Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2007., 15:10   #1
Jorkširski terijeri

Ja sam vlasnica jednog dečka, jorkširca a zove se Codie

Evo, on bi se želio upoznati s drugim jorkijima radi druženja, a seka bi se htjela upoznati s drugim vlasnicima radi razmjene iskustava glede ove pasmine .

Ovo je Codie:

Ivanicapeca is offline  
Old 07.04.2007., 20:57   #2
obožavam yorkiće neki dan sam gnjavio jednog, nisam se mogao odvojiti od te zvijeri
Bhakti is offline  
Old 07.04.2007., 22:15   #3
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
obožavam yorkiće neki dan sam gnjavio jednog, nisam se mogao odvojiti od te zvijeri
Da, baš su velike zvijeri u malim tijelima . Moj se nekidan naljutio na jednog tornjaka i išao se tuči s njim, a ima svega 3 kile .
Ivanicapeca is offline  
Old 14.04.2007., 21:49   #4
Nitko se neće družiti samnom
Ivanicapeca is offline  
Old 14.04.2007., 22:50   #5
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nitko se neće družiti samnom

Ja bi se druzila da imam Yorkia..

Mi smo imali jednog u kvartu kad sam klinka bila, zvao se Tonto- kad sam pocela ucit spanjolski shvatih da to znaci "glup".. A nije glup paso bio, ali je pazljivo birao ljudsko drustvo- malci su terijerska narav u malom paketicu..

Kak Codie ima kul palmicu..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Old 15.04.2007., 16:49   #6
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Ja bi se druzila da imam Yorkia..

Mi smo imali jednog u kvartu kad sam klinka bila, zvao se Tonto- kad sam pocela ucit spanjolski shvatih da to znaci "glup".. A nije glup paso bio, ali je pazljivo birao ljudsko drustvo- malci su terijerska narav u malom paketicu..

Kak Codie ima kul palmicu..
Nema je više, mislili su da je curica, pa smo je ošišali A i bolje mu je sad bez nje jer ga ne čupa gumica.

Codie je isto izbirljiv što se društva tiče, ustvari ne kužim na koju foru bira društvo. Jako voli maltezere, bebe u kolicima i penziće na klupicama Bitno je da ga se previše ne žnjara, to ne voli
Ivanicapeca is offline  
Old 16.04.2007., 00:43   #7
baš je cute,sweet....
ja za valjd oko 15.6.dobivam samoyeda..
__________________
sOmeThInG STuPiD
volimljubimce is offline  
Old 25.05.2007., 16:54   #8
jorkširski terijer...

ovakooo...
..namjeravam nabavit malog yorkia..
ali..
cca..kakva je cijena...u fiocco rosso je oko 1000 eu..
mislim...malo previse za mene..a i nit mi netrebaju
papiri..ali mi je vazno da je pesek ziv i ZDRAV..
...a i na tim fiocco rosso stranicama nema novosti..
ono..kad ce legla...
al dobro..dal znate jos koju uzgajivacnicu..osim f.r.?
javite seee...
gLuqacha is offline  
Old 25.05.2007., 17:11   #9
Nazovi kinološki savez i oni će ti reći dal ima koje leglo jorkšira.imaš jeftinijih,oko 600 eura preko oglasnika ali po meni oglasnik nije pouzdan,najviše je tamo preprodavača i ne znaš kakvog psića dobivaš,tj.da li je zdrav.kupi si yorkija sa papirima,nije da uvjetuje zdravlje ali ipak znas pretke psa,možeš s njim ići na izložbe i imati legla.
zizuana is offline  
Old 25.05.2007., 17:25   #10
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
Nazovi kinološki savez i oni će ti reći dal ima koje leglo jorkšira.imaš jeftinijih,oko 600 eura preko oglasnika ali po meni oglasnik nije pouzdan,najviše je tamo preprodavača i ne znaš kakvog psića dobivaš,tj.da li je zdrav.kupi si yorkija sa papirima,nije da uvjetuje zdravlje ali ipak znas pretke psa,možeš s njim ići na izložbe i imati legla.
a koj je broj kinoloskog?
gLuqacha is offline  
Old 25.05.2007., 18:43   #11
988 je broj informacija u hrvatskoj. Nazoveš i pitaš - broj Kinološkog saveza Hrvatske.

