Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2008., 22:40   #561
Quote:
shakti kaže: Pogledaj post
ne bih nikom preporučila da pije vodu iz pipe, ni ne znate šta sve unosite time u organizam! ja je pijem nekad, al obično kupujem flaširanu.

Zašto? Meni je voda iz pipe baš fina.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:59   #562
bok, cure.
molim savjet: kupujem losion protiv ispadanja kose (šampon već imam, Fitoval Plus).
da uzmem od Fitovala, Recepta ili nešto treće, Vichy, Ducray? jel se neki losion pokazao kao učinkovit?
__________________
idem malo vidjet šta ima na forumu
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 19:23   #563
Fitoval je meni bio jako loš, osim kaj mi niš nije pomogao oko opadanja, još mi je i strašno isušio kosu.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 21:54   #564
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
E Rock S., daj mi pls. reci kakva su tvoja iskustva s minoxidilom?
Ja sam odustala od jakih preparata nakon onog iskustva s Dercosom. Ne znam koliko se sjećaš, pisala sam da mi je srce lupalo, a i isušivalo mi je i ovak slamastu kosu..

Daj mi ukratko opiši kako ti je vlasište izgledalo prije korištenja, a kako sada?
Ponavljam svoju poruku
za Rock Star

bit će da ti je promakla
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 06:43   #565
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
Ponavljam svoju poruku
za Rock Star

bit će da ti je promakla
Clarice, sorry, očito nisam primijetila tvoje pitanje.

Uglavnom, kaj se minoxidila tiče, to je jedini preparat ikada koji mi je zaista pomogao. Imala sam vidljivo manje kose na tjemenu nego što je imam sada, a procjena zaista nije subjektivna, svi se slažu sa mnom. Koristila sam ga prvi put prije 4 ili 5 godina i oduševila se, ali onda sam napravila pauzu jer su mi tak savjetovali, no s vremenom sam zaboravila na njega (a vjerojatno mi se nije ni dalo mazati vlasište s tim svaki dan) i u par mjeseci se je sve vratilo na stanje u kojem je bilo prije početka korištenja minoxidila. Tek onda se je vidjela razlika. Sad ga opet koristim godinu i pol u kontinuitetu i opet sam oduševljena. Nikada nisam imala više kose, a nikakve nuspojave nisam primijetila, osim da mi kosa na tjemenu (samo tamo mažem jer na ostalim dijelovima nemam baš problema) nikada nije bila gušća. Mnogi navode probleme sa srcem, ali ja nisam niš osjetila. Mada, možda malo potiče apetit (debljanje je također jedna od nuspojava), no mislim da je to kod mene počelo s korištenjem Merz dražeja koje su mi također trebale pomoći s kosom, a nisu napravile ništa, osim što su mi malo (zaista minimalno) učvrstile notke.

Minoxidil bih ti svakako preporučila, barem da probaš i provjeriš odgovara li ti uopće. Meni je to najbolji preparat za kosu, a vjeruj, probala sam sve i svašta, kako po vlastitom nahođenju, tako i skupe proizvode po preporuci dermatologa i sličnih stručnjaka. Ništa kao minoxidil.

Košta nešto manje od 200 kuna u ljekarnama, dobiva se na recept.

