Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2014., 10:05   #21
Za protiv, ja glasam za tvoj stav hahaha
jednog dana kad budem s nekim bit ce testiran
Munja Dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 10:15   #22
Quote:
Zea_mays kaže: Pogledaj post
Jebote više ni kriterije ne smijem imat...a ak ih maknem bit ću drolja



Bezuvjetna ljubav je štetna uglavnom. I ja sam idealizirala kad sam bila mlađa. I ljutila se na starije forumaše koji bi mi napisali istu takvu rečenicu.

Ima ih koje i život mazi pa svejedno se odluče na destrukciju i loše se ponašaju prema partneru. Što bi bila bezuvjetna ljubav? Ono što vam svećenici savjetuju - biste li rekli ženi koju muž tuče i alkoholizira se - da ostane uz njega? Mužu da ostane sa ženom koja ga vara? Voljeli nekoga tko nikad neće biti vaš? Je li to bezuvjetna ljubav? Do kojeg stadija biste "bezuvjetno" voljeli? Bojim se da u ovakvim situacijama nema veze ljubav prema partneru, nego se radi o manjku ljubavi prema samome sebi. Još je veći apsurd kad se i to pokušava prikazati kao nešto pozitivno i hvale vrijedno. Nije, glupo je.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 10:27   #23
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post



Bezuvjetna ljubav je štetna uglavnom. I ja sam idealizirala kad sam bila mlađa. I ljutila se na starije forumaše koji bi mi napisali istu takvu rečenicu.

Ima ih koje i život mazi pa svejedno se odluče na destrukciju i loše se ponašaju prema partneru. Što bi bila bezuvjetna ljubav? Ono što vam svećenici savjetuju - biste li rekli ženi koju muž tuče i alkoholizira se - da ostane uz njega? Mužu da ostane sa ženom koja ga vara? Voljeli nekoga tko nikad neće biti vaš? Je li to bezuvjetna ljubav? Do kojeg stadija biste "bezuvjetno" voljeli? Bojim se da u ovakvim situacijama nema veze ljubav prema partneru, nego se radi o manjku ljubavi prema samome sebi. Još je veći apsurd kad se i to pokušava prikazati kao nešto pozitivno i hvale vrijedno. Nije, glupo je.
Bezuvjetna ljubav u takvim slucajevima jest glupost
Munja Dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 10:43   #24
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Puno praznog laprdanja u svrhu dobivanja pičke, a nakon postignutog cilja - sušta suprotnost.
U tome je problem, jer muškarac je u stanju od obične žene napraviti savršenu, a žena će i savršenom naći manu, da je jednu, stotine!

Žene jednostavno ne razumiju muškarce na pravi način, pogledajmo u književnosti, uzmimo "muške" ženske likove, to su izgrađeni kompleksni likovi, da se i neke žene mogu postiditi, uglavnom se mogu pozitivno identificirati sa takvim likovima, nasuprot toga imamo "ženske" muške likove koji su jednodimenizonalni, mješavina predrarusuda, svi imaju neku hiperženstvenu osobinu(naravno jer ih je stvorio um žene),uglavnom nemaju vezu s vezom, i niti jedan muškarac se ne može s njima povezati, opet se s njima bolje povezuju žene, jer je to njihova percepcija muškarca, samo je problem što takvi muškarci ne postoje. Žene jako dobro opisiju i prate umni kod muških likova kroz njihovo djetinjstvo do negdje puberteta, tu nestaje svaka veza i prelazi u čisto banaliziranje uz podilaženje stereotipima.

To nerazumijevanje kada muško biće postaje pravi muškaraca, leži upravo u razvoju muškog ega, na koji se uglavnom gleda s negativnim konotacijama, a ego nije ništa drugo nego jedan potencijal, za stvaranje eminencije. Nešto je sasvim drugo što je čovjek poročno biće pa u toj izgradnji postoje i nuspojave.
Pišurija je usporediti sapunice, sa bilo kojim književnim rodom, ali u tim serijama imaš beskrajne dijaloge, toliko vremenskog prostora, da se ne samo protagonisti i antagonisti mogu detaljno izgraditi već svaki jebeni lik. Nitko tu šudnovsko kičastu brašnu ni ne smatra nekom obziljnom umjetničkom vrijednošću, ali tko je gleda, za koga se piše?? Masivno žene!

