Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2009., 11:17   #1
Procjena vrijednosti starih knjiga

Pozdrav,
postavila sam pitanje na malim oglasima, ali ne znam koliko se ljudi tamo razumiju u ovo pa ću postaviti pitanje i ovdje.
Pronašla sam nekoliko starih knjiga, prodala bi ih, ali nisam sigurna koja cijena bi bila pa molim znalce da procijene koliko bi pojedina knjiga koštala.

ovo je jedna od njih,. Umetničko blago Rusije iz 1967. godine.
više u albumu
http://public.fotki.com/Faint-Pz/knjige/
hvala!
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 11:31   #2
Bolje je otići u više antikvarijata i usporediti njihove prijedloge, nitko ti neće moći reći vrijednost na osnovu slike i tvoje tvrdnje.

Prije antikvarijata obavezno u NSK, mislim da tamo imaju i poseban odjel "Zbirka rukopisa i starih knjiga", te čitav odjel za informacijske usluge. Takodjer, muzeji. Muzej Grada Zagreba, ili MUO. Netko će valjda moći reći stvarnu, bezinteresnu, vrijednost od ovih nabrojenih kulturnih institucija.

Banke takodjer imaju procjene vrijednosti, i osiguranja takodjer. Ali to se plaća, i dio je usluge osiguranja.

Mozda ima pametnijih rješenja, ovo mi je tek palo na pamet.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 16:33   #3
pogledaj i ebay
ili za domaće aukcije.hr
mislim da ćeš se razočarati kad saznaš vrijednost
ja na primjer imam prvo Brehmovo izdanje knjiga o životinjma i najveća ponuda je bila 12 eura
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 05:58   #4
Hmmm...??

Sta mislite koliko bi kostala knjiga od shakespeara, ukrocena goropadnica, iz 1922?? pokusavam naci negdje na netu otprilike, ali nis i evo vas sam nasao...
hvala...
MrK1ll3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 22:23   #5
imam latinsko hrvatski riječnik za škole, Sava Vojvodić, iz 1881. godine, ima 1064 stranice tvrdi uvez, ima dva pečata na prvoj stranici: "zemaljska vlada kraljevina hrvata slavonaca i dalmatinaca" i drugi " antikvarna knjižara ferd. ivanćić u zagrebu. knjiga je u raspadnom stanju al izgleda da ima sve stranice. to je posjedovao moj pokojni djed koji je među ostalom bio u pavelićevoj stranci...u logoru jasenovcu kao zatvorenik,pa pretpostavljam da je tu knjigu sačuvao od uništavanja. zanima me moguća vrijednost tog riječnika.hvala
Trdoslavić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 11:27   #6
Zanima me ima li neko na ovom forumu sto mi moze procjenit knjigu georg buchmann iz 1905
jure04 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.