Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2013., 10:34   #141
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ti to ozbiljno?! Tebi je to "pa"?! Dakle nemas nikakve probleme s tim da se sutra u Hrvatskoj osnuje pedofilska stranka i da netko onda legalno tvoje dijete snima na plazi i vrbuje za seksualne odnose, te se zalaze za brakove 60-godisnjaka i 10-godisnjih curica. To je tebi identicno HDZ-u? Ozbiljno?
Ajde dobro...kao sto sam vec rekao, ima nas svakakvih...

Nije HDZ ukrao buducnost nama nego komunisticka partija, sa 45-godisnjim terorom u Jugoslaviji i kasnije jos 8-godisnjim u samostalnoj Hrvatskoj koju upropastavaju gdje god mogu i kako god mogu. Tu trazi korijene ukradene buducnosti...
Cuj Johny, HDZ ne da je ukrao buducnost, ukrao nam je i proslost, zacimentirao nam buducnost...kakva komunisticka partija, koji teror, ovo sada je najgora nocna mora...komunisti su sestre milosrdnice prema ovoj bagri koja je na sceni od 90-tih godina...vec kad ste tako hiptnotizirani i zaludjeni HDZ-om, jebe mi se za vas utirace u čmarove, meni su ukrali mojih najboljih 20 godina zivota i svima mojima...
unistili su visestoljetni san o hrvatskoj drzavi, koju su bacili na koljena, napravili od nje najomrzeniju drzavicu na europskom prostoru koja se svima gadi ali kako ste hendikepirani i nemozete se kretati po svijetu, to neznate...
trabunjate tu po forumima kao da ste pijane budale...ocete vi preuzeti dio odgovornosti za ovau bezbuducnost, za unistene generacije, mladost koja nikada nece ostvariti svoje obitelji i buducnost...ocete vi preuzeti dio na sebe sto mladost besciljno glavinja, drogirajuci se i opijajucuci gledajuci kraljeve i njihovu zlatnu mladez kako se bahati, jede iz zlatnih tnjura a sve u ime svete nam zemlje hrvatske...
jebe se one u cije se lik i djelo zaklinjes, oni su namirili sebe i svoja pokoljenja ali zapamti jednom za uvijek, svemu dođe kraj...kad masa uzme stvar u svoje ruke a doci ce taj dan, ti i slicni tebi samo ce te prominiti nick i nastaviti pisat kako ste vi bili ti koji ste uvijek znali i pisali o pljakaskoj bagri...
na ovm prostorima povijest se ponavlja, da je za vrime juge bilo ovoliko protivnika juge, bila bi se sama raspala bez rata...bilo vas je gadljivo slusati i gledati kako ste podrzavali partiju i sta ste sve radili u ime tita i partije...
serenada is offline  
Old 11.11.2013., 10:56   #142
Mene jedno zanima.Do kad će se prepucavatii nadmudrivati tko je više pokrao i upropastio SDP-HDZ.
Koja nam je treća opcija? Nadam se da je svima jasno da ovako više ne ide i da treba dati šansu nekoj novoj stranci koja nije priljepak HDZ-a ili SDP-a
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 11.11.2013., 11:17   #143
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Mene jedno zanima.Do kad će se prepucavatii nadmudrivati tko je više pokrao i upropastio SDP-HDZ.
Koja nam je treća opcija? Nadam se da je svima jasno da ovako više ne ide i da treba dati šansu nekoj novoj stranci koja nije priljepak HDZ-a ili SDP-a
cuj, nakrali su oboje ali SDP je ipak dosta manje jer nije imao mohucnost kao ova bagra...ova bagra je to radila odma isti dan kad su zasijeli i to bezsramno...oni su cak izmijenili zakone i kreirali ih prema osobnoj potrebi, tako da je vecina njihove pljacke po zakonu...to je cak i crkva govorila ali tiho, o nemoralnim zakonima...
srica da bog sve vidi, bog sve zna, zato su mnogi iznenada umirali u velikim mukama, neki su platili danak na cesti, nekima se odrazilo na dicu ali svi ceka kazna...
cuj, treca opcija ne postoji jer je ogromna vecina od onih koji izlaze na izbore, hipnotizirana ovom bagrom i birat ce ih do budu zivi...veliki dio od njih je takođe prigrabio dio kolaca, neko kroz nezasluzene penzije,invalidnine,boracki status, neko kroz radno mijesto itd...
narod mora da dozivi katarzu, osvijestenje da bi mu doslo iz guzice u glavi i poceo razmisljati svojom glavom...
narod je kolektivno hipnotiziran zato nam se događa to sto se događa...

