Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 19:28   #2161
Quote:
JP Zadar kaže: Pogledaj post
Ovo crvenilo praćeno znojenjem i vrućinom u licu je stvarno više neizdrživo.
Sad kad se sjetim da imam 3 seminara u idući mjesec držat pred 70ak kolega stavrno mi dođe da zamrznen godinu.Da san žensko aj pa bi se puderon namaza i ko ga jebe al muško san što ću nisan više pametan
organiziramo okupljanje crvendaca pridruzi se =) razumin te skroz,ja san zensko pa san nasla neki puder da mi se crvenilo ne vidi kad drzim seminar,al bas i je zaj vas muskih, nadam se da cemo uspit rjesit ovaj problem svi zajedno
forumasicalily is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 19:30   #2162
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Pratim vas već jako dugo, za početak veliki pozdrav svim "Crvendaćima"

S tim problemom se i ja borim godinama, s tim da ja dobijem i nenormalne fleke po vratu i prsima, kao da imam nekakvu bolest. I ne, nema pudera koji to može sakriti.
Ruke ledene a glava i vrat gore, tako to izgleda kod mene.
Nedavno sam počela raditi na novom poslu gdje je razina stresa visoka i ja sam stalno ko paradajz i stvarno više ne mogu ovako. Nikad nije bilo ovako.

Jel probao netko te čudotvorne beta blokatore? Jer ih planiram tražiti čim završim s uzimanjem kortikosteroida.
ima puder koji to rjesava,nisam ni ja vjerovala dok ga nisam nasla.
forumasicalily is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 07:15   #2163
Koji je to puder?
Inače nisam sklona trackanju, al ću probat... iako to nije rješenje problema, ja naime znam pocrvenit i po prsima, vratu, ramenima....

idem uskoro kod doktorice po te beta blokatore, pa ćemo vidjeti...
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:27   #2164
Quote:
agroziv kaže: Pogledaj post
....toliko se trudim da saznam koji je bio okidac za crvenilo kod mene...mislim da emotivno preosetljive osobe koje nisu imale podrsku da izraze ono sto jesu u stvari postanu tako labilni i lome se u odr. momentu nemaju onu zastitnu opnu oko sebe ...nadju se u trenutku bezadezno(ne znam sta da mislim ni sta da radim)...meni se desava da me neznanje baci u ovo stanje ....kad se forsiram da shvatim nesto,a ne de mi ....sad cak i nocu kad dugo ne zaspem,a prolaze mi misli o nekoj nemoci da shvatim ili da prihvatim kao istinu,udari mi crvenilo u glavu......
jako lepo receno. kad nesto ne znas ume biti okidac
mozes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 12:22   #2165
Pozdrav svim crvendacima!
Drago mi je da postoji ova tema,pronasla sam se u mnogim postovima i lakse mi je kad vidim da nemam jedina ovaj problem. Ne znam od kud da pocnem, zapravo necu duljiti jer zaista sam naletila na brdo prica slicnih mojoj. Uglavnom, svog problema sam postala svijesna kad su kolege na poslu poceli promjecivati kako se crvenim i to mi i govoriti. I naravno, postala sam opsjednuta time i shvatila da za to postoji i naziv - eritrofobija. Sada se stalno bojim dal ce netko spomenuti neku temu, dogadjaj i crvenilo mi buknuti. Imam preko 30 godina i znam da izgleda smijesno ako se zacrvenim pred nekim muskarcem ali crvenilo mi bukne ponekad, ne mogu to kontrolirati. Svjesna sam da je to sve u glavi, svjesna sam da imam problema i sa samopouzdanjem ali nisam pretjerano sramezljiva osoba i volim drustvo. Sve vise mislim da bih trebala potraziti strucnu pomoc, pa bih bila zahvalna ako bi mi preporucili psihoterapeuta ili mozda neku knjigu koja vam je pomogla ?
Pokusavam si stalno govoriti budi cool budi cool ali ta najezda krvi u lice je jaca.
Agripina80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 12:28   #2166
Meni je simpatično kad se cura malo zarumeni.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 13:06   #2167
Da, ali ne zena od 30 i kusur godina. To je vec malo cudno.
Agripina80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 13:11   #2168
Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
Da, ali ne zena od 30 i kusur godina. To je vec malo cudno.

A zašto bi bilo čudno?

Drugo ako se radi o crvenilu i flekicama po vratu i prsima kako je tu netko napisao. Tu bi trebalo potražiti malo pomoć da se vidi da li se može to kako smanjiti nekakvom terapijom, ali ako se radi o crvenilu u licu koje je ništa pretjerano, što onda.

