Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2011., 00:21   #41
ja se planiram skasit sutra.....rođendan prijateljici, imam problema sa anginama nesto, pijem silapen 1500mg 1 tabletu svakih osam sati i tako deset dana
valjda cu ostat na nogama
ima li ko iskustva sa time?
hvar14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 10:02   #42
Hoće bit problem ako danas oko podne popijem zadnja dva antibiotika koja trebam, a večeras budem pila? Ili da ja ne popijem ni ove zadnje?
__________________
Daj reci... Je li nakon svega stvarno grijeh zastati kad čuješ sličan smijeh?
kyk@15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:01   #43
Probaj s tim pitanjem na Zdravlju.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 20:15   #44
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Probaj s tim pitanjem na Zdravlju.
ovo su čiste laičke dezinformacije i narodska tumačenja. većina antibiotika i alkohol se kroz jetru metabolizira sličnim ili istim citokromima, mikrosomalnim enzimima jetre koji razgrađuju supstance nesrodne tijelu i one redovne tvari koje se uredno metaboliziraju u dio su organizma.

ima svega nekoliko vrsta antibiotika, kao i drugih lijekova uz koje je striktno zabranjen alkohol:

antibiotici za anaerobe i mikroaerofile, uzročnike npr gangrena, upale zuba, trihomonas. ti spadaju u imidazolsku grupu: imidazol, tinidazol i sl. i obavezno u kutiji ima upozorenje za strogu zabranu konzumaccije alkohola. antibiotici penicilinskog, makrolidskog, cefalosporinskog i sličnih grupa nisu kontraindikacija za cuganje (ceporex, ospen, klavocin, sumamed, eritromicin, fromilid...).

slijedeća grupa su svi, ama baš svi psihotropni lijekovi, uključujući i standardne antidepresive, bzd,, antipsihotike, inhibitore mao, sredstva za spavanje, da ne spominjem lijekove za neurološke boleštine tipa parkinson, miastenija gravis, multipla etc. no na svakom od njih piše upozorenje. uzimati alkohol kao depresor uz stimulanse tipa belo je dapače opasno jer kroz jetru stvara otrovni kokaetilen. isto tako razni spajsovi, exovi,thc, met, da ne spominjem opijatske, znaju izazvati totalno kontradiktorne učinke koji se brzo izmjenjuju. frkovito vrlo.

isto tako jači analgetici tipa nalgezin, fortral, tramadol, nisu si dobri s cuganjem. i to piše na čitabi. od voltarena i ketonala, kafetina i sl. nebu niš strašno, samo možeš dobit gastritis i rigoletat. ali to ne iznači intoksikaciju.

treća grupa su lijekovi tipa antabus. daju se kao sredstvo za odvikavanje od cuge. takvi u jetri blokiraju enzim koji razlaže acetaldehid iz alkoholnog metabollizma, i onda se acetaldehid kao gadni otrov razleti po tijelu pa bude sranja.

zato mirno uživajte u cugi, dapače, možete si zalit tabletu s pivkanom. jer, onda ti ne bu loše zb9og antibiotika, nego jer si se preveč naroljal.

nepredviđene reakcije (one koje nisu striktno navedene kao upozorenje) alkohola i svih mogućih lijekova su moguće, ali izuzetno rijetke. no, šit hepens. neko može dobit anafilaktičnu reakciju na aspirin, obični aspirin.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 21:30   #45
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ovo su čiste laičke dezinformacije i narodska tumačenja. većina antibiotika i alkohol se kroz jetru metabolizira sličnim ili istim citokromima, mikrosomalnim enzimima jetre koji razgrađuju supstance nesrodne tijelu i one redovne tvari koje se uredno metaboliziraju u dio su organizma.

ima svega nekoliko vrsta antibiotika, kao i drugih lijekova uz koje je striktno zabranjen alkohol:

antibiotici za anaerobe i mikroaerofile, uzročnike npr gangrena, upale zuba, trihomonas. ti spadaju u imidazolsku grupu: imidazol, tinidazol i sl. i obavezno u kutiji ima upozorenje za strogu zabranu konzumaccije alkohola. antibiotici penicilinskog, makrolidskog, cefalosporinskog i sličnih grupa nisu kontraindikacija za cuganje (ceporex, ospen, klavocin, sumamed, eritromicin, fromilid...).