Zadnje uređivanje serenada : 11.11.2013. at 11:31.
serenada is offline  
Old 11.11.2013., 14:01   #144
Quote:
serenada kaže: Pogledaj post
cuj, nakrali su oboje ali SDP je ipak dosta manje jer nije imao mohucnost kao ova bagra...ova bagra je to radila odma isti dan kad su zasijeli i to bezsramno..
Tu mogućnost ne treba im ni dati, niti im davati legitimitet glasovanjem na izborima. Osim toga, sama činjenica da je onaj psihopat što je zgazio dvoje ljudi najavio trijumfalni povratak u politiku, predstavlja dovoljan razlog da se ne glasa za njih.
__________________
Give Them Hell, Harry!
The_Rage is offline  
Old 11.11.2013., 14:22   #145
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Lijepom si to napisao,ali ja sam dr i radim u javnom sektoru. Za otvoriti nešto privatno trebao bi imati ogromni početni kapital ili bi morao dignuti veliki kredit. To mi se ne bi isplatilo jer bi imao nelojalnu konkurenciju u vidu besplatnog javnog zdravstva.
auuu onda te donekle i žalim, nikad ne bih radio posao kojeg ti radiš.
prvo, mrzim radit s ljudima, a drugo još ako ih moraš vidjet u najodvratnijem obliku, gole i 'otvorene', mislim da bih prije radio na mrtvačnici i farbao mrtvace.

za mene je to valjda najgori posao na svijetu, radiš u malom zatvorenom zagušljivom prostoru, još ako nije klimatiziran pa smrde sve one kemikalije i općenito 'miris bolesti', pa rad s ljudima koji su svakakvi a najviše odvratni i fizički i mentalno.

uglavnom, mislio sam da si neki inženjer ili znanstvenik, ali ovo je za mene lošija verzija mehaničara. doslovce lošija.
NMT is offline  
Old 11.11.2013., 14:27   #146
Quote:
donna di pompei kaže: Pogledaj post
Qualis rex,talis grex.
Hmda. Iako imali su i Rimljani svoje svijetle trenutke.
Međutim, mi svake 4 godine uredno zamijenimo iste s identičnima, tako da...Nema tu nažalost kruha, a da o penziji ne govorimo...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Old 11.11.2013., 14:27   #147
Quote:
The_Rage kaže: Pogledaj post
Tu mogućnost ne treba im ni dati, niti im davati legitimitet glasovanjem na izborima. Osim toga, sama činjenica da je onaj psihopat što je zgazio dvoje ljudi najavio trijumfalni povratak u politiku, predstavlja dovoljan razlog da se ne glasa za njih.
O legitimitetu ce odluciti hipnotiriran narod kao i do sada....psihopati su jedni i drugi s tom razlikom sto ovaj psihopat za svoje gazenje je ipak odgovarao sudu...gazili su i hdz-ovi psihopati ali je bilo najstroze uopce pisati o tome a kamoli da je gazenik odgovarao ali je zato pred bogom odgovarao...
serenada is offline  
Old 11.11.2013., 15:22   #148
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Pa???
U Hrvatskoj već preko 20 godina postoji HDZ - potpuno legalno!?!?!?!
Stranka koja je ukrala budućnost mojoj i tvojoj djeci?
Pedofili su za njih male bebe
Svaka čast majstore!
sury or'o is offline  
Old 11.11.2013., 15:26   #149
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post

