Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2007., 14:56   #41
Tanka kosa

ovak, mislim da ima negdje sigurno ovakve teme ali ja bi da čujete moju situaciju.
kosa mi je tanka i nakon pranja mi izgleda tako opušteno i rijetko iako nije rijetka..probala sam koristiti pjenu,ali od nje mi je kosa za 1 dan već zrela za pranje i počne mi malo ispadati. oduvijek sam imala ravnu kosu a željela sam kovrčavu.
tako sam otkrila da je ok kad nakon pranja i kad ju malo prosušiš, zavežeš visoku punđu. onda kad bi mi tako odstajala kojih 2 h, raspustim kosu, i dobijem ju lijepu s volumenom..već mi je dosta to stalno raditi i imam neki osjećaj da mi tim postupkom kosa još više ispada, pa mi recite je li to istina.
i kako bi na drugi način mogla dobiti kosu s volumenom, bez pjene i takvih sličnih preparata. hvala
_ANDY_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 15:54   #42
Andy,

ne znam ti što reć osim da si kupiš sunđeraste uvijače za kosu. Kad ju opereš, počekaj nek ti se malo osuši, a zatim ju uviješ tim uvijačima, bez ičega, kak i tražiš. Nek odstoje na kosi 5-6h, kad ih skineš, kosu protresi rukama i eto ti frizz bez ikakve pjene.
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:11   #43
Quote:
_ANDY_ kaže: Pogledaj post
ovak, mislim da ima negdje sigurno ovakve teme ali ja bi da čujete moju situaciju.
kosa mi je tanka i nakon pranja mi izgleda tako opušteno i rijetko iako nije rijetka..probala sam koristiti pjenu,ali od nje mi je kosa za 1 dan već zrela za pranje i počne mi malo ispadati. oduvijek sam imala ravnu kosu a željela sam kovrčavu.
tako sam otkrila da je ok kad nakon pranja i kad ju malo prosušiš, zavežeš visoku punđu. onda kad bi mi tako odstajala kojih 2 h, raspustim kosu, i dobijem ju lijepu s volumenom..već mi je dosta to stalno raditi i imam neki osjećaj da mi tim postupkom kosa još više ispada, pa mi recite je li to istina.
i kako bi na drugi način mogla dobiti kosu s volumenom, bez pjene i takvih sličnih preparata. hvala
sličnu situaciju imamo!
ja sam svoju uništavala pjenom,lakom i tapiranjem 2 godine ne bi li dobila malo volumena!kad sam dobila uništenu kosu,shvatila sam da je bolje da je zdrava i bez volumena,nego kao metla!i ja sam oduvijek željela kovrčavu...
ali najbolje ti se isplati pomiriti se s tim što imaš i ne uništavati kosu za bezveze,jer ako ti bude zdrava,bit ćeš zadovoljna i samo s tim.njeguj ju maskicama koje će ju ozdraviti a time i bar malo progustiti:na bazi maslinovog ulja i tako..umjesto pjene,meni je super sredstvo za podizanje kose od korjena koje kupujem kod frizerke.kad imaš neku važnu prigodu,okrugla četka za feniranje će ti dobro doći.ja sam to tek nedavno otkrila-samo malo navlažim kosu gore na tjemenu sa stražnje strane,uvijem u četku i prosušim-i imam zurku skoro kao vanessa radman
i moguće je da ti kosa ispada od vezanja u punđu,ja sad svoju već pol godine nosim samo raspuštenu i razlika je višenego vidljiva.vjeruj mi,kad se moja mogla od metle pretvoriti u roku tri mjeseca u zdravu i lijepu kosicu,može i voja,samo ju moraš čuvati!
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:15   #44
Ako imaš dugu kosu nabavi velike uvijače.
Nakon panja, kad je kosa već skoro suha (potrebno je samo malo vlage), staviš uvijače, držiš 2-3 sata i imaš prekrsane slapove bujne kose.
Poanta je podići kosu od tjemena, a s uvijačima ne možeš pogriješiti jer ne oštećuju kosu kao ti kemijski preparati.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:16   #45
Još nešto.
Izbjegavaj vezanje punđa i repova, pogotovo na vlažnu kosu jer to lomi vlasi.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:26   #46
Quote:
crna dalia kaže: Pogledaj post
Ako imaš dugu kosu nabavi velike uvijače.
Nakon panja, kad je kosa već skoro suha (potrebno je samo malo vlage), staviš uvijače, držiš 2-3 sata i imaš prekrsane slapove bujne kose.
Poanta je podići kosu od tjemena, a s uvijačima ne možeš pogriješiti jer ne oštećuju kosu kao ti kemijski preparati.
Baš tako