Pa javi ako se odlučiš.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 21:19   #566
thanx draga ina info! Svaka nova je dobrodošla.. Ja sam evo krenula s Viviscalom ovaj tjedan pa ću vidjeti nakon prve kutije kakva će biti situacija. Ako ne bude nikakve promjene, a navodno bi trebalo biti već nakon dva tjedna, onda bih mogla probati i tvoju varijantu.
Mada me malo strah zbog tog lupanja srca, što mi je bila reakcija već kod Dercosa.
Al što reći, mi žene bi sve napravile za svoju kosicu, tak da nas ni to vjerojatno ne bi spriječilo
Vanity fair ..
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:49   #567
bilo bi dobro kad bi postojala kombinovana tema ove i teme blagi sampon za osjetljivo vlasiste i cesto pranje
zadnjih par godina kosa mi opada vise nego inace, posebice ovako u periodima proljece/jesen kad se mjenja dlaka prestrasno. a uz to imam stvarno osjetljivo vlasiste sklono perutanju i moram svako tri dana oprati kosu jer se masti
ako neko ima savjet za sampon ili preparate koji bi mogli pomoci molim da me prosvjetli
__________________
I must be a mermaid, Rango. I have no fear of depths and a great fear of shallow living.
dvatricetiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:14   #568
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
thanx draga ina info! Svaka nova je dobrodošla.. Ja sam evo krenula s Viviscalom ovaj tjedan pa ću vidjeti nakon prve kutije kakva će biti situacija. Ako ne bude nikakve promjene, a navodno bi trebalo biti već nakon dva tjedna, onda bih mogla probati i tvoju varijantu.
Mada me malo strah zbog tog lupanja srca, što mi je bila reakcija već kod Dercosa.
Al što reći, mi žene bi sve napravile za svoju kosicu, tak da nas ni to vjerojatno ne bi spriječilo
Vanity fair ..
Nema problema.

Gdje nabavljaš te tablete?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 20:39   #569
Ljekarna na Dolcu.. Moraš naručiti pa dođu za nekih tjedan dana. Moram jedino izviditi da li je jeftinije ako se naruči više kutija od jednom, tj. da li u ovu cijenu ulazi i poštarina.
Skroz su biljnog porijekla tako da je s te strane ok, to mi se sviđa. A vidjet ćemo kakvi će biti rezultati. Samo da upali Pa koliko god koštalo..
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 21:58   #570
Oh, onda su to one koje moja sister koristi... Znam da su skupe i da su njoj pomagale u početku, ali kak nije bila redovita, propalo je. Sad je nagovaram na minoxidil.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 00:32   #571
i kakav je taj minoxidil ?? jeste isle prije na pregled vlasista, pretrage i sl. prije neg ste to pocele koristit il ste na svoju ruku?
meni je kosa dosta oslabila, pocela je prije nekih 2 god i sve sam cekala i mislila da je neka faza, ali nist se nije popravilo...zato me zanima...
__________________
potpis.
kika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 14:22   #572
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Fitoval je meni bio jako loš, osim kaj mi niš nije pomogao oko opadanja, još mi je i strašno isušio kosu.
slazem se da fitoval ne pomaze, bar meni nije, ali zanimljivo mi je kako pojedincima iste stvari drugacije djeluju, meni bi recimo strasno zamastio kosu i nakon vec dva dana bi je opet morala prati.

netko je pitao za vodu iz spine (ili pipe, da ne bi bilo nesporazuma )
pa, skoro iskljucivo nju pijem, sto se okusa tice ok mi je ali nisam sigurna da je najzdravija.... mogla bi se kladit da svega tu ima, u dopustenim kolicinama naravno, ali godinama pit takvu vodu, eh, u najmanju ruku za dobit bubrezni kamenac

