Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2009., 14:20   #61
Thumbs up Pomoć oko prodaje bukovača !!!

Ako ima netko zamolio bih ga da mi pomogne oko prodaje gkjiva bukovača , imam oko 150 kg. , a cijena bi bila 15 kuna !!!
Puno hvala svima !!!
Mladen Friščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:57   #62
Quote:
Mladen Friščić kaže: Pogledaj post
Ako ima netko zamolio bih ga da mi pomogne oko prodaje gkjiva bukovača , imam oko 150 kg. , a cijena bi bila 15 kuna !!!
Puno hvala svima !!!
iznesi na tržnicu,po 20kn/kg mora da ode.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 21:30   #63
Quote:
Mladen Friščić kaže: Pogledaj post
Ako ima netko zamolio bih ga da mi pomogne oko prodaje gkjiva bukovača , imam oko 150 kg. , a cijena bi bila 15 kuna !!!
Puno hvala svima !!!
Ma nema problema kume , samo mi javni i kupim ti sve količine , ili ti pomognem oko plasmana !!!
sale d men is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 09:22   #64
Quote:
Mladen Friščić kaže: Pogledaj post
Ako ima netko zamolio bih ga da mi pomogne oko prodaje gkjiva bukovača , imam oko 150 kg. , a cijena bi bila 15 kuna !!!
Puno hvala svima !!!
Što se tiče prodaje nema problema samo me zanima gdje nabaviti supstrat tj. zasijani miselij. ja već imam 180 briketa u podrumu a stane mi još barem 500 pa ako ima neko nekog uvoznika neka mi se javi.
vrsiland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 21:28   #65
Pozdrav.

Zanima me prodaje li se u hrvatskoj micelij u kulturi - to jest čisti micelij kojime se supstrat "zarazi" i koje su cijene otprilike za šampinjone, bukovače i shi-take...

Da li se netko bavi time ?

Ako nije dozvoljeno reklamiranje i odgovori tipa "ma ima gdje hoćeš" , "tu i tamo ponetko" ili "nitko živ to ne radi" mogu mi poslužiti
greenleaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 18:11   #66
Thumbs up

Quote:
greenleaf kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Zanima me prodaje li se u hrvatskoj micelij u kulturi - to jest čisti micelij kojime se supstrat "zarazi" i koje su cijene otprilike za šampinjone, bukovače i shi-take...

Da li se netko bavi time ?

Ako nije dozvoljeno reklamiranje i odgovori tipa "ma ima gdje hoćeš" , "tu i tamo ponetko" ili "nitko živ to ne radi" mogu mi poslužiti

Fungi Perfecti , tamo imaš micelij za sve vrste gljiva !!!
Ovo je pomoć , a ne reklama !!!
I da bavim se sa kolegom na proizvodnji supstrata gljiva bukovača i shiitaka!
MOžeš se javiti za pomoć meni ili sale d men - u , radi informacija , na koje ćemo ti rado pomoči !!!
Mladen Friščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 13:22   #67
Otkup bukovače?

Znate li ko otkupljuje-privatna osoba,zadruga i po kojoj cijeni na veliko? Tražio sam na google, al nema. Hvala.
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 18:08   #68
Quote:
sale d men kaže: Pogledaj post
Ma nema problema kume , samo mi javni i kupim ti sve količine , ili ti pomognem oko plasmana !!!
Mozda bi ja imao nesto za prodati,javi se!
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:11   #69
Uzgoj šampinjona

