Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2011., 23:47   #1
Aljmaš - Dalj - Erdut

Prije nekoliko dana sam bio u Aljmašu, selo sad lijepo izgleda, uređene okućnice i vrtovi, lijepa crkva, Dunav još uvijek pun ribe (osobni rezultat: 2 soma - 11 i 8 kg )...nažalost na drugoj obali još uvijek Srbija, ali neka, htjeli su da bude i s ove strane pa im nije uspjelo...pozdrav Aljmašu, Dalju i Erdutu!

Snimke onih šlepova iz 1991. su među najupečatljivijima iz DRa, nadam se da ima ovdje ljudi koji bi mogli reći više o tim danima...npr. mene zanima da li su prilikom utovara ljudi bili napadani od četnika...

Dalj je priča za sebe, već opisana na ovom podforumu, ali ne može biti previše riječi o tim junacima koji su tamo izginuli...

eto, pišite....
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 16:39   #2
Di na forumu ima o Dalju?
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 23:33   #3
Quote:
danguba2 kaže: Pogledaj post
Di na forumu ima o Dalju?
Na temi "Bili smo vojnici", kreni od kraja prema naprijed.
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 04:19   #4
Hvala mayday, odlična ti tema. Nadam se da će se javiti sudionici. Spavao sam dvije noći prije godinu dana između Erduta i Aljmaša. I shvatio da o tom području znam samo par najosnovnijih podataka. Skoro niš (osim što sam naučio što je dobar fiš i čobanac).

Kroz Dalj sam na žalost samo proletio na putu za Vukovar, ali sam u letu uspio slikati policijsku postaju, na opće čudenje suputnika u kombiju
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 00:14   #5
Na snimkama iz Aljmaša nastalim onog dana kad je bila evakuacija šlepovima ima nekoliko stvari koje me zanimaju:
1) Kaže jedan čovjek u razgovoru s novinarom koji radi prilog da je prema informacijama koje ima u Dalju 50 tenkova, da ruše i ubijaju sve pred sobom. S obzirom na udaljenost između Aljmaša i Dalja, kako to da četnici nisu u istom naletu išli i na Aljmaš (a time zapravo omogućili evakuaciju stanovništva Dunavom i Dravom za Osijek)? Je li postojao neki dogovor o prekidu vatre kako bi se mogli evakuirati ljudi?

2) Na kraju priloga kad šlep kreće prema Os kaže novinar da u Aljmašu ostaju samo gardisti i neki ljudi koji su odlučili ostati i braniti svoje domove (i kamera ih snimila). Kaj je na kraju bilo s tim ljudima? Jel bilo u Aljmašu bitki nakon evakuacije civila?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 03:44   #6
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Na snimkama iz Aljmaša nastalim onog dana kad je bila evakuacija šlepovima ima nekoliko stvari koje me zanimaju:
1) Kaže jedan čovjek u razgovoru s novinarom koji radi prilog da je prema informacijama koje ima u Dalju 50 tenkova, da ruše i ubijaju sve pred sobom. S obzirom na udaljenost između Aljmaša i Dalja, kako to da četnici nisu u istom naletu išli i na Aljmaš (a time zapravo omogućili evakuaciju stanovništva Dunavom i Dravom za Osijek)? Je li postojao neki dogovor o prekidu vatre kako bi se mogli evakuirati ljudi?

2) Na kraju priloga kad šlep kreće prema Os kaže novinar da u Aljmašu ostaju samo gardisti i neki ljudi koji su odlučili ostati i braniti svoje domove (i kamera ih snimila). Kaj je na kraju bilo s tim ljudima? Jel bilo u Aljmašu bitki nakon evakuacije civila?
Neki branitelji zarobljeni su na izlazu iz Dalja prema Borovom selu. Nadalje, oruči po netu saznajem da su 8 redarstvenika poginula dok su držali osnovnu školu.

Ja sam čini se imao potpuno iskrivljenu sliku da se branila samo zgrada policijske postaje. Tapkamo u mraku, nadam se da će se uskoro javiti očevidci ili upućeniji forumaši. Do onda imamo samo ove poluinformacije.