slijedeća grupa su svi, ama baš svi psihotropni lijekovi, uključujući i standardne antidepresive, bzd,, antipsihotike, inhibitore mao, sredstva za spavanje, da ne spominjem lijekove za neurološke boleštine tipa parkinson, miastenija gravis, multipla etc. no na svakom od njih piše upozorenje. uzimati alkohol kao depresor uz stimulanse tipa belo je dapače opasno jer kroz jetru stvara otrovni kokaetilen. isto tako razni spajsovi, exovi,thc, met, da ne spominjem opijatske, znaju izazvati totalno kontradiktorne učinke koji se brzo izmjenjuju. frkovito vrlo.

isto tako jači analgetici tipa nalgezin, fortral, tramadol, nisu si dobri s cuganjem. i to piše na čitabi. od voltarena i ketonala, kafetina i sl. nebu niš strašno, samo možeš dobit gastritis i rigoletat. ali to ne iznači intoksikaciju.

treća grupa su lijekovi tipa antabus. daju se kao sredstvo za odvikavanje od cuge. takvi u jetri blokiraju enzim koji razlaže acetaldehid iz alkoholnog metabollizma, i onda se acetaldehid kao gadni otrov razleti po tijelu pa bude sranja.

zato mirno uživajte u cugi, dapače, možete si zalit tabletu s pivkanom. jer, onda ti ne bu loše zb9og antibiotika, nego jer si se preveč naroljal.

nepredviđene reakcije (one koje nisu striktno navedene kao upozorenje) alkohola i svih mogućih lijekova su moguće, ali izuzetno rijetke. no, šit hepens. neko može dobit anafilaktičnu reakciju na aspirin, obični aspirin.
Ne stvara li se kokaetilen tek pri mješanju alkohola i kokaina (pelin-kola )?
Sagittarius01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 21:44   #46
Quote:
Sagittarius01 kaže: Pogledaj post
Ne stvara li se kokaetilen tek pri mješanju alkohola i kokaina (pelin-kola )?
uzimati alkohol kao depresor uz stimulanse tipa belo je dapače opasno jer kroz jetru stvara otrovni kokaetilen.

to sam i napisala i dala primjer koke koja se spaja s cugom u kokaetilen. a onda sam ostale elaborirala dalje.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 01:16   #47
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
uzimati alkohol kao depresor uz stimulanse tipa belo je dapače opasno jer kroz jetru stvara otrovni kokaetilen.

to sam i napisala i dala primjer koke koja se spaja s cugom u kokaetilen. a onda sam ostale elaborirala dalje.
Nisam dobro registrirao ˝belo˝.
Sagittarius01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:47   #48
Pijem dalacin svakih 8 sati i jos imam 8 dana, a tak mi se pije piva i sad ne znam jel bi mi kaj naskodila ta jedna piva izmedu te osamsatne pauze?
mariposakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:22   #49
Ja pijem zajedno klimicin i alkohol, i jedino sto sam uocila mislim da je slabiji ucinak antibiotika
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 12:49   #50
Samo nemojte eksperimentirati sa medazolom (metronidazol) i alkoholom

Nimalo simpatična povraćanja

Btw, da se ne bi krivo shvatili- NEMOJTE alkohol uz antibiotike
Strpite se malo.
Toliko koliko traje terapija se stvarno može izdržati
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 18:29   #51
Paa evo ja sam sad za novu godinu popio sumamed i navecer isao vani, znao sam da nije pametno al sta cu nova godina je
Popio sam dosta, mislim da me malo jace udrilo i tu vecer nisam imao nikakvih problema
Sutradan je situacija bila takva da mi se zdravstveno stanje malo pogorsalo i imao sam puno tezi mamurluk nego inace , takoder tu su bile i probavne smetnje i mali grcevi u zeludcu
Saf je vec proslo par dana i situacija je puno bolja i ako ne morate nemojte to kombinirati al iako to napravite nece se nista strasno dogoditi vjerojatno(nez kako je kod drugih antibiotika)
Zečina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:50   #52
Prije jedno godinu dana sam popio silapen ujutro(zadnji) a navecer isao cugat. Rezultat je bio povracanje i nenormalno vrtenje u glavi.
slimshady4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 11:49   #53
Ajmo izdvojeno promotriti te elemente.

Alkohol je fenomenalan ako se odredi ispravna doza za pojedinačnu konstituciju i način života. Dakle, šljakeri mogu lokat ko pesi, a hipsteri nek cuclaju svoje sokiće sa spirulinom ili uživaju u glavoboljama.

Antibiotici su malo zajebaniji jer bakterije u organizmu obavljaju bar pol posla. Ako kreneš na njih oružjem masovnog uništenja, možeš očekivati kuršlus - izliječiš jednu boleštinu i napadne te njih 77. Opterećivanje tako labilnog sustava neprimjerenom količinom alkohola je svojevrsni ruski rulet, pa tko voli nek izvoli.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.