Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2007., 23:25   #81
od firme koja nam radi adaptaciju smo dobili (i prihvatili) ponudu i za, između ostalog, stavljanje tih kazeta...(to je uključeno u cijenu)
pa me zanima, kolika je realna cijena drvenih vrata?
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:26   #82
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
reci i molim te slijedeće ... ako dam postaviti kasetu za knauf, mogu li naknadno postaviti bilo kakva vrata ili moram odmah znati da li ću postavljati staklena ili drvena vrata? Odnosno, da li su te kasete standardizirane ... thnx
Možeš postaviti bilo koja vrata jer su kazete standardizirane. Isto tako su prema kazetama standardizirana i sva klizna vrata s otvaranjem u zid.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:31   #83
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ako misliš na klizna ugradbena u zid, to ne bih preporučila jer je gotovo nemoguće čistiti prostor u utoru u zidu za vrata, a prašina se definitivno skuplja.
mislim da su klizna vrata kakva god fenomenalna stvar, ali ugradbena u zid su malo zeznuta po pitanju te prašine.
Pa sva klizna vrata s otvaranjem u zid se isporučuju za štokovima za klizna vrata a otvaranjem u zid koji su kompatibilni s kazetom. Ti štokovi na strani gdje vrata ulaze u zid imaju metlice koje nasjedaju na vrata. Tako da nema prljanja. To su osmišljeni sistemi.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:39   #84
Quote:
mimimimi kaže: Pogledaj post
od firme koja nam radi adaptaciju smo dobili (i prihvatili) ponudu i za, između ostalog, stavljanje tih kazeta...(to je uključeno u cijenu)
pa me zanima, kolika je realna cijena drvenih vrata?
Pa zavisi kakva vrata izabereš. Cijena može biti 2000 kn, a može i 20.000 ili više. Mislim da se već za 5000 kn može dobiti neka vrata srednje razine, a za nešto posebnija treba računati i s desetak tisuća.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:42   #85
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Pa zavisi kakva vrata izabereš. Cijena može biti 2000 kn, a može i 20.000 ili više. Mislim da se već za 5000 kn može dobiti neka vrata srednje razine, a za nešto posebnija treba računati i s desetak tisuća.
hvala...
to su vrata od špajze i garderobe..
mislim da bih ih i tako "obukla"..da bar budu ukras, kad već moraju tamo biti...
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:49   #86
Quote:
k$enija kaže: Pogledaj post
dobio sam ponudu za izradu projektnog rejšenja jednog kafića ali ima dosta zahtjeva, prvi od njih moram naći neka klizna staklena vrata koja se mogu otvarati na različite načine i stim da imaju nekakvu dodatnu dekorativnu funkciju, pa bih zamolio ako mi možete reći svoja iskustva sa kliznim stijenama, i bilo bi lijepo otvoriti nekakvu galeriju slikica sa kliznim stijenama i sličnim prozvodima,te cijenama unaprijed hvala
U stanu imam jedna staklena klizna vrata s otvaranjem u zid i jedna dvokrilna s otvaranjem preko zida. Moja su od Henry glassa, može se pogledati na www.henryglass.it
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 00:05   #87
Quote:
mimimimi kaže: Pogledaj post
hvala...
to su vrata od špajze i garderobe..
mislim da bih ih i tako "obukla"..da bar budu ukras, kad već moraju tamo biti...
Istina, ja sam isto kod uređenja stana odlučio staviti glavni naglasak na vrata jer sam zaključio da ću s time dobiti najviše. Sad sam super zadovoljan.
Ja imam drvena GD Dorigo i par staklenih Henry glass - www.gd-dorigo.com i www.henryglass.it
Za drvena sam imao i jače favorite koji su bili skuplji naravno, pa mi je sad malo žao da nisam investirao više. Evo i njihovih stranica: www.impronta.info, www.ep-porte.it, www.linvisibile.it, iako je i GD Dorigo imao super design kolekciju pogotovo onu od Giugiaro designa.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 10:17   #88
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
da al ako napraviš otvor 100 staklo ti mora biti 105...kužiš? nije stvar u veličini otvora nego stakla...staklo uvijek mora bit veće od otvora...al možda sam ja ti krivo polovila dok su nam objašnjavali...svakako provjeri...
sad mi nešto palo na pamet ... ako oni meni postave kazetu ... izvođač ... i zatvore taj zid ... jel se ta vrata uopće budu mogla postaviti na vodilicu ili ću ipak morati dio zida razbiti naknadno????!!!!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 10:32   #89
eh pa o tome ti ja govorim...kako ćeš stavit vrata u vodilicu pogotovo ako su 5cm veća od otvora...al kao što rekoh to sa tim kazetama ne kužima baš...
i ja sam htjela napravit te knauf zidove jer smo dugo čekali te okove i staklo...al su mi onda rekli da neću moći stavit staklo na vodilicu...
a ja nemam nikakve štokove ili šinu i po podu....a nisam skužila dal to trebaš s tom kazetom ili ne...
možda porte zna..
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 10:43   #90
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
sad mi nešto palo na pamet ... ako oni meni postave kazetu ... izvođač ... i zatvore taj zid ... jel se ta vrata uopće budu mogla postaviti na vodilicu ili ću ipak morati dio zida razbiti naknadno????!!!!
Ako ti se ugradi kazeta onda se vrata postavljaju bez problema, jer nakon vrata oko njih ide još i štok koji zatvara sve.
Npr. u slučaju vrata i kazete veličine 100 x 210 cm: tada kazeta zapravo ima širinu otvora od 105 cm, vrata su širine oko 102 cm, a štokovi imaju unutarnju širinu od 100 cm.
Dakle u tim slučajevima su vrata kompatibilna s kazetom, tj. kazeta je kompatibilna sa vratima (krilo + štok). To je gotovi sistem, u tome i je prednost kazeta naspram improvizacija jer su osmišljene do zadnjeg detalja.
Pogledaj si tehničke detalje na www.eclisseworld.com
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 10:50   #91
ovo je vrlo zanimljiv podatak...jedino je problem ako ne želiš štokove...kao u mom slučaju gdje nikakvi štokovi nisu dolazili u obzir...ili možda ima i varijanta za to...

