Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2020., 13:00   #1
Ford Mondeo MK4 i Xenon problematika

Ajmo znalci, prilikom vožnje, zapravo često kada naletim na neravninu, ugasi mi se Xenon žarulja. Gašenje i paljenje svjetala nema efekta, ali kada ugasim motor i ponovno ga upalim, xenonka proradi.
Mislio sam da je slabi kontakt ili žica, skinuo sam far i dok je svjetlio, micao sam žice, kontakt prema faru, žice od balasta do žarulje, lupkao sam po balastu, po žarulji, a xenonka i dalje radi.
Mislim da nije slabi kontakt, xenonke (D1S sa svojim upaljačem) su skoro pa nove, zamijenio ih prije godinu dana iako su mi i original Fordove radile zadnjih 9 godina, mislim da nije problem ni u balastu, ali ne znam kako 100% provjeriti.
Savjet?
Mogu kupiti novi balast, ali to je skup sport ako nije do balasta.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2020., 13:05   #2
Kontakt.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2020., 13:28   #3
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
mislim da nije problem ni u balastu, ali ne znam kako 100% provjeriti
Zamijeni balaste. Pa ako se problem slijedeći put dogodi na istom balastu, znaš na čemu si.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2020., 16:36   #4
Stvar je u tome da mi se prije godinu dana randomly gasila lijeva xenonka koja bi se upalila kada bih ugasio i ponovno upalio svjetla. Tu sam posumnjao na balast i zamijenio ih.
Nakon toga mi se isto pocelo događati na desnom faru tako da sam tu definitivno posumnjao na balast, ali ga nisam još zamijenio za novi jer se gašenje prorijedilo.
I sada mi opet na lijevom faru počeo gore opisani problem koji se drugačije očituje. Nije valjda da mi rikavaju oba balasta u godinu dana?

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2020., 18:36   #5
Pa sad kad tako pišeš... sve upućuje na njih.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.