Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2004., 02:55   #1
O snovima i njihovom tumačenju

Koliko često sanjate,koliko intenzivni su vaši snovi,sanjate li u bojama,sanjate li nepoznate ljude ili događaje,imate li snove koji se ponavljaju...........
Što sanjate i što vam vaši snovi poručuju.....................?Koliko utječu na vaš život?
__________________
living well is the best revenge.....let the plastic revolution start!10.....9................8..................7 ................6..........5..............4....... ....3.............2..........1.....
laroxely19 is offline  
Old 07.12.2004., 18:10   #2
nekad sanjam nekad se ne sjećam da sam sanjala,a nekad se probudim u polusnu i nastavim nazad sanjat nastavak prethodnog sna lol.
gledala sam emisiju na telki da kao jedno od tumačenja snova je da tada naša duša izlazi iz tijela i kada se iznedada probudimo u trzaju znači da se duša natrag vratila u tijelo.znam da smiješno zvuči al ja nekako vrijerujem u to.istina,postoje mnoga tumačenja snova,ovo je jedno od njih
 
Old 07.12.2004., 21:11   #3
Dosta često sanjam..u zadnje vreme morbidne stvari tipa da mi rodbina umire
Nekad znam sanjati tako čudne snove,a toliko predivne. Recimo nekakav pejzaš koji je potpuno realnog izgleda ali ne postoji na Zemlji. Presavršen je jednostavno. I kad se probudim tak imam feeling da sam ga negdje već vidjela..i zna se ponavljati.
I obožavam sanjati da letim, makar rijetko to sanjam. Dosta često plivam i dišem pod vodom

Ae da, negde sam čula da sanjamo 3-4 sekunde. Zvuči besmisleno, ali ako krenemo od nekih teorija da je ovo zemaljsko vrijeme već definirano, a svemirsko nam prilično nepoznato, ne bi se čudila. Zna li tko točno kolika je prosječna dužina sna?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 07.12.2004., 21:37   #4
Quote:
GothicA kaže:
Zvuči besmisleno, ali ako krenemo od nekih teorija da je ovo zemaljsko vrijeme već definirano, a svemirsko nam prilično nepoznato, ne bi se čudila.
Ne samo da zvuči, neg i je besmisleno
Koje bi to bilo "svemirsko" i "zemljasko" vrijeme
I kakvo je to "nedefinirano" vrijeme
Mljacko is offline  
Old 07.12.2004., 21:39   #5
Čuj, tak sam čula na više strana. I meni zvuči nevjerojatno jer mi se čini da celi film odigram u snu.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 07.12.2004., 21:41   #6
ako ko ima snjaricu pri ruci, nek mi pogleda pod zmije. dva puta sam ih sanjal.
Zego is offline  
Old 07.12.2004., 21:44   #7
Quote:
zegolub kaže:
ako ko ima snjaricu pri ruci, nek mi pogleda pod zmije. dva puta sam ih sanjal.

Moja stara je stalno sanjala zmije. As I remember, to znači da te netko želi sjebati...but not sure
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 08.12.2004., 00:14   #8
Freud je reko da ja odnos sa zmijom u snu jednak tvom odnosu sa kitom
Mljacko is offline  
Old 08.12.2004., 13:40   #9
Quote:
Mljacko kaže:
Freud je reko da ja odnos sa zmijom u snu jednak tvom odnosu sa kitom
Ak se to mene tiče, onda je bil u pravu, we get on very well
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 08.12.2004., 13:46   #10
Quote:
GothicA kaže:
Ak se to mene tiče, onda je bil u pravu, we get on very well
Ali Kiki mrzi zmije! To je nelogično
Mljacko is offline  
Old 08.12.2004., 20:00   #11
Quote:
Mljacko kaže:
Freud je reko da ja odnos sa zmijom u snu jednak tvom odnosu sa kitom
mozebiti
Zego is offline  
Old 08.12.2004., 20:26   #12
Re: Snovi

Quote:
laroxely19 kaže:
Koliko često sanjate
Sanjam svake noći.

Quote:
koliko intenzivni su vaši snovi
Veoma.

Quote:
sanjate li u bojama
Da.

Quote:
sanjate li nepoznate ljude ili dogadaje
Uglavnom. Retko sanjam poznate ljude i događaje.

Quote:
imate li snove koji se ponavljaju...........
Imam. A ponekad prepoznam detalje iz jednog sna u drugom.

Quote:
Što sanjate i što vam vaši snovi porucuju.....................?
Sanjam svašta, ali uglavnom avanturističke snove. Poručuju mi da mi je život u snovima zanimljiviji nego na javi.

Quote:
Koliko utjecu na vaš život?
Nisam primetila da uopšte utiču.
Doživljavam ih kao igraonicu i zabavu.
 
Old 09.12.2004., 20:03   #13
meni je to zanimljivo ...
sanjam u boji .... i uvjek sam svjesta nsna .... čak m ise čini da mogu voditi sam sebe kroz san.
ako mi se san ponavlja kako je netk orekao svjesta nsam toga i znam što me čeka ....
ali najzanimljvije mi je to što sam uvjek svjestan da sanjam i što mogu voditi san u smjeru u kojemu želim

dali je vama tako?

e da i što je z Wet dreamsima vam se događaju ... meni rijetko, al se doimaju čudno stvarnijim od drugih oblika snova
KiD is offline  
Old 10.12.2004., 15:38   #14
Quote:
KiD kaže:
meni je to zanimljivo ...
sanjam u boji .... i uvjek sam svjesta nsna .... čak m ise čini da mogu voditi sam sebe kroz san.