Također je i wikipedia na tu temu manjkava. Članak "Pokolj u Dalju" na prvi pogled u prvim rečenicama ima krupne greške. Piše da je 1991. u Dalju bilo večinsko hrvatsko stanovništvo, a istina je da su srbi bili najbrojniji.
I piše da se JNA tada (1. kolovoza) prvi puta otvoreno svrstala na stranu pobunjenika, što također nije točno.
To je često problem kad se piše o domovinskom ratu što se razmišlja previše lokalno pa se stvari obave šlampavo.
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 01:42   #7
Da se lakše snađete ako niste iz istočne Slaovnije, etnička mapa Općine Osijek iz 1991.
http://img718.imageshack.us/img718/1069/osijek.jpg

Dakle,još ispod Dalja(blaga Srpska većina) je Borovo Selo, Baranja je već okupirana(Dalj je napadnut i na dan pokolja u Borovu Selu,ali je obranjen) a pobunjeno Bijelo Brdo priječi prolaz, tu je i Dunav i Srbija
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 09:39   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dalj je napadnut i na dan pokolja u Borovu Selu,ali je obranjen
Može koja dodatna informacija o ovome ako imaš? Tko je napao (lokalni četnici? JNA?), tko obranio (ZNG? lokalno stanovništvo), koliko je trajao napad, s kojim snagama...
Meni se nekako čini da se najmanje od ta 3 mjesta zna o Aljmašu, a upravo iz njega su one poznate snimke, pa me osobno malo više zanima baš Aljmaš.

Danguba, tih 8 poginulih koje spominješ se odnose na Dalj, ili Aljmaš? Kada su zarobljeni ti branitelji u Borovom selu, kojeg datuma? I jel se zna njihova sudbina?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 15:39   #9
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Može koja dodatna informacija o ovome ako imaš? Tko je napao (lokalni četnici? JNA?), tko obranio (ZNG? lokalno stanovništvo), koliko je trajao napad, s kojim snagama...
Meni se nekako čini da se najmanje od ta 3 mjesta zna o Aljmašu, a upravo iz njega su one poznate snimke, pa me osobno malo više zanima baš Aljmaš.

Danguba, tih 8 poginulih koje spominješ se odnose na Dalj, ili Aljmaš? Kada su zarobljeni ti branitelji u Borovom selu, kojeg datuma? I jel se zna njihova sudbina?
mislim da su četnici iz Trpinje,a obranile su lokalne snage,policija i lokalni branitelji ,ali nažalost, nemam više podataka,žao mi je
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 16:49   #10
I meni je prvi glas da je Dalj napadanut 2. Svibnja. Zar nije MUP iz Osijeka preko Dalja došao pred Borovo selo i tu su nastale one slike policajaca koji trče po polju i onog oklopnog vozila na kojem policajci pokazuju oštečenja?

Možda sam pomješao?

Mayday sve što sam pisao odnosi se na Dalj prvog Kolovoza. Na izlazu iz Dalja u smjeru Borova sela zarobljena 4 naša branitelja.

U osnovnoj školi ubijana 4 branitelja, oni su navodno iz škole držali stražu spram Dunava. To je ono što sam pročitao.

Za Aljmaš nisam nikad čuo ništa, osim one snimke na šlepovima koje spominješ.
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 17:56   #11
Evo našao sam na srpskoj wiki
"Dok je trajala razmjena vatre između napadnutih srpskih civila i pripadnika MUP-a Republike Hrvatske, u pomoć mještanima Borova sela je došlo stotinjak naoružanih mještana srpskog sela Trpinja koji su pokušali da opkole pripadnike MUP-a Republike Hrvatske iz Dalja ali u tome nisu uspjeli."
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A1...B5%D0%BB%D1%83
OPET KAŽEM, ja ne tvrdim da je istina, smao da sam ČUO
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 11:15   #12
Ma nije blokirano, nego četnici u njemu...četnici u njemu naoružani isto kao ovi u Borovu. Nije se tu moglo proći s nekakvim većim policijskim snagama.
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 02:11   #13
VP-Magazin za vojnu povijest, broj 1, travanj 2011.

dr. sc. Davor Marijan

iz Osijeka je s jednim oklopnim vozilom, šest kombija, tri landrovera i dva civilna vozila krenula skupina od 160 policajaca Posebne jedinice policije Policijske uprave Osijek. Skupina je oko 12:30 stigla do naselja Savulja na ulazu u Borovo Selo gdje je napadnuta. U izviješću se kaže: ''Na udaljenosti od oko 200 metara od naselja sa lijeve i desne strane otvorena je na nas rafalna paljba. Po ranijem dogovoru izišli smo iz vozila te se raspodijelili sa lijeve i desne strane po četama, tako da je Osječka i Orahovička četa bila sa lijeve strane ceste uz Dunav, a Đakovačka i Našička sa desne strane ceste u žitu.