Nije HDZ ukrao buducnost nama nego komunisticka partija, sa 45-godisnjim terorom u Jugoslaviji i kasnije jos 8-godisnjim u samostalnoj Hrvatskoj koju upropastavaju gdje god mogu i kako god mogu. Tu trazi korijene ukradene buducnosti...
Nije lijepo lagati, jer ova tvoja sranja mogu pročitati mlade i povodljive osobe pa još pomisliti da je HDZ stranka altruista i dobrotvora, čije je djelovanje usmjereno prema boljitku nacije, a ne prema punjenju vlastitih džepova.
sury or'o is offline  
Old 11.11.2013., 20:00   #150
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Nije lijepo lagati, jer ova tvoja sranja mogu pročitati mlade i povodljive osobe pa još pomisliti da je HDZ stranka altruista i dobrotvora, čije je djelovanje usmjereno prema boljitku nacije, a ne prema punjenju vlastitih džepova.
Onaj tko do sada nije shvatio neke stvari ili je uhljeb ili mozga nikada nije niti imao. Samo nikada nisam shvaćao i taj priglupi mentalitet uhljeba. Podsjeća me na Titanic i onu jadnu sirotinju što su zaključali u potpalublje da ne bježe na više razine. Hladna voda sjevernog Atlantika došla je i do velikog djela "gospode" na mostu. Pametnome dosta.
Champion_1 is offline  
Old 11.11.2013., 20:35   #151
Quote:
serenada kaže: Pogledaj post
Cuj Johny, HDZ ne da je ukrao buducnost, ukrao nam je i proslost, zacimentirao nam buducnost...kakva komunisticka partija, koji teror, ovo sada je najgora nocna mora...komunisti su sestre milosrdnice prema ovoj bagri koja je na sceni od 90-tih godina...vec kad ste tako hiptnotizirani i zaludjeni HDZ-om, jebe mi se za vas utirace u čmarove, meni su ukrali mojih najboljih 20 godina zivota i svima mojima...
unistili su visestoljetni san o hrvatskoj drzavi, koju su bacili na koljena, napravili od nje najomrzeniju drzavicu na europskom prostoru koja se svima gadi ali kako ste hendikepirani i nemozete se kretati po svijetu, to neznate...
trabunjate tu po forumima kao da ste pijane budale...ocete vi preuzeti dio odgovornosti za ovau bezbuducnost, za unistene generacije, mladost koja nikada nece ostvariti svoje obitelji i buducnost...ocete vi preuzeti dio na sebe sto mladost besciljno glavinja, drogirajuci se i opijajucuci gledajuci kraljeve i njihovu zlatnu mladez kako se bahati, jede iz zlatnih tnjura a sve u ime svete nam zemlje hrvatske...
jebe se one u cije se lik i djelo zaklinjes, oni su namirili sebe i svoja pokoljenja ali zapamti jednom za uvijek, svemu dođe kraj...kad masa uzme stvar u svoje ruke a doci ce taj dan, ti i slicni tebi samo ce te prominiti nick i nastaviti pisat kako ste vi bili ti koji ste uvijek znali i pisali o pljakaskoj bagri...
na ovm prostorima povijest se ponavlja, da je za vrime juge bilo ovoliko protivnika juge, bila bi se sama raspala bez rata...bilo vas je gadljivo slusati i gledati kako ste podrzavali partiju i sta ste sve radili u ime tita i partije...
