Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 17:42   #1
"Zasto frajeri ne pozdravljaju frajere"

Jucer sam nabasjala na clanak koji mi se cinio interesantnim pa sam ga odlucila podijeliti s vama jer me zanimaju vasa misljenja.

Clanak se vrti oko onog YouTube videa koji prati jednu zenu tokom 10-satne setnje kroz ulice New Yorka. Video se fokusira na svakojaka dobavicanja muske populacije dok zena, sasvim normalno obucena, prolazi pored njih na ulici. Video mozete tu pogledati.

Nakon sto je video postao popularan na netu sve vise muskaraca se protivio ideji da je obican pozdrav na cesti nekakva vrsta (seksualnog) uznemirivanja. Smatraju (tvrde) da su takva obracanja ("Bok" "kako si?" itd) nista vise od obicnog, kulturnog pozdrava, iliti dio njihove ljubaznosti.

Autorica clanka je potom postavila pitanje - zasto muskarci na isti nacin ne pozdravljaju druge muskarce na cesti? Zasto su pozdravi "rezervirani" samo za zebsku populaciju? Njezin odgovor - radi se o muskoj dominaciji kroz koju muskarci tjeraju zene da im posvete svoje vrijeme i paznju, zeljele one to ili ne.

Zanima me kakvu su vasa misljenja o istom i da li smatrate da autorica teksta ima pravo?
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:45   #2
A kad meni neka anonimka kaže "bok, kako si", te mi onako diskretno upada u privatni prostor, to je onda ok, jel?

Istina, iritantno je, ali nećemo valjda ovakva dobacivanja na kraju etiketirati kao silovanje?

EDIT: Pogledao i video, uopće se ne čudim tolikim dobacivanjima. Yoga pants čak i na polupristojnom ženskom primjerku privlače sve muške dobne skupine 7-77.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:52   #3
Najvjerojatnije isto zasto zene ne pozdravljaju zene.

Ja sam skuzila baveci se jednim sportom (tamo sam mogla primjetit na vecem uzorku ) da me zene ne zele pozdravit kad se mimoilazimo i nisam kuzila dal je problem u meni, dal im nisam simpaticna ili nesto pa sam i ja prestala s tim da su me muski redovito pozdravljali. Ja nemam problema sa zenama niti ih smatram konkurencijom i mogu sa bilo kojom zenom popricat normalno ali sam primjetila da me neke zene ignoriraju ili su distancirane u drustvu pogotovo ako im je muz/decko u blizini. Ocito da je to neki instinkt kojeg ja ocito nemam.

edit..ugl dovikuju asfroamerikanci da budemo politicki korektni..where are white boys?
ewer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:07   #4
Idem pjeske na fax i rijetko cujem tipove da dobacuju nesto, a jos manje "bok kako si".

Ljudi ovdje jednostavno ne pozdravljaju ljude koje ne znaju, bili muski ili zenski.
ChocoThunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:10   #5
Da, Ameri su pomalo šizofeno društvo. S jedne strane guraju nos u svačiji drek, dobacuju prostote najobičnijim strancima, a s druge strane podignu optužnicu za sexual harassment jer si ih potapšao po ramenu.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:23   #6
Quote:
ewer kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije isto zasto zene ne pozdravljaju zene.

Ja sam skuzila baveci se jednim sportom (tamo sam mogla primjetit na vecem uzorku ) da me zene ne zele pozdravit kad se mimoilazimo i nisam kuzila dal je problem u meni, dal im nisam simpaticna ili nesto pa sam i ja prestala s tim da su me muski redovito pozdravljali. Ja nemam problema sa zenama niti ih smatram konkurencijom i mogu sa bilo kojom zenom popricat normalno ali sam primjetila da me neke zene ignoriraju ili su distancirane u drustvu pogotovo ako im je muz/decko u blizini. Ocito da je to neki instinkt kojeg ja ocito nemam.
Fair.

Znaci, tebi je prvi instinkt pozdraviti drugu zenu. Da li bi isto tako, i sa istom "lakocom" pozdravila i muskarce?

Quote:
edit..ugl dovikuju asfroamerikanci da budemo politicki korektni..where are white boys?
Ima ih. Ali ne onoliko koliko crnaca, barem ne da se kuzi ( ) iako autor videa tvrdi da su svi dobacivali, neovisno o godinama, rasi itd.

