Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2016., 11:03   #281
Prikaz katastarskih cestica na arkodu (kao i na drugim servisima) je malo pomaknut u odnosu na orto-foto sliku/kartu... pogledaj npr. obliznje ceste, potok, rijeku ili sl... kako su ucrtane i koji im je polozaj na slici/karti

Natipkano na ekranu
nomennescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:17   #282
Pitanje,
Prije godinu dana sam kupio stan i oslobođen sam plaćanja poreza na stan, posto mi je prva nekretnina.
Koliko dugo moram biti prijavljen na adresi te nekretnine?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
007jaran is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 09:52   #283
Mislim tri godine
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 20:30   #284
Kada smo kupili kucu i kada smo predali zahtjev za oslobodjenje poreza, bili smo troclana obitelj. Sada je doslo rjesenje da smo oslobodjeni, ali smo u medjuvremenu postali cetveroclana obitelj. Da li ima smisla zalit se, da nas oslobode za dodatnih 10m2? Da li je netko imao takvu situaciju, kakva je praksa porezne u tom slucaju?
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 21:45   #285
Ne znam koliko će ti proći, gleda se stanje u trenutku podnošenja zahtjeva. I ja u međuvremenu imam više godina nego što je najviša granica za oslobođenje pa mi neće sad zbog toga nabiti porez. Ali vrijedi probati. Do službenika u Poreznoj teško je doći, ali mogu ti odgovoriti na pitanje telefonski.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 23:43   #286
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko će ti proći, gleda se stanje u trenutku podnošenja zahtjeva. I ja u međuvremenu imam više godina nego što je najviša granica za oslobođenje pa mi neće sad zbog toga nabiti porez. Ali vrijedi probati. Do službenika u Poreznoj teško je doći, ali mogu ti odgovoriti na pitanje telefonski.


Ali to bas i nije potpuno tocno. Da sam nasljedila/ kupila nekretninu izmedju predavanja zahtjeva i rjesavanja mog slucaja u poreznoj, glatko bi me odbili kod oslobodjenja poreza

Zanima me da li je itko probao uloziti takvu zalbu i sta je bilo?

Zar oni daju misljenje preko telefona?! Ja sam stekla dojam da nece reci nista van kvotanja zakona jer ovo npr ovisi o tumacenju zakona... A to ovisi o sluzbeniku....
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 19:08   #287
Quote:
Rea Reana kaže: Pogledaj post
Kada smo kupili kucu i kada smo predali zahtjev za oslobodjenje poreza, bili smo troclana obitelj. Sada je doslo rjesenje da smo oslobodjeni, ali smo u medjuvremenu postali cetveroclana obitelj. Da li ima smisla zalit se, da nas oslobode za dodatnih 10m2? Da li je netko imao takvu situaciju, kakva je praksa porezne u tom slucaju?
Na kraju smo pisali zalbu, i zalba nam je odobrena!
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 15:31   #288
Htio bi samo provjerit...

Ja jos nemam prvu nekretninu. Moja zarucnica ima stan na sebi koji u biti nije njen nego od roditelja.

Da li sad to znaci da ja nju nesmijem ozenit kako bih dobio oslobodenje od poreza? Jer ako sam dobro shvatio ako smo u braku, a ona ima nekretninu onda gubim pravo na oslobodenje.

Znaci opcije su:

1. Kupim stan prije svadbe i osiguram si oslobodenje za 50m2.
2. Ozenimo se, ona prebaci vlasnistvo stana na svog brata te ja nakon toga kupujem stan sa njom i dobijam oslobodenje. Da li je tako moguce?

Hvala
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 20:52   #289
Pozdrav. Prije par godina naslijedio 1/3 kuće od 80 kvadrata i još 400 kvadrata okućnice. Sad razmišljam i kupnji neke druge nekretnine na boljoj lokaciji, pa me zanima ulazi li to u kategoriju "moje prve nekretnine" ili se mojom prvom smatra ova koju sam prethodno naslijedio?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:43   #290
Prije nekoliko godina teta je meni i bratu darovala pola stana u kojem živim sa roditeljima i bratom.
Znači 50% stana pripada ocu, 25% meni i 25% bratu.
Ukupno stan ima 76m2.

Na darovnicu je plaćen porez.

Zanima me da li sam time izgubio pravo na oslobađanje plaćanja poreza na prvu nekretninu kojom se rješava vlastito stambeno pitanje?
Ner0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:22   #291
oslobodenje od poreza se ukida 1.1.2017 za prvu nekretninu

