Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2022., 15:39   #1
Frantic (1988)

https://www.imdb.com/title/tt0095174/

Frantic je neo-noir misteriozni triler iz 1988 g. u režiji Romana Polanskog s Harrisonom Fordom i Emmanuelle Seigner u glavnim ulogama.

Tijekom boravka u Parizu na simpoziju doktor Richard Walker i njegova supruga Sondra odsjedaju u hotelu u kojem ona misteriozno nestaje.

Policijska istraga ne daje rezultate pa se doktor odlučuje na vlastitu potragu za ženom ...

Roman Polanski kralj atmosfere, Ford kralj glume, epilog - odličan film, dosada sam ga gledao 2 puta, Emmanuelle Seigner mi je simpatična,
privlačna u rokerskoj kombinaciji i stilu 80-ih, jedino kraj mi se nije svidio što ona umre.

Snimanje se odvijalo na lokaciji u Parizu, a eksterijeri su snimani ispred hotela Le Grand, snimanje se također odvijalo na otoku
Île aux Cygnes u Seini za scene Lady Liberty.





__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2022., 20:54   #2
Sjajan film....vrhunska atmosfera, gluma...meni jedna od najboljih uloga HF, prekrasna ES. Glazba Grace Jones daje posebnu mističnost. Sve u tom filmu je pogođeno...čak i smetlari
Scena na krovu mi je jedna od najuzbudljivijih scena uopće. Gledam film svake godine.
Sjećam se kad je bio premijerno najavljen u Jugi u jednoj emisiji o filmu. Bila je prikazana scena sa Fordom na krovu. Tu emisiju sam snimio na VHS i nebrojeno puta sam odgledao tu scenu a tek 5-6 mjeseci poslije sam nabavio piratsku kopiju i napokon odgledao cijeli film Bio sam oduševljen Glumica mi se toliko sviđala da sam imao knedlu u grlu na kraju filma Jbg kad si mulac sve emotivno doživljavaš.

Šteta što film nije postigao veći uspjeh.
blase is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2022., 20:59   #3
uzbudljiv i napet film
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2022., 22:24   #4
Dugo nisam to gledao, po sječanju mi to bio dobar film. treba ponoviti.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2022., 01:00   #5
U godini kad je izasao, a zbog komercijalnih aspiracija (izbor Forda) videotekari nisu znali sto s tim filmom. Cak je i na LD kasnio duze od ostalih filmova. Nikako se nije uklapao, jer je Ford kao pojava bio veci od stvarnih glumackih sposobnosti, posebno za ovakvu vrstu uloge. Polanski je mogao posegnuti za znatno sposobnijim FR generacijskim pandanima, recimo Auteuil. No pricom i zeljom, on je isao za internacionalnijim pristupom. Tako da je u isto vrijeme Ford bio i atrakcija i uteg. Njegovo ime je dozvalo publiku, ali tamo nije bio Ford uobicajenih uloga.

Film ima dosta praznog prostora od potencijala velike intrige nestanka zene, pa do lagano ishlapljeog otkrica tehnoloskog kraja, kao solucije citave intrige. Taj kraj je malo tanak, nije na razini gradnje citave zavrzlame.

Ostao mi je u dobrom sjecanju kad sam ga gledao prvi put. Ali vecini poznatih je bio dosadan. Ljudima je bio prespor za Forda. No 80-te, opustenost, te sve cari dekade, ne bih imao vecih problema, pogledati ga ponovo.

...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2022., 02:29   #6
Meni omiljeni film od Polanskoga.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2022., 19:19   #7
Quote:
FuzzBall kaže: Pogledaj post

Meni omiljeni film od Polanskoga.
+1 , Inače jako volim njegove filmove ..

@Cat6 zanimljiv osvrt, morat ću ga ponovno pogledati, prošlo je dugo vremena, malo sam i zaboravio neke djelove filma.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 01:08   #8
Meni isto omiljeni film,sa posebno dobrom odjavnom scenom i muzikom od Morriconea !
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 01:13   #9
Odličan film.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2022., 21:06   #10
Predobar film.
Emmanuelle Seigner prelijepa.