Ja sam u hrvatskoj, npr. par puta dozivjela nesto slicno, ali moram priznati da kod nas ljudi vise daruju pogledom, nego rijecima.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:35   #7
idiotizam
ne dobacujem zenama na ulici
nikad i nisam
meni je ovo dno
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:37   #8
ja pozdravljam sve koje znam. Stranim muškarcima i ženama se ne obračam ako ih STVARNO ne trebam
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:41   #9
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Fair.

Znaci, tebi je prvi instinkt pozdraviti drugu zenu. Da li bi isto tako, i sa istom "lakocom" pozdravila i muskarce?
Meni odgoj i pristojnost nalazu da pozdravljam ljude. Naravno da na Times sq ili na Jelacicevom necu pozdravljat ali ako sama trcim po sumi i sretnem ljude- pozdravim ili kimnem , stagod. Muski me uvijek prvi pozdrave a zene moram ja prva tako da sam nakon nekog vrem prestala. Starije, tipa 40,50+ su normalne pa pozdrave a ove mlade valjda imaju neki issue tako da sam njih prestala. Isto tako me nekad mucilo zasto me neke cure ignoriraju u drustvu, onako najprije me snimaju pa me drze na distanci. Ja bi pokusavala komunicirat da im dam do znanja da sam "normalna" al nisam dobivala poz feedback pa sam odustala. Sad mi se zivo j. ako ce pricat ili nece.

A sta se tice pozdravljanja muskaraca, vec sam rekla, ugl oni mene prvi pozdrave pa ne moram prva. Nemam problema da ih pozdravm, s prilazenjem je vec malo problem nekad. Al generalno mi je ugodnije u drustvu deckiju i sa njima se prije skompam nego s curama zbog gore navedenih razloga.


Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Ima ih. Ali ne onoliko koliko crnaca, barem ne da se kuzi ( ) iako autor videa tvrdi da su svi dobacivali, neovisno o godinama, rasi itd.

Ja sam u hrvatskoj, npr. par puta dozivjela nesto slicno, ali moram priznati da kod nas ljudi vise daruju pogledom, nego rijecima.
Kod nas nisam primjetila bas to dobacivanje, ok desi se al ne tolko cesto. Vise snimanje. Bar po danu. Po noci povampire.

Kad sam bila vani(inozemstvo) sam dozivjela vise dobacivanja ali opet od pripadnika drugih rasa, nisam od bijelaca dozivjela bas. Bar se ne sjecam. Kod nas sam to dobacivanje vise dobivala od kontinentalaca. Primorci su malo suzdrzaniji haha.
ewer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:52   #10
Quote:
ewer kaže: Pogledaj post
Meni odgoj i pristojnost nalazu da pozdravljam ljude. Naravno da na Times sq ili na Jelacicevom necu pozdravljat ali ako sama trcim po sumi i sretnem ljude- pozdravim ili kimnem , stagod.
Kaj to nije standard - da se pozdravi u sumi?

Odgoj i pristojnost shvacam. Ono sto mene zanima je da li bi ikad prisla muskarcu kao neki od ovih likova na videu ili im dobacila koje kakve komenatre ili "komplimente"?

Quote:
A sta se tice pozdravljanja muskaraca, vec sam rekla, ugl oni mene prvi pozdrave pa ne moram prva. Nemam problema da ih pozdravm, s prilazenjem je vec malo problem nekad.
Ok, znaci s istom lakocom ces pozdraviti nepoznatog muskarca kao i nepoznatu zenu?


Quote:
Kad sam bila vani(inozemstvo) sam dozivjela vise dobacivanja ali opet od pripadnika drugih rasa, nisam od bijelaca dozivjela bas.
Da, s ovim se slazem. Imam ista iskustva.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:53   #11
Dominacija? Hm... mora da musko ponasanje i njegovo kategoriziranje uvelike ovisi o samoj meti istoga.

Ako joj je tip privlacan, ona je slobodna i dobre volje, opis radnje bi vjerojatno bio - simpatican, samoinicijativan, samouvjeren i ostale divote

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:03   #12
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Ima ih. Ali ne onoliko koliko crnaca, barem ne da se kuzi ( ) iako autor videa tvrdi da su svi dobacivali, neovisno o godinama, rasi itd.

Ja sam u hrvatskoj, npr. par puta dozivjela nesto slicno, ali moram priznati da kod nas ljudi vise daruju pogledom, nego rijecima.
Autorici videa nije za vjerovati jer je feminsitica.
Moderne feministice su neurotiče i isfrustrirane tumblr blogerice, te ih ne treba shvaćati ozbiljno. Zapravo bi ih trebalo u potpunosti ignorirati.