voda, zrak, hrana, ponekad mi se cini da smo navikli na ovakav zivot kakav zivimo pa da se i ne obaziremo na kvalitetu istoga.... ponekad i pomislim kako vjerojatno jeduci npr voce i povrce vise stetim nego koristim svom organizmu ali kad bi pocela tako razmisljat, umrla bi od gladi i zedji nakon 3 dana
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 15:00   #573
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Rougj šampon,ampule i tablete za nadopunu prehrani ( ne potiču apetit!!!!) . Meni se kosa preporodila...
meni baš suprotno, koristila sam rougj šampon i ampule uz nadzor doktorice i niš nije uspjelo, više od godinu i pol sam svaki 3. dan prala kosu s tim šamponom od 80-ak kuna i utrljavala na tjeme ampulu (6 kom oko 200kn) znači bacila sam brdo love za ništa... očito ne djeluje na svima isto..
__________________
Follow the Reaper
sanja53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 17:30   #574
Quote:
sanja53 kaže: Pogledaj post
meni baš suprotno, koristila sam rougj šampon i ampule uz nadzor doktorice i niš nije uspjelo, više od godinu i pol sam svaki 3. dan prala kosu s tim šamponom od 80-ak kuna i utrljavala na tjeme ampulu (6 kom oko 200kn) znači bacila sam brdo love za ništa... očito ne djeluje na svima isto..
ni meni taj sampon nije uspio sprijeciti opadanje ali i dan danas ga koristim jer mi je nesumnjivo najkvalitetniji sampon od miljun isprobanih, nema peruti kao sa ostalim samponima,
tako mi ocisti kosu da je nemoram prat skoro duplo duze nego sa ostalim isprobanim, i osjecam kako mi tjeme "prodise" nakon sta je operem s njim.... samo, hm, nemam uvik toliko para za kupovat ga svaki mjesec....
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 20:41   #575
ne znam koliko je pitanje za ovu temu, al eto
postoje li neki proizvodi za brzi rast kose?
(imam suhu, frckavu, al zdravu kosu)
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:45   #576
ljudi,postoji jedan preparat koji se pije,kapsule su i moraju se fakat 3 mjeseca uzimat-meni su spasile kosu,al sam ih fakat uzela po uputi.zovu se pantovigar,proizvodjac je neki njemacki,a u sastavu imaju:thiaminnitrat,calciumpantothenat,cystin,kera tin,medicinsku germu.pogledajte si ak ima o tome kakav info dodatni na webu,skupe su bile,ne pamti sad tocno,al meni su pomogle jako.prestala mi je padat i narasla hrpa nove.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:52   #577
čitam sastojke, al mi to ništa ne govori
Ja sam i dalje na Viviscalu, trenutno na polovici prve kutije, prestala piti po dvije, sad pijem jednu.. Rezultata još nema, mada realno nisam ni očekivala tak brzo..
A kako piješ te tablete koje navodiš? koliko dnevno?

U biti, kako izgleda to kad počme rasti nova kosa Ja si to još ne mogu zamisliti.. U biti, gledam naravno svaki dan u ta prorijeđena mjesta među kosom i gledam nazire li se što.. Pa si ono zamišljam male špiceve da izlaze
Kao ono kad se zdepiliraš, pa krene rasti..
Jel tak i tebi bilo nakon tih tableta?
Nakon koliko ti je počela rasti nova kosa?
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 02:29   #578
pa meni ti je jedno vrijeme fakat onak jako ispadala kosa i doktor mi je reko da brojim ujutro koliko vlasi mi ispadne kad se cesljam i dok idem rukam kroz kosu sve dok god ostje ijedna dlaka na ceslju ili prstima.kao normalno je do sto.meni je ispadalo i preko 150,bas mi se onak vidljivo bila prorijedila kosa.meni ti je dr prvo napravio neke hormonske testove,da vidi da nemem visak testosterona,a kad je taj test bio u redu,preporucio mi je taj preparat u kombinaciji sa biotinom-to je vitamin H.ja ti nisam uzimala taj biotin,nego samo pantovigar,a mora se 3mj,jer toliko traje neki ciklus izmjene necega u stanicama,nemam pojma kak je on to meni objasnio.kad ti pocne rast mlada kosa.onak ti je bas ko nova,s tankim vrhicima i najbolje ju vidis na razdjeljku i na zaliscima kad maknes kosu sa cela.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 14:59   #579
thanx!
a koji je to doktor? privat?
ja sam se skroz razočarala na trihologicu u Vinogradskoj. Nakon što je napravila sve pretrage "zaključila" kako mi je to nasljedno?! Kažem ja da moj stari koji ima preko 70 ima ful gustu kosu kao i mama.. što se naravno nastavilo s njezine strane na širu rodbinu?! Hellooo??

Uglavnom, moj zaključak je da mi je to od puno stresa zadnjih par godina, glupi posao, što nam sve radi?!
I onda se sva kemija u organizmu poremetila, a negdje je moralo izbiti..
Tako da uz razne preparate radim i na tome da budem opuštenija, smirenija, stress free
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:08   #580
Ništa novoga. Doktori se uvijek izvlače na stres i genetiku, to je teško dokazati/pobiti i zato se toliko i razbacuju takvim dijagnozama.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.