Meni nitko nije nista ukrao. Imam dobar posao, za koji sam se skolovao i od njega dobro zivim. Ne ocekujem da mi drzava ista pokloni, nismo u socijalizmu vise. Prema tome, meni nikakav HDZ nije nista ukrao, sam krojim svoju buducnost i sam sam odgovoran za svoj zivot. Imas onoliko koliko si sam znas stvoriti. Tako da te pateticne price o ukradenoj mladosti i najboljim godinama zivota ostavi za neke druge jadnike poput tebe koji su valjda ocekivali da im sve padne sa neba. Ako se sam ne znas izboriti za sebe, propadas kako god okrenes, zivio u Hrvatskoj ili u Svicarskoj. Ali zato je komunizam itekako ukrao godine zivota, a nekim i sam zivot, i to onima koji su se usudili drugacije misliti i drugacije govoriti.
Prema tome, nikome nista nije ukrano, ako si ne znas sam pomoci ili sam izboriti da ti bude dobro, onda ni ne zasluzujes ista bolje od ovoga sto imas. Meni HDZ nista nije niti poklonio niti ukrao, nisam jedan od onih stranackih uhljeba da ocekujem da mi drzava ili stranka pokloni posao, stan, kucu, vikendicu, auto i ostalo.
John_Wayne is online now  
Old 11.11.2013., 21:10   #152
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Meni nitko nije nista ukrao. Imam dobar posao, za koji sam se skolovao i od njega dobro zivim. Ne ocekujem da mi drzava ista pokloni, nismo u socijalizmu vise. Prema tome, meni nikakav HDZ nije nista ukrao, sam krojim svoju buducnost i sam sam odgovoran za svoj zivot. Imas onoliko koliko si sam znas stvoriti. Tako da te pateticne price o ukradenoj mladosti i najboljim godinama zivota ostavi za neke druge jadnike poput tebe koji su valjda ocekivali da im sve padne sa neba. Ako se sam ne znas izboriti za sebe, propadas kako god okrenes, zivio u Hrvatskoj ili u Svicarskoj. Ali zato je komunizam itekako ukrao godine zivota, a nekim i sam zivot, i to onima koji su se usudili drugacije misliti i drugacije govoriti.
Prema tome, nikome nista nije ukrano, ako si ne znas sam pomoci ili sam izboriti da ti bude dobro, onda ni ne zasluzujes ista bolje od ovoga sto imas. Meni HDZ nista nije niti poklonio niti ukrao, nisam jedan od onih stranackih uhljeba da ocekujem da mi drzava ili stranka pokloni posao, stan, kucu, vikendicu, auto i ostalo.
Blago tebi. Tebi je dobro, a svi ostali zaslužuju upravo takvu situaciju u kakvoj jesu. Sva ona sila ljudi u HR koji mjesecima i godinama nisu dobili plaću se valjda nisu školovali za posao koji rade. I ko ih jebe blesave kad se "neznaju pobrinuti za sebe" ko ti. Telci samo hoće poštenu plaću za pošteno odrađeni posao. Sad, ako se svi moraju izboriti za plaću onda nekaj nije uredu sa cijelim sistemom. Za plaću za odrađeni posao se nebi nitko trebal boriti. Ali u HR postoje genijalci ko ti koji tvrde da se trebaš izboriti da ti se plati tvoj rad. Ne samo da postoje nego su i bili na vlasti. I onda veliš da nisi HDZ-ovac. Jesi i to punokrvni.