I svakom je to više nego dovoljno jasno, da taj gubitak niti, veze, i nastaje zbog ne samo pogrešnog interpretiranja muškog uma, već jednostavno što žene ne razumiju muškarce, dok s druge strane imamo muškarce koji bolje razumiju žene nego one same sebe!
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 10:49   #25
Prema fikciji određivati kakvi su stvarni ljudi u životu pretenciozno je i glupavo, sorry. Fikcija je tu da bi zabavila, razonodila, dala na razmišljanje, a ne da bi preslikavala stvarnost u svakom detalju. Ja ne moram pričati iz fikcije, nego iz svog iskustva - a iz svog iskustva doživjeh da su muškarci sebičniji od žena i skloniji narcisoidnosti, uvjetovanju i sl. O licemjerju da ne pričam. Ne izmišljeni likovi - nego stvarni.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:00   #26
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Prema fikciji određivati kakvi su stvarni ljudi u životu pretenciozno je i glupavo, sorry. Fikcija je tu da bi zabavila, razonodila, dala na razmišljanje, a ne da bi preslikavala stvarnost u svakom detalju. Ja ne moram pričati iz fikcije, nego iz svog iskustva - a iz svog iskustva doživjeh da su muškarci sebičniji od žena i skloniji narcisoidnosti, uvjetovanju i sl. O licemjerju da ne pričam. Ne izmišljeni likovi - nego stvarni.
Za ljubav je potrebno dvoje i slažem se s tobom da su muškarci sebičniji, skloniji narcisoidnosti, uvjetovanju jer
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
muškarac je u stanju od obične žene napraviti savršenu, a žena će i savršenom naći manu, da je jednu, stotine!
i dok je za njega ona savršena, znači da mu je dobro u vezi, kada počne svoju ženu gledati kao običnu jer je našao neku novu savršenu on odlazi jer misli da će mu biti bolje i to nije ljubav već sebičnost, dok žena koja je svjesna njegovih mana, pristaje biti s njim takvim kakav je je ljubav bezuvjetna.
Ata a is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:00   #27
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
U tome je problem, jer muškarac je u stanju od obične žene napraviti savršenu, a žena će i savršenom naći manu, da je jednu, stotine!
U nastavku teksta pišeš o raznim predrasudama i stereotipima, a šta je ovo?
Quote:
Žene jednostavno ne razumiju muškarce na pravi način, pogledajmo u književnosti
Pa gradnja likva zavisi od sposobnosti pisca, a ne od toga je li riječ o muškarcu ili ženi.
Quote:
Nitko tu šudnovsko kičastu brašnu ni ne smatra nekom obziljnom umjetničkom vrijednošću, ali tko je gleda, za koga se piše?? Masivno žene!
I šta tebi to zapravo govori u kontekstu konkretne teme?
Quote:
I svakom je to više nego dovoljno jasno, da taj gubitak niti, veze, i nastaje zbog ne samo pogrešnog interpretiranja muškog uma, već jednostavno što žene ne razumiju muškarce, dok s druge strane imamo muškarce koji bolje razumiju žene nego one same sebe!


Nevjerovatne stvari si nabubao u ovom postu, ali ovo je vrh.