Glazba iz filma; fantastična..... Ennio Morricone + Grace Jones, Liber Tango ili I have seen that face before.

Film je, na neki način..... podcjenjen.

__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2022., 22:00   #11
Evo, ta tema me podsjetila na film, pa ponovo pogledao poslje ohoho godina... Stvarno filmčina, ima super scena iz Pariza, i muzika Morriconeja je stvarno odlična.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 23:00   #12
Quote:
blase kaže: Pogledaj post
Sjajan film....vrhunska atmosfera, gluma...meni jedna od najboljih uloga HF, prekrasna ES. Glazba Grace Jones daje posebnu mističnost. Sve u tom filmu je pogođeno...čak i smetlari
Scena na krovu mi je jedna od najuzbudljivijih scena uopće. Gledam film svake godine.
Sjećam se kad je bio premijerno najavljen u Jugi u jednoj emisiji o filmu. Bila je prikazana scena sa Fordom na krovu. Tu emisiju sam snimio na VHS i nebrojeno puta sam odgledao tu scenu a tek 5-6 mjeseci poslije sam nabavio piratsku kopiju i napokon odgledao cijeli film Bio sam oduševljen Glumica mi se toliko sviđala da sam imao knedlu u grlu na kraju filma Jbg kad si mulac sve emotivno doživljavaš.

Šteta što film nije postigao veći uspjeh.
Da, sjećam se upravo tog momenta kad su u toj Jugo-emisiji pokazali insert na krovu. Ta emisija je bila srpska i jako kratko je trajala, nekih pola sata, i još su stavljali neki kratki erotski uradak pred sam kraj ali taj insert mi je bio doživljaj kao klinki, i jedva sam čekala pogledati film. I nisam se, naravno, razočarala. Ni na koje gledanje

Seignerku nikako ne volim, njena pojava mi bas ne lezi jer ima čudne hladne oči i sva mi je nekak antipatična, ali u ovom filmu je bas dobro sjela jer utjelovljava drsku i distanciranu francusku mladost naspram sredovječnih Amerikanaca Forda i njegove žene. ( I u Ninth Gate je dobra jer tamo manje-vise utjelovljava Sotonu. )

Film je klasik svog žanra, Polanski je kao sto je neko već primijetio, samo takav majstor atmosfere. Ludnica.
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 13:16   #13
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Da, sjećam se upravo tog momenta kad su u toj Jugo-emisiji pokazali insert na krovu. Ta emisija je bila srpska i jako kratko je trajala, nekih pola sata, i još su stavljali neki kratki erotski uradak pred sam kraj
90% sam siguran da se emisija zvala Video Magazin. Ako Babunovich cita temu, mozda ce znati bolje precizirati. Voditelj i voditeljica su vodili, jedino nisam sigran za erotski zavrsetak, jer emisija je isla puno prije ponoci.




...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 14:11   #14
ovo je klasik
gledao ga jednom na tv i to je to
atmosfera...fenomenalna
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 03:14   #15
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
90% sam siguran da se emisija zvala Video Magazin. Ako Babunovich cita temu, mozda ce znati bolje precizirati. Voditelj i voditeljica su vodili, jedino nisam sigran za erotski zavrsetak, jer emisija je isla puno prije ponoci.




...
A čuj, nisam bas sto posto ziher da je to bilo u toj emisiji, ali kao u tvom slučaju sa imenom, jesam jedno 90%. (Ipak je to bilo prije 35 godina, svaka nam čast!)
To na kraju je bila neka blaga erotika, u stilu žena se skida i presvlači u nekom plesnom studiju a kamera prati njene pokrete u provokativnom klizu. I zato mislim da se dobro sjećam, jer prvo i prvo kao klinki mi je i to bilo nekak čudno, a kao drugo u ono doba se još i kako moglo vidjeti svakakvih scena u svakakvim filmovima koji su počinjali u 8 ili 9 sati (a pogotovo jugo-filmovima).
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.