Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2007., 21:03   #81
Možda ovo.
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 21:23   #82
Moguća trombocitopenija, provjeri trombocite, brzo !!
Ako griješim , tim bolje !
Pogledaj PM
Mitch_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 07:59   #83
A joj koji grozni savjeti. Pa radi se samo o modricama, pricekaj još nekoliko dana. Ako se do tada stanje ne popravi onda nešto poduzmi. Erytema nodosum i trombocitopenija su vrlo ozbiljne dijagnoze i ne bi se trebalo njima tek tako razbacivati, radi nekoliko modrica koje se javljaju 2 dana. Imaš još koji problem uz to?
medex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 09:43   #84
Quote:
medex kaže: Pogledaj post
A joj koji grozni savjeti. Pa radi se samo o modricama, pricekaj još nekoliko dana. Ako se do tada stanje ne popravi onda nešto poduzmi. Erytema nodosum i trombocitopenija su vrlo ozbiljne dijagnoze i ne bi se trebalo njima tek tako razbacivati, radi nekoliko modrica koje se javljaju 2 dana. Imaš još koji problem uz to?
Ništa ne boli da izvadi krv i provjeri ..
Mitch_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:39   #85
masnice

Dakle, imam tridesetak masnica, po celom telu. e, sad, nije da baš ove zadnje dane provodim igrajući šah, ono, jasno mi je da imam neke masnice, ali ovoliki broj me malo zbunjuje

postoji li neka boleština, sindrom, stanje koje bi uzrokovalo/objasnilo toliku hrpu masnica? molim da pritom bude manje smrtonosno od hemofilije , a ozbiljnije od "trapava si, kemik, sam ti sjedi, "

hvala
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:51   #86
Trapava si, kemik..

A sad ozbiljno: hemofiliju nemas jer si zensko

Vec sam negdje pisala o tome: moja sestra je imala tu jednu fazu modrica- isto nije sjedila skrstenih ruku ali brate tolko modrica ja koja se bavim ekstremnim sportom zaradim u dva mjeseca a njoj su se pojavile u dva tjedna.. E sad posto sam ja onda imala kojih 14-ak godina sjecam se samo da su je slali na neke detaljne pretrage faktora zgrusavanja i da je ustanovljeno da ima deficit faktora VIII.. A cula sam i da deficit vitamina K moze utjecati..

Ne znam koliko je ovo tvoje ozbiljno, ali moja sis je bas bila ono black & blue- doslo je do toga da su iz skole zvali jer su mislili da je doma mlate..

Ak si na moru: ja se obicno tamo izudaram po stijenama da ni ne osjetim, cak i pod vodom- rana i modrica ko u prici.. Kontinentalno dijete valda
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:55   #87
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
A sad ozbiljno: hemofiliju nemas jer si zensko
da, to je i meni naknadno palo na pamet , ali mi je bilo preglupo ić ispravljat svoju pizdariju eto, sad cijeli svijet zna


Quote:
E sad posto sam ja onda imala kojih 14-ak godina sjecam se samo da su je slali na neke detaljne pretrage faktora zgrusavanja i da je ustanovljeno da ima deficit faktora VIII.. A cula sam i da deficit vitamina K moze utjecati..
OK, vit K se moze kupit u tabletama i pit, a kaj sa faktorom VIII? jel ona to nekak pila/primala/nešto?
Quote:
Ak si na moru: ja se obicno tamo izudaram po stijenama da ni ne osjetim, cak i pod vodom- rana i modrica ko u prici.. Kontinentalno dijete valda
da bar jesam
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:04   #88
Mislim da se masnice javljaju i kod leukemije. Odi rađe kod doktora
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:09   #89
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
OK, vit K se moze kupit u tabletama i pit, a kaj sa faktorom VIII? jel ona to nekak pila/primala/nešto?
Ne bi ja to bas na blef uzimala, ako je stvarno lose i definitivno znas da masnice nisi sama uzrokovala (obicno se pojavljuju na ledjima i opcenito mjestima gdje ih je teze samo tak zaradit) idi na pretrage i to trazi uputnicu za bolnickog hematologa..
Moja sestra je primila dvije doze plazme i kasnije nekakve tablete oko godinu dana..a onda su nalazi postali normalni.. Ali pretrage i lijecenje su se odvijali u Torontu, ko zna kak je tu..(iako Kanadski lijecnici )
Kad ante dodje on ce te bolje savjetovati..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:11   #90
ma joj, naravno da nebum ništa na svoju ruku uzimala, nisam baš tak tupasta

sam sam htjela vidjet ima li smisla da odem doktorici i kažem "alo, ja puna šljiva", odnosno kolko dugo to treba trajat i kakvog intenziteta bit da posjet prepunoj ordinaciji ima smisla.

i, vanili, fala na lijepim zeljama , ali brijem da nemam leukemiju

edit:

Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Kad ante dodje on ce te bolje savjetovati..
a mozda dodje i koji lijecnik sa diplomom
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:25   #91
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
a mozda dodje i koji lijecnik sa diplomom

Ja mislila da je on taj ..