Problem je jedino što to ti ne vidiš, ali to nije uopće ništa strašno.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 13:26   #2169
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
A zašto bi bilo čudno?

Drugo ako se radi o crvenilu i flekicama po vratu i prsima kako je tu netko napisao. Tu bi trebalo potražiti malo pa vidi da li se može to kako smanjiti nekakvom terapijom, ali ako se radi o crvenilu u licu koje je ništa pretjerano, što onda.

Problem je jedino što to ti ne vidiš, ali to nije uopće ništa strašno.
Ma problem je malo veci. Ti ga vjerojatno nemas pa ti se ne cini nista posebno. Ali to crvenilo daje pogresne signale. Ponekad se zacrvenim kad pricam s nekim covjekom, uglavnom muskarcima, i onda ispadne da se zacrvenim jer mi se svidja il mi je neugodno, a nije nista od toga. I ostali koji to primjete mi se podsmjehuju. Vjeruj mi, nije mi nimalo ugodno.
Agripina80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 14:19   #2170
Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
Ma problem je malo veci. Ti ga vjerojatno nemas pa ti se ne cini nista posebno. Ali to crvenilo daje pogresne signale. Ponekad se zacrvenim kad pricam s nekim covjekom, uglavnom muskarcima, i onda ispadne da se zacrvenim jer mi se svidja il mi je neugodno, a nije nista od toga. I ostali koji to primjete mi se podsmjehuju. Vjeruj mi, nije mi nimalo ugodno.
Imao sam ti i ja takvih, ajmo reći problema. Kad sam ima 20 -ak godina i manje. Dok sam išao u školu i faks. Samo što kod mene nije bio problem to rumenilo nego pretjerano znojenje. Pogotovo kad me netko stane gledati kao da imam rupu na čelu ili ako je u prostoriji malo jače zagušljivije onda mi je bio još veći problem.

Ali sad sam više među ljudima, takav mi je i posao i sad mi je ok. Sigurniji sam u sebe i manje me smeta to što netko misli o meni. Desi mi se i još ponekad tako nešto, ali ne zamaram se previše time. Takav sam kakav sam.


Kao i za sve ostale strahove i nelagode treba ih liječiti tako što se trebamo više upuštati u takve situacije od kojih nam se stvara nelagoda i možda nekakva sramežljivost i bit će ti bolje.

Zadnje uređivanje Mr-Whatever : 02.11.2014. at 14:29.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 17:40   #2171
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Meni je simpatično kad se cura malo zarumeni.
:klap: Loše mi dođe od ove rečenice, pogotovo kad ju čujem iz muških usta. Nije nimalo simpatično kad se zacrvenim, jer u tom trenu bez obzira na društvenu korektnost, ostavlja se dojam nesigurne i nekompetentne osobe, pogotovo u poslovnoj situaciji.

Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
...muskarcima, i onda ispadne da se zacrvenim jer mi se svidja il mi je neugodno, a nije nista od toga. I ostali koji to primjete mi se podsmjehuju.
Pričaj mi . Najgore je kad umisle da ti se sviđaju zato jer se ti crveniš pred njima, pa onda počnu govoriti: kako si slatka kad se zarumeniš . Mda, ja uživam kad se crvenim, to mi dođe kao opuštanje , vidite kak sam pocrvenila kad se ljutim.

Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
... pretjerano znojenje.


Kao i za sve ostale strahove i nelagode treba ih liječiti tako što se trebamo više upuštati u takve situacije od kojih nam se stvara nelagoda i možda nekakva sramežljivost i bit će ti bolje.
Ovdje je tema o eritrofobiji, a ne o pretjeranom znojenju. Ipak se crvenilo više primjeti nego znojenje, stoga nemoj nam soliti ranu :

A taj savjet da se treba što više izlagati takvim situacijama je koristan pojedinim osobama, ali nekima nije. Neki od takvog izlaganja završe na psihijatriji.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:38   #2172
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
A zašto bi bilo čudno?

Drugo ako se radi o crvenilu i flekicama po vratu i prsima kako je tu netko napisao. Tu bi trebalo potražiti malo pomoć da se vidi da li se može to kako smanjiti nekakvom terapijom, ali ako se radi o crvenilu u licu koje je ništa pretjerano, što onda.