Rodovnik (ako je kupljen pas u uzgajivačnici - koju je predložilo Kinološko ili bar još netko tko već ima tu pasminu) znači ZDRAVLJE.
Golden Drop is offline  
Old 25.05.2007., 20:51   #12
Budi jako oprezna jer su yorkiji trenutno jako popularna pasmina i svašta se prodaje.
Obavezno se odluči za psa s papirima jer su ti papiri garancija za zdravlje, a i garancija da si zaista dobila yorkija. Ljudi pogrešno izjednačavaju papire i izložbe.
Radije se malo strpi i ušparaj lovu pa kupi psa kakvog zaista želiš, nego da ti podvale nešto što će samo sličiti yorkiju.
lea_li is offline  
Old 04.11.2008., 22:43   #13
prije par mjeseci sam kontaktirala gđu iz rijeke koja ima uzgajivačnicu jorkija i sa njima ide na izložbe i prodaje peseke po 1000eura. puno je, al bolje dati više novaca i biti siguran da je peso zdrav, nego da siroće za par mjeseci ugine. nažalost događa se da se da se peseki križaju na sve moguće načine. evo ja sam u fazi šparanja novaca za peseka. nadam se da za godinu dana budem kaj našparala
_Maya_ is offline  
Old 09.07.2007., 22:59   #14
Codie je predivan!Gdje si ga nabavila?
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Old 10.07.2007., 10:34   #15
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
Codie je predivan!Gdje si ga nabavila?
U Splitu kod jedne gospođe. Podatke ti mogu poslati na pm.

Codie nema papira, ali žena ima kuju i mužjaka iz šampionskog legla, samo što nema registriranu uzgajivaćnicu. Psi su joj iskljućivo hobi, a ne biznis. Codie ima sve odlike psa s pedigreom, samo što ga tehnički nema. Ispao je puno jeftinije nego da smo išli u neku registriranu uzgajivaćnicu.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 10.07.2007. at 14:17.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.07.2007., 21:56   #16
Ja imam malog jorkija Božu.Sredinom sedmog mj. imat će 4 mjeseca,i malo mi je čudno to što mu je samo faca smećkasta,i šapice a leđa su mu sva crna.Da li trebaju biti šareniji?
Uglavnom,prepametan je,ima uuužasno dobar njuh,voli papati i sređivat se,pravi je šminker.Trči svim ljudima ali se boji auta i motora.I pajki mi na vratu,smota se oko mene kao šal :-))))))
starr* is offline  
Old 12.07.2007., 15:35   #17
Quote:
starr* kaže: Pogledaj post
Ja imam malog jorkija Božu.Sredinom sedmog mj. imat će 4 mjeseca,i malo mi je čudno to što mu je samo faca smećkasta,i šapice a leđa su mu sva crna.Da li trebaju biti šareniji?
Uglavnom,prepametan je,ima uuužasno dobar njuh,voli papati i sređivat se,pravi je šminker.Trči svim ljudima ali se boji auta i motora.I pajki mi na vratu,smota se oko mene kao šal :-))))))
Ovo ti je Codie s 4 mj. pa usporedi
Ivanicapeca is offline  
Old 10.11.2008., 12:03   #18
da li ima tko iskustva sa uzgajivačnicom yorkija arangels' monchichi?
_Maya_ is offline  
Old 10.11.2008., 22:21   #19
hm

Moje jedino iskustvo sa njima je to da mi se uopće nisu javili na mailove koje sam im pisao...
Sviđa mi se njihov pas Adam.
Psi navodno nisu jako skupi. (600-800 eura)

Ja sam se odlučio za uzgajivačnicu Anastasia York iz Splita.
Za 4-5 mjeseci ću vjerovatno dobiti otprilike štene kakvo želim.

Uskoro će imati krupnije leglo (3.0-3.5 kg)
ako takvog psa hoćeš javi im se.

Kasnije će biti i malo do srednje leglo.
maser-djuky is offline  
Old 10.11.2008., 22:43   #20
Bok svima!

Vlasnica sam jedne Yorkshirke.
Prije nego sam ju nabavila, kontaktirala sam mnoge uzgajivace, obisla par izlozaba, pogledala kako u konacnici izgledaju prodani psi odredenog uzgajivaca, te se odlucila za psa iz uzgajivacnice TheBestModels (http://www.thebestmodels.hr).
Prezadovoljna sam psom - nikada nisam imala nikakve probleme (mislim na zdravstvene), dobila sam sasvim socijaliziranog psa koji je nuzdu znao obavljati bez greske na pelenu, psa koji se odazivao na svoje ime i jos mnogo toga. Uzgajivacica svojim savjetima spremna je uvijek pomoci. Ja sam prezadovoljna. Isplatilo se svo vrijeme cekanja, svaka kuna i mogu reci da ljude koje znam da imaju njene pse puni su rijeci hvale, sto nije slucaj sa nekim drugim uzgajivacima. Osobno preferiram njene pse jer su mi se takoder izgledom najvise svidaju.
Sto se tice da li kupiti psa sa rodovnikom ili ne - rodovnik sluzi tome da se znaju preci, i na takav nacin se najbolje mogu izbjeci genetske bolesti, dok za psa bez papira ne znaju se preci kao sto se ne moze znati cime je paren u nekom dalekom koljenu. Sve u svemu rade bi skupila vise novaca i kupila postenog psa - jer psa se kupuje za iducih 15 godina, pa bar neka je zdrav, jer ako u startu stedimo na takvim stvarima, mogli bi kasnije ostaviti velike novce na lijecenje jeftinijeg psa, sto u konacnici nas kosta zivaca, novaca, patnje itd.

Vidim da imate ovjde sto pitanja i ako kome mogu pomoci, slobodno neka se javi na PP.

Lijep pozdrav!
Yorkshire is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.