I ne radi se o tome da bi država trebala nekome nekaj pokloniti, nego o tome da ti omoguči da radiš i za taj rad budeš adekvatno plaćen. Sramota je za državu, i to evropsku državu u 21. stoljeću da netko radi i za taj rad ne primi plaću. A to nije počelo u socijalizmu, nego kad je HDZ došao na vlast.
sury or'o is offline  
Old 11.11.2013., 21:28   #153
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Blago tebi. Tebi je dobro, a svi ostali zaslužuju upravo takvu situaciju u kakvoj jesu. Sva ona sila ljudi u HR koji mjesecima i godinama nisu dobili plaću se valjda nisu školovali za posao koji rade. I ko ih jebe blesave kad se "neznaju pobrinuti za sebe" ko ti. Telci samo hoće poštenu plaću za pošteno odrađeni posao. Sad, ako se svi moraju izboriti za plaću onda nekaj nije uredu sa cijelim sistemom. Za plaću za odrađeni posao se nebi nitko trebal boriti. Ali u HR postoje genijalci ko ti koji tvrde da se trebaš izboriti da ti se plati tvoj rad. Ne samo da postoje nego su i bili na vlasti. I onda veliš da nisi HDZ-ovac. Jesi i to punokrvni.

I ne radi se o tome da bi država trebala nekome nekaj pokloniti, nego o tome da ti omoguči da radiš i za taj rad budeš adekvatno plaćen. Sramota je za državu, i to evropsku državu u 21. stoljeću da netko radi i za taj rad ne primi plaću. A to nije počelo u socijalizmu, nego kad je HDZ došao na vlast.
S ovime se s tobom u potpunosti slazem. To sto radnici ne primaju placu za svoj rad je katastrofa i zlocin sam po sebi, ali isto tako alergican sam na price da je HDZ nesto ukrao ovom narodu, a da se pritom zaboravlja sto je bilo prije, sto je trajalo 45 godina i zavrsilo u potpunoj propasti, sto ekonomskoj, sto politickoj, sto nacionalnoj. Svi zaboravljaju da je 1989. inflacija u Jugoslaviji bila 200% MJESECNO, i da je glavna pljacka u pretvorbi izvrsena Markovicevom pretvorbom 1988-1990. To je korijen svega, a kasnije je samo dosao rat iz velikosrpske kuhinje i dovrsio zapoceti posao UDBASA koji su isciedili sve sto vrijedi iz ove drzave, a sve zakuhali jos 1988. Rat i kriminalna Markoviceva pretvorba te trula jugoslavenska ekonomija su 90% krivi za stanje u kakvom se Hrvatska kasnije nasla. A iz te kombinacije je jako tesko izaci van i oporaviti se. Mozda za jedno 20 godina bude kakvog pomaka, ako cemo znati izabrati pametne ljude.
John_Wayne is online now  
Old 11.11.2013., 21:48   #154
Kakva "kriminalna Markovićeva pretvorba"? Pa nije Marković stvoril Kutlu, Gucića, Todorića, Rajića i ostale "poduzetnike". Gdi je Marković bil kad su ova gospoda haračila po onome kaj se stvaralo 40 godina?

Jel smo mi u istoj državi ili postoje dve Hrvatske?
sury or'o is offline  
Old 11.11.2013., 21:48   #155
Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
Po prvi puta u životu imam ozbiljan dojam da će Hrvatska funkcionalno propasti i da ova zemlja nema budućnost, manifestacije strukturalnih problema su svuda vidljive:

-kontinuirana višegodišnja loša ekonomska politika koja nema nikakvog smisla kao da se politička elita pretvara da je ekonomija na razini gatanja umjesto znanosti

-kolosalna korupcija svih značajnih gospodarskih, upravnih i političkih struktura

-besmislenost odlaska na izbore budući da je opozicija(HDZ) kriminalna organizacija kao što je to uvijek i bila, i ne samo to već je bizarno da uopće može prijeći izborni prag što znači da veliki broj Hrvata glasa isključivo iz navike umjesto bilo kakvog promišljanja o bilo čemu

-katolička talibanizacija Hrvatske preko proto-fašističkog pokreta U Ime Obitelji, i samo obično katoličko praznovjerje je već primitivno i opasno i bez toga

-ruralni, nacionalistički, socijalistički i praznovjerni(katolička crkva) mentalitet većine Hrvata

Već istražujem opcije selidbe u neku drugu zemlju.
Nije ni čudo da je država takva kakva jeste dok takvi poput tebe žive u njoj.
Očito moderator ovdje ne vidi vrijeđanje, ne to je samo sloboda mišljenja.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Received Infraction
Old 11.11.2013., 21:49   #156
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Mene jedno zanima.Do kad će se prepucavatii nadmudrivati tko je više pokrao i upropastio SDP-HDZ.
Koja nam je treća opcija? Nadam se da je svima jasno da ovako više ne ide i da treba dati šansu nekoj novoj stranci koja nije priljepak HDZ-a ili SDP-a