Forumašica koja je rekla da su većinom crnci u pitanju je djelomično u pravu. Najčešće su crnci, te nešto latinoamerikanaca. Koliko sam ja vidio samo je jedan bijelac.
ecc01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:07   #13
Još da je ova na snimci neka riba ja bi rekla
Dečki dečke ne pozdravlaju na ovaj način zato jer u ovo slučaju :"Bok , kako si mala?" ne znači da ih zanima kako je već žele uspostaviti kontakt. A dečki s dečkima ne žele uspostaviti ovakav kontakt.

Ja se okrećem i za dečkima i curama i psima i djecom.
Nikome ništa ne dobacujem jer mi je to bez veze.
Ali mogu probati i snimiti da vidimo kako bi dečki reagirali da im ovako dobacujem. Kladim se da bi ih pola započelo konverzaciju i da bi oni na kraju opet više zbunili mene nego ja njih.

Inače mi je užasno glupo kad prolazim pored grupe mušakaraca i oni mi nešto dobacuju
Još ako je prosto onda mi bude žao što mi tata nije Jackie Chan pa da me nije naučio neke pokrete da ih samo pobacam na hrpu i obrišem ruku o ruku i idem dalje. :klap:
Sreća da ja nisam jaka.
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:07   #14
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Kaj to nije standard - da se pozdravi u sumi?
Neznam gdje zivis, al kod nas u Hr dosta toga nije standard. Neki dan mi se jedna zena doslovno priljepila na leda dok sam kupovala karte. Ja sam se odmicala koliko sam mogla nekoliko puta ali ona je ko magnet se pomicala zamnom i kad sam se doslovno morala zaljepit tijelom za pult jer bi me ona zajahala vise nisam mogla izdrzat i odbrusila joj da mi se mogla na leda popet.

Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Odgoj i pristojnost shvacam. Ono sto mene zanima je da li bi ikad prisla muskarcu kao neki od ovih likova na videu ili im dobacila koje kakve komenatre ili "komplimente"?
Nebi niakd dobacivala ili fuckala tipu u prolazu jer nisam takav tip osobe. Al prokomentirala bi sa frendicama i sta se toga tice mi zene smo sta se toga tice slicne ko i muskarci

Sad sam preletila clanak nabrzinu i autorica kako vidim ovo smatra sexualnim uznemiravanjem i pita se zasto muskarci ne dobacuju tipovima? Pretpostavljam da nisu gej al da su gej da bi im dobacili nesto. Ne kuzim poantu njenog pokusa i sta zeli tocno dokazat. Cura se najvjerojatnije nezna nosit sa "komplimentiranjem" jer je mlada i u njenim godinama bi i ja dobila slom zivaca i cak i odbrusila nesto tipu koji mi fucka ili rekla da je seljacina ali danas se ne obazirem bas. Prije ce me sarmirat pristojan decko koji me lijepo pozdravi i iskreno se nasmije nego neki koji fucka zamnom. Jbg. ima nas svakakvih.


Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Ok, znaci s istom lakocom ces pozdraviti nepoznatog muskarca kao i nepoznatu zenu?
Fuckat necu nikom od navedenih, to sam vec napisala .Pozdravit normalno hocu, iako muski obicno preduhitre pa ja mogu samo odzdravit a naravno da bi bilo malo :blush: ukoliko bi mi se taj isti svidio. hehe



Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Da, s ovim se slazem. Imam ista iskustva.
Iako, iz mog iskustva, black people su pristupacniji i mnogo opusteniji u komunikaciji sa zenama nego bijelci.
ewer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:10   #15
Quote:
ecc01 kaže: Pogledaj post
Autorici videa nije za vjerovati jer je feminsitica.
Ne razumijem. Nemas oci/sluh? Sta joj tocno ne vjerujes?

Iako smatram da setanjem ulicama New York se drasticno razlikuje od setnjom ulicama nekih drugih gradova u Americi. U New York je "normalno" da ti dobacuju, u Portlandu ja to nisam dozivjela. U sjevernoj Africi jesam, i to bas degutantno. U Los Angelesu da, tu u Kanadi bas i ne. Znaci, ovisi.

Isto tako je i u hrvatskoj. U Dalmaciji dobacuju, barem meni jesu. U Zagrebu bas i ne, iako i to ovisi o kvartu.

