam i tebe, dođite u Zagreb, posjest ću vas sa svojom ekipom, nismo neka društvena elita, a niti mafijaši, obični navijači, dečki poput vas, a mislim da nitko od nas petnaestak nema plaću manju od 1500 eura...
sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:56   #215
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post


Toliko je u Hrvatskoj loše da moj ujak iz Amerike razmišlja o povratku. Kaže, Hrvatska je u zadnjih 10 godina napredovala više nego bilo koja zemlja na svijetu. I pusti sad statistiku, mi smo 1998. još bili zemlja s okupiranim teritorijem, a gle danas, Boat Show u Splitu, ljudi doleću helikopterima iz cijelog svijeta da u Splitu kupe jahtu.

Loša je politička klima i državna birokracija, ali tim više, unatoč svemu tome smo postali zemlja di se dobro živi.

Pozvao sam Klačka, a pozivam i tebe, dođite u Zagreb, posjest ću vas sa svojom ekipom, nismo neka društvena elita, a niti mafijaši, obični navijači, dečki poput vas, a mislim da nitko od nas petnaestak nema plaću manju od 1500 eura...
Bila je kod nas jedna serija, stižu dolari, takođe se radilo o ujki iz Amerike...
Ali brate pretera ga sad sa ovom Amerikom
A ovo za platu, i dolazak, pa onda ti imas platu iznad proseka
A doći ću kada skupim pare
ja more is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:08   #216
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ova godina ce biti najbolja od 2000 pa naovamo...najvece place, najmanje nezaposlenih, za inflaciju neznam, ali koliko znam ona je u Srbiji nonstop oko 10% godisnje.

E sada, to sto ce doci do usporavanja rasta nema veze sa Kosovom..iako ocekujem da ce se politicari vaditi na to. Vec sa polaganim izlaskom iz niskog starta..nesto o cemu sam ti vec pricao davno prije.
Ne znam govoriš li o Srbiji ili o Hrvatskoj?

Ako govoriš o Srbiji, ubeđen sam da će biti najgora od 2000. i to kad se gleda stopa privrednog rasta - a to je najvažniji ekonomski parametar. Jednostavno će doći do usporavanja, ne baš do kočenja, ali do usporavanja svakako da... Bio bih srećan ako se do kraja godine izgura 4%, iako je projekcija na osnovu koje su pravili budžet za ovu godinu 6.5% (mada glavonje uvek omaše u procenama - tako su za prošlu godinu predviđali rast od 6% a na kraju je ispalo 7.5%).

A situacija oko Kosova itekako ima veze, posebno s prilivom stranih investicija. Mnoge su na stand by-ju, a mnoge su i otkazane... I to se posle preliva na privredni rast, po principu spojenih sudova.

Inflacija je prošle godine bila tačno 10%, a za prva 3 meseca je već stigla do 2.6% tako da je realno očekivati da bude preko 10%. Sve je poskupelo: od osnovnih namirnica pa nadalje... A požar gase benzinom tj. povećavaju plate u javnom sektoru (prosveta, zdravstvo, itd.), jer idu izbori pa treba namaći koji glas
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:18   #217
Quote:
Klačko kaže: Pogledaj post
Na kraju, naišao sam i na frapantan podatak da jedna Rumunija ima samo 228 km autoputa (Pitešti-Bukurešt-Konstanca), a Bugarska tek nešto više: 330 km
Škotska 70km.

palo mi na pamet....
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:20   #218
Quote:
Klačko kaže: Pogledaj post
Ne znam govoriš li o Srbiji ili o Hrvatskoj?

Ako govoriš o Srbiji, ubeđen sam da će biti najgora od 2000. i to kad se gleda stopa privrednog rasta - a to je najvažniji ekonomski parametar. Jednostavno će doći do usporavanja, ne baš do kočenja, ali do usporavanja svakako da... Bio bih srećan ako se do kraja godine izgura 4%, iako je projekcija na osnovu koje su pravili budžet za ovu godinu 6.5% (mada glavonje uvek omaše u procenama - tako su za prošlu godinu predviđali rast od 6% a na kraju je ispalo 7.5%).

A situacija oko Kosova itekako ima veze, posebno s prilivom stranih investicija. Mnoge su na stand by-ju, a mnoge su i otkazane... I to se posle preliva na privredni rast, po principu spojenih sudova.

Inflacija je prošle godine bila tačno 10%, a za prva 3 meseca je već stigla do 2.6% tako da je realno očekivati da bude preko 10%. Sve je poskupelo: od osnovnih namirnica pa nadalje... A požar gase benzinom tj. povećavaju plate u javnom sektoru (prosveta, zdravstvo, itd.), jer idu izbori pa treba namaći koji glas
O Srbiji naravno.
Kada govorim o 'najboljoj godini' mislim na apsolutne brojke a ne na stope rasta.

Do kocenja rasta ce doci radi toga sto je proslo vrijeme niskog starta..sada se za svaki postotak treba dobro namuciti...inflacija je logicno visoka jer je Srbija jos uvijek popirlicno jeftina zemlja..ona ce jos trajati godinu-dvije i ako ne bude neke narocite fiskalne nediscipline ( citaj:tiskanja dinara ) trebala bi se stabilizirati na 2-3%.
U svakom slucaju...po meni nista cudnog..... Kosovo nema veze sa time iako ce naravno biti upotrebljeno kao izgovor...cak i te investicije o kojima pricas.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:24   #219
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Loša je politička klima i državna birokracija, ali tim više, unatoč svemu tome smo postali zemlja di se dobro živi.
Mene zapravo čudi kako Hrvatska ne beleži veće stope rasta od ovih koje beleži. Pomenuo sam već primer Slovačke, ajde Srbija i ima neko opravdanje (zbog političke situacije) ali zašto Hrvatska ne raste tempom kojim raste Slovačka u zadnje vreme? Imate makar iste uslove kao i Slovaci (postoji politička stabilnost, korupcije i birokratije ne verujem da imate mnogo više od njih, itd.) a uz to imate i komparativne prednosti (pre svega geografski položaj tj. izlaz na more i s njim povezane delatnosti poput turizma, brodogradnje, itd.). Ispravite me ako grešim, ali čini mi se da ste vi napravili veliki prodor samo u turizmu, gde ste izrasli u evropsku velesilu.
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:27   #220
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Škotska 70km.

palo mi na pamet....
Wow

Let me guess? Između Glazgova i Edinburga
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.