Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2004., 13:00   #21
thanks magic!
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 14:15   #22
od:

dumbira, kuzu-a, i umeboshi paste, ova zadnja dva ima za kupit u ducanima zdrave hrane. ima bljak okus, ali zato odlicno djeluje. dumbir rastvara sluz.

kod menstrualnih bolova ili bolova u zglobovima pomazu oblozi od dumbira.

za celulit je malo dosadan proces, pa kome se da, vec sam jednom pisala o tome, a i provjereno da djeluje

nariba se dzumbir, zamota se u komadic gaze i zaveze da se dumbir ne bi raspao po loncu, prije toga stavit vodu da zakuha, dumbir baci se u tu kipucu vodu. smanjiti vatru i pustiti malo da se dumir brcka, onda ugasiti vatru i jos pustiti malo da odstoji. e onda uzeti rucnik, pa ga staviti u tu vrucu vodu, to sve ovisi koliko vruce mozete podnijeti, i time trljati noge, cijelo tijelo. eto i tako 2 x dnevno i ode celulit!
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 17:53   #23
Quote:
Zelda kaže:
od:
za celulit je malo dosadan proces, pa kome se da, vec sam jednom pisala o tome, a i provjereno da djeluje

nariba se dzumbir, zamota se u komadic gaze i zaveze da se dumbir ne bi raspao po loncu, prije toga stavit vodu da zakuha, dumbir baci se u tu kipucu vodu. smanjiti vatru i pustiti malo da se dumir brcka, onda ugasiti vatru i jos pustiti malo da odstoji. e onda uzeti rucnik, pa ga staviti u tu vrucu vodu, to sve ovisi koliko vruce mozete podnijeti, i time trljati noge, cijelo tijelo. eto i tako 2 x dnevno i ode celulit!
da, imam taj recept, nisa nikad probala kompliciran mi je, pa se pitam da li stvarno pomaze, ne bi se bezveze oko toga komplicirala, ak ne radi!
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 22:41   #24
Quote:
Tigrica kaže:
ajde sad lijepo molim, i napisi kako ga koristis u ljekovite svrhe? sad si me zainteresirala! cula sam da ga koriste u kozmeticke svrhe, takodjer!
Kod prehlade

Narezes par cm djumbira na tanke kolutice, kad ti voda ( dvije solje otprilike) zavri stavis ih unutra, pustis da "baci kljuc", uklonis sa vatre i pustis da odstoji jedno 5min. Procijedis, dodas pola iscijedenog limuna i vecu zlicu meda. Konzumiras vruce i odes u postelju.
Rezultati bi trebali biti vidljivi vecu ujutro
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 22:43   #25
Quote:
Zelda kaže:


...eto i tako 2 x dnevno i ode celulit!
koliko dugo?
dana?
tjedana?
...godina?
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 22:44   #26
Quote:
x-type kaže:
probao sam samo onaj u prahu i nije mi se svidio. svježi nisam probao, al brijem da je slično, zar ne?
Meni je velika razlika izmedu onoga u prahu i svjezeg, s tim d anisam bas ljubitelj onoga u prahu...
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 09:28   #27
proces je dosadan i zamoran, radi se 2x tjedno, ujutro i navecer, s tim da se voda moze koristiti 2 dana, ali se iz vode izvadi dumbir zamotan u gazu.
ja sam u to vrijeme bila prava volja, pogotovo treba punooooooooo volje to raditi ujutro, sad nema sanse kad mi je klinac tu, trebala bi se budit u 4 ujutro da sve to stignem.
a koliko dugo, pa toliko dugo dok ne vidis rezultate.
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 13:51   #28
ZA JUHE
par komadića ili kolutića đumbira možete dodati u juhu -
klasičnu goveđu ili povrtnu juhu.

ZA ČAJEVE
komadi korijena mogu se dodati i u čaj - npr. indijski,
za aromu.
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.