Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2018., 16:25   #1
apartman u Njivicama-Krk

razmišljam o kupovini manjeg apartmana (30-45m2) na Krku, najvjerojatnije u Njivicama (ili Malinskoj)

kakva je kvaliteta vode i napona struje?

zanimaju me komunalije
npr kaj je s odvozom smeća van sezone, da li negdje u Njivicama ima kontejner u kojeg u nedjelju navečer prije povratka u Zg mogu bacit smeće?
da li se odvoz smeća plaća cijele godine bez obzira što nisam tamo?

kolika je komunalna naknada?

da li ja kao vlasnik apartmana moram plaćat boravišnu pristojbu?

ako netko ima manji apartman, da li mi može reći koliko ga otprilike mjesečno košta?

ima li neki dio Njivica kojeg treba izbjegavat zbog prevelike buke, smrada ili nečeg trećeg?
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 11:06   #2
Imamo garsonijeru u Crikvenici pa ti mogu reći ovo u vezi smeća. Odvoz smeća se plaća tijekom cijele godine, bez obzira što nisi stalno u vikendici. Komunalna naknada se plaća kvartalno kada dolazi posebna uplatnica. Nije kao tu u Zagrebu gdje se plaća sve na jednoj uplatnici Holdinga. Vlasnik apartmana isto plaća boravišnu pristojbu. Dugo nisam bila u Crikvenici radi bolesti u obitelji pa se nisam još na to prijavljivala, ali treba se prijaviti u turističku zajednicu. Boravišna pristojba moža se platiti i kvartalno pa je to i dosta povoljnije ako namjeravaš biti u vikendici više mjeseci u toku godine. Plaća se i porez na vikendicu. Mi plaćamo oko 400 kn godišnje za 34 kvadrata.

U Crikvenici meni voda nije bila baš ukusna za piće. Uglavnom sam pila kupovnu vodu iako nije da se ne smije piti ta voda. To je mekana voda bez puno minerala i jako je dobra za pranje kose. Kosa je puno mekša. Uglavnom mi mjesečno plaćamo vodu, odvodnju vode, smeće, struju. Pa sigurno platimo barem 350 kn mjesečno, ako ne i više. Smeće je oko 60 kn mjesečno. Još kvartalno i ta komunalna naknada, svaki mjesec i pričuva 86 kn.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 05.02.2018. at 20:45. Reason: spajanje postova - koristiti edit
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 14:22   #3
hvala na odgovorima
znači imat ću lijepu kosu i kupovat ću flaširanu vodu
to sa smećem mi je katastrofa, naročito kad vidim da me košta više nego u zagrebu
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 16:02   #4
Evo moje iskustvo s Kraljevicom, svaki mjesec uplatnica 21,00kn za komunalno, smeće se plaća cijele godine, iako imamo kontenjer koji nam svi pune, a mi plaćamo. Smeće odvoze dosta redovito. Pokušaj dogovoriti manje rate po zimskom periodu, kad vas nema tamo.
Voda je bolja nego u Zagrebu, fantastična, prijava je obavezna i moguća preko interneta , paušalno za dvije osobe , prijava do 5 mjeseca. Nazvao sam ured u Kraljevici i dali su mi sve potrebne podatke za platiti.

tri rate godišnje za Uređenja voda.

Uredno platim paušal ( ne znam kako će biti od ove godine, do sada 120,00kn) za sebe i suprugu, naglasi se za dvije osobe, ne treba navoditi imena i kopija uplatnice sa zabe, služi kao dokument o uplati.

Ako je netko od vlasnika invalid i ima invalidninu, po rješenju ne plaća ništa, treba se interesirati točno u turističkoj zajednici, ako postoje uvjeti.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:39   #5
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Evo moje iskustvo s Kraljevicom, svaki mjesec uplatnica 21,00kn za komunalno, smeće se plaća cijele godine, iako imamo kontenjer koji nam svi pune, a mi plaćamo. Smeće odvoze dosta redovito. Pokušaj dogovoriti manje rate po zimskom periodu, kad vas nema tamo.
Voda je bolja nego u Zagrebu, fantastična, prijava je obavezna i moguća preko interneta , paušalno za dvije osobe , prijava do 5 mjeseca. Nazvao sam ured u Kraljevici i dali su mi sve potrebne podatke za platiti.

tri rate godišnje za Uređenja voda.

Uredno platim paušal ( ne znam kako će biti od ove godine, do sada 120,00kn) za sebe i suprugu, naglasi se za dvije osobe, ne treba navoditi imena i kopija uplatnice sa zabe, služi kao dokument o uplati.

Ako je netko od vlasnika invalid i ima invalidninu, po rješenju ne plaća ništa, treba se interesirati točno u turističkoj zajednici, ako postoje uvjeti.
hvala
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.