Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2008., 01:31   #641
Azar'i na zelost nemam nikakav savjet ali u nemogucnosti pronalaska savrsenog preparata koji ocito ne postoji kupila sam brdo cajeva i maticnu mlijec i kojekakve prirodne pripravke koji ne mogu odmoci... Koristim i nekakav propisani losion Alpicorp na bazi estrogena pa dok cekam nalaze moram nesto ciniti za sebe iznutra. Btw mom ujaku je prije 2 god.pocela opadati kosa u krugovima, nista nije koristio, koliko ja znam, i sad je sve opet ok, kose k'o u prici... E sad, meni opada sa citave glave i to u pranju i 800 dlaka pa tko god je u bedu nek se tjesi mojim slucajem...a dnevno do 100.... Hvala Bogu imam jos kose i znam da se moram smiriti psihicki pa ce biti bolje Imam jos izvaditi neke nalaze koje mi je ginekologica rekla i spolne hormone i ako je to uredu onda mi preostaje cekanje... Jedino kaj mi je ginek. na jednom jajniku nasla 3 ciste ali kaze da to nisu polic.jajnici jer drugih simptoma nemam, imam normalan ciklus i jos je nes rekla sto to iskljucuje pa sad... Ali uglavnom ako tko jos zna sto bih mogla prekontrolirati molim da mi kaze (stitnjaca obavljena i krvna slika)
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 13:12   #642
Meni kosa znatno više opada kad je prljava....?!
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:01   #643
Quote:
just max kaže: Pogledaj post
Azar'i na zelost nemam nikakav savjet ali u nemogucnosti pronalaska savrsenog preparata koji ocito ne postoji kupila sam brdo cajeva i maticnu mlijec i kojekakve prirodne pripravke koji ne mogu odmoci... Koristim i nekakav propisani losion Alpicorp na bazi estrogena pa dok cekam nalaze moram nesto ciniti za sebe iznutra. Btw mom ujaku je prije 2 god.pocela opadati kosa u krugovima, nista nije koristio, koliko ja znam, i sad je sve opet ok, kose k'o u prici... E sad, meni opada sa citave glave i to u pranju i 800 dlaka pa tko god je u bedu nek se tjesi mojim slucajem...a dnevno do 100.... Hvala Bogu imam jos kose i znam da se moram smiriti psihicki pa ce biti bolje Imam jos izvaditi neke nalaze koje mi je ginekologica rekla i spolne hormone i ako je to uredu onda mi preostaje cekanje... Jedino kaj mi je ginek. na jednom jajniku nasla 3 ciste ali kaze da to nisu polic.jajnici jer drugih simptoma nemam, imam normalan ciklus i jos je nes rekla sto to iskljucuje pa sad... Ali uglavnom ako tko jos zna sto bih mogla prekontrolirati molim da mi kaze (stitnjaca obavljena i krvna slika)
ja sam davno takodjer bila testirala krv vezano za bubrege i jetru, doktorica je rekla da bi i to trebala provjerit pa jesam. bila si napisala da si se osisala, jesi osjetila da ti je imalo pomoglo? razmisljam da se osisam skroz nakratko, sad imam dugu kosu kojom kamufliram posljedice ispadanja, cini mi se da skroz kratka kosa ne ispada
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:02   #644
Quote:
just max kaže: Pogledaj post
Azar'i na zelost nemam nikakav savjet ali u nemogucnosti pronalaska savrsenog preparata koji ocito ne postoji kupila sam brdo cajeva i maticnu mlijec i kojekakve prirodne pripravke koji ne mogu odmoci... Koristim i nekakav propisani losion Alpicorp na bazi estrogena pa dok cekam nalaze moram nesto ciniti za sebe iznutra. Btw mom ujaku je prije 2 god.pocela opadati kosa u krugovima, nista nije koristio, koliko ja znam, i sad je sve opet ok, kose k'o u prici... E sad, meni opada sa citave glave i to u pranju i 800 dlaka pa tko god je u bedu nek se tjesi mojim slucajem...a dnevno do 100.... Hvala Bogu imam jos kose i znam da se moram smiriti psihicki pa ce biti bolje Imam jos izvaditi neke nalaze koje mi je ginekologica rekla i spolne hormone i ako je to uredu onda mi preostaje cekanje... Jedino kaj mi je ginek. na jednom jajniku nasla 3 ciste ali kaze da to nisu polic.jajnici jer drugih simptoma nemam, imam normalan ciklus i jos je nes rekla sto to iskljucuje pa sad... Ali uglavnom ako tko jos zna sto bih mogla prekontrolirati molim da mi kaze (stitnjaca obavljena i krvna slika)
