Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2020., 18:17   #1
Zlato: prošlost, sadašnjost i budućnost vol.2

Nastavak teme započete još 2010. godine

Link na staru temu
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 19:00   #2
diskutantcovid:
“Nek se koncentriraju oni šta ulažu u te etf-ove i forex jer ne znaju šta rade..
Zlata nema, kao da je problem da oni pošalju zlato iz sefa centralne banke u americi kovnicama i da u kovnici se radi sa mjerama osiguranja od zaraze. I da te poluge onda pošalju dostavnom službom.
Ako ga pak ima onda ga ne daju. Što isto znači kao i da ga nema.”

Poštovani....
Sa Vašim pisanjem na forumu Vi me asocirate na kupca rabljenog auta na "Reliću"...
U novčaniku imate "x.. kuna"...
Međutim...Vama se sviđaju auti koji se prodaju po cjeni "x.. kuna" uvečano za faktor n...
E sad...Vaš je problem...
Kolika je "stvarna" cjena auta koja se prodaje po "x kuna"...
Kupci na "Reliću" sa sobom povedu prijatelja koji se "dobro razumije" u aute...i slušaju njegove savjete koji je auto dobar...
Tako i Vi...
Ovdje na Forumu tražite prijatelje koji će potvrditi Vaše mišljenje...
Istovremeno ismijavate trgovce na FX-u...
Da se razumijemo...Izuzetno cijenim što raspolažete sa kapitalom kojeg ste zaradili, kojeg ulažete i ili želite uložiti u kupnju zlata...
Poštovani...za razliku od Vas...
Iskusni trgovci na FX-u jako dobro predviđaju na kojim razinama će biti cjena zlata kroz idućih par mjeseci..isto tako već sada predviđaju razinu cjene u 2021 godini...
I sada, najvažnije od svega...ti podaci zapisani su u grafu...treba to samo znati pročitati...
Ono što pišu novinari-analitičari po raznim relevantnim sajtovima su gluposti...isti ti pojma nemaju o temi o kojoj pišu...(to vam je kao da ja pišem recenzije o brodovima - jahtama dužine 12 - 15 metara, a istovremeno sam u svome životu ukupno proveo pet sati ploveći na jednom takvom brodu sa skiperom...)
Dakle, bilo bi pametno da ipak odvojite dio novca od kapitala s kojim raspolažete i potražite savjete od ovlaštenih i provjerenih financijskih savjetnika...
A iskusni trgovci na FX-u znaju što rade i njima nisu potrebni ovlašteni i provjereni financijski savjetnici...za njihov account zaista ne morate brinuti......njima je svejedno da li cjena zlata raste ili pada...
Dok Vi...Vama odgovara samo rast cijene zlata...
Dakle...razlika je jako velika...
__________________
"Istina je neotkrivena laž."
Ricky68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2020., 00:08   #3
Koliki postotak udjela ušteđevine u zlatu biste preporučili u ova vremena?

Koji je najbolji omjer ako se npr sada krene. U odnosu na keš i srebro. U sljedećih 2-3 godine ne planiram nikakva veća izdavanja. (ni auto, ni stan ni kuća), a na poslovnom planu je situacija čak i stabilna..
__________________
... Usto, smatram da bi Kartagu trebalo razoriti ...
!Mizantrop!. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2020., 01:43   #4
U metale ne treba ići preko 25%, iako nema pravila.
Trebao si prije kupovat zlato, sad je skupo,ali mozda bude i skuplje.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2020., 11:34   #5
Quote:
!Mizantrop!. kaže: Pogledaj post
Koliki postotak udjela ušteđevine u zlatu biste preporučili u ova vremena?