Ae to je najluđe, svjestan si sna, a nemreš se probuditi, i k tome možeš u snu razmišljati kaj ćeš napravit.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 10.12.2004., 18:49   #15
Re: Snovi

Quote:
laroxely19 kaže:
Koliko često sanjate,koliko intenzivni su vaši snovi,sanjate li u bojama,sanjate li nepoznate ljude ili događaje,imate li snove koji se ponavljaju...........
Što sanjate i što vam vaši snovi poručuju.....................?Koliko utječu na vaš život?
Stalno sanjam, i dok sam budna...

Sjetim se sna gotovo svaki dan, skuzila sam da sanjam ili crno-bijelo ili u intenzivnim bojama, gotovo tripoznim, ali nikad se ne mijesaju... nisu sarene stvari nego monokromatske plohe... crvena, zuta, plava, zelena, roza... ljudi... cesto sanjam ljude koje poznajem, ali mi ama bas nista ne znace u zivotu... od ovih koji mi znace puno puta sanjam vlastitu obitelj...

U zadnje vrijeme mi se ponavljaju neki simboli koje prije nisam sanjala, bas me zanima sto znace...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Old 12.12.2004., 01:16   #16
Quote:
zegolub kaže:
ako ko ima snjaricu pri ruci, nek mi pogleda pod zmije. dva puta sam ih sanjal.
ovisi u kojem kontekstu si ih sanjao
Zmije su inače simbol mudrosti
 
Old 12.12.2004., 10:15   #17
ja cesto sanjam da spavam i sanjam.ko san u snu.
a nekoliko puta mi se dogodilo da sam spavala i onda se probudila,,bar sam mislila da sam se probudila ,jer sam cula glasove oko sebe(stara i sestra su se razgovarale) ali se nisam mogla pomaknut.nisam mogla ni oci otvorit al sam imala filin ko da jesu otvorene.nisam mogla udahnut ful sam se usrala,,onda sam se naglo trgnula i sve je bilo ok.neznam,cudno
loler is offline  
Old 22.12.2004., 14:03   #18
Jel ima ovdje kakav tumačitelj snova?
Sinoć sam sanjao da s Hitlerom hodam kroz moj grad i da je on još mlad i jako glup i povodan. Imao je dugu kosu i nije imao brkove, pa sam ga odveo na šišanje i rekao mu da pusti brkove.
I u jednom dijelu grada je trebalo asfaltirat cestu ali grad nije dao lovu. Pa je onda došla jedna ženska i rekla mi da sam sad s Hitlerom i nek ja to sredim.
Pa sam joj ja rekao da ja to ne smijem radit jer bi mogao promijenit budućnost i u tom trenu mi je sinulo da bi stvarno mogao promijenit budućnost jer me Hitler sluša i ne pokrenut rat.
Ali, dvoumio sam se oko toga.
Nakon toga sam se probudio
Kaj je to bilo jel ima kakav profić ovdje?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Old 22.12.2004., 16:51   #19
Re: Re: Snovi

Quote:
Enchantress kaže:
Sanjam svašta, ali uglavnom avanturističke snove. Poručuju mi da mi je život u snovima zanimljiviji nego na javi.
mene moji snovi cesto podsjete na nekakve trilere
nikad nisam pomislio na ovakvo objasnjenje
a zvuci dosta (ne)zanimljivo



usto, nekoliko sam puta sanjao vlastitu smrt
ali ne onako da se probudis u zadnji cas
vec si bas, ono, gotov
i onda jos u snu razmisljam kako ljudi kazu da se vlastita smrt ne moze sanjati i da se uvijek moras probuditi prije samog kraja
stagediver is offline  
Old 23.12.2004., 15:15   #20
Moji "snovi" su ponekad moj drugi, paralelni život.

To znaju biti takvi doživljaji da se to ne da opisati.
Kad imam takva iskustva, svijet je ujutro drugačiji; bogatiji, manje važan u smislu da bi me neš moglo previše zasmetati il zabrinuti.

To je zato jer znam koliko toga još van ovog svijeta ima i kako su divna ta prostranstva i kako duboka i znam se tako dobro osjećati u njima. Zapravo, sjete me na to kako mogu/ možemo sve.

Iako se zovu snovi ni najmanje to nisu.

Imam i "normalne" snove. Puni su radnji, akcije, obično svladavam prepreke i pobjeđujem neprijatelje kad se pojave, misli su mi slične kao u budnom stanju (...) i tak znaju biti ludi i maštoviti.

Volim svoje snove i volim ujutro razmišljati o njima i još malo biti u tom filmu.
Višestruko su korisni. Osim gore navedenog, nekad me upozore na neke događaje koji će se dogoditi, tak da te situacije kad se dese drugačije i pametnije provedem.

Sve u svemu, za snove.
crazy child is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.