Izvor iz JNA kaže ovako Nakon prolaska kroz Dalj, kolona je nešto iza 14 sati stigla na ulaz u Borovo Selo gdje su uočena dva oklopna vozila hrvatske policije, jedan autobus i više osobnih vozila, ''a desno i levo od ceste pripadnici MUP-a u streljačkom stroju u raznim položajima (ležeći, klečeći i stojeći) koji su otvarali vatru u pravcu s. Borovo Selo". Prema procjeni potpukovnika Lončara, tu je bilo oko 200 policajaca

Kasnije je ta skupina policajaca iz Osijeka napadnuta i sa boka od pobunjenika iz Bobote (nekad se tvrdi iz Trpinje) pa su policajci zaposjeli položaje uz željezničku prugu.

Dakle prema ovome:
1. sukob se 2. svibnja nije vodio u Dalju nego ispred Borova, na cesti Dalj-Borovo.

2. policajci pristigli iz Osijeka probali su razbiti barikadu i ući u Borovo selo.

E sad, nisam iz tog kraja, pa neznam, možda je bilo alternativnih pravaca da se izbjegne Bijelo Brdo?

Aurgelmire jesi li siguran da je Bijelo Brdo bilo zatvoreno/blokirano već za događaja u Borovom selu?
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 02:19   #14
Nego čitajući taj magazin za vojnu povijest nailazim na ovo: Noću između 9. i 10. travnja napadnuta je Policijska postaja u Dalju, a noću 20. travnja pucano je na policijsku ophodnju koja je nadzirala promet na raskrižju cesta Vukovar - Osijek i sela Vera - Bobota.

Zna li itko išta o tom napadu na pp Dalj? S obzirom da se taj događaj dogodio zaista rano pretpostavljam da je riječ o nekom puškaranju?
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:23   #15
Quote:
danguba2 kaže: Pogledaj post

Aurgelmire jesi li siguran da je Bijelo Brdo bilo zatvoreno/blokirano već za događaja u Borovom selu?
Iskreno, sada više nisam - kako bi naši policajci mogli uopće proćo do Borova iz smjera Osijeka, ako ne kroz Bijelo Brdo? Postoji jedna alternativna linija, ali opet, isto vodi kroz sela puna srba.
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 00:19   #16
Ma meni je nekako rano da je 2. Svibnja Bijelo Brdo bilo blokirano, ali ne treba ni to isključiti.
Valjda će se javiti i netko ko ima točnu info?

Isto tako volio bih da se javi netko ko bi mogao opisati borbe u Dalju 1. kolovoza. Za sada znamo da su vođene oko policijske postaje, osnovne škole gdje je ubijeno 8 branitelja i negdje spram izlaza iz Dalja u smjeru Borova sela, gdje je zarobljeno 4 branitelja. Ako griješim molim ispravite me.

Zanimljiv je i ovaj noćni napad na pp Dalj između 9 i 10 travnja. To je zaista rano.

Mayday oprosti znam da si želio temu usmjeriti spram Aljmaša valjda će biti i o tome riječi. Ovaj Dalj vidim je nerazjašnjena priča.
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:13   #17
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko dana sam bio u Aljmašu, selo sad lijepo izgleda, uređene okućnice i vrtovi, lijepa crkva, Dunav još uvijek pun ribe (osobni rezultat: 2 soma - 11 i 8 kg )...nažalost na drugoj obali još uvijek Srbija, ali neka, htjeli su da bude i s ove strane pa im nije uspjelo...pozdrav Aljmašu, Dalju i Erdutu!

Snimke onih šlepova iz 1991. su među najupečatljivijima iz DRa, nadam se da ima ovdje ljudi koji bi mogli reći više o tim danima...npr. mene zanima da li su prilikom utovara ljudi bili napadani od četnika...