Koji je najbolji omjer ako se npr sada krene. U odnosu na keš i srebro. U sljedećih 2-3 godine ne planiram nikakva veća izdavanja. (ni auto, ni stan ni kuća), a na poslovnom planu je situacija čak i stabilna..
ja srebro i zlato gledam kao jedan te isti dio portfolia

kod mene su ova dva sada na nekih 75% vrijednosti moje ušteđevine. keš čini oko 22-23% a bitcoin ostalih 2-3%

kao što kolega piše, zlato je sada visoko, no moglo bi biti i više, ali to je špekulacija.

moja špekulacija je da će ići gore sve do oporavka gospodarstva tako da dugoročno vidim pad zlata, no mene u ovom trenutku ipak zanima taj neki kratki-srednji rok, od maksimalno godinu dana, pogotovo kako će se razvijati situacija do jeseni.

novac koji je danas u zlatu će sigurno opet naći svoj put u dionice, obveznice, nekretnine i sl. samo je pitanje kojeg datuma će biti ta točka preokreta.?
__________________
If you owe the bank $100 that's your problem. If you owe the bank $100 million, that's the bank's problem.
J. Paul Getty
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2020., 20:21   #6
Zanimljivo:

https://www.zerohedge.com/markets/hi...rices-negative

Da će nafta ispod 5 Usd doista je malo ko mogao predvidjeti.Današnji pad iznosi 76%!?Zaključak je da se serija velikih amplituda na razno raznim indeksima nastavlja...
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2020., 21:22   #7
Piše se povijest:

https://www.zerohedge.com/markets/hi...rices-negative

Tu se zadnjih pola sata krećemo,koji cent ispod nule...
Ipak:

"kad dođete na pumpu platite"
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 01:38   #8
I kakve korelaciji onda ima cijena nafte sa zlatom? Ima li uopće? Sve mi je manje jasno to što se događa oko nas...
__________________
... Usto, smatram da bi Kartagu trebalo razoriti ...
!Mizantrop!. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 08:57   #9
Quote:
!Mizantrop!. kaže: Pogledaj post
I kakve korelaciji onda ima cijena nafte sa zlatom? Ima li uopće? Sve mi je manje jasno to što se događa oko nas...
Pa sad, kako kad. Nekad jest nekad nije. Kad je kriza zlato nema counterpartyija a nafta ima. Pa se pokazuje da je to problem, pogotovo kad se proizvodnja nastavlja ( skoro ) istim tempom a potražnja se prepolovila..

I ne možeš naftu držati godinama, za razliku od zlata, jer to košta više nego što vrijedi sama nafta.

Kako bi rekao Realni Medo: epska vremena........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 11:10   #10
Quote:
!Mizantrop!. kaže: Pogledaj post
I kakve korelaciji onda ima cijena nafte sa zlatom? Ima li uopće? Sve mi je manje jasno to što se događa oko nas...
zanimljivo je kako zlato ipak nije palo u ovim deflatornim vremenima. Epska vremena
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 12:45   #11
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
zanimljivo je kako zlato ipak nije palo u ovim deflatornim vremenima. Epska vremena
Još stigne.. :/

Rudnicima i tvrtkama koje se bave iskopom će odgovarati tako niska cijena nafte, no, što s dobavljivošću ako su prizemljeni svi avioni...

Također, ako krene rješavanje zlatnih rezervi da se spase guzice i velike tvrtke.. To će sigurno srušiti cijenu..

Toliko kombinacija..