zanima me kako poceti???? šta je sve potrebno za uzgoj šampinjona od opreme ?? koliko bi izsla sva oprema koja je najbolja i potrebna!!! dali neko ima iskustva s tim ?? ako ima molio bi za pomoc.. prostorija u kojoj mislim uzgajat gljive je 35 kvadrata oko 4.5 tona godišnje.. ako itko ima kakavu pomoc neka se javi.. unaprijed hvala.. !!!!
leon_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 13:33   #70
Quote:
leon_14 kaže: Pogledaj post
zanima me kako poceti???? šta je sve potrebno za uzgoj šampinjona od opreme ?? koliko bi izsla sva oprema koja je najbolja i potrebna!!! dali neko ima iskustva s tim ?? ako ima molio bi za pomoc.. prostorija u kojoj mislim uzgajat gljive je 35 kvadrata oko 4.5 tona godišnje.. ako itko ima kakavu pomoc neka se javi.. unaprijed hvala.. !!!!
Evo ti nešto o gljivama o uzgoju i isplativosti:
Gljive , Gljive1 , Gljive3.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 23:43   #71
Gljive - manji uzgoj

Eto čitam sve postove o uzgajivačima gljiva i svi razmišljaju o nekom većem profitu, mene zanima jer nitko ne spominje kolike su cijene micelija i količina micelija potrebna za uzgoj za samo osobne potrebe, te gdje se ima za kupiti, i ako ima netko neki pdf za početnike
KonjoKradica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 14:41   #72
Quote:
KonjoKradica20 kaže: Pogledaj post
Eto čitam sve postove o uzgajivačima gljiva i svi razmišljaju o nekom većem profitu, mene zanima jer nitko ne spominje kolike su cijene micelija i količina micelija potrebna za uzgoj za samo osobne potrebe, te gdje se ima za kupiti, i ako ima netko neki pdf za početnike
Gospodine KonjoKradice to vam je pitanje i pol!
I mene to isto interesira. I to ne samo za šampinjone, već i za vrganje jer sam čula svojedobno da se mogu proizvoditi nacjepljivanjem na sadnice drveta (mislim da je bilo govora o hrastu, ali nemojte me držati za rijeć).
__________________
Prodje vrijeme dodje rok,
Eto vraga skok na skok!
Fudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 18:17   #73
pozz svima . da se priključim na već lagano ugaslu raspravu ... razmišljam da pokrenem intenzivniju proizvodnju gljiva. Sad... glavni problem je onaj "osnovni uvjet - riješeno pitanje sigurnog i kontinuiranog plasmana". Molio bih vas ako znate stanje na tržištu u smislu suradnje manjih proizvođača gljiva radi plasmana proizvoda (jer mi se kontam i ne isplati svaki dan voziti naslijepo na tržnicu i cjenkat se sa prekupcima - dok te oni praktički drže u šaci).
jel postoji mogućnost otkupa većih količina gljiva svakih 20tak dana u području istočne hrvatske? ... zgooglao sam nekakve udruge gljivara u našicama i valpovu ali oni nažalost nemaju veze sa tim stvarima, to su ljudi koji prebiru gljive po šumi.
što se tiče proizvodnje namjeravao sam krenuti sa bukovačama i šampinjonima ali i to je fleksibilno, ovisno o uvjetima na tržištu.. jel.

eto... molio bih vas za pomoć i poneki savjet, jel mi se isplati ulijetati u tako šta "naslijepo"?

p.s. sale d men jel bi mi ti mogao pomoći?

Zadnje uređivanje banderas : 02.12.2009. at 23:12.
neprilagođen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 09:16   #74
Pokušajte Fungi-perfecti (misim da se firma tako zove), kod njih možete kupiti micelij u manjim količinama, a imaju i upute oko uzgoja. Ja pokušao s bukovačama nije komplicirano i nije loše.
glock19.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 18:03   #75
Ja san isto prije 10-ak god radija bukovače. Dvi greške san napravija u startu: nedostatak vlastitog prostora i idiot za partnera. Mislin da kao društvo još nismo sazrili za nekakve partnerske odnose.
Šta se tiče uzgoja bija san oduševljen. Neznan kakva je situacija danas sa tim gljivama ali mislin da se danas kvalitetan proizvod može prodati bez problema, priko interneta se sve može prodati. Mislin da još iman nekakvu literaturu pa ako nekog zanima neka se javi da me potakne da je potražin.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 09:38   #76
Da se nadovežem i ja imam literaturu za uzgoj bukovača. Za početnike više nego idealno, a može poslužiti i za one koji se ozbiljnije namjeravaju baviti uzgojem. Za osobne potrebe dovoljna je i prostorija cca 2x2 ili nešto slično, samo je potrebno da prostorija ima rasvjetu i da se može provjetravati.
glock19.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 12:13   #77
Za ozbiljan posao ja nebi danas iša ispod 150 - 200 kvadrata, a kad smo ja i Mr. IDIOT radili imali smo na raspolaganju 80-ak kvadrata. Ipak zahtjevaju određenu proceduru, koja nije baš komplicirana, aki obavezna i sve ispod 150 kvadrata mislin da bi bija promašaj. Ja san tražija jedan objekat od vojske, odoka nekih 600-tinjak kvadratića. Ali vojska kaže da je to gradsko, grad da je vojno. Pa kad te malo izblesiraju prođe te volja. Ali da mi danas jave sigurno bi prihvatija jer je posa samo takav, za razliku od onog šta sad radin. A za vlastite potrebe nikad nisan razmišlja, virujen GLOCKU za veličinu prostora. Bez rasvjete i dovoljno zraka i naravno vlage nemože se ništa. Bilo bi možda dobro pokrenit temu o objektima koje drži vojska a zjape prazni i doslovno propadaju.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 14:47   #78
ajajas ipak bi ja živce čuvao za posao oko gljiva, a ne za nadjebavanje s administracijom oko prostora koji zjape prazni. Čovjek nudi pare za najam neiskorištenog prostora, a oni ga šetaju ....katastrofa. Ako se tko misli ozbiljnije baviti proizvodnjom gljiva, mislim da investicija u prostor veličine cca 200 m2 nije velika, a što se tiče objekata vojske i općenito drugih državnih prostora što zjape prazni moram napomenuti da i u njih treba uložiti sredstva kako bi se osigurali optimalni uvjeti za rast gljiva (temperatura, vlaga, svjetlost i sl.) stoga sam mišljenja da radje onda izgraditi vlastiti prostor i njega opremiti, a ne dopustiti nekome da te šeta od ureda do ureda. opremanje i
glock19.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 20:39   #79
thanks a lot. Ja moje živce već duže vrimena ne trošin ni na gljive ni na državnu administraciju. Oni rade svoj posa a ja svoj. A moj posa se zove UZGOJ KALIFORNIJSKIH GUJAVICA I PROIZVODNJA HUMUSA. Strašno zanimljiv i uzbudljiv posa, samo je "malo" prljav. Ali recimo 200 kvadrata za bukovače i jedan boks 2x20 metara za gujavice, znaš koji spoj, ludilo. Ali sad san u "govnima" do brade (sorry za vulgarnost). Samo jedno, GLOCK: znaš koja lova je potrebna za pos. prostor 200 kvadrata? Mislin da bi uštedija pola investicije da ti neko unajmi, a kamoli da ti dade na korištenje vojni objekt. Ali ako imaš namjeru neodustaj. Možda se pripadneš kad ti izbije prvi urod ali kad se zapališ više te ničega nije strah. Samo naprid, sritno!!!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 07:56   #80
@ ajajas - mene zanima di plasirati gljive, di je to tržište u Šibeniku? Koliko vidin na pijaci samo jedna žena drži gljive (šampinjone) i nikad nema više od dvi male gajbice gljiva, ako je to pet kila dajen glavun (koliko proda ne znan), a ima san i priliku vidit na smetlištu od Konzuma da se toga dosta baca (one pakovane, jer se kod njih samo tako prodaju)... Nema ode 'kulture jedenja gljiva'... Nekako san pesimist glede gliva, iako i mene one zanimaju i mala dodatna zarada uz malo zanimacije, da poboljšan invalidsku mirovinu...
Volintena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.