Koliko sam ja vidio do sad nova stranka Orah ima racionalnu političku osnovu i ljude koji imaju kredibilitet međutim takve stranke su skoro uvijek DOA(dead on arrival).
Zorozg is offline  
Old 11.11.2013., 21:52   #157
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Meni nitko nije nista ukrao. Imam dobar posao, za koji sam se skolovao i od njega dobro zivim. Ne ocekujem da mi drzava ista pokloni, nismo u socijalizmu vise. Prema tome, meni nikakav HDZ nije nista ukrao, sam krojim svoju buducnost i sam sam odgovoran za svoj zivot. Imas onoliko koliko si sam znas stvoriti. Tako da te pateticne price o ukradenoj mladosti i najboljim godinama zivota ostavi za neke druge jadnike poput tebe koji su valjda ocekivali da im sve padne sa neba. Ako se sam ne znas izboriti za sebe, propadas kako god okrenes, zivio u Hrvatskoj ili u Svicarskoj. Ali zato je komunizam itekako ukrao godine zivota, a nekim i sam zivot, i to onima koji su se usudili drugacije misliti i drugacije govoriti.
Prema tome, nikome nista nije ukrano, ako si ne znas sam pomoci ili sam izboriti da ti bude dobro, onda ni ne zasluzujes ista bolje od ovoga sto imas. Meni HDZ nista nije niti poklonio niti ukrao, nisam jedan od onih stranackih uhljeba da ocekujem da mi drzava ili stranka pokloni posao, stan, kucu, vikendicu, auto i ostalo.
Po onome kako rezoniras jasno mi je da tebi niko nije nsta ukrao jer su tvoji krali...srami se, jebe ti se za druge jer si se ti dobro uhljebio...mislis da drugi nisu skolovani ali ocito nisu podli ko ti da su se mogli uhljebiti...ja ne pusem zato sto je meni lose, ja sam u socijalizmu dobro zaradio, mirno mogu spavati i ne ovisim o penziji koju ti nikad neces imat jer ce doci dan uskoro, da ni ti neces imati posao...
kako te nije sram da velicas one koji su krivi sto su danas vecina gladni, sto nikada nece doziviti dostojanstvenu starost, ni dostojanstveni zivot, vecina nece imati svoje obitelji jer su im to onemogucili takvi koje ti podrzajes...srami se sto si tipican hrvat i sto te se jebe sto susjed nema sta da jede i njegova dijeca...
serenada is offline  
Old 11.11.2013., 22:02   #158
Quote:
serenada kaže: Pogledaj post
Po onome kako rezoniras jasno mi je da tebi niko nije nsta ukrao jer su tvoji krali...srami se, jebe ti se za druge jer si se ti dobro uhljebio...mislis da drugi nisu skolovani ali ocito nisu podli ko ti da su se mogli uhljebiti...ja ne pusem zato sto je meni lose, ja sam u socijalizmu dobro zaradio, mirno mogu spavati i ne ovisim o penziji koju ti nikad neces imat jer ce doci dan uskoro, da ni ti neces imati posao...
kako te nije sram da velicas one koji su krivi sto su danas vecina gladni, sto nikada nece doziviti dostojanstvenu starost, ni dostojanstveni zivot, vecina nece imati svoje obitelji jer su im to onemogucili takvi koje ti podrzajes...srami se sto si tipican hrvat i sto te se jebe sto susjed nema sta da jede i njegova dijeca...
Kao prvo, nisam se ja nigdje "uhljebio" nego sam se sam izborio za sve sto imam. Uhljebiti se znaci da te stranka uvalila u nekakvu drzavnu sluzbu i sada parazitiras na proracunu. Dakle to je prvo. Drugo, nisam ni sumnjao da si jedan od onih koji su dobro zaradili u komunizmu, za razliku od stotine tisuca koji su u komunizmu patili, koji nisu nista zaradili i koji su radi komunizma morali odlaziti van trbuhom za kruhom, tako da me tvoje razmisljanje uopce ne cudi. Zapravo, sada su stvari postale potpuno jasne. Trece, ja nigdje nisam velicao one koji su krivi sto je vecina danas gladno, jer bi to znacilo da velicam Antu Markovica, Milosevica i ostale protagoniste hrvatske patnje pocetkom 90-ih ciji su potezi unazadili ovu zemlju za narednih 50 godina. Isto tako, to bi znacilo da velicam one koji su se obogatili dok su drugi krvarili. Ima i takvih, i nije ih malo. Nazalost, to je pojava u svakom ratu u povijesti covjecanstva. Ratno profiterstvo nije hrvatski izum. I zadnje, ne pada mi na pamet da se veselim sto moj susjed nema sto za jesti i sto mi je svejedno, jer ja za razliku od tebe ovdje zivim i pridonosim, a ti iz Amerike si zadnji koji ikome iz Hrvatske moze drzati prodiku o bilo cemu. Da imas obraza vratio bi se ovdje, a ne bi kritizirao iz sigurne udaljenosti. Ali, buduci da si se obogatio u komunizmu, kao sto si i priznao, ni ne sumnjam da su ti uspomene na to razdoblje komunisticke mladosti ljepse iz daleka nego iz surove stvarnosti hrvatske svakodnevice.
John_Wayne is online now  
Old 11.11.2013., 22:13   #159
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Kakva "kriminalna Markovićeva pretvorba"? Pa nije Marković stvoril Kutlu, Gucića, Todorića, Rajića i ostale "poduzetnike". Gdi je Marković bil kad su ova gospoda haračila po onome kaj se stvaralo 40 godina?