Kupio sam kucu 2015 godine, jos nisam dobio porezno rjesenje radi se o prvoj nekretnini znaci dio za dio kvadrata ne placam porez.
Molim nekog pravnika da mi objasni ukoliko porezno rjesenje ne stigne do 1.1.2017 da li gubim oslobodanje za dio kvadrata ili nije tako, = ne kaci me promjena zakona jer sam kupio kucu ranije 2015.godine?
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:24   #292
Quote:
LORDLORD kaže: Pogledaj post
Kupio sam kucu 2015 godine, jos nisam dobio porezno rjesenje radi se o prvoj nekretnini znaci dio za dio kvadrata ne placam porez.
Molim nekog pravnika da mi objasni ukoliko porezno rjesenje ne stigne do 1.1.2017 da li gubim oslobodanje za dio kvadrata ili nije tako, = ne kaci me promjena zakona jer sam kupio kucu ranije 2015.godine?
Pa jel ne moras sam to platit u roku od 15 dana? Ne dolazi ti nikakva obavijest kuci...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:35   #293
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Pa jel ne moras sam to platit u roku od 15 dana? Ne dolazi ti nikakva obavijest kuci...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ne nije tako, ne moras platiti u roku 15 dana. citaj malo postove prije, ne zbunjuj ljude,

ma neznam o cemu ti, ja o 5% poreza na nekretninu i oslobodenju za dio kvadrata kuce/stana, sto je i tema ovdje.
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:40   #294
"Svi prometi nekretnina nastali do 31. prosinca 2014. godine prijavljuju se na obrascu Prijave poreza na promet nekretnina, dok svaki promet nekretnina nastao nakon 1. siječnja 2015. godine prijavljuje se na novom obrascu Prijava prometa nekretnina. Obrazac Prijave, u sklopu koje je i zahtjev za utvrđivanje prava na oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina – podnosi se nadležnoj ispostavi Porezne uprave prema mjestu nekretnine u roku 30 dana od dana nastanka porezne obveze. Na temelju podnijete prijave nadležna ispostava Porezne uprave donosi rješenje u kojemu se utvrđuje porezna osnovica i pripadajući porez na promet nekretnina, kao i eventualno oslobođenje od plaćanja poreza.

https://www.porezna-uprava.hr/baza_z...obodjenja.aspx

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:43   #295
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
"Svi prometi nekretnina nastali do 31. prosinca 2014. godine prijavljuju se na obrascu Prijave poreza na promet nekretnina, dok svaki promet nekretnina nastao nakon 1. siječnja 2015. godine prijavljuje se na novom obrascu Prijava prometa nekretnina. Obrazac Prijave, u sklopu koje je i zahtjev za utvrđivanje prava na oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina – podnosi se nadležnoj ispostavi Porezne uprave prema mjestu nekretnine u roku 30 dana od dana nastanka porezne obveze. Na temelju podnijete prijave nadležna ispostava Porezne uprave donosi rješenje u kojemu se utvrđuje porezna osnovica i pripadajući porez na promet nekretnina, kao i eventualno oslobođenje od plaćanja poreza.

https://www.porezna-uprava.hr/baza_z...obodjenja.aspx

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
I gdje tu pise da moras platiti u 15 dana, i da ne stize doma?
ajde ne zbunjuj ljude,

rjesenje se ceka godinama, i stize doma, nego gdje bi stiglo, :klap:

jesi li ti neki pravnik?
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:47   #296
Dobro nije 15 dana vec 30, al imas rok.

A daj mi ti onda protumaci recenicu "obrazac prijave podnosi se nadleznoj poreznoj upravi u roku od 30 dana od nastanka porezne obveze".
Znaci porezna obveza nastaje onog trena kad postajes vlasnik nekretnine, kakve godine, o cemu pricas? Svi koje znam i koji su kupovali nekretninu su to rjesavali u kratkom periodu, s tim da to moras iskesirat, nema na rate.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:52   #297
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Dobro nije 15 dana vec 30, al imas rok.

A daj mi ti onda protumaci recenicu "obrazac prijave podnosi se nadleznoj poreznoj upravi u roku od 30 dana od nastanka porezne obveze".
Znaci porezna obveza nastaje onog trena kad postajes vlasnik nekretnine, kakve godine, o cemu pricas? Svi koje znam i koji su kupovali nekretninu su to rjesavali u kratkom periodu, s tim da to moras iskesirat, nema na rate.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ti si sam rekao da placas u roku 15 dana, ili 30 dana sto nije istina,

ljudi cekaju godinama rjesenje o porezu, tako da, ne zbunjuj bezveze nikoga, bolje ne pisi vise nista.

i jesi li uopce procitao moje pitanje,
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:57   #298
Buduci da izbjegavas placanje poreza, tko zna

Dao sam ti link na stranice Porezne uprave, ne znam tko tu koga zbunjuje.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 20:47   #299
@LORDLORD, a jesi li sam prijavio Poreznoj kupnju nekretnine, uz svu potrebnu dokumentaciju?
Ako jesi, čudno mi je da još čekaš rješenje, svi koje znam da su kupovali unazad par godina su dobili rješenje u max 6 mjeseci, ako je situacija bila čista po pitanju vlasništva i drugog.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 03:38   #300
Mi smo 2x trazili oslobodjenje (jednom pred 8 godina i nismo dobili, jednom nedavno i dobili smo) i svaki put smo cekali rjesenje preko godinu dana. Ovisi o referentu, ali moze sve to trajati jako dugo jer oni kolko znam nemaju rok u kojem moraju rijesiti (pogotovo ako je komplicirana situacija pa referent kad vidi svaki put vrati u hrpu da se ne zajebava s necim teskim )..

I naravno da se ne placa nista ako se trazilo oslobodjenje. Ceka se rjesenje, pa onda dalje ovisno o rjesenju.
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.