Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2010., 10:03   #1
UTO 30. 3. u 15.30h HNK - studentski prosvjed

Vrijeme: UTO 30. ožujka, 15.30h
Mjesto: početak ispred HNK (Zagreb)
Povod: školarine (Vlada je najavila besplatno za brucoše, po još nepoznatim i nejasnim uvjetima, ali se sad najavljuje da će se diplomski studiji ipak plaćati: http://www.vecernji.hr/vijesti/bruco...-clanak-115777)

Linkovi:
FACEBOOK http://www.facebook.com/home.php#!/e...2629259&ref=ts

PROSVJEDNI FAQ http://www.slobodnifilozofski.com/20...jedni-faq.html

1. MEDIJSKA IZJAVA http://www.slobodnifilozofski.com/20...rosvjedne.html

2. MEDIJSKA IZJAVA http://www.slobodnifilozofski.com/20...odom-stop.html
karambol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 10:10   #2
ja ću ti dat jedan primjer isto:

besplatni udžbenici-moja draga sjebana generacija je morala kupovat udžbenike a svoje nije mogla prodat jer su generacije niže dobile besplatne

tak da mislim da nam borba za ovo neće uspjet,iako držim fige da uspijem i vidimo se na prosvjedu
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 13:55   #3
ovo je totalno bezveze, znači ja bi sad trebala plaćat diplomski, iako sam sve do sada dala redovno i s dobrim prosjekom, a brucoši nebi trebali ako daju redovno . nema mi to smisla i nije pravedno. nek svima daju besplatno ili nikome. s time da prošle 2 generacije bolonje nisu morale plaćati diplomski. tko je nas pitao da li smo dali sve redovno i omogućio nam besplatno školovanje. i eto ti sad, koliki god prosjek imala morat ću plaćati... to ti je pravda...
*mateja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:04   #4
kakva drzava
frozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 20:00   #5
Napokon došao na svoje, jerbo prva generacija koja piše državnu maturu a nisam imao ni besplatne udžbenike Vi stariji hebiga nemate sreće, bar ste upali na faks po starom provjerenom sistemu
Dawar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 20:31   #6
Quote:
Dawar kaže: Pogledaj post
bar ste upali na faks po starom provjerenom sistemu
Kojem to? Bolonji?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 20:44   #7
Da drito, po kojem sistemu? Ak slučajno misliš na maturu, pa moja matura je teža od DM bila, a i prijemni bome xD.
__________________
'Be not afraid of life. Believe that life is worth living, and your belief will help create the fact.'
Aamy_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 21:26   #8
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Kojem to? Bolonji?
Prijemni ispiti...
Dawar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:21   #9
Samo nemojte, molim vas, previše zviždati jer mi na Pravu pišemo kolokvij i želimo normalno raditi.
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:33   #10
Quote:
demarkis kaže: Pogledaj post
Samo nemojte, molim vas, previše zviždati jer mi na Pravu pišemo kolokvij i želimo normalno raditi.
Ne, nego vi nemojte pisati kolokvije ko da se ništa ne događa. diž'te pozadinu i malčice se prošetajte do HNK, kad ste već tako blizu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:38   #11
Ništa nećete postić prosvjedom. Dapače, držim fige da svi studenti moraju plaćati školarinu i još bih je poduplao!
lokeren is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:20   #12
Quote:
Dawar kaže: Pogledaj post
Prijemni ispiti...
Po čemu je prijamni lakši od mature?
Ja bi bio presretan da su mi se za upis na faks priznale ocjene s mature, a ne da sam morao pisati prijamni na kojem je moglo doći stvarno bilo što (govorim za onaj na FFZG-u).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:48   #13
Quote:
lokeren kaže: Pogledaj post
Ništa nećete postić prosvjedom. Dapače, držim fige da svi studenti moraju plaćati školarinu i još bih je poduplao!
Ja također nisam za besplatno školovanje, ali mi ide na živce nesloga. Zato sam napisao to što sam napisao.