Jel smo mi u istoj državi ili postoje dve Hrvatske?
A ti mislis da je Todoric odjednom "stvoren" 1990.-e godine? Da je pao sa neba Tudjmanu u krilo? Istrazi malo sto je bio Ante Todoric za vrijeme komunizma, kakav biznis je imao, kako ga je rasirio, i kako je docekao raspad komunizma i dolazak kapitalizma sa velikim kapitalom u svojim rukama. Dalje, raspitaj se malo o pretvorbi poduzeca 1989-1990. i kako se drustveno vlasnistvo odjednom naslo u rukama izabrane elite. Raspitaj se malo tko je bio Frano Lukovic za vrijeme komunizma, gdje je radio, i kako je dosao 1989. godine do ovoga polozaja na kakvom je danas. Pa se onda malo raspitaj o inflaciji i kreditima sa kojima se svasta moglo uraditi. Dignuo si kredit na deset milijuna dinara, pokupovao nekretnine i za par mjeseci ga otplatio u cjelosti. Znas li sto se sve tada s transakcijama sa deviznim polozima za kredite moglo uraditi? Da, takvo je to vrijeme bilo, idealno za obogatiti se, pogotovo oni koji su imali "nos", i posebno oni sa vezama u vlasti, koji su bili na izvoru informacija. I kada to sve proucis, shvatit ces da su nekakvi Rajici i Gucici mali crkveni misevi u usporedbi sa ovim pljackasima koje sam spomenuo. A kum im je svima Ante Markovic sa svojom "ekonomskom reformom". I to ti je uzrok i korijen danasnjeg stanja. Dodaj na to sve rat i unistenje zemlje, i imas ovo sto imas. Sto smo sve dozivjeli u ovo kratko razdoblje, jos se dobro i drzimo.

Zadnje uređivanje John_Wayne : 11.11.2013. at 22:38.
John_Wayne is online now  
Old 11.11.2013., 22:34   #160
Najveću krađu je napravio HDZ kad je proglasio društvenu imovinu državnom, pa je onda s njom radio što je htio i prodavao je (za male ili fiktivne pare) kome je htio. Ali nije fer optuživati samo HDZ zbog toga jer je HDZ bila samo kukavičje jaje koje nam je podmetnula UDBA, kako u zadnje vrijeme otkrivamo. A Marković nije napravio bog zna kakvu štetu u odnosu na one koji su došli poslije njega.

P.S. Navodno je Račan izjavio da je SR Hrvatska držala UDBU pod kakvom takvom kontrolom, ali kasnije se ova otela kontroli i preuzela čitavu zemlju u svoje ruke. Ako netko ima link za ovo, molim da ga postavi.

Zadnje uređivanje Marina Fiume : 11.11.2013. at 22:40.
Marina Fiume is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.