ček sad malo gledam...al onda i vrata moraju biti u okviru...ili? Kako se vrata stavljaju na vodilicu?
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 10:51   #92
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
eh pa o tome ti ja govorim...kako ćeš stavit vrata u vodilicu pogotovo ako su 5cm veća od otvora...al kao što rekoh to sa tim kazetama ne kužima baš...
i ja sam htjela napravit te knauf zidove jer smo dugo čekali te okove i staklo...al su mi onda rekli da neću moći stavit staklo na vodilicu...
a ja nemam nikakve štokove ili šinu i po podu....a nisam skužila dal to trebaš s tom kazetom ili ne...
možda porte zna..
Kazete imaju vodilice i sve potrebne okove, vodilica je samo gornja, a podne vodilice nemaju ni jedna klizna vrata. Na kazete uvijek idu i štokovi koji sakrivaju sve što treba sakriti.
Postoji i novitet - kazete za klizna vrata bez štokova, ali one imaju poseban okov za koji moraju i vrata biti posebno napravljena, a koliko znam za staklena vrata je to nemoguće. Te kazete koje ne pradviđaju štokove su i barem duplo skuplje od onih običnih.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 10:56   #93
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Kazete imaju vodilice i sve potrebne okove, vodilica je samo gornja, a podne vodilice nemaju ni jedna klizna vrata. Na kazete uvijek idu i štokovi koji sakrivaju sve što treba sakriti.
Postoji i novitet - kazete za klizna vrata bez štokova, ali one imaju poseban okov za koji moraju i vrata biti posebno napravljena, a koliko znam za staklena vrata je to nemoguće. Te kazete koje ne pradviđaju štokove su i barem duplo skuplje od onih običnih.
eh ovo me zanimalo...jer več sam se lupala po glavi jer sam si zakomplicirala život samoizvedbom... sori što te malo davim al interesira me tema pa je svaka informacija dobrodošla...za ubuduće
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:25   #94
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Ako ti se ugradi kazeta onda se vrata postavljaju bez problema, jer nakon vrata oko njih ide još i štok koji zatvara sve.
Npr. u slučaju vrata i kazete veličine 100 x 210 cm: tada kazeta zapravo ima širinu otvora od 105 cm, vrata su širine oko 102 cm, a štokovi imaju unutarnju širinu od 100 cm.
Dakle u tim slučajevima su vrata kompatibilna s kazetom, tj. kazeta je kompatibilna sa vratima (krilo + štok). To je gotovi sistem, u tome i je prednost kazeta naspram improvizacija jer su osmišljene do zadnjeg detalja.
Pogledaj si tehničke detalje na www.eclisseworld.com
uh sad mi odmah lakše ok, ajd još jedan savjet ... to bu zadnji, časna riječ ... bar za sad

