Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2014., 16:54   #81
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Ma to su bapske priče.
Kažu na jednom forumu 'vako:

Jucer sam bas pitala doktoricu i kaze " da bebe dozive neku vrstu soka kad se rode u razvoju pluca sto nije nista opasno al da kad se rodi u 7 mjesecu ne dodje jos do toga potpunog razvoja pa u inkubatoru bez soka dolazi do toga" al da je naravno da je sto duze unutra

__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:00   #82
U 7-om mjesecu pluća nisu razvijena pa se razviju u inkubatoru.
A u 8-om su napola razvijena. Ali na koncu, postoji i injekcija za razvoj pluća.
zvrk hanuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:02   #83
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Kažu na jednom forumu 'vako:
Jucer sam bas pitala doktoricu i kaze " da bebe dozive neku vrstu soka kad se rode u razvoju pluca sto nije nista opasno al da kad se rodi u 7 mjesecu ne dodje jos do toga potpunog razvoja pa u inkubatoru bez soka dolazi do toga" al da je naravno da je sto duze unutra
Pluća se razvijaju oko 31.-32. tjedna, mada oni računaju mjesec kao 4 tjedna, to je još 7 mjeseci. Za bebu je bolje da je što duže u trbuhu, ako je sve u redu, normalno. Pitala sam mnoge vrle doktore jer sam ranije rodila i svi svašta pričaju, i svi su mi rekli isto. Rodila sam u 34. tjednu, 2 puta prije toga radili amniocentezu da vide da li su pluća razvijena i nisu bila. 2 dana prije poroda još uvijek nisu bila, ali sam zbog komplikacija morala na hitan carski. Beban se rodio razvijenih pluća. Samostalno je disao i bilo je sve ok s njim, samo je morao biti manje od mjesec dana na neonatologiji jer je rođen jako mali i čekali smo težinu i da može sve obroke pojesti na bocu (prije toga su ga hranili na sondu).
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:03   #84
Then shoot me.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:07   #85
Quote:
zvrk hanuma kaže: Pogledaj post
U 7-om mjesecu pluća nisu razvijena pa se razviju u inkubatoru.
A u 8-om su napola razvijena. Ali na koncu, postoji i injekcija za razvoj pluća.
Meni ni dvije injekcije nisu pomogle, valjda se sve samo prirodno odvilo, mada malo kasnije. Pluća bi trebala do 32. tjedna biti razvijena, po tomu, sve nakon toga je lakše.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:13   #86
dva carska. iz prve trudnoće 5 kg lakša iz druge 6 (u prvoj dobila ukupno 6 u drugoj 12).
cice su mi i prije stremile jugu (pas mater gravitaciji i nasljeđu od babe Maše ), celulita sam imala i prije, trbuh mi drugačije izgleda tj. imam ga. strija minimalno s obzirom da se nisam ničim ni packala.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:20   #87
kako jebote vi tako malo dobiste u trudnoci? ja bijah ko bojno vozilo, teretni brod, sve ikad... natovarih 17 kila, i to sve u drugoj polovici trudnoce
a jela kolicinski isto
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:21   #88
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
kako jebote vi tako malo dobiste u trudnoci? ja bijah ko bojno vozilo, teretni brod, sve ikad... natovarih 17 kila, i to sve u drugoj polovici trudnoce
a jela kolicinski isto
Dobila 14 kg u 7 i po mjeseci, tko zna što bi bilo da sam izdržala do kraja, tad me baš krenulo.
Frendica će roditi za mjesec dana a još na -2 kg. :zavidna:
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:24   #89
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
kako jebote vi tako malo dobiste u trudnoci?
Ja sam dobila dvadeset.