Školarinu ne treba svima poduplat, nego samo za deficitarna zanimanja. Pravnici, filozofi... Zašto nitko ne želi ići na geologiju, rudarstvo i naftu? Zašto nitko ne želi ići za ne znam... konstruktora nuklearnih elektrana i termoelektrana?

I još jedna stvar, - očito se ide zatim da se narod jako zaglupi. Npr. Ako si u provinciji i imaš recimo dva srednjoškolca, pa nema teorije da ćeš sa plaćom od 3000kn (ako uopće imaš """""sreću""""" da radiš na poslu) moći im plačati mjesečni prijevoz koji u mome selu iznosi 750kn po učeniku. Općina da 200, ali koliko znam, ne daje svaka općina dotacije za prijevoz.

A i s tim dotacijama 2x550 - 1100kn, pa se ti misli.

E takvima treba pomoć pošto je srednje školstvo obavezno, dok fakultet nije.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 10:49   #14
Zanimljivo je kako se gotovo uvijek bune studenti filozofskog fakulteta. Kad je netko prosvjedovao s PMF-a ili medicine?
A i činjenica je da su organizatori večinom lošiji studenti kojima je bolje da se knjige prime.
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 11:25   #15
Quote:
kaksi kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako se gotovo uvijek bune studenti filozofskog fakulteta.
Možda zato što je to najveći fakultet u RH s najvećim brojem studenata?

A ovo da se uglavnom bune neradnici i oni koji su već blizu tridesete se slažem.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 11:59   #16
Quote:
kaksi kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako se gotovo uvijek bune studenti filozofskog fakulteta. Kad je netko prosvjedovao s PMF-a ili medicine?
A i činjenica je da su organizatori večinom lošiji studenti kojima je bolje da se knjige prime.
OVO JE TAKO ISTINA !!!
Ali baš uvijek su studenti sa FF najaktivniji,a glavni organizator svakog jeb**** prosvjeda je prapali vječni student kojemu se neda učiti !!
Dajte se primite knjige u učite i sa svojim znanjem se oslobodite participacije i nešto postignite...

Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Možda zato što je to najveći fakultet u RH s najvećim brojem studenata?

A ovo da se uglavnom bune neradnici i oni koji su već blizu tridesete se slažem.
Studenti sa drugih fakulteta ne razmišljaju na prosvjed jer nemaju vremena...da ziher bi neko sa medicine,farmacije,veterine,prava,FER-a i sa ovih težih fakulteta organizirao prosvjed jer studenti nemaju vremena,a međuostalim i uče
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:01   #17
Quote:
demarkis kaže: Pogledaj post
Samo nemojte, molim vas, previše zviždati jer mi na Pravu pišemo kolokvij i želimo normalno raditi.
kralju

mah....neće oni to besplatno obrazovanje uvesti....
ili u najboljem slučaju,bit će besplatna 2010/2011 godina za brucoše a onda će kasnije (kao i za one knjige) reć,a zajeb...nema se

tak da...good luck with that...

ja se slažem da bi trebali imati besplatno obrazovanje,ali prvo se mora vladajuća ergela promjeniti iz temelja....
HINTpalite sabor s kosoricom na čelu
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:09   #18
Quote:
kaksi kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako se gotovo uvijek bune studenti filozofskog fakulteta. Kad je netko prosvjedovao s PMF-a ili medicine?
A i činjenica je da su organizatori večinom lošiji studenti kojima je bolje da se knjige prime.
Slažem se, ili im je faks očito prelagan pa nemaju pametnijeg posla nego idu štrajkat. Od prosvjeda nikad koristi, sami sebi jamu kopate... Uostalom po novome je da oni dobri studenti neće plaćati faks, znači jedino što morate raditi je više učiti i nećete plačati, kakvi prosvjedi
Dawar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:12   #19
Quote:
Jalouw kaže: Pogledaj post
OVO JE TAKO ISTINA !!!
Ali baš uvijek su studenti sa FF najaktivniji,a glavni organizator svakog jeb**** prosvjeda je prapali vječni student kojemu se neda učiti !!
Dajte se primite knjige u učite i sa svojim znanjem se oslobodite participacije i nešto postignite...



