Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2013., 09:19   #1
Interliber

Za oko mjesec dana počinje još jedan Interliber. Jeste li uštedjeli za knjige ove godine? Znate li već unaprijed što si želite kupiti ili ćete ideje dobijati hodajući između štandova? Očekujete li posebno sniženja nekih nakladnika ili pak neke nove naslove?

INTERLIBER 2013

trajanje sajma 12.09 -17.09. 2013.
radno vrijeme od utorka do četvrtka i u nedjelju 10:00 - 19:00
radno vrijeme petkom i subotom 10:00 - 21:00
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 10:39   #2
Nešto ti baš ne štima s tim datumima?!
12.11 - 17.11.2013.

Ja nemam neki plan, uživam šetajući između štandova, prelistavajući, i iako imam e-reader, obavezno se vratim doma sa punom vrećicom knjiga koje su mi zapele za oko...
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 20:56   #3
Imam neke stvari "u vidu" ...
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:11   #4
nemam nekih planova ali sigurno će me šetnja među štandovima inspirirati
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:59   #5
Strana literatura definitivno. I nešto što ima veze s učenjem španjolskog. to je to za sad. da mi je vreća para, pola interlibera bih pokupovala
__________________
Look like a lady, train like a beast.
ganar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 22:32   #6
Interliber već godinama nije ono što je nekada bio!

Prije sam odlazila kući sa rukama punim knjiga koje po vrlo povoljnim cjenama, sada ne moram ni spominjati da sve ono što stave po 5, 10, 20, 30, pa čak i više kuna je zapravo obična brošurica, knjižica od par stranica od kojih je pola ilustracija i sl.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 09:34   #7
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Nešto ti baš ne štima s tim datumima?!
12.11 - 17.11.2013.
Morat ću postove pisati nakon kave, ne prije.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 15:35   #8
Ja svakako planiram ici...definitivno me zanima stand znanja, algoritma i stručna literatura iz povijesti. Prije toga idem na sajam knjiga u Beograd gdje je puno veći izbor i puno su bolja sniženja.
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 16:49   #9
Znači nema nekih velikih sniženja ako su te jeftine knjge u biti brošurice? Evo sad je bio sajam u Rijeci pa također nije bilo nekih velikih sniženja.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 15:40   #10
Za sebe ću odabrati sigurno neku knjigicu, ali tamo na licu mjesta. Za dijete s druge strane imam popis koji je počeo nastajati još ljetos. Zna li netko možda što su na svom štandu prošle godine nudila 24sata? naime, bile su neke Disney slikovnice u izdanju 24sata i Egmonta. Kupila sam nekoliko i ok su, pa bih htjela i ostale, posebno ako budu snižene na Interliberu. U Egmontu su mi rekli da ih oni neće imati na štandu, pa možda budu na štandu od 24sata.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 16:41   #11
Otkako sam nabavio e-reader, nerado odvajam novac za fizičke knjige. Možda odem pogledati, čisto kao neku izložbu.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 20:19   #12
Zna li netko, hoće li i ove godine odobravati popust na prijevoz vlakom za one koji nisu iz Zagreba, a idu na Interliber?
__________________
"Alright, everything is alright, since you came along - ...."
Hopery is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 21:57   #13
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Znači nema nekih velikih sniženja ako su te jeftine knjge u biti brošurice? Evo sad je bio sajam u Rijeci pa također nije bilo nekih velikih sniženja.
Ma nema velikih sniženja... prošle godine sam htjela kupiti neke naslove od Mozaik knjige, došla na štand pogledala cijene i ustanovila da je to puno puno preskupo.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 23:36   #14
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Ma nema velikih sniženja... prošle godine sam htjela kupiti neke naslove od Mozaik knjige, došla na štand pogledala cijene i ustanovila da je to puno puno preskupo.
Aha. Evo ovdje su bile knjige od Ljevka ili Mozaik knjige npr. ako je cijena 200 kn onda sniženje na 120 ili 90 do 60 kn. Tako da to je sniženje ali opet nije veliko.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 17:05   #15
Dobro ja sam tražila konkretne knjige (tj. zanimala su me dva tri naslova) i bila sam valjda preveliki optimist, nadala se da ću proć sa sniženjem do 40-50% al niš od toga ...ovo drugo me nije ni zanimalo...