I onda neko kao ti ide pisati o generaliziranju, stereotipima i čemu sve ne.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:01   #28
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Prema fikciji određivati kakvi su stvarni ljudi u životu pretenciozno je i glupavo, sorry.
Pa pojam fikcije i je u određenom smislu preslikavanje stvarnosti, što bolje preslikaš tu stvarnost to bolje razumiješ.
I za žene to i je jeste fikcija, hipers stvarnost u kojoj se svaka osobina pumpa do granice savijanja smislenosti!
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
a iz svog iskustva doživjeh da su muškarci sebičniji od žena i skloniji narcisoidnosti, uvjetovanju i sl. O licemjerju da ne pričam. Ne izmišljeni likovi - nego stvarni.
Pa i moja su takva iskustva sa ženama, ne izmišljenim nego stvarnim...Tup-tap!
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:05   #29
Quote:
Munja Dbk kaže: Pogledaj post
Nedavno sam pogledala emisiju Provjereno, u kojoj je između ostalog, donesena priča jednog bračnog para. Ukratko:troje djece, s 34 ona dobije rak i već 8 godina se bori. Muž je uz nju, voli ju, prihvatio je njezinu bolest. Ona se fizički upotpunosti promijenila, izgubila kosu, trepavice, obrve, od kemoterapije se udebljala, izgubila zube.
Rak se sad opet vratio on je i dalje uz nju.
Poznanik je u jednom razgovoru izjavio da ne želi da mu žena rodi jer će dobiti strije i udebljati se, mislim da je to krajnje plitko razmišljanje, ali ok...

I sad pitanje napokon !

Biste li ostali uz svog partnera da se nešto slično ovomu dogodi, što mislite o onima koji ne bi i koji nisu ?
1.bi
2.SMRADOVI;SMRADICE
sestra jacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:28   #30
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
U nastavku teksta pišeš o raznim predrasudama i stereotipima, a šta je ovo?
Zaključak, uvodna i završna riječ u jednom
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Pa gradnja likva zavisi od sposobnosti pisca, a ne od toga je li riječ o muškarcu ili ženi.
Dajte mi bilo koju knjigu da ne znam spol autora u kojoj je glavni lik muškarac, ja ću znati da 100%tnom točnošću jeli autor žena ili muškarac, isti primjer sa ženskim likovima, će biti kockanje!
P.S i tu razliku će primjetiti i svaki drugi muškarac.
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
I šta tebi to zapravo govori u kontekstu konkretne teme?
Masivna hiponoza ženskog uma!
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:33   #31
Imam brata blizanca i stalno smo bili zajedno.I??????
sestra jacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:39   #32
Ja mislim da postoji samo jedna bezuvjetna ljubav. To je ljubav majke prema djetetu (naravno ne svih majki ) Sve druge ljubavi su uvjetovane i promjenjive.

Što se tiče konkretnog primjera naravno da bih ostala uz partnera. U vezi ili braku nisi radi izgleda i nisi samo kad sve ide kako treba. Mislim da je to jako teško. Gledati nekog koga voliš kako se bori , ne moći ništa promjeniti.
Ta nemoć bi me ubila.
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:49   #33
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post
Ja mislim da postoji samo jedna bezuvjetna ljubav. To je ljubav majke prema djetetu (naravno ne svih majki ) Sve druge ljubavi su uvjetovane i promjenjive.

Što se tiče konkretnog primjera naravno da bih ostala uz partnera. U vezi ili braku nisi radi izgleda i nisi samo kad sve ide kako treba. Mislim da je to jako teško. Gledati nekog koga voliš kako se bori , ne moći ništa promjeniti.
Ta nemoć bi me ubila.
Ništa te u životu ne ubije osim smrti..
Ljudi su toliko jaki i fleksibilni, a ljubav, strast, vjera i želja su motori s kojima se sve u životu pa i nemoguće postiže...
Nemoj kaljati ljubav, to je kao da vrhunskom sportašu koji ruši rekorde kažeš, pih, pa svatko to može uz malo treninga, neš ti...
A o ljubavi majke prema djetetu iz vlastitog iskustva mogu reći da to nije istina. Ljubavi ili ima ili nema, krvne i druge veze tu nisu bitne, iako mogu dati naglasak...
za protiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:53   #34
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post
Ja mislim da postoji samo jedna bezuvjetna ljubav. To je ljubav majke prema djetetu (naravno ne svih majki ) Sve druge ljubavi su uvjetovane i promjenjive.
U filmi dobri sin, je ta ljubav stavljenja na vagu, bez obzira na film, i u stvarnoj situaciji izbora, bezuvjetna ljubav otpada!
Ili ne postoji izbor ili postoji samo iluzija izbora, ili je bezuvjetna ljubav samo paradoks.
Bezuvjetna ljubav je savršena, dakle sama po sebi paradoksalna, i zato ju je lako izmasakrirati.