Problem je jedino što to ti ne vidiš, ali to nije uopće ništa strašno.
Cudno je, jer su upravo muskarci cesto skloni da to crvenilo shvate na nacin kao da se ta zena pali na njih ili nesto slicno tome. To je veoma neugodno a desilo mi se par puta.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 18:03   #2173
Bila sam kod doktorice, nije mi dala niti beta blokatore niti išta drugo...

Kao da im ulazi kroz jedno uho unutra a kroz drugo van, nevjerojatno!
Zato sam na svoju ruku čvaknula prvi put u životu jedan praxiten i iza mene je najbolje odrađeni dan u radnom stažu

Čak sam dobila pohvalu od šefova. Koliko je sve jednostavnije rješavati kad ne razmišljam o glupostima. I tužno je što liječnici to ne razumiju.
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:48   #2174
Lehane,

Savjetujem ti da se obratis psihijatru. Porodicni ljekar mozda nije dovoljno ozbiljno shvatio tvoje tegobe. Budi oprezna kod upotrebe anksiolitika bez strucnog nadzora, jer se njihovom upotrebom moze razviti zavisnost, a naglim prekidom upotrebe apstinencijalna kriza.

Meni je prije nesto vise od 10 god. bio propisan anksiolitik (Xanax) u kombinaciji sa anidepresivom (Zoloft). Tome su prethodile nedjelje kada sam koristio druge ljekove, do uvodjenja navedene terapije koja je primjenjivana izvjesno vrijeme.

Efekti su kod mene bili u pocetku fantasticni, ali nakon kraceg vremena i privikavanja na dejsto ljekova, oni vise nijesu bili mnogo djelotvorni ali jesu donekle pomagali.

Moje iskustvo govori na farmakoterapija nije cudesna, niti potpuno rjesenje za problem. Ali jeste podrska, potpora da se krene sa mrtve tacke. Pocetak zaposlenja u situaciji kad ne mozemo izaci iz kuce, uz ljekove moze biti jedino rjesenje. Naravno, neophodno je i da psihijatar ne bude samo bioloski usmjeren, vec i da se bavi psihoteripijom, sto je sve bio slucaj kod mene.

Trajnog rjesenja problema kod mene nije bilo. Bilo je perioda kada sam se bolje, i perioda kada sam se losije osjecao. Socijalne fobije imaju hronican tok kod vecine oboljelih. Tako je i kod mene.

Neko je istakao potrebu izlaganja strahu kao dio strategije kojom bismo se izborili sa simptomima fobije. To predlazu i strucnjaci. Ipak vam moram reci da sam ja dobio simptome bolesti u periodu naintenzivnijeg socijalnog zivota - radio sam svakodnevno sa nekoliko desetina osoba, bio usmjeren ka njima, licem u lice, pri cemu sam ja bio u centru njihove paznje. Kod mene izlaganje je neproduktivno jer vodi ka velikim neprijatnostima, a potom preispitivanju i zapadanju u stanje pune anksioznosti.

Moram rec da kod mene crvenjenje nije samo povremeni ispad iz stanja normalnosti. Ne, kod mene je problem stalno prisutan -problem je i telefoniranje, javljanje na ulici, sastanci, boravak u prodavnici..... Zato mi je drustveni zivot veoma redukovan. Izabrao sam mehanizam izbjegavanja, sto vecina nas i upraznjava.

Ideja okupljanja je izvrsna. Iako sam ja daleko od vas, podrzavam je!

Zadnje uređivanje wazari : 05.11.2014. at 19:55.
wazari is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:19   #2175
Onda ljudi kome se svida ideja od forumasicalily da se nađemo nas nekoliko crvendača, daj se javite, ja sam u ZG i tko je blizu i ima volju neka mi se javi, može tu može privatnom porukom.
štrumf92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 07:51   #2176
eee

da se nadjemo dobra je ideja ajmo malo akcije nece se problem sam od sebe rjesit
forumasicalily is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 20:21   #2177
Mislim da kužim ove ljude koji govore da je to "slatko"
I ja na poslu imam jednog dečka koji se zacrveni, i to stvarno je donekle simpatično. Ali ja govori o golemim mrljama po vratu i prsima, koje izgledaju kao nekakva rijetka šuga i guba.