ja sam davno takodjer bila testirala krv vezano za bubrege i jetru, doktorica je rekla da bi i to trebala provjerit pa jesam. bila si napisala da si se osisala, jesi osjetila da ti je imalo pomoglo? razmisljam da se osisam skroz nakratko, sad imam dugu kosu kojom kamufliram posljedice ispadanja, cini mi se da skroz kratka kosa ne bi ispadala
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:04   #645
slucajno sam poslala dva puta, forum mi nesto steka
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 19:04   #646
Azar'i ja sam ti citav zivot dugokosa (osim onog perioda kada sam bila bolesna) i do nedavno sam imala kosu do guzice i sad sam se osisala 20-30 cm nije bas drasticno ali ipak mi isto opada. Sve mi dodje da se na 1 cm osisam ali ne da mi to ne stoji nego Tako da ako se ne zaustavi opadanje onda cu do ramena i tak... Ja vjerujem da bi bilo lakse da je kratka kosa, sjecam se kad sam je ja mala, ali ipak cu jos sacekati. Sve si mislim, ako mi se bude vidjelo tjeme vidjet ce se i sa kratkom i sa dugom kosom. Ja cu sacekati jos mj.dana pa ukoliko se jos prorijedi onda cu se osisati do ramena ipak ce urednije izgledati... Btw. danas nisam nis obavila...privatna ginek.me poslala po uputnicu kod opce prakse, a ova neda jer kao to mi treba dati soc.ginek.kojeg nemam itd itd itd... pa sam zvala ovu privatnu i sestra mi je rekla da bi to dr.opce prakse trebao dati ali da to sad nije bitno jer i da nes nije uredu nebi mi davali nikakvu terapiju sad preko ljeta jer su hormoni tad bla bla bla i ja osta +pitala sam da li tebam vaditi spolne hormone za sto mi je rekla da ne zna kaj je to i kad sam joj objasnila kaze da se to tako ne zove i da ne trebam kontrolirati muske spolne hormone jer nisam dlakava... Jel to tocno? tj. da li bas mora biti pojacana dlakavost? dodje mi da ih
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 14:52   #647
pa mislim da je ta procjena prema dlakavosti precjenjena, tako su mene poslali da kontroliram te hormone jer sam kao malo dlakavija. a takva sam otkad znam za sebe. i dalje je sve isto, osim kose, ona je sigurno 3 puta rjedja. mislim, nije to jedini simptom, sigurno ih ima jos koji ukazuju na eventualnu neravnotezu ali i bez ikakvih simtoma duzni su te poslat na testiranje.... (i meni cesto dodje sta se doktora tice) kad su mi dosli nalazi tih hormona samo jedna stvar je bila malo povisena, mislim da se oznacava sa LH, normalno je bilo 5 a meni je bilo 6 sta je kao jedan od simptoma policisticnih jajnika ali kad sam bila na ultrazvuku ginekologica veli kako nema ni p od policisticnosti i da je ta malo povisena vrijednost kao slucajna. i sve je ostalo na tome. to sa hormonima preko ljeta mi nije bas jasno.... jel to rekla u smislu da hormoni preko ljeta inace divljaju, da su poviseni ili sto?
ja sam cijeli zivot imala kosu do ramena, neznam ni sama zasto sam se sisala kad sam uvijek htjela dugu. i kad sam napokon odlucila pustit je, bez obzira na ispucale vrhove, neurednost i sve ostalo sto bi zahtjevalo sisanje, pocela su enormna ispadanja.. to je kao neko natjecanje izmedju mene i nje, ona mi kvari planove sa ispadanjem a ja joj ne dam gusta i odoljevam sisanju sad mi je do lakta i moram priznat da sam freak sta se tice duge kose i tako uzivam u ovoj duzini, ali ni ona se ne da, tako da se nalazim na samoj granici koja me dijeli od looka sinead o'connor
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 20:58   #648
Kako sam ja nju razumjela,kao da po ljeti vrijednosti nisu vjerodostojne, kao da hormoni divljaju i da na temelju toga i da je nesto ne mogu dati terapiju... a ne znam... sad sam odlucila 10-15 dana pauzirati od dr.pa cemo vidjeti, a i ne koristim vise Pilfud jer mi toliko zamasti kosu i stvori se sloj na tjemenu da imam osjecaj da mi koza ne dise, a i ako je istina ono (a vjerujem da je) da i ako izraste kosa od njega, nakon prestanka ispada. Ja hocu vidjeti na cemu sam bez Pilfuda, ali necu ga bacati zlu ne trebalo. Jucer sam kupila sampon Kron, tek tak, jer ne znam cim bih vise kosu prala. Goooodinama sam koristila Vichy pa si mislim da mi se kosa nije zasitila iako sam povremeno radila izmjene al'.... Ti si cini mi se hvalila Rougj sampon? Jesi jos na njemu?