Studenti sa drugih fakulteta ne razmišljaju na prosvjed jer nemaju vremena...da ziher bi neko sa medicine,farmacije,veterine,prava,FER-a i sa ovih težih fakulteta organizirao prosvjed jer studenti nemaju vremena,a međuostalim i uče
činjenica je da u ovoj državi svojim znanjem možeš postići...hmm...NIŠTA!!!!
al svi svejedno studiraju jer se nadaju da će se baš njima posrećiti pa da će naći neki prostojan posao od kojeg će moći normalno živjeti...

ne znam zašto se toliko generalizira da su sve s FF-a propaliteti koji nemaju pametnijeg posla pa prosvjeduju.... :/ znate li da takvih ima baš na SVAKOM fakultetu?pa ljudi su i pravo studirali po 9-10 godina...
uskoro će izumrijeti jer eto,lagano završavaju zadnji koji su se upisali po starom sistemu....

stvar je u tome da na FF većinom idu takvi mentalni sklopovi koji su socijalno osvješteni,svjesni svih sranja koja nas okružuju...i da,jedini imaju muda štrajkati toliko
ostale glave su previše zabijene u knjige pa ni ne stignu takve stvari primjećivati...nažalost....

jedino kaj zamjeram je neorganizioranost...svaki štrajk je otišo kvragu jer se nisu organizirali kak spada,imali su listu od 15 zahtjeva koji su bili pomalo nerealni...onda su im se pridružili neki iz istre koji su imali neke svoje zahtjeve,pa split sa svojim zahtjevima itd itd itd....smijurija uglavnom
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:32   #20
Quote:
miss_devil kaže: Pogledaj post
činjenica je da u ovoj državi svojim znanjem možeš postići...hmm...NIŠTA!!!!
al svi svejedno studiraju jer se nadaju da će se baš njima posrećiti pa da će naći neki prostojan posao od kojeg će moći normalno živjeti...

ne znam zašto se toliko generalizira da su sve s FF-a propaliteti koji nemaju pametnijeg posla pa prosvjeduju.... :/ znate li da takvih ima baš na SVAKOM fakultetu?pa ljudi su i pravo studirali po 9-10 godina...
uskoro će izumrijeti jer eto,lagano završavaju zadnji koji su se upisali po starom sistemu....

stvar je u tome da na FF većinom idu takvi mentalni sklopovi koji su socijalno osvješteni,svjesni svih sranja koja nas okružuju...i da,jedini imaju muda štrajkati toliko
ostale glave su previše zabijene u knjige pa ni ne stignu takve stvari primjećivati...nažalost....

jedino kaj zamjeram je neorganizioranost...svaki štrajk je otišo kvragu jer se nisu organizirali kak spada,imali su listu od 15 zahtjeva koji su bili pomalo nerealni...onda su im se pridružili neki iz istre koji su imali neke svoje zahtjeve,pa split sa svojim zahtjevima itd itd itd....smijurija uglavnom
Organizator štrajka je propali vječni student i on zasigurno nije neka majka terazija koja je osvještena svih sranja koje ga okružuju
Jer se sjecas prošle godine da nisu svi štrajkali na FF...oni pametniji koji žele učiti su pohađali nastavu i kasnije tražili sankcije za one štrajkaše !

Pa da ministarstvo da svima besplatno studiranje i na višim godinama onima koji to znanjem zaslužuju ( dakle,ako daš sve u roku ), FF-ovci bi 100 % i dalje radili prosvjede !!!
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.