Jeb ga- ja biolog, pa izvlacim iz toga najbolje sto mogu sto se tice davanja medicinskih savjeta..

Edit: ja bila u domu zdravlja jucer ujutro. Prazno. Samo su se klime cule.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:12   #92
ja glasam za trapavu kemik . mislim da je to jos najsretnija dijagnoza .

potpis: trapava_cookie (morat cu promijenit nick ) - vidi moj post o ligamentima gore
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 23:11   #93
reci cu ti ako mi nacrtas sintetski betakaroten!... salim se . pa... moze biti ako imas povisen kortizol ili od nekih lijekova ili ako si jako stara (hehehe) iliiiiiiiiiii... evo tu jos poslastica , nema puno, necemo pretjerivat':

http://www.medicinenet.com/bruises/article.htm
http://www.medicinenet.com/bruises/page2.htm
http://www.medicinenet.com/bruises/page3.htm

...ali nisam doktor i nemam diplomu.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 23:13   #94
Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post
moze biti ako imas povisen kortizol ili od nekih lijekova ili ako si jako stara (hehehe)
1) nemam pojma
2) ne pijem nikakve lijekove
3) pa nisam baš tak stara

hvala za linkove
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 10:33   #95
ja bi otišla doktoru
.... moja teta je sklona "modričarenju" jer boluje od lupusa...
sorry na primjeru al' bar nije hemofilija
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:03   #96
Modrice koje nisu uzrokovane po tijelu

Odrasla ženska osoba je prije koji tjedan po tijelu j primjetila modrice koje nisu uzrokovane udarcima. Malo surfanja po internetu je otkrilo da je to jedan od simptoma leukemije, a isto tako da je posljedica nedostatka vitamina.
Krv se vadi za koji dan, ali sada je problem što uz sve to ona se osjeća jako slabo, bez energije, kašlje jako dugo već. jel itko imao slična iskustva *
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:34   #97
Kud' odmah na leukemiju? Trombocitopenija također može biti uzrok modricama. Recimo, moj slučaj. Moja majka nema ni prvo ni drugo, a zna imati modrice. Naročito kada se osjeća iscrpljeno. Znam za još nekoliko osoba kojima se pojavljuju modrice, a nije im otkrivena nikakva bolest.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 29.01.2008. at 23:52.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 23:32   #98
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Kud' odmah na leukemiju? Trombocitopenija također može biti uzrok modricama. Recimo, moj slučaj. Moja majka nema ni prvo ni drugo, a zna imati modrice. Naročito kada se osjeća iscrpljeno. Znam za još nekoliko osoba kojima se pojavljuju modrice, a nije nije im otkrivena nikakva bolest.
ma znam. znamo i osobu koja ima isto to šta i tvoja majka.
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:35   #99
Question masnice?

ne znam kako da opišem ovu situaciju, ali nadam se da će barem netko od vas skužit no čem je riječ i da će mi pomoć.. netko me malo stisne,lupi, ja se sama nevjesno negdje lupim i evo već imam masnicu. i to ne sad samo jednu, cijele ruke su mi u masnicama! izgledam kao da me netko premlatio! a to baš i nije naj feeling... stari mi je rekao da to nikako nije dobro i da kao postoji neka bolest, al da se ne moće sad sjetit. bi li vi meni mogli reći zašto je meni koža tako osjetljiva a pravilno se hranim?!
__________________
...Beg 4 Me...
Lamb Of God is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:10   #100
Quote:
Lamb Of God kaže: Pogledaj post
ne znam kako da opišem ovu situaciju, ali nadam se da će barem netko od vas skužit no čem je riječ i da će mi pomoć.. netko me malo stisne,lupi, ja se sama nevjesno negdje lupim i evo već imam masnicu. i to ne sad samo jednu, cijele ruke su mi u masnicama! izgledam kao da me netko premlatio! a to baš i nije naj feeling... stari mi je rekao da to nikako nije dobro i da kao postoji neka bolest, al da se ne moće sad sjetit. bi li vi meni mogli reći zašto je meni koža tako osjetljiva a pravilno se hranim?!
nije ti koža osjetljiva nego kapilare. odi si provjeri trombocite, vjerojatno imaš manjak.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.