I izgubila dvadeset. Ne žalim se.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:25   #90
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Dobila 14 kg u 7 i po mjeseci, tko zna što bi bilo da sam izdržala do kraja, tad me baš krenulo.
Frendica će roditi za mjesec dana a još na -2 kg. :zavidna:
niti ne znam jel to dobro il nije, bas nista ne dobit

jos mi pet ostalo za smlatit. i onda kad kazu da dojenje topi kile...

nda...

smart, i ja cu izgubit, djetic ima tek 4mj
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:27   #91
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
niti ne znam jel to dobro il nije, bas nista ne dobit
jos mi pet ostalo za smlatit. i onda kad kazu da dojenje topi kile...
nda...
Ne jede slatko, kruh, rižu i krumpir, a beba se normalno razvija, trbuh lijep, velik.
Da jedem kao i inače, topilo bi, ali kako žderem kao krava, a pogotovo slatko, nema šanse da išta spadne. Mada, ni ne želim gubiti.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:38   #92
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Ne jede slatko, kruh, rižu i krumpir, a beba se normalno razvija, trbuh lijep, velik.
zasto ne jede sve? neki zdravstveni razlog ili?
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:41   #93
Quote:
maratonka kaže: Pogledaj post
Šalu na stranu, ali rade dogovoreni carski da sacuvaju bokove, jer pica se vrati na staro a zdjelica i bokovi nakon vagonalnog najćešče ostaju cm-2 širi nego prije pa ne stanu više u xs veličinu
Te koje su xs i imaju malu zdjelicu i uske bokove upravo i imaju indikaciju da će završiti na carskom. Nekad su takve žene nažalost umirale pri porodu, napredak medicine i carski rez omogućio je veće preživljavanje majke i bebe u takvim slučajevima.
Vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:41   #94
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
kako jebote vi tako malo dobiste u trudnoci? ja bijah ko bojno vozilo, teretni brod, sve ikad... natovarih 17 kila, i to sve u drugoj polovici trudnoce
a jela kolicinski isto
gestacijski dijabetes i dijeta cijelu trudnoću. ovih 12 u drugoj sam dobila u prvih 4 mjeseca i onda je to tako stajalo
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:54   #95
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Frendica će roditi za mjesec dana a još na -2 kg. :zavidna:
zvrk hanuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:56   #96
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
gestacijski dijabetes i dijeta cijelu trudnoću. ovih 12 u drugoj sam dobila u prvih 4 mjeseca i onda je to tako stajalo
ach so

meni se nakon one secerne bljuvotine vrijednosti vratile na pocetnu tocku vec nakon sat vremena. to shvatih kao poruku od majke prirode: samo ti zderi
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 18:12   #97
Ja sam žena koja želi sve znat i biti spremna.
Srećom pa nema panike. Još.

Mislila sam da ne bum mogla spavat u trudnoći od straha od poroda. Hvala Bogu, spavam ko beba.
Čak mi ni trbuh ne smeta.
Sve prolazi u najboljem mogućem redu, svi nalazi uredni, ništa me ne boli i ne smeta, nemam tegoba, nemam mučnina nit sam ih imala... dobila oko 7 kila, a sad sam u 32. tjednu.
Sve obavljam kao i prije, radila donedavno, svaki dan kuham ručak i hodam okolo.
Ne otičem, nisam dobila strije (još ), a celulita je bilo i ranije.


Javit ću se par mjeseci nakon poroda.
Cice su mi prekrasne , oduvijek su bile okrugle i stršeće, nadam se da se ne bu ispuhale. : tašta :

I znam da je najbolje ništa ne čitati, nisam ni otvorila temu o iskustvima s poroda, nema šanse.
Pogotovo jer sam već uvidjela da ima svakakvih žena.
Strašili su me i za trudnoću, a mene, srećom, sve zaobišlo ili ipak nisam toliko osjetljiva.

Vi babe s carskima, naravno da vam je pica ostala ista... Da čujem one prirodnjače...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 18:18   #98
Gzena ja sam rodila prirodnim putem i sto se pice tice, narednih par mjeseci nakon poroda sam se osjecala ko da sam nevina. Svaki put bi uzasno bolilo i islo jako tesko.
S tim da beba nije bila nesto ekstra velika, imala je 3060g.
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 18:22   #99
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post

Vi babe s carskima, naravno da vam je pica ostala ista... Da čujem one prirodnjače...
Paaa netko je negdje spomenio hrenovku bacenu u hodnik....(čekam ječmenac)
shvelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 18:25   #100
Ma pica je ista.
Mene nije ništa bolilo "prvi" put. Bilo je u oba slučaja nakon cca mjesec dana.
Oba puta pukla. Prvi put 14 šavova, drugi 9.
zvrk hanuma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.