Ja imam kosu do struka i uvijam ju ovak uvijačima i bude
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:35   #47
super onda, hvala.
jednom sam čak htjela napraviti minival jer sam silom željela kovrčavu kosu, a sad to ne bi nikad napravila.a i ne da mi stara. uf, ubila bi me. heeh
mislim, irenko007 nije meni kosa uništena, skroz je zdrava i sjajna, samo je opuštena i takva je već godinama. stvarno mi treba promjene, i sad mislim da su mi ti uvijači pravo rješenje.
hvala, pusa
_ANDY_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 18:31   #48
Quote:
*Crvenkapica* kaže: Pogledaj post
Baš tako

Ja imam kosu do struka i uvijam ju ovak uvijačima i bude
možeš objasniti na kakve uvijače uvijaš i kak to radiš? imam isto tu dužinu kose recimo i mislim da mi ti uvijači nebi držali na kosi... jel zamotaš do korijena skroz ili samo do polovice kose?
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 18:40   #49
Quote:
_ANDY_ kaže: Pogledaj post
super onda, hvala.
jednom sam čak htjela napraviti minival jer sam silom željela kovrčavu kosu, a sad to ne bi nikad napravila.a i ne da mi stara. uf, ubila bi me. heeh
mislim, irenko007 nije meni kosa uništena, skroz je zdrava i sjajna, samo je opuštena i takva je već godinama. stvarno mi treba promjene, i sad mislim da su mi ti uvijači pravo rješenje.
hvala, pusa
Offtopic:Aaaaah...avatar...inđija..

Ontopic:Neam pojma,imam i ja isti problem.Jedna frizerka je rekla da imam najtanju vlas koju je ikad vidjela.
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 18:41   #50
koja utjeha, bolje da ti nije ništa rekla onda
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 18:43   #51
Ma,glupaca.Htjela biti pametna i duhovita,valjda.
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 20:29   #52
Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
možeš objasniti na kakve uvijače uvijaš i kak to radiš? imam isto tu dužinu kose recimo i mislim da mi ti uvijači nebi držali na kosi... jel zamotaš do korijena skroz ili samo do polovice kose?
Teško je objasnit kak točno izgledaju, al pokušat ću. Sunđerasti su, imaju "ovojnicu" na koju su nataknuti i onda ih mož spojit i "zatvorit" sa druge strane, vrlo lako se kosa moš stavit i namjestit.
Ja podijelim kosu u 9 pramenova (i isteglim ruke ko lujka neka ) , raščešljam dobro svaki pramičak i zatim uvijem do samog korijena kose. Kosa mi je ravna i duga, ali se lako uvija. Poanta je u tome da ju uviješ kad je polu suha odma poslije pranja kose. Držiš ih nekoliko sati, koliko ti već odgovara.
Rastreseš ju prstima kad poskidaš uvijače.

Eto, moš bit sam dobro objasnila
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 22:36   #53
ok skužila sam samo ne znam što znači riječ sunđerasti
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 22:42   #54
Raverice, mislila sam na "spužvaste", mekane uvijače, da ne oštete kosu
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 22:52   #55
aha, ok, hvala puno, probat ću jedan dan
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 22:57   #56
Probaj, polako ju odvijaj i uvijaj da se vlas ne bi umrsila i/ili oštetila.
Oduševit ćeš se kak izgleda, samo malo strpljenja i to je to
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 23:03   #57
i koliko ti traju ti uvojci? jer moja kosa kak je jako duga i jaaako ravna onda sve spadne sam tak mislim da trebam ipak staviti malo pjene
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 23:10   #58
Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
i koliko ti traju ti uvojci? jer moja kosa kak je jako duga i jaaako ravna onda sve spadne sam tak mislim da trebam ipak staviti malo pjene
Moš stavit pjenu. Sad ću ti reć kak ja to radim nekad. Uvojci traju 2 dana na mojoj kosi. Kad ju uvijem, malo pospem pjene po dlanovima i stavim, pa koliko ostane na uvijenoj kosi, sve sa uvijačima, jer oni imaju "prazni prostor" gjde se može nanet pjena. I to tako odstoji tih nekoliko sati.

Pitaj ak nešto nisam dobro objasnila .
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 23:18   #59
super objašnjavaš hvala puno
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 14:30   #60
Quote:
Paranoid Sheep kaže: Pogledaj post
Jedna frizerka je rekla da imam najtanju vlas koju je ikad vidjela.
haha koja glupaca,kaj ti je to uopce govorila..promijeni frizerku!
_ANDY_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.