Ali to je nebitno sad, poanta je zasto to muskarci rade zenama a ne drugim muskarcima i da li je autorica iole u pravu kad kaze da je to stvar dominacije?
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)

Zadnje uređivanje BLR : 13.11.2014. at 19:21.
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:14   #16
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post

Ali to je nebitno sad, poanta je zasto to muskarci rade zenama a ne drugim muskarcima i da li je autorica iole u pravu kad kaze da je to stvar dominacije?
Procitala sam clanak i nije bas dokzala tu svoju tezu. Ne razumijem o kakvoj dominaciji prica? Nije dobro pojasnila.

Na kraju teksta zakljucuje da svaka odrasla osoba ima zadatak samu sebe zabaviti ili da se zabavi u krugu prijatelja ili obitelji? Znaci cura bi zabranila odredene nacine interakcije na ulici? Necu smjet vise na glas rec da mi je tip lijep ili sexy jer ga ugrozavam.
ewer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:19   #17
Mene ovaj video podsjeca na GTA. Samo najednom neka budala dobaci random komentar.

Mislim da ono o dominaciji stoji, ali dosta bi ljudi to moglo krivo shvatiti. Vise se radi o skretanju paznje na sebe podosta direktnim nacinom. Takoder, nije da samo muskarci to rade. Nisu ni zene imune na komentiranje u prolazu i zapocinjanje razgovora slicnim frazama.

Osobno ne komentiram, smatram to neukusnim.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:19   #18
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Ne razumijem. Nemas oci/sluh? Sta joj tocno ne vjerujes?
Ne vjerujem za ovo što je rekla da su joj dobacivali svi neovisno o rasi i starosti. Jer da je tako, stavila bi u video, osobito zbog toga što feministice najviše mrze bijele muškarce.
ecc01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:19   #19
Quote:
ewer kaže: Pogledaj post
Neznam gdje zivis, al kod nas u Hr dosta toga nije standard. Neki dan mi se jedna zena doslovno priljepila na leda dok sam kupovala karte. Ja sam se odmicala koliko sam mogla nekoliko puta ali ona je ko magnet se pomicala zamnom i kad sam se doslovno morala zaljepit tijelom za pult jer bi me ona zajahala vise nisam mogla izdrzat i odbrusila joj da mi se mogla na leda popet.
Hm, da. U pravu si. Trenutno sam u Kanadi, ali skuzila sam da ljudi u zapadnim zemljama malo vise postuju tuđi prostor. U Kanadi je normalno pozdraviti kad se seces sumom. SVI pozdravljaju. Osmijeh, "hi" i prolaz. Osim ako jos dobace "nemojte tamo, vidjelo smo grizzlia".

Quote:
Pretpostavljam da nisu gej al da su gej da bi im dobacili nesto. Ne kuzim poantu njenog pokusa i sta zeli tocno dokazat.
Poanta je u boldanom. Neki muskarce tvrde da pozdravljaju samo iz pristojnosti ali isto tako ne bi pozdravili druge muskarce. Zato se povlaci pitanje - ako nije stvar seksualne privlacnost ili nadobudnosti, nego samo stvar ljubaznosti, zasto tu istu ljubaznost ne pokazuju drugim muskarcima?

Quote:
Cura se najvjerojatnije nezna nosit sa "komplimentiranjem" jer je mlada i u njenim godinama bi i ja dobila slom zivaca
Zasto bi se trebala znati nositi s takvim "komplimentom"? Muskarci se ne moraju nauciti nositi s istim, ali zene da. Zasto?

Quote:
Fuckat necu nikom od navedenih, to sam vec napisala .Pozdravit normalno hocu, iako muski obicno preduhitre pa ja mogu samo odzdravit a naravno da bi bilo malo
Ok. Pusti sad tko prvi tebe pozdravlja i odgovori na pitanje. Da li bi s istom lakocom pozdravila muskarca kojeg zateknes dok sama trcis u sumi?

Quote:
Iako, iz mog iskustva, black people su pristupacniji i mnogo opusteniji u komunikaciji sa zenama nego bijelci.
I s ovim se slazem.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:22   #20
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Zasto bi se trebala znati nositi s takvim "komplimentom"? Muskarci se ne moraju nauciti nositi s istim, ali zene da. Zasto?
https://www.youtube.com/watch?v=75aX9mlipiY
ecc01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger