Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2011., 12:49   #1
Question Naljepnica od registracije

Pozdrav

Trebam mjenjati šajbu to jest vjetrobran pa me zanima,
Dali moram kupovati naljepnicu do registracije ja mislim da trebam i gdje se uzima jeli na tehničkom te koliko dođe???

Šajba će se mjenjati u BIH pa me zanima pošto je preko grane da me neće zezat prilikom prelaska??

Molim pomoć
Megan RL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:03   #2
Quote:
Megan RL kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Trebam mjenjati šajbu to jest vjetrobran pa me zanima,
Dali moram kupovati naljepnicu do registracije ja mislim da trebam i gdje se uzima jeli na tehničkom te koliko dođe???

Šajba će se mjenjati u BIH pa me zanima pošto je preko grane da me neće zezat prilikom prelaska??

Molim pomoć
Moraš kupiti naljepnicu jer je kazna ako je nemaš 300 kuna. Otiđi na tehnički sa prometnom dozvolom od auta i kupiti ćeš novu za 8 i pol kuna. I to obavi prije mijenjanja šajbe tako da odmah možeš staviti naljepnicu.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:03   #3
Možeš si kupit drugu u bilo kojoj stanici za tehnički pregled, košta ti par kn, doneseš prometnu i oni ti daju novu naljepnicu, kažeš da si mjenjao šajbu i da je stara uništena i bok...

Pretekla me alhemičarka i kako ona reče - PRIJE nego ideš u BIH jelte...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:07   #4
Kazna za neposjedovanje naljepnice je 300 kn. Ponesi "papir" da si mjenjao šajbu pa će ti vjerojatno progledat kroz prste (ako baš primjete da nemaš naljepnicu). Nakon povratka - pravac TP i za par kuna kupi novu naljepnicu (desetak?).
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:22   #5
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kazna za neposjedovanje naljepnice je 300 kn. Ponesi "papir" da si mjenjao šajbu pa će ti vjerojatno progledat kroz prste (ako baš primjete da nemaš naljepnicu). Nakon povratka - pravac TP i za par kuna kupi novu naljepnicu (desetak?).
Bolje prije pa ju odmah nakelji. Neće ga na tehničkom nitko pitati šta će mu nova, a da i pita, mijenjao je šajbu i sve 5. Dok su bile one vanjske, nešto je bila potražnja za njima
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:42   #6
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Bolje prije pa ju odmah nakelji. Neće ga na tehničkom nitko pitati šta će mu nova, a da i pita, mijenjao je šajbu i sve 5. Dok su bile one vanjske, nešto je bila potražnja za njima
Ooooo, pa nisam znao da mogu "na slijepo" kupit nalju. Ja mislio da je mogu kupit samo zajedno sa "uslugom ljepljenja" - tj da ju čiča na TP-u mora svojeručno zaljepit na prometalo .....
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:06   #7
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ooooo, pa nisam znao da mogu "na slijepo" kupit nalju. Ja mislio da je mogu kupit samo zajedno sa "uslugom ljepljenja" - tj da ju čiča na TP-u mora svojeručno zaljepit na prometalo .....
Ma ja sam se skor potukel svak put na tehničkom kad sam je htio uzet i sam si je zalepit
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:18   #8
Ja sam pretprošle zime dok su bile vanjske posturgao svoju, niko me nije ništ pitao kad sam došao po drugu i to sam je obrijao na zadnjem snjegu te godine, ko za inat...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:40   #9
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ooooo, pa nisam znao da mogu "na slijepo" kupit nalju. Ja mislio da je mogu kupit samo zajedno sa "uslugom ljepljenja" - tj da ju čiča na TP-u mora svojeručno zaljepit na prometalo .....
A ne, ne. Postoji i opcija "naljepnica uručena stranci" pa si ju stranka sama nakelji. To u ovakvim slučajevima kad vrijedi registracija pa se ne mora niti doći s tim autom, samo sa prometnom dozvolom od njega da bi se znalo koji mjesec i godina se mora probušiti tj.do kada vrijedi tehnički.

Kad se obavlja redovni tehnički pregled, onda ju "čiča", kak veliš, na TP-u mora staviti, ne smije je dati stranci u ruke jer sa njom označava da je vozilo tehnički ispravno.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 11.06.2011. at 14:45.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 18:24   #10
Aaaaa ...
Hvala na pojašnjenju
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 18:31   #11
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Aaaaa ...
Hvala na pojašnjenju
Nema na čemu
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 21:18   #12
Hvala svima poću ovih dana po nalju da nebi bilo kasnije problema sa plavom braćom
Megan RL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 11:57   #13
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Kad se obavlja redovni tehnički pregled, onda ju "čiča", kak veliš, na TP-u mora staviti, ne smije je dati stranci u ruke jer sa njom označava da je vozilo tehnički ispravno.
kad idem na tehnicki s motorom, uvijek ju dobijem u ruke pa si ju sam moram staviti. ne znam jel to zato jer je to motor ili...
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 12:04   #14
Quote:
gt3 kaže: Pogledaj post
kad idem na tehnicki s motorom, uvijek ju dobijem u ruke pa si ju sam moram staviti. ne znam jel to zato jer je to motor ili...
...ili je takva praksa tamo gdje ideš na tehnički. U principu bi ti nadzornik isto trebao zalijepiti i na motor ali ti vjerojatno prepušta da si sam odabereš mjesto na koje ćeš ju staviti na motor
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 13:13   #15
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
...ili je takva praksa tamo gdje ideš na tehnički. U principu bi ti nadzornik isto trebao zalijepiti i na motor ali ti vjerojatno prepušta da si sam odabereš mjesto na koje ćeš ju staviti na motor
u zadnjih par godina sam bio na bar 3 razlicita mjesta i bila je ista situacija. i bolje da si sam odaberem, ionako je problem naci dobro mjesto za to na motoru
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 13:36   #16
Quote:
gt3 kaže: Pogledaj post
u zadnjih par godina sam bio na bar 3 razlicita mjesta i bila je ista situacija. i bolje da si sam odaberem, ionako je problem naci dobro mjesto za to na motoru
Pa je, problem je, ne smije biti zakrivljena površina i mora biti vidljiva. Zato je bolje da si sam nalijepiš, a ne da ti je nakelji bilo kuda
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 17:14   #17
Meni je na skuteru onim žiletom skidao staru pa je boju ostrugao, onda se pravdao da će se nova bolje zaljepiti. I za svo čudo dao mi je 100 kunića za ''popravak''. Nisam to nikad popravio.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.