Dalj je priča za sebe, već opisana na ovom podforumu, ali ne može biti previše riječi o tim junacima koji su tamo izginuli...

eto, pišite....
bio sam tada tamo,bili smo stacionirani u Erdutu ...na dan 1.08.1991. bio sam u daljskoj policijskoj stanici i jedan sam od preživjelih...reci što te zanima..izvukli smo se nas 4 pripadnika ZNG_a i 2 policajca...iz policijske stanice..stanica je pogođena tenkovskim projektilom mislim 2 x....i to je bio kraj priče..svi koji su bili unutri su lili poginuli ili teško ranjeni..ja sam bio van stanice i oko 7:40 samo se počeli probijati kroz dvorišta prema Aljmašu...ipak je prošlo 19g ..i sjećanja pomalo blijede ali jos se sjećam svih svojih poginulih prijatelja....i zauvijek će biti živi..
napad je počeo u 03:20 na policijsku stanicu i na vodovod-sa savulje.. (tamo smo imalli punkt) svi koji su bila kod vodovoda su poginuli ...
policijsku stanicu nije pogodio niti jedan ...minobacački projektil...na nas su pucali iz svih kuća i iz-a..kapija...branili smo se koliko smo mogli...
medjutim...noć uoči napada...poginuo je ..neki četnik iz B.Brda mislim da se zvao Jovo Korovljević ili tako nekako..bio je pripadnik..ondašnjeg SDSS-a...i imao je "špagin"ruski automat iz ww2.. iz kojeg je pucao na nas..srećom netko ga je od naših..koknio..ne znam tko..ali je ..zalego..snjim su bila jos dvojica koja su pobjegla....
eto ukratko...

Zadnje uređivanje kaktus_031 : 21.06.2011. at 16:27.
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 00:24   #18
Quote:
kaktus_031 kaže: Pogledaj post
bio sam tada tamo,bili smo stacionirani u Erdutu ...na dan 1.08.1991. bio sam u daljskoj policijskoj stanici i jedan sam od preživjelih...reci što te zanima..izvukli smo se nas 4 pripadnika ZNG_a i 2 policajca...iz policijske stanice..stanica je pogođena tenkovskim projektilom mislim 2 x....i to je bio kraj priče..svi koji su bili unutri su lili poginuli ili teško ranjeni..ja sam bio van stanice i oko 7:40 samo se počeli probijati kroz dvorišta prema Aljmašu...ipak je prošlo 19g ..i sjećanja pomalo blijede ali jos se sjećam svih svojih poginulih prijatelja....i zauvijek će biti živi..
napad je počeo u 03:20 na policijsku stanicu i na vodovod-sa savulje.. (tamo smo imalli punkt) svi koji su bila kod vodovoda su poginuli ...
policijsku stanicu nije pogodio niti jedan ...minobacački projektil...na nas su pucali iz svih kuća i iz-a..kapija...branili smo se koliko smo mogli...
medjutim...noć uoči napada...poginuo je ..neki četnik iz B.Brda mislim da se zvao Jovo Korovljević ili tako nekako..bio je pripadnik..ondašnjeg SDSS-a...i imao je "špagin"ruski automat iz ww2.. iz kojeg je pucao na nas..srećom netko ga je od naših..koknio..ne znam tko..ali je ..zalego..snjim su bila jos dvojica koja su pobjegla....
eto ukratko...
Kaktus, dobrodošao! izravni sudionici kao ti su neprocjenjivi za nas koje zanima kako je STVARNO tada bilo.
imam nekoliko pitanja:
1) bio si stacioniran u Erdutu, a u Dalju si se našao na redovitoj smjeni, ili ste imali neku dojavu da se sprema napad na Dalj pa ste zato došli tamo?

2) spominješ tog četnika Jovu - misliš da je njegova pogibija bila povod napadu na Dalj? (Samo pitam, jer čak i da nije već bi četnici našli neki razlog ili bi napali bez ikakvog povoda).
Kako je taj poginuo? Napali su punkt vodovod gdje si tada bio, pa ste uzvratili, ili?

3) koliko vremena vam je trebalo da se probijete do Aljmaša, i kako je tekla tvoja daljnja priča dolaskom u Aljmaš?