Baš sad gledam, cijena unce padne u 10 minuta s 1558 eura na 1544
__________________
... Usto, smatram da bi Kartagu trebalo razoriti ...
!Mizantrop!. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 15:39   #12
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
zanimljivo je kako zlato ipak nije palo u ovim deflatornim vremenima. Epska vremena
Zlato štiti i u deflaciji,pa sad je uz ovaj pad dionica zlato održalo cijenu.Koja usput rečeno ne može predugo trajati u ovoj konstataciji snaga.Države i banke neće dignuti ruke od osnovne poluge moći,a to je novac bar ne bez nekog još većeg cilja,a koji onda ergo mora biti kolosalno velik.Iznenadilo je ovo jučer.Ko je u tom trenutku kliknuo long na -40 Usd za barel nafte morao bi puno zaraditi.Pa i mali investitor..Kolko ja znam auti idu ulicom.Kolko dugo može?Evo danas je već u plusu...Novci i u ovom trenutku leže na cesti,ako se mene pita,trenutno je nafta bolja kupovina od zlata,ali sumnjam da će sad recimo "neki" Iranci ići long na futurese...
Ali da zapisat ovakav tip udara, naprimjer na dolaru može nastati u datom trenutku ogroman short.Mogući su doista svakojaki obrati.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 15:42   #13
Zlato je store of value. Investitori ga kupuju kako bi ga zadrzali zauvijek (dar obitelji), a spekulanti kao i inace ga kupuju kad je skupo da bi kasnije prodali jeftino jer im treba za kruh.
Alessio Rastani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 17:54   #14
Čekaj, zlato je store of value a u minusu je ( u USD ) od 2011. godine na ovamo.

A za Bitcoin kažu da nije, iako je 2016. godine bio 600 usd a sad je 6.800.

Tu nešto ne štima.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 18:00   #15
Ako si od pradjeda dobio uncu onda je ta razlika kolika? Tipujem da je iznad 1000% u odnosu na sadašnji dolar. Moj time frame za fizicko zlato je iznad 50+ godina. Od papira sam odustao jer sam očajan day trader.
Alessio Rastani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 18:13   #16
Quote:
Alessio Rastani kaže: Pogledaj post
Ako si od pradjeda dobio uncu onda je ta razlika kolika? Tipujem da je iznad 1000% u odnosu na sadašnji dolar. Moj time frame za fizicko zlato je iznad 50+ godina. Od papira sam odustao jer sam očajan day trader.
Ma sve pet. Ja smatram da u portfelju ima mjesta za zlato. Samo kažem da mi je malo čudno da gold bugsi poput Schiffa pljuju po Btcu a bolji je SOV od zlata u zadnjih 10 godina.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 21:40   #17
hebo vas dolar . Koliko vidim zlato je na ATH u popriličnom broju valuta.
A i sadašnja vrijednost u doloresima je koliko, 15% niža od ATH?. Puno je veća vjerojatnost da će ovi koji su ga kupili 2011 jednog dana dočekat veće razine, za razliku od ovih koji su kupili BTC na ATH 2014? ili 2015 ne znam sad napamet kad je bilo.
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 22:05   #18
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
hebo vas dolar . Koliko vidim zlato je na ATH u popriličnom broju valuta.
A i sadašnja vrijednost u doloresima je koliko, 15% niža od ATH?. Puno je veća vjerojatnost da će ovi koji su ga kupili 2011 jednog dana dočekat veće razine, za razliku od ovih koji su kupili BTC na ATH 2014? ili 2015 ne znam sad napamet kad je bilo.
Evo može kladara, pardon terminski ugovor na ćevape , ti plaćaš ako ovi koji su kupili BTC na ath prije uđu u plus od onih koji su kupili zlato u usd prije 9 godina na ATH. U obrnutom slučaju ja plaćam.
Jedemo zajedno uz socijalnu distancu od 2m

( Usput uoči da ovi "tvoji" čekaju već 9 godina da dođu na nulu, a "moji" od kraja 2017. )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 22:12   #19
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Evo može kladara, pardon terminski ugovor na ćevape , ti plaćaš ako ovi koji su kupili BTC na ath prije uđu u plus od onih koji su kupili zlato u usd prije 9 godina na ATH. U obrnutom slučaju ja plaćam.
Jedemo zajedno uz socijalnu distancu od 2m

( Usput uoči da ovi "tvoji" čekaju već 9 godina da dođu na nulu, a "moji" od kraja 2017. )
Može!!
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 10:30   #20
BofA veli da zlato ide na 3k USD do kraja godine. Ta banka je mislim jedina imala target zlata na 2k krajem prosle godine.
Alessio Rastani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.