Isto je i sa vjernicima i Bogom.

"može li bog stvoriti kamen, a da ga sam ne može podići"

I Bog pada na testu svemogućeg, i sam se uvjerio kada mi nije moga poslati PM. Kako to Bože svemogući ti ne možeš, a alexa može?!
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:54   #35
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Zato što žene i ne znaju voljeti kao muškarci, pogledaj samo književna djela, platnoska ljubav, toliko sve pršti od dokaza ljubavi,i to ne samo bezuvjetne ljubavi prema ženi, nego i prema prijatelju, domovini idealima.
Muškarac se žrtvuje za ljubav, junački on svoju glavu daje za druge, svoje srce. Žena zna voljeti bezuvjetno ono što rodi,jer je to dio nje, a mi muškarci znamo što je to prava transcedentna ljubav
To je bila moja velika prekretnica u shvaćanju ljubavi i veza. Od muškarca se traži da se žrtvuje za sve dok će to žena napravit jedino za dijete svoje. Man love women, women love children, children love puppies kao što bi rekli englezi, ameri . Kao što u Bibliji piše ( ne nisam vjernik, al mislim da ljudi koji su pisali znali dobro ljudsku prirodu) muškarci volite svoje žene, a žene poštujete svoje muškarce. Da, izvrsno si primjetio... kad malo pogledaš svi veliki pisci romantičnih djela su gle čuda muškarci, a kako su mediji ispunjeni tim romantičarskim otrovom većina nas se nikad ne zapita koja je perspektiva žena po tom pitanju. Muškarac će kad se emocionalno veže za nešto on je spreman žrtvovat se i životom bila to ljubav, ideali... dok žena ne. Pogledaj samo ŽUD i razloge rastave. Zamisli da muškarci tako lako biže kad npr. žene kvocaju ja mislim da bi postotak rastava porastao na 95% . Shvatio sam da žene zapravo i nisu toliko zaljubljene u osobu koliko u vezu i osjećaje koje ima zbog tebe. Rijetko ćeš kad čuti ženama da pričaju o fatalnom Perici ili Marku dok muškarci uvijek imaju neku the one koju ne mogu zaboravit ( iako je kao svaka osoba sa manama i vrlinama, al je mi učinimo savršenom). Ženama su muškarci samo glumci u vezama kojima lako drugi popuni mjesto. Zato najbolja strategija u vezama je reflektirat tu uvjetnu ljubav žena. Znači, udebljaš se, nema sex-a? Good bye jer sam siguran da npr. izgubim posao ona bi isto napravila.

Zadnje uređivanje nerdfucker2 : 12.11.2014. at 12:02.
nerdfucker2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:05   #36
Quote:
Munja Dbk kaže: Pogledaj post
Nedavno sam pogledala emisiju Provjereno, u kojoj je između ostalog, donesena priča jednog bračnog para. Ukratko:troje djece, s 34 ona dobije rak i već 8 godina se bori. Muž je uz nju, voli ju, prihvatio je njezinu bolest. Ona se fizički upotpunosti promijenila, izgubila kosu, trepavice, obrve, od kemoterapije se udebljala, izgubila zube.
Rak se sad opet vratio on je i dalje uz nju.
Poznanik je u jednom razgovoru izjavio da ne želi da mu žena rodi jer će dobiti strije i udebljati se, mislim da je to krajnje plitko razmišljanje, ali ok...

I sad pitanje napokon !

Biste li ostali uz svog partnera da se nešto slično ovomu dogodi, što mislite o onima koji ne bi i koji nisu ?
Ja mislim da je prava ljubav sama po sebi bezuvjetna. Kad nekog stvarno voliš, željet ćeš biti s njim i u dobru i u zlu. Čovjek kojeg spominješ, taj koji je uz svoju teško blesnu ženu,njeguje ju i trudise da se onau toj svojoj muci ipak što bolje osjeća, koliko je to moguće, taj čovjekje s njom zbog prave ljubavi.