4) Možeš napisati par rečenica o svom boravku u Erdutu - koliko vas je bilo, gdje ste bili stacionirani, kako ste provodili dane, itd...

5) Ne znam koliko si vičan informatici i obradi fotografija, ali ako znaš bilo bi super kad bi recimo na slici Dalja na Google Earth-u označio neke (po tvojoj procjeni) najbitnije lokacije, recimo vodovod, policijsku postaju, punktove na kojima su bili policija i ZNG, tvoj put povlačenja prema Aljmašu...pa onda stavio tu sliku ovamo da ju svi vidimo...

Danguba, tko god ima informacije o bilo kojem od 3 mjesta iz naziva teme - više je nego dobrodošao. Mene je u startu najviše zanimao Aljmaš, ali vidim da se priča zapliće pa i za ostala mjesta - i neka! Idemo ju rasplesti
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 00:50   #19
Tu je filmić koji mi nije jasan, pa ako ima netko tko može pomoći.
U prvom dijelu novinar komentira napad JRV na Nove Čakovce - i to je ok, poznat događaj, ali ipak jedno pitanje: kaže da su avioni 3 puta nadljetali iz pravca Šida i onda napali. Zanima me je li se nešto poduzelo s naše strane tijekom ta 3 preleta - napad sa zamlje protuzračnom obranom (ako je iste tada na toj lokaciji bilo, i ako avioni nisu letjeli previsoko), javljanje nekom pretpostavljenom zapovjedništvu da ovi lete i da će možda napasti, nešto treće?

A onda dalje :
1) u drugom dijelu filmića od 1:00 čovjek priča o napadu, ali mi nije jasno točno na što. Kaže na kraju "mislili smo da bombarduju Dalj, nismo znali da odmaralište vodovod". Jel to čovjek priča o napadu na Dalj kad je Dalj i zauzet? Šta je to "odmaralište vodovod"?

2) U trećem dijelu (od 2:14) pokazuju se i komentiraju neki razoreni objekti - jesu to Novi Čakovci, ili je to već spomenuto "odmaralište vodovod"? Ako je to vodovod, onda to nije onaj zadnji napad na vodovod o kojem i kaktus piše, jer tko bi to s naše strane snimio i komentirao nakon tog tragičnog napada?

Ukratko, ništa mi nije jasno
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 11:13   #20
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Kaktus, dobrodošao! izravni sudionici kao ti su neprocjenjivi za nas koje zanima kako je STVARNO tada bilo.
imam nekoliko pitanja:
1) bio si stacioniran u Erdutu, a u Dalju si se našao na redovitoj smjeni, ili ste imali neku dojavu da se sprema napad na Dalj pa ste zato došli tamo?

2) spominješ tog četnika Jovu - misliš da je njegova pogibija bila povod napadu na Dalj? (Samo pitam, jer čak i da nije već bi četnici našli neki razlog ili bi napali bez ikakvog povoda).
Kako je taj poginuo? Napali su punkt vodovod gdje si tada bio, pa ste uzvratili, ili?

3) koliko vremena vam je trebalo da se probijete do Aljmaša, i kako je tekla tvoja daljnja priča dolaskom u Aljmaš?

4) Možeš napisati par rečenica o svom boravku u Erdutu - koliko vas je bilo, gdje ste bili stacionirani, kako ste provodili dane, itd...

5) Ne znam koliko si vičan informatici i obradi fotografija, ali ako znaš bilo bi super kad bi recimo na slici Dalja na Google Earth-u označio neke (po tvojoj procjeni) najbitnije lokacije, recimo vodovod, policijsku postaju, punktove na kojima su bili policija i ZNG, tvoj put povlačenja prema Aljmašu...pa onda stavio tu sliku ovamo da ju svi vidimo...