Nevjerojatno je koliko vam znači samo jedan normalan dan, koliki je to pomak za bolje podnošenje stresa i bolje samopouzdanje... dan nakon praxitena sam išla na večeru sa direktorima i kolegama, sve je prošlo "bljedoliko", čak i uz jednu sramotu koja mi se dogodila, a koja bi me inače odvela direkt u crvenu zonu
A danas je bio apsolutno ludi dan na poslu, najgori ikad, usudila bih se reći, pa su se pojavile tek 3-4 flekice tu i tamo.
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 11:26   #2178
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Mislim da kužim ove ljude koji govore da je to "slatko"
I ja na poslu imam jednog dečka koji se zacrveni, i to stvarno je donekle simpatično. Ali ja govori o golemim mrljama po vratu i prsima, koje izgledaju kao nekakva rijetka šuga i guba.


Nevjerojatno je koliko vam znači samo jedan normalan dan, koliki je to pomak za bolje podnošenje stresa i bolje samopouzdanje... dan nakon praxitena sam išla na večeru sa direktorima i kolegama, sve je prošlo "bljedoliko", čak i uz jednu sramotu koja mi se dogodila, a koja bi me inače odvela direkt u crvenu zonu
A danas je bio apsolutno ludi dan na poslu, najgori ikad, usudila bih se reći, pa su se pojavile tek 3-4 flekice tu i tamo.

pa ja te recimo apsolutno kuzim,,,,ja dobijem po prsima ogromne crvene fleke lice mi se zacrveni do usiju... ovo je definitivno strasna stvar jer nas ovaj stah i problem sprjecava da pokazemo svoje talente i sposobnosti. nisam probala nikakve lijekove,sad sa na petoj godini faxa i imam precesto drzati seminare pred tridesetak ljudi.u pet godina studiranja i izlaganja konstantnog nisam se uspjela togarjesit... to je UZAS i pokvari i dan trenutno .ali ne zelim piti nikakve lijekove ni blokatore jer to definitivno unistava zdravlje---a opet kad razmisli kolicinu stresa koju dozivljava u trenutcima crvenila nisu ni oni bas pogodni za zdravlje haha. dajte hajmo se naci jednom na kavi,nisam u svojoj okolini srela bas nikog ko me potpuno shvaca
forumasicalily is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:58   #2179
Ovo je problem koji već 6-7 godina ozbiljno utječe na moj društveni život.
Nekad malo popusti ,a onda me opet počne zajebavati.

Mislim da je taj problem rezultat nekih loših iskustava iz prošlosti...iz djetinjstva Bio sam par puta ismijavan zbog svog ne baš impresivnog izgleda, na što sam bio vrlo osjetljiv. Zbog toga sam se dosta povukao i nisam bio baš društven.
Izgled se u međuvremenu dosta popravio. Zadovoljan sam izgledom i više se ne opterećujem nekim glupostima. Čak sam bio s nekim curama.

Ali ipak me muči ovaj problem. Ne osjećam nikakav strah i tremu pred ljudima, ali ipak se zacrvenim kad se osoba ( ili više njih) onako znatiželjno zagleda u mene.
To se najčešće događa kad nakon dugo vremena sretnem neku poznatu osobu, pa me počne ispitivati gdje sam i šta sam. Evo, uskoro ću morati na jedno vjenčanje ,gdje ću sresti dosta stare ekipe. Bit će veselo . S jedne strane mi je drago što su sresti neke ljude ( posebno jednu curu), ali znam da će biti problema.

Odem nešto obaviti u banku ili općinu...na razgovor za posao. Dođe pop blagosloviti kuću, pa me pred svim ukućanima počne ispitivati. To su te situacije.

I da...kad sam u kafiću na cugi. To me ozbiljno muči. Zato često izbjegavam odlaske na cugu. Trenutno nemam puno ljudi oko sebe i razmišljam da nazovem jednog starog druga na kavu....da obnovim neka stara poznanstva.
Ali žestoko crvenjenje, dok sjedimo na kavi je neizbježno.

Inače, primjetio sam da me ovo više muči jeseni i zimi ,dok se manje družim s ljudima, a odem tu i tamo na kavu ili nešto obaviti. Kad dođe proljeće i ljeto puno sam češće među ljudima i upoznajem nove ljude....tada čak i nemam ovaj problem i prilično normalno funkcioniram.

Eto, sad sam to izbacio iz sebe.
deni__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 07:15   #2180
Dobro je što si se otvorio o tome. Možda bi isto trebao učiniti i s nekim ljudima uživo. Kad ti bude neugodno, priznaj svoj problem, objasni ga i popričaj o njemu. Dobiti ćeš pokoji dobar savjet, više će te razumjeti, a ti ćeš se osjećati opuštenije u tom društvu.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.