Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 21:48   #61
Daklem...
U meduvremenu se izdogadala situacija u kojoj je, on meni dao direktni signal da ipak zeli da pokusamo jos jednom. I ja sva sretna kao malo dijete. Da bi se vrlo skoro ipak predomislio i da ipak on nebi.

Sad sam u stadiju bijesa, velikog bijesa. Prvo sam bila na rubu ocaja, mislila sam da cu morat na hitnu otici koliko sam bila ocajna.
I onda me preplavio bijes. I ovaj bijesni osjecaj mi se svida, bolji je od onog ocaja i beznada.

Koja je vjerojatnost da ostanem u tom stadiju bijesa dovoljno dugo,da kad izadem iz njega, nema vise patnje?
__________________
Run, Forrest, run.
Pam Northman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 22:17   #62
Quote:
Pam Northman kaže: Pogledaj post
Daklem...
U meduvremenu se izdogadala situacija u kojoj je, on meni dao direktni signal da ipak zeli da pokusamo jos jednom. I ja sva sretna kao malo dijete. Da bi se vrlo skoro ipak predomislio i da ipak on nebi.

Sad sam u stadiju bijesa, velikog bijesa. Prvo sam bila na rubu ocaja, mislila sam da cu morat na hitnu otici koliko sam bila ocajna.
I onda me preplavio bijes. I ovaj bijesni osjecaj mi se svida, bolji je od onog ocaja i beznada.

Koja je vjerojatnost da ostanem u tom stadiju bijesa dovoljno dugo,da kad izadem iz njega, nema vise patnje?
ODLIČNO!!

Proces je krenuo. Nastavi.
Evo pogledaj si kako će razvoj emocija otprilike ići od dolje na gore pa možeš pratiti, ili možeš doticati više "nivoa" odjednom.. al ne previše to uzimat za gotovo jel.. evo:
1. strah/patnja/depresija/očaj/osjećaj bespomoćnosti
2. nesigurnost/krivnja/sjećaj bezvrijednosti
3. ljubomora
4. mržnja/bijes (zato je bolji osjećaj od prethodnog - jer se "penješ" po ljestvici)
5. osveta
6. ljutnja
7. obeshrabrenost
8. okrivljavanje
9. briga
10. sumnja
11. razočaranje
12. "poraženost u željenom"
13. frustriranost/nadraženost/nestrpljivost
14. pesimizam
15. dosada
16. zadovoljstvo
17. ispunjenost nadom
18. optimizam
19. pozitivna očekivanja/vjerovanje
20. entuzijazam/gorljivost/sreća
21. strast
22. radost/znanje/poštivanje/osnaživanje/sloboda/ljubav
__________________
Sweat your prayers, dance your pain, and move on.
Iochannes` is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 22:24   #63
ja ne kontam toliku negativu u postovima.

autorice, za tebe je bolje da misliš pozitivno o tom tipu. i za tebe i za tvoj nastavak dalje, jer nemoj sa sobom gorčinu nositi u dalji život

dakle realno pozitivno. što to znači, znači u globalu pozitivno da dok je trajalo da je to stvarno i mislio jer da nije ne bi mogao biti s tobom. trajalo, došao je tome kraj tim osjećanjima (niste ni prvi ni posljednji), ti pokupi iz tih iskustava sve one dobre trenutke i onda s njima (samo s njima) naprijed. al bez žaljenja što su prošli, već s ponosom što su postojali.

ne hrani se ovim negativnostima iz postova.

i što prije naći novi objekat ljubavi, to ne mora biti neko ko ti se puno sviđa već neko s kim možeš razgovarati
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.