Danguba, tko god ima informacije o bilo kojem od 3 mjesta iz naziva teme - više je nego dobrodošao. Mene je u startu najviše zanimao Aljmaš, ali vidim da se priča zapliće pa i za ostala mjesta - i neka! Idemo ju rasplesti
ma vidi nije porblem...
..reci mi da li si iz Osijeka...ili ..
-1.08. je obljetinca(20godina) daljske bitke i napada na policijsku stanicu od strane domaćih stanovnika,pridošlica iz Srbije-četnika i tzv.jna( mi smo ih zvali čejeni-iako oni veze nemaju sa spomeutim indijanskim hrabrim plemenom)
imena i prezimena necu pisati iz razumljivih razloga
da bi uopće počeli raspravljati o Dalju moralio bi razjasniti neke činjenice..
1)lokalni sdss..je bio naoružavan od strane tzv.jna..pouzdan izvor..jer smo jednom na punktu "Marinovac"...znači iz Aljmaša kada ideš prema Osijeku ima selo Bijelo Brdo...tu je bila "balavan barikada"..i samo je tzv.jna mogla slobodno prolaziti...dakle...jendom prilikom onako malo se praveci blesavi zaustavili smo kamion koji je bio pun oruzja...tzv.jna je naoružavala lokalne Srbe i poticala na pobunu.
ili
prolazeći pored pol.stanice u Dalju vozali se kampanjolom i pokazivali 3 prsta..
2)lokalni HDZ je imao podrsku nas iz policije i ZNG-a ali nismo imali dovoljno oružja niti sredstava veze..i ta sredstva veze sto smo imalli sve su nam slušali jer smo bili na policijskim frekvencijama...
da li se znalo da ce biti napad 1.08..ja ti točno ne znam ali ja nisam znao niti se o tome kod nas tada o tome pričalo...mene je zadesilo da tu noc zadatak bude..ljudsko pojačanje policijskoj postaji....bilo nas je 20tak,recimo, točan broj ne znam...imalli smo jedan rpg-neispravan i 2 mine za njega...dokle god smo bioi u Erdutu nikada nismo smjeli "stroga zapovijed" da se ne smije pucati...tzv.isprobavanje oružja -dužili smo svi rumunjke..kako se ne bi lokalni srbi "provocirali" ali oni su svaku noć svoje kalase isprobavali.
3) ubistvom tog četnika Jjove...mislim da nije to bio povod za napad..jer kada je napad počeo bili su vrlo koordinirani,a to se moze samo,dobro razrađenim planom ..odraditi...
4) u Erdut smo kao pripadnici policije ( u Erdutu sam potpisao ugovor o pristupanju ZNG_u)...u Erdut smo dolazili mislim 2-3 puta po smjenama od 120...u zadnjoj smjeni mislim da nas je bilo ..oko 50-tak...ali treba nagalsiti da su u Erdutu bili i pripadnici iz Varaždince policijske uprave..Zagrebčani..ali samo na kratko vrijeme...recimo Zagrebčani su imalli ultimaxe..i Sar-ove...protuoklop...bili su dobro naoružani..kada smo ih pitlai da nam ostave...bi kaze ali ne smiju ...nisu dobili zapovijed iz ZG-a da smiju...

5)imam par slika nas koji smo tada bili tamo..ali iz razumljivih razloga ih neću postviti..jer neki su poginuli..

ako mogu ovom prilikom bih pozdravio Bajto Ljubu ...bio je kod nas...kasnije je otišao na bojište u Banovinu...mislim da je bio prisutan kada je poginuo Goradn Lederer...
.. sjetit će se jednog...svog lege...koji mu je dao (imao sam samo 2 metka za tt-ejac) jedan sam dao njemu jer on je imo pištoj ali nije imao metaka...i rekao mu da je zadnji metak čuva za sebe..predaje nema...ne znam gdje je i kako završio..ali želim mu svu sreću u životu i neka ga dragi bog čuva....imam ga na slici iz centra u Erdutu
eto toliko ..ako zelis detalje slobodno mi se javi na PP..pa mozemo ugovoriti sastanak ili svi koji zele i koje zanima...provest cu ih putem koji smo prošli..do Aljmaša ..
Aljmaš je druga priča koja se nadovezuje na Daljom..jer oni šlepovi..koje su mnogi vidjeli ...nasi dečki su ih osiguravali i čitav taj zbijeg..mi smo dan kasnije s jos civila i jendim ranjenim Đakovčanom-ne znam kako se zove...spasili još civila...i vratili se s Ruskim šlepom..koji nas nije htio primiti ali pod prijetnjom da cemo ga potopiti( iako nismo imali s čime)...taj kapetan kada je vidio koliko jos ima ljudi ..pustio nas je sve i dovuikao u Osijek...
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.