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 11:59   #649
jest, jos ga koristim. probala sam stvarno puno sampona, rougj mi nije pomogao sta se tice ispadanja, kad je doslo ljeto opet je sve bilo po starom, a jos sam koristila i njihove losione za kosu, ali osobno, od svih sta sam koristila on mi je i dalje najbolji jer osjetim kako mi vlasiste dise nakon pranja, bas ocisti tjeme tako da se ponovo zamasti tek 5 dana nakon pranja. prestala sam ga koristit prije pola godine zamjenivsi ga sa fitovalom. kosa mi je postala puno masnija i trebala sam je prati svako treci dan. mislila sam da mi fitoval ne pase pa sam u ljekarni uzela neki lagani biljni dr theiss, za jacanje kose. nakon sta mi se jos vise zamastila opet sam uzela rougj i sad opet perem kosu svako 5, 6 dana... s obzirom da imam sokove svaki put kad perem kosu, to mi puno znaci
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 15:12   #650
Sto se tice pranja kose potpuno te razumijem Ja se psihicki moram pripremati za pranje Rougj ima samo taj jedan sampon ili? Kad potrosim Kron ako mi ne bude pasao mislila sam uzeti taj sampon pa ne znam sto da trazim u ljekarni... Da li koristis i njihovu pjenu? Ja s njom kosu tj.tjeme operem povremeno, a imam i one njihove ampule, ali mi nisu bas od pomoci... Ali pretpostavljam da bi mogle pomoci kome sezonski opada kosa.
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 01:23   #651
uf, krivo sam se izrazila, mislim da koristimo istu stvar, sad kad si spomenila pjenu sjetila sam se da se to tako zapravo zove, cisteca pjena. dodje nekih 65 kuna. je li to ta pjena? ispricavam se na nesporazumu, ocito je sve cime perem kosu za mene sampon...
zapravo nisam ni znala da imaju sampone osim toga. kad god sam bila na pregledu vlasista dobila bi savjet da uzmem tu pjenu i losione, sampone mi nikad nisu spominjali. sad i mene zanima kakvi su. da li znas koliko kostaju?

ampule ni meni nisu pomogle, ali nisu ni odmogle, bar toliko, ponekad mi je jedino zao svih para potrosenih za nista....
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 18:52   #652
Je,to je ta pjena, samo sto ja nju koristim prema uputstvima. Nakon zadnjeg samponiranja utrljam u vlasiste i ostavim 5 min. da djeluje, a mislim da oni imaju i sampon ali nisam sigurna. Meni inace nije zao potrosenih novaca jer sada znam da sam pokusala sve sto je moguce, a ovako bih se pitala ili grizla kada bi bilo kasno
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 23:36   #653
cure jedno pitanje best frendica mi se nedavno vratila iz milana radila je tamo 2 god. i išla u neki frizerski u kojoj su je uvjerili da gušću i bolju kosu dobije najbolje što čećim pranjem po mogućnosti svaki ili svaki drugi dan..
šta mislite o tome?
jasenkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 00:41   #654
Quote:
jasenkaaa kaže: Pogledaj post
cure jedno pitanje best frendica mi se nedavno vratila iz milana radila je tamo 2 god. i išla u neki frizerski u kojoj su je uvjerili da gušću i bolju kosu dobije najbolje što čećim pranjem po mogućnosti svaki ili svaki drugi dan..
šta mislite o tome?
A kako su joj to objasnili?
Po onom sistemu da kosa više opada kad se zaprlja?
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 16:00   #655
Quote:
jasenkaaa kaže: Pogledaj post
cure jedno pitanje best frendica mi se nedavno vratila iz milana radila je tamo 2 god. i išla u neki frizerski u kojoj su je uvjerili da gušću i bolju kosu dobije najbolje što čećim pranjem po mogućnosti svaki ili svaki drugi dan..
šta mislite o tome?



Koja glupost.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 16:12   #656
slažem se
kao kosa će brže rast šo ju namačeš, mogu ti samo sve dlake popadat od pretjeranog pranja.
HappyWorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 19:19   #657
Quote:
jasenkaaa kaže: Pogledaj post
cure jedno pitanje best frendica mi se nedavno vratila iz milana radila je tamo 2 god. i išla u neki frizerski u kojoj su je uvjerili da gušću i bolju kosu dobije najbolje što čećim pranjem po mogućnosti svaki ili svaki drugi dan..
šta mislite o tome?
Glupost! Ili imas gustu kosu ili nemas.
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:27   #658
Quote:
jasenkaaa kaže: Pogledaj post
cure jedno pitanje best frendica mi se nedavno vratila iz milana radila je tamo 2 god. i išla u neki frizerski u kojoj su je uvjerili da gušću i bolju kosu dobije najbolje što čećim pranjem po mogućnosti svaki ili svaki drugi dan..
šta mislite o tome?
ja perem kosu svaki ili svaki drugi dan i nemam je baš previše.tak da ne pušim takve priče
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:37   #659
Ja je perem svaki dan i nije mi gusta uopće. Isuse, koliko bih je do sada imala da je ova priča istinita!
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 13:33   #660
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Ja je perem svaki dan i nije mi gusta uopće. Isuse, koliko bih je do sada imala da je ova priča istinita!

pa tako isto i ja imale bi more kose,ali sve mi se nekako čini da je imam sve manje i manje
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.