Dakle, ako u konačnici želim da mi je otvor velik 90*210cm, da li je potrebno uzeti kazetu 100*210, 95*210 ili 90*210?! I zbilja nemam ništa protiv štoka
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:46   #95
pa ako sam ja njega skužila...da kazeta ima več ukalkulirano tih 5cm onda 90*210...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:51   #96
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
pa ako sam ja njega skužila...da kazeta ima več ukalkulirano tih 5cm onda 90*210...
iskreno, i meni se tako čini ... ali ipak ... nek mi provjerimo, jer čovjek očito zna o čemu priča

btw si vidla te sa štokom kako dobro izgledaju?
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:15   #97
jesam...več sam ja i prije to sve vidjela...al u moj koncept uređenja se štokovi jednostavno ne uklapaju....jer imam ako si skužila po slikama krug dnevni-kuhinja-hodnik...i unutar toga 4 kliznih vrata (dvoja drvenih i dvoja staklenih...) pa mislim da bi mi ti svi silni štokovi bilo previše...a i spuštam na jednom dijelu strop pa i s te strane nema smisla...a i prvobitna ideja sa fluo cijevima i indirektnom rasvjetom je bila umjesto štokova ugrađenom u knauf...
al da trebam samo jedna vrata...npr. ulaz u dnevni boravak...mislim da bi stavila štokove jer mi super izgledaju i mogu jako dobro podignut prostor...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 15:27   #98
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
jesam...več sam ja i prije to sve vidjela...al u moj koncept uređenja se štokovi jednostavno ne uklapaju....jer imam ako si skužila po slikama krug dnevni-kuhinja-hodnik...i unutar toga 4 kliznih vrata (dvoja drvenih i dvoja staklenih...) pa mislim da bi mi ti svi silni štokovi bilo previše...a i spuštam na jednom dijelu strop pa i s te strane nema smisla...a i prvobitna ideja sa fluo cijevima i indirektnom rasvjetom je bila umjesto štokova ugrađenom u knauf...
al da trebam samo jedna vrata...npr. ulaz u dnevni boravak...mislim da bi stavila štokove jer mi super izgledaju i mogu jako dobro podignut prostor...
mogu si to predočiti i slažem se s tobom Kod mene su to vrata hodnik/kuhinja i stavljam staklena zbog više svjetla u hodniku i jer su u njemu još dvoja vrata (kupaona i spavaća soba). Zato mislim da mi štok neće smetati, dapače uklopit će se s ostalim, klasičnim vratima.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:30   #99
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
uh sad mi odmah lakše ok, ajd još jedan savjet ... to bu zadnji, časna riječ ... bar za sad

Dakle, ako u konačnici želim da mi je otvor velik 90*210cm, da li je potrebno uzeti kazetu 100*210, 95*210 ili 90*210?! I zbilja nemam ništa protiv štoka
Kazetu 90 x 210 cm
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:32   #100
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Kazetu 90 x 210 cm

vječno zahvalna
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.