Bratova firma tam izlaže i na njihovim štandovima se obično mogu naći enciklopedije, atlasi i skupi priručni dosta sniženi, za takve stvari se isplati jer ako je redovna cijena knjige preko 500 kuna, prilika da se nešto dobije u pola cijene ili sa 60% sniženja je jako dobra stvar...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 18:08   #16
Idem, kao i svake godine, iako je ponuda sve lošija (i cijene). Ah, ta kriza. Nadam se da ću ipak pronaći nešto za sebe. Tu spadaju: algoritam, knjige na engleskom, knjige o umjetnosti, modi itd. Samo se treba probiti kroz gužvu.
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 09:22   #17
Dva tjedna prije početka Interlibera evo i najava događanja, novih knjiga i sniženja kod nekih od izdavača.

http://www.idemvan.hr/dogadaj/interliber-2013/15931/

Osobno me najviše zanima Vuković-Runjić ali njihova web stranica zadnji put je uređena prije dvije godine valjda. Za njihova iznenađenja uvijek saznam na samom Interliberu. Ima li kakvih insajderskih, polu-insajderskih informacija?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 15:14   #18
Da ne otvaram novu temu, mene zanimaju vaša iskustva sa pojedinim nakladnicima na Interliberu. Konkretno, u kojoj mjeri odobravaju dodatan popust, jesu li pripravljeni na cjenkanje i u kojem postotku?

Moja iskustva u pogledu stručne literature su takva da se pri Nakladi Jurčić dodatno uspije skinuti 10%, Antibarbarus -0%,Ibis grafika 10-15%, Nakladnički zavod globus 0% iaku su podigli cijenu knjiga za 5% na ime fiktivnog pdva. Jesenski i Turk znaju imati lijepe popuste na klasike stručne literature preko 50%. Naklada Slap nevoljko odobrava dodatne popuste kao i Školska knjiga.

Zanima me vaša iskustva i mišljenja o praksi pojedinih nakladnika da "popustom" imenuju cijenu knjige u ponudi njihove online trgovine?

Osobno sam mišljenja da se ne radi o nikakvom popustu ako za istu cijenu na sajmu, nude knjigu na internim online trgovinama.
presretouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 17:19   #19
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Dobro ja sam tražila konkretne knjige (tj. zanimala su me dva tri naslova) i bila sam valjda preveliki optimist, nadala se da ću proć sa sniženjem do 40-50% al niš od toga ...ovo drugo me nije ni zanimalo...

Bratova firma tam izlaže i na njihovim štandovima se obično mogu naći enciklopedije, atlasi i skupi priručni dosta sniženi, za takve stvari se isplati jer ako je redovna cijena knjige preko 500 kuna, prilika da se nešto dobije u pola cijene ili sa 60% sniženja je jako dobra stvar...
Ja sam prije 2 godine kupila atlas svijeta, pisalo je da je sniženo (sad jel' to istina il' ne) sa 800 kn (iako ne vrijedi toliko, vrijedi okvirno 200-ak kn) na 150, a zadnji dan ga kupila za 100. Sve u svemu, mislim da sam dobro prošla
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 18:23   #20
Idem, ali sumnjam da će biti sniženja. Očekujem da cijene budu iste kao i na njihovim internet stranicama. Nadam se da ću se prevariti, ali sumnjam.

Ili će staviti 50% sniženja na one knjige koje nitko ne želi godinama, pa da se isprazne lageri.

Inače volim knjigu tvrdih korica, autore tipa Krleža, Andrić, Pekić... A najčešće budu tipa knjigice selebritija(ono jeftino da mogu reći kako imaju popuste) i stručna literatura koja je preskupa i s popustom.
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.