A ovaj drugi, kojeg je strah da će mu se žena udebljati, uz to što ima užasno nezreopogled na svijet, tusvoju ženu sigurno ne voli u punom smislu te riječi. To nije prava ljubav.
Anny Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:05   #37
Quote:
za protiv kaže: Pogledaj post
Ništa te u životu ne ubije osim smrti..
Ljudi su toliko jaki i fleksibilni, a ljubav, strast, vjera i želja su motori s kojima se sve u životu pa i nemoguće postiže...
Nemoj kaljati ljubav, to je kao da vrhunskom sportašu koji ruši rekorde kažeš, pih, pa svatko to može uz malo treninga, neš ti...
A o ljubavi majke prema djetetu iz vlastitog iskustva mogu reći da to nije istina. Ljubavi ili ima ili nema, krvne i druge veze tu nisu bitne, iako mogu dati naglasak...
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
U filmi dobri sin, je ta ljubav stavljenja na vagu, bez obzira na film, i u stvarnoj situaciji izbora, bezuvjetna ljubav otpada!
Ili ne postoji izbor ili postoji samo iluzija izbora, ili je bezuvjetna ljubav samo paradoks.
Bezuvjetna ljubav je savršena, dakle sama po sebi paradoksalna, i zato ju je lako izmasakrirati.

Isto je i sa vjernicima i Bogom.

"može li bog stvoriti kamen, a da ga sam ne može podići"

I Bog pada na testu svemogućeg, i sam se uvjerio kada mi nije moga poslati PM. Kako to Bože svemogući ti ne možeš, a alexa može?!

Da vam skupa odgovorim.
Post počinje s ja mislim... znači iznosim samo svoje mišljenje koje je temeljeno na vastitom iskustvu i iskustvu mojih najbližih.

Ja sam puno toga ljudima ali recimo da me puno ljudi voli na drugačije načine. Jedina koja me bezuvjetno voli je moja majka. Ja nju volim ali jedinu bezuvjetnu ljubav osjećam prema mom sinu. Nema toga na ovom svijetu što bi on mogao napraviti da se moja ljubav promjeni. Sve ostale ljubavi su uvjetovane

Futko ... ni Alexa ti ne može više.
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:08   #38
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post
Da vam skupa odgovorim.
Post počinje s ja mislim... znači iznosim samo svoje mišljenje koje je temeljeno na vastitom iskustvu i iskustvu mojih najbližih.

Ja sam puno toga ljudima ali recimo da me puno ljudi voli na drugačije načine. Jedina koja me bezuvjetno voli je moja majka. Ja nju volim ali jedinu bezuvjetnu ljubav osjećam prema mom sinu. Nema toga na ovom svijetu što bi on mogao napraviti da se moja ljubav promjeni. Sve ostale ljubavi su uvjetovane

Futko ... ni Alexa ti ne može više.
I ja tak brijem
sestra jacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:08   #39
Kućanice pišu o preljubima, preljubnici o velikim ljubavima a oni sa životnim iskustvom o realnosti. Shakespeare je napisao Romea i Juliju, muškarac koji je obožavao žene, seks i alkohol, maštao o velikoj ljubavi koju nikada nije ostvario, iskakao kroz prozore pred muževima, toliko o muškarcima koji pišu o ljubavi i požrtvovnosti
mala prkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:19   #40
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ne postoji bezuvjetna ljubav među partnerima, samo između roditelja i djeteta. Svatko ima svoje razloge za ostanak ili odlazak. Tko zna kakvi su odnosi bili među ljudima i prije bolesti tako da nikoga ne osuđujem. A ovo da tip ne želi da mu žena rodi da se ne udeblja je gnjusno. S takvim ne bih gradila život.
Ne dijelim ovaj stav. Da, naravno da bih ostala "do kraja" i znam 2 KONKRETNA slučaja žena koje su ostale "do kraja" i ponosna sam na njih! Isto tako znam 2 KONKRETNA slučaja muškaraca da su digli sidro i otišli! Možda je slučajna ta spolna podijeljenost, ali možda i nije....?

Uglavnom, ja sam sigurna da bih ostala uz tu osobu, a isto tako sam prilično sigurna da je vrlo upitno da li bi muškarac ostao uz mene...iako poznajem neke za koje sam sigurna da bi ostali uz